Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2019 08:25

La Bomba znajduje się przy plaży Šćit.
rzdrozny
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 09.05.2019 09:24

Vanja i Podraće to flagowce Breli. Co prawda, powstało tam ostatnio sporo luksusowych apartamentów z iście gwiazdkowymi warunkami (ceny z kosmosu), ale lokalizacji Vanjii nikt nie zabierze.

Zazdraszczam takiej czerwcowej Breli. Mniej ludzików ważna sprawa, a pogoda pewnie podobna. My dopiero sierpień:)

Plaża Podraće to też świetna miejscówka dla rodziny z małym dzieckiem - sporo zacienienia.
tmarecki
Autostopowicz
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmarecki » 13.05.2019 11:29

Witam.
Mam pytanie: czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie o apartament BRMarin na ulicy Banje 5 w Breli.
W opisie jest napisane, że znajduje sie 500 m od morza. Czy w tym konkretnym przypadku jest do niego strome podejście? Będziemy z 7-miesięcznym dzieckiem i nie wiem czy to dobra lokalizacja. Wiem, że wszędzie stromo, ale może ktoś zna ulicę bądź apartament i może się wypowiedzieć. Jeśli zaśmiecam swoim wpisem to przepraszam, ale dopiero poznaję forum. Pozdrawiam. Marek
nenek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 13.05.2019 12:35

Jest strome podejscie i długie dla mnie za wysoko i daleko.Wy jak z tak malym dzieckiem jedziecie poleciłbym ci np Zivogosce Mala Duba malutka miejscowosc 1 knajpa zacieciony plac zabaw nie ma stromizny.
rzdrozny
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 13.05.2019 13:26

tmarecki napisał(a):Witam.
Mam pytanie: czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie o apartament BRMarin na ulicy Banje 5 w Breli.
W opisie jest napisane, że znajduje sie 500 m od morza. Czy w tym konkretnym przypadku jest do niego strome podejście? Będziemy z 7-miesięcznym dzieckiem i nie wiem czy to dobra lokalizacja. Wiem, że wszędzie stromo, ale może ktoś zna ulicę bądź apartament i może się wypowiedzieć. Jeśli zaśmiecam swoim wpisem to przepraszam, ale dopiero poznaję forum. Pozdrawiam. Marek

Napisałbym tak: jest dosyć wysoko, ale jak pokazuje wujek google tylko 170m od sklepiku na Podraće (apartamenty Vranjes). I tak będziecie chodzić pewnie z wózkiem, więc całą ulicą Podraće - w kierunku promenady. A ta to już topowa ulica Breli. Jeżeli fajne warunki, brałbym.
tmarecki
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmarecki » 13.05.2019 15:39

Dziękuje bardzo. No właśnie warunki sprawiły ze chcieliśmy tam nocować. Jeśli nie jest strasznie to jakoś przeżyjemy. Pozdrawiam
slawek&gosia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 14.05.2019 07:06

Brela najpiękniejsza :hearts: Moje wpisowe do klubu.
Załączniki:
17.jpg
18.jpg
5.jpg
8.jpg
6.jpg
3.jpg
10.jpg
11.jpg
19.jpg
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.05.2019 20:06

slawek&gosia napisał(a):Brela najpiękniejsza :hearts: Moje wpisowe do klubu.

Hvala, hvala ljepa :!:
Bardzo miłe wspomnienie, tym bardziej, że to moje ulubione rewiry na promenadzie i to zdjęcie z Podrace w stronę plaży...
Dzięki
slawek&gosia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 14.05.2019 22:20

te kiero napisał(a):
slawek&gosia napisał(a):Brela najpiękniejsza :hearts: Moje wpisowe do klubu.

Hvala, hvala ljepa :!:
Bardzo miłe wspomnienie, tym bardziej, że to moje ulubione rewiry na promenadzie i to zdjęcie z Podrace w stronę plaży...
Dzięki

Nie stacjonowaliśmy niestety w Breli, ale dwa razy plażowalismy w 2017 i wtedy zrobione były te zdjęcia. W tym roku wracamy na całodniowe plażowanie i spacerowanie, bo te krótkie chwile sprawiły, że zakochałam sie. Pod wodą widoki też zacne. Znajdę fotki to dodam.
Mam tylko problem z parkingiem i wyczytałam tu, że nic sie nie zmieniło. Drogo i daleko :(
Arias
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 25.05.2019 18:40

Hej!

Podpowiedzcie co robić w Breli (i okolicach) gdy pogoda nie dopisze. Jedziemy już za tydzień, a póki co pogoda mocno w kratkę, raczej taka "polska" niż "chorwacka" czyli bez upałów i z deszczem. Co prawda początek czerwca zapowiada się z lepszą pogodą czyli troche powyżej 20 stopni i raczej bez deszczu ale chcę byc przygotowany na każdą ewentualność. Temperatura morza tez nie będzie raczej taka jaką bym chciał ale i tak zamierzam korzystać z uroków Adriatyku :).

