Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2019 12:18

ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 08.02.2019 21:11

rzdrozny napisał(a):
ZytaS napisał(a):Nie wiem czy dalej będę miłośniczką Breli, ceny kosmos 8O W 2013 r. przy pierwszym naszym pobycie w Breli, na barrrdzo wysokim klifie (trylion schodów :wink: ) zwrócił naszą uwagę fajny budynek (widoki nieziemskie - weszliśmy po tych schodach). Chcieliśmy tam zarezerwować w 2015, ale zaproponowali cenę 90E (wrzesień), no i zrezygnowaliśmy... na ten rok ceny zaporowe http://www.villa-franka-brela.com/price ... servations 8O 8O I to są ceny za apartament (z tym "Location: by the sea" trochę przesadzają - nie liczą pionu), wydaje się, że za tą cenę to można już jakiś domek/wille wakacyjną wynająć na więcej osób... Tak więc Rafale przebijam Cię :wink: :papa:


ZytaS, czy ja dobrze widzę?:) 210 euro za noc?:)! Liczmy szybko:
14 nocy po 210e - 2940e, czyli ok. 12 700zł. Sam nocleg. Śniadań w cenniku nie widzę, kolacji tym bardziej. Poszaleli. Ok, świetne miejsce, pewnie super standard, a widoki zapierają dech. Ale prawie 13 000zł za sam nocleg w Breli, bez żadnych udogodnień, atrakcji, basenów? Żart. Aaaa, widzę, że wifi dają free:) Może dlatego:) Niech się bawią sami. Oj, chyba ostatni raz w tym roku w Breli:)


Dobrze widzisz, faktycznie internet drogi, no i zauważ, że w cenie "electricity and water" a to rzadko spotykane :roll: :lol: :lol: 8O 8O 8O, znając ich standardy, to można jeszcze z dużą dozą pewności dodać, że tak jak to oddali w 2013, tak do dzisiaj nic nie poprawili, malowanie, wymianę zużytego sprzętu robią tylko przy dużym remoncie, raz na parę lat :twisted: Najgorzej, że generalnie jest zasada, że wynajmujący nie podają cen na stronach np. na http://www.brela.com, więc teraz, żeby znaleźć coś sensownego trzeba wykonać kilkadziesiąt maili/telefonów :roll:
Ostatnio edytowano 08.02.2019 21:50 przez ZytaS, łącznie edytowano 1 raz
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 08.02.2019 21:46

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Breli, ale do wodospadów nie dotarłem.

https://www.google.com/maps/place/Water ... 16.8921749

Chyba warto je zobaczy z góry

http://www.mojszlak.pl/zagranica,chorwa ... etina.html

Lub popływać na dole :wink:

https://www.getyourguide.pl/split-l268/ ... u-t100869/


Rafting to nie dla nas (mieścimy się w przypadkach określonych jako "przeciwwskazania" :( ) oglądanie z góry też nie za bardzo :? , ale może ktoś skorzysta z takiej propozycji :P
https://www.adrenaline-hunter.com/en-GB ... -omis/4177 :papa:
Myślę natomiast, że "poszwędanie" się po drogach/dróżkach wzdłuż Cetiny czy w górach pomiędzy Omisem a Brelą może być ciekawym doświadczeniem (krajobrazowo, widokowo, z lekką adrenaliną no i historycznym, bo jak wyczytałam w linku, który podał Janusz, okolica ma ważne związki z ...Polską), takim oderwaniem od plażowo-zatłoczonej rzeczywistości :D :hut:
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 14.03.2019 23:59

Mokacro napisał(a):ZytaS super dziękuję :D a czy woda odrazu jest głęboka? Czy spokojnie dzieciaki mogą się kąpać nie umiejąc pływać? :papa:


Kup dmuchane rękawki tylko nie jakieś najtańsze ścierwo i problem z głowy ewentualnie kamizelkę. Mam tu duże doświadczenie z dwójką 2 i 3,5.
Nie widzę w dobie kamizelek,rękawków żadnego związku między brakiem umiejętności pływania a głęboką wodę.
Jak dziecko chce głębiej to znaczy że mu się podoba i lubi wodę. My ja i dzieci akurat się cieszyliśmy że już 5 m od brzegu można było dać nura zamiast się gdzieś daleko telepać zostawiając graty bez nadzoru.

