Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2019 09:25

La Bomba znajduje się przy plaży Šćit.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 09.05.2019 10:24

Vanja i Podraće to flagowce Breli. Co prawda, powstało tam ostatnio sporo luksusowych apartamentów z iście gwiazdkowymi warunkami (ceny z kosmosu), ale lokalizacji Vanjii nikt nie zabierze.

Zazdraszczam takiej czerwcowej Breli. Mniej ludzików ważna sprawa, a pogoda pewnie podobna. My dopiero sierpień:)

Plaża Podraće to też świetna miejscówka dla rodziny z małym dzieckiem - sporo zacienienia.
tmarecki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2019
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmarecki » 13.05.2019 12:29

Witam.
Mam pytanie: czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie o apartament BRMarin na ulicy Banje 5 w Breli.
W opisie jest napisane, że znajduje sie 500 m od morza. Czy w tym konkretnym przypadku jest do niego strome podejście? Będziemy z 7-miesięcznym dzieckiem i nie wiem czy to dobra lokalizacja. Wiem, że wszędzie stromo, ale może ktoś zna ulicę bądź apartament i może się wypowiedzieć. Jeśli zaśmiecam swoim wpisem to przepraszam, ale dopiero poznaję forum. Pozdrawiam. Marek
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 13.05.2019 13:35

Jest strome podejscie i długie dla mnie za wysoko i daleko.Wy jak z tak malym dzieckiem jedziecie poleciłbym ci np Zivogosce Mala Duba malutka miejscowosc 1 knajpa zacieciony plac zabaw nie ma stromizny.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 13.05.2019 14:26

tmarecki napisał(a):Witam.
Mam pytanie: czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie o apartament BRMarin na ulicy Banje 5 w Breli.
W opisie jest napisane, że znajduje sie 500 m od morza. Czy w tym konkretnym przypadku jest do niego strome podejście? Będziemy z 7-miesięcznym dzieckiem i nie wiem czy to dobra lokalizacja. Wiem, że wszędzie stromo, ale może ktoś zna ulicę bądź apartament i może się wypowiedzieć. Jeśli zaśmiecam swoim wpisem to przepraszam, ale dopiero poznaję forum. Pozdrawiam. Marek


Napisałbym tak: jest dosyć wysoko, ale jak pokazuje wujek google tylko 170m od sklepiku na Podraće (apartamenty Vranjes). I tak będziecie chodzić pewnie z wózkiem, więc całą ulicą Podraće - w kierunku promenady. A ta to już topowa ulica Breli. Jeżeli fajne warunki, brałbym.
tmarecki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmarecki » 13.05.2019 16:39

Dziękuje bardzo. No właśnie warunki sprawiły ze chcieliśmy tam nocować. Jeśli nie jest strasznie to jakoś przeżyjemy. Pozdrawiam
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 14.05.2019 08:06

Brela najpiękniejsza :hearts: Moje wpisowe do klubu.
Załączniki:
17.jpg
18.jpg
5.jpg
8.jpg
6.jpg
3.jpg
10.jpg
11.jpg
19.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.05.2019 21:06

slawek&gosia napisał(a):Brela najpiękniejsza :hearts: Moje wpisowe do klubu.

Hvala, hvala ljepa :!:
Bardzo miłe wspomnienie, tym bardziej, że to moje ulubione rewiry na promenadzie i to zdjęcie z Podrace w stronę plaży...
Dzięki
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 14.05.2019 23:20

te kiero napisał(a):
slawek&gosia napisał(a):Brela najpiękniejsza :hearts: Moje wpisowe do klubu.

Hvala, hvala ljepa :!:
Bardzo miłe wspomnienie, tym bardziej, że to moje ulubione rewiry na promenadzie i to zdjęcie z Podrace w stronę plaży...
Dzięki


Nie stacjonowaliśmy niestety w Breli, ale dwa razy plażowalismy w 2017 i wtedy zrobione były te zdjęcia. W tym roku wracamy na całodniowe plażowanie i spacerowanie, bo te krótkie chwile sprawiły, że zakochałam sie. Pod wodą widoki też zacne. Znajdę fotki to dodam.
Mam tylko problem z parkingiem i wyczytałam tu, że nic sie nie zmieniło. Drogo i daleko :(
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 25.05.2019 19:40

Hej!

Podpowiedzcie co robić w Breli (i okolicach) gdy pogoda nie dopisze. Jedziemy już za tydzień, a póki co pogoda mocno w kratkę, raczej taka "polska" niż "chorwacka" czyli bez upałów i z deszczem. Co prawda początek czerwca zapowiada się z lepszą pogodą czyli troche powyżej 20 stopni i raczej bez deszczu ale chcę byc przygotowany na każdą ewentualność. Temperatura morza tez nie będzie raczej taka jaką bym chciał ale i tak zamierzam korzystać z uroków Adriatyku :).