Skąd popłynąć na fish-picnic? Czy na początku czerwca są już organizowane takie wycieczki? Byliśmy ostatnio 3 lata temu, wypływaliśmy z portu przy dzielnicy Stomarica, nie byliśmy do końca zadowoleni, mozna było ten dzionek lepiej spędzic. Ale był to początek sierpnia, upał i drugi raz bym chyba wybrał plażowanie w Breli niz rejs stateczkiem na Brać. Z tym, że byliśmy wówczas tylko tydzień i tylko we dwójkę. Teraz jedziemy z synkiem (1,5 roku) oraz rodzicami żony. No i jesli pogoda ma byc taka raczej spacerowa niż plażowa to któryś z 10 dni możemy poświęcić na rejs.
Pytanie - skąd? Macie jakichś sprawdzonych ludzi? Może gdzies indziej niż Hvar (około godziny) i Brać. Może jakiś mniejszy statek (bez disco-polo :))? Czy raczej wszystko to samo, pływają w te same miejsca i ten sam klimat panuje na tych statkach?

Kolejne pytanie - co poza Brelą?
Myślałem o Dubrovniku ale kawałek jest. Może się zdecydujemy, tylko muszę to dobrze rozplanować - parking, zwiedzanie. Żona w ciąży więc też nie będziemy sobie mogli pozwolić na szaleństwa czyli całodzienne zwiedzanie. Ale może wjazd kolejką na wzgórze SRD? i spacer po starówce - muszę chyba odwiedzić odpowiedni wątek na forum ;)

Co jeszcze byście polecali - Split, Mostar plus Blagaj? Sibenik i Krka? ;) - z tych miejsc odwiedziliśmy tylko Mostar i Blagaj (oraz Imotski w drodze do Bośni).

Split - nie wiem czy nie za duże miasto, pewnie problem z parkingiem i z pewnością też spoooro chodzenia. Ale w sumie blisko od Breli i jest to jedna z opcji.
Mostar - wydaje się chyba ok dla naszej ekipy, bylismy raz i nam sie podobało. Nie za duże miasto, ciekawe. Tylko muszę jakiś parking namierzyć bo ostatnio trcohę przepłaciliśmy.
Sibenik i Krka - też sporo chodzenia, no i cena wejściówki do parku Krka dosyć duża, chyba wybierzemy jednak Plitwice.

Macie może jeszcze jakieś fajne miejsca w okolicy? ;)

Pozdrawiam
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2019 19:55

rzdrozny
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 27.05.2019 11:04

Arias, stacjonując w Breli, masz sporo możliwości. Od wspomnianego Dubrownika, który pomimo odległości jest wg mnie obowiązkowy. Zorientuj się, czy kolejka działa, bo dochodzą słuchy o wstrzymaniu kursów (może ruszyć w każdej chwili, może już ruszyła). Możesz też śmiało wjechać samochodem na SRD.

Co oprócz Dubrownika:
- Omiš z fortecą
- Trogir
- Twierdza Klis
- Split
- Sveti Jure z wjazdem samochodem.

O rejsach już wiesz. Wg mnie nawet jeżeli pogoda nie będzie upalna, spacery brelską promenadą będą przyjemnością.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2019 11:21

Arias napisał(a):Hej!

Podpowiedzcie co robić w Breli (i okolicach) gdy pogoda nie dopisze. Jedziemy już za tydzień, a póki co pogoda mocno w kratkę, raczej taka "polska" niż "chorwacka" czyli bez upałów i z deszczem.

https://brela.hr/pl/12/wycieczki

https://brela.hr/pl/120/aktywne-wakacje
Arias
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 29.05.2019 00:24

Dzięki za wskazówki.

Kolejka na SRD w Dubrowniku nie kursuje (sądząc po komunikacie na stronie) więc zostaje wjazd samochodem. Trochę szkoda bo liczyłem, że zostawimy tam samochód i w dół kolejką. Ale zobaczymy. Może się dogadają.

Nie słyszałem wcześniej o Twierdzy Klis, z pewnością pojedziemy zobaczyć to miejsce. Można połączyć ze zwiedzaniem Splitu lub Trogiru.

Pozdrawiam
Stanko
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 11.06.2019 23:48

Aktualnie Brela zdominowana przez jezyk niemiecki. Plaze w 3/4 obsadzone w stosunku do 1 tygodnia drugiej polowy miesiaca 2018.w stosunku do bv plaze zdecydowanie bardziej obsadzone w dalszej części za plaza punta rata w przeciwnym kierunku do Bv jest wyraźnie luźniej. Gdyby kogos to interesowało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019