Płytka woda to złudne poczucie bezpieczeństwa zachęcające do większej ignorancji i spuszczania z oczu dziecka.
DonDiegoDeLaVega
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DonDiegoDeLaVega » 01.05.2019 14:30

Hej,

w tym roku ponownie wybieramy się do Breli. Z Breli chcielibyśmy wybrać sie na 1-dniową wycieczkę do Dubrovnika. Wiem, że z Baśka Vody organizowane są takie wyjazdy. Możecie przypomnieć jaki jest ich koszt? Zastanawiam się czy nie lepiej jechać autem we własnym zakresie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.05.2019 14:47

DonDiegoDeLaVega napisał(a):Hej,

w tym roku ponownie wybieramy się do Breli. Z Breli chcielibyśmy wybrać sie na 1-dniową wycieczkę do Dubrovnika. Wiem, że z Baśka Vody organizowane są takie wyjazdy. Możecie przypomnieć jaki jest ich koszt? Zastanawiam się czy nie lepiej jechać autem we własnym zakresie.

https://brela.hr/pl/16/agencje-podrozy

http://beruliatravel-brela.hr/hr/izleti/grad-dubrovnik

Co jest w cenie 60 euro oprócz przejazdu - nie wiem.
JBW
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) JBW » 04.05.2019 12:55

Czy był ktoś w pensjonacie Jagoda -Brela Stomarica?
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 23:25

Brela - od niej wszystko się zaczęło :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.05.2019 09:04

jaworznianie napisał(a):Brela - od niej wszystko się zaczęło :)


To może podrzucicie coś ku przyszłym bywalcom?
Jakieś zdjęcia, praktyczne info, spostrzeżenia...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 05.05.2019 11:08

Dzień dobry, też mieszkaliśmy 2x na ulicy Stomarica (ale pod nr13) - dojazd prawie w pionie 8O :D Willa Jagoda jest położona blisko zejścia na plażę i ma chyba parking po przeciwnej stronie ulicy, tak mi się wydaje. Myślę też, że jest położona przy tym największym przewyższeniu (ale to na pierwszy rzut oka tylko tak przeraża, później już spokojnie :D )
Wygląda to tak (dom Jagoda znajduje się po lewej stronie tej uliczki - patrząc z perspektywy naszego apartamentu - ale nie wiem czy jest widoczny na zdjęciu):
stomarica.JPG

Do plaży dość łagodne (jak na warunki w Breli) zejście po schodach.
Plaża fajna, ale dość zatłoczona (a byliśmy poza sezonem), ale nie ma problemu żeby się trochę przejść deptakiem (nie w stronę centrum Breli, ale w prawo) i znaleźć kawałek plaży tylko dla siebie.
Do centrum Breli deptakiem około 20-30 minut, słynny kamień po drodze. Do najbliższego sklepu pod górkę (słabe zaopatrzenie), albo w centrum Konzum. Generalnie miejsce, moim zdaniem, fajne.
Życzę udanych wakacji :papa:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 05.05.2019 12:06

Jeszcze zdjęcie z filmiku:
Ul. Stomarica z naszego balkonu
stomarica 1.jpg

:papa:
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 09.05.2019 02:09

Hej!

Mam pytanie o Brelę i początek czerwca- był ktoś może w tym terminie? Nie ma jeszcze tłumów? ;)

Mam nadzieję, że nie bo liczymy na odrobinę spokoju.

Czy sklepy i knajpy będą już normalnie otwarte?

I jeszcze pytanko o lokalizację - zdecydowaliśmy się na Podrace, a konkretnie Podrace 17, villa Vanja. Był może ktoś? ;) Wydaje mi się, że lokalizacja jest dobra. Zastanawiam się tylko jak się jeździ po tej ulicy bo wygląda na mega wąską i 2 samochody się nie miną, chyba, że jest jednokierunkowa? ;)

Sklepik na Podrace będzie otwarty?

Byliśmy w Breli 3 lata temu, w dzielnicy Stomarica. Dosyć daleko od centrum ale było spokojnie, na plaże chodzilismy w kierunku restauracji Plima (nasza ulubiona w Breli :)). Teraz (jeśli pozwoli pogoda) chyba najlepiej będzie chodzić na plaże Podrace? Przyznam, że nie kojarzę tej plaży ;) a jest często wymieniana w tym wątku. Duzo tych ładnych miejsc w Breli. I nie mogę sobie przypomnieć dokładnie tej plaży. Może dlatego, że zawsze było tam dużo ludzi, a my raczej szukaliśmy mniejszej plaży. Teraz już będziemy z 1,5-rocznym synkiem, żona w ciąży więc raczej nie będziemy skakać po skałkach i kamieniach żeby się gdzieś schować :).