Skąd popłynąć na fish-picnic? Czy na początku czerwca są już organizowane takie wycieczki? Byliśmy ostatnio 3 lata temu, wypływaliśmy z portu przy dzielnicy Stomarica, nie byliśmy do końca zadowoleni, mozna było ten dzionek lepiej spędzic. Ale był to początek sierpnia, upał i drugi raz bym chyba wybrał plażowanie w Breli niz rejs stateczkiem na Brać. Z tym, że byliśmy wówczas tylko tydzień i tylko we dwójkę. Teraz jedziemy z synkiem (1,5 roku) oraz rodzicami żony. No i jesli pogoda ma byc taka raczej spacerowa niż plażowa to któryś z 10 dni możemy poświęcić na rejs.
Pytanie - skąd? Macie jakichś sprawdzonych ludzi? Może gdzies indziej niż Hvar (około godziny) i Brać. Może jakiś mniejszy statek (bez disco-polo :))? Czy raczej wszystko to samo, pływają w te same miejsca i ten sam klimat panuje na tych statkach?

Kolejne pytanie - co poza Brelą?
Myślałem o Dubrovniku ale kawałek jest. Może się zdecydujemy, tylko muszę to dobrze rozplanować - parking, zwiedzanie. Żona w ciąży więc też nie będziemy sobie mogli pozwolić na szaleństwa czyli całodzienne zwiedzanie. Ale może wjazd kolejką na wzgórze SRD? i spacer po starówce - muszę chyba odwiedzić odpowiedni wątek na forum ;)

Co jeszcze byście polecali - Split, Mostar plus Blagaj? Sibenik i Krka? ;) - z tych miejsc odwiedziliśmy tylko Mostar i Blagaj (oraz Imotski w drodze do Bośni).

Split - nie wiem czy nie za duże miasto, pewnie problem z parkingiem i z pewnością też spoooro chodzenia. Ale w sumie blisko od Breli i jest to jedna z opcji.
Mostar - wydaje się chyba ok dla naszej ekipy, bylismy raz i nam sie podobało. Nie za duże miasto, ciekawe. Tylko muszę jakiś parking namierzyć bo ostatnio trcohę przepłaciliśmy.
Sibenik i Krka - też sporo chodzenia, no i cena wejściówki do parku Krka dosyć duża, chyba wybierzemy jednak Plitwice.

Macie może jeszcze jakieś fajne miejsca w okolicy? ;)

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2019 20:55

rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 27.05.2019 12:04

Arias, stacjonując w Breli, masz sporo możliwości. Od wspomnianego Dubrownika, który pomimo odległości jest wg mnie obowiązkowy. Zorientuj się, czy kolejka działa, bo dochodzą słuchy o wstrzymaniu kursów (może ruszyć w każdej chwili, może już ruszyła). Możesz też śmiało wjechać samochodem na SRD.

Co oprócz Dubrownika:
- Omiš z fortecą
- Trogir
- Twierdza Klis
- Split
- Sveti Jure z wjazdem samochodem.

O rejsach już wiesz. Wg mnie nawet jeżeli pogoda nie będzie upalna, spacery brelską promenadą będą przyjemnością.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2019 12:21

Arias napisał(a):Hej!

Podpowiedzcie co robić w Breli (i okolicach) gdy pogoda nie dopisze. Jedziemy już za tydzień, a póki co pogoda mocno w kratkę, raczej taka "polska" niż "chorwacka" czyli bez upałów i z deszczem.


https://brela.hr/pl/12/wycieczki

https://brela.hr/pl/120/aktywne-wakacje
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 29.05.2019 01:24

Dzięki za wskazówki.

Kolejka na SRD w Dubrowniku nie kursuje (sądząc po komunikacie na stronie) więc zostaje wjazd samochodem. Trochę szkoda bo liczyłem, że zostawimy tam samochód i w dół kolejką. Ale zobaczymy. Może się dogadają.

Nie słyszałem wcześniej o Twierdzy Klis, z pewnością pojedziemy zobaczyć to miejsce. Można połączyć ze zwiedzaniem Splitu lub Trogiru.

Pozdrawiam
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 12.06.2019 00:48

Aktualnie Brela zdominowana przez jezyk niemiecki. Plaze w 3/4 obsadzone w stosunku do 1 tygodnia drugiej polowy miesiaca 2018.w stosunku do bv plaze zdecydowanie bardziej obsadzone w dalszej części za plaza punta rata w przeciwnym kierunku