Pozdrawiam
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 09.05.2019 08:18

Mieszkaliśmy rok temu przy Podrace 19. Lokalizacja bardzo dobra, piękny widok, a plaże małe, bez tłumów, raczej cicho i spokojnie. Nie to co na Punta Rata :)
Nawet te sto dwadzieścia kilka schodów nie przeszkadzało.
Ulica wąska, dwukierunkowa. Jest ciasno, trzeba czasami wycofać, żeby się minąć, ale nie ma z tym większego problemu, gdyż ruch nie jest zbyt duży (ulica jest ślepa).

W tym roku jedziemy w to samo miejsce :)

Widok z naszego balkonu:
bwid.jpg


Rondo na początku ulicy :)
bron.jpg


Plaża w pobliżu (idąc w lewo):
bpla.jpg


Na tej nigdy nie byliśmy, wybieraliśmy te w prawą stronę. Zdecydowanie mniej zatłoczone.
Ostatnio edytowano 09.05.2019 09:28 przez r19, łącznie edytowano 2 razy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.05.2019 09:00

Arias napisał(a):Czy sklepy i knajpy będą już normalnie otwarte?

z pewnością nie wszystkie, ale większe tak
Arias napisał(a):I jeszcze pytanko o lokalizację - zdecydowaliśmy się na Podrace, a konkretnie Podrace 17, villa Vanja. Był może ktoś? ;) Wydaje mi się, że lokalizacja jest dobra. Zastanawiam się tylko jak się jeździ po tej ulicy bo wygląda na mega wąską i 2 samochody się nie miną, chyba, że jest jednokierunkowa? ;)

Mz bdb lokalizacja, ta uliczka nie jest mega stroma, porównując ją np do Stomaricy; z tego co pamiętam już w tej miejcówce stacjonowali Cromaniacy, pytaj może na priva, bo nie wiem czy są aktywni:
brela-villa-vanja-rzutem-na-tasme-t35888.html
brela-podrace-17-vanja-stanicic-t26760.html
filmik o kwaterze z YT
Arias napisał(a):Sklepik na Podrace będzie otwarty?

pod koniec czerwca był otwarty, jak będzie na początku chyba ostatecznie sprawdzisz na miejscu, Ivelma to jedyny taki w tamtym rejonie lokalny sklepik w ala garażu, więc powinien być otwarty
Arias napisał(a):Teraz (jeśli pozwoli pogoda) chyba najlepiej będzie chodzić na plaże Podrace? Przyznam, że nie kojarzę tej plaży ;) a jest często wymieniana w tym wątku. Duzo tych ładnych miejsc w Breli. I nie mogę sobie przypomnieć dokładnie tej plaży. Może dlatego, że zawsze było tam dużo ludzi, a my raczej szukaliśmy mniejszej plaży. Teraz już będziemy z 1,5-rocznym synkiem, żona w ciąży więc raczej nie będziemy skakać po skałkach i kamieniach żeby się gdzieś schować :)

http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-podrace
:papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 09.05.2019 09:17

Arias napisał(a):I jeszcze pytanko o lokalizację - zdecydowaliśmy się na Podrace, a konkretnie Podrace 17, villa Vanja. Był może ktoś? ;) Wydaje mi się, że lokalizacja jest dobra. Zastanawiam się tylko jak się jeździ po tej ulicy bo wygląda na mega wąską i 2 samochody się nie miną, chyba, że jest jednokierunkowa? ;)

Tak jak Kolega r19 wyżej pisał, ruch jest tam niewielki, a przy samej wskazanej przez Ciebie lokalizacji jest dość wąsko. Kiedyś jak "obczajałem" ul. Podrace to wydaje mi się, że parę postów o Vanji znalazłem, widok z pokojów ponoć piękny. Ja mieszkałem akurat nad Vanja, na Podrace 18.
Arias napisał(a):Sklepik na Podrace będzie otwarty?

Jak właściciel nie zamknął (bo czemu miałby to zrobić :)) to wydaje mi się, że powinien być otwarty.
Arias napisał(a):Teraz (jeśli pozwoli pogoda) chyba najlepiej będzie chodzić na plaże Podrace? Przyznam, że nie kojarzę tej plaży ;) a jest często wymieniana w tym wątku.

Jak zejdziesz na dół i skręcisz w prawo to masz plażę Klacina (Sulica) i Scit. Na jednej z nich, a może na obu, przypływa pan na motorówce z owocami. Niedaleko tych plaż jest konoba La Bomba.

Parę interesujących Ciebie rzeczy znajdziesz na stronie 3 i 4 mojej relacji: reisefieber-t52707-30.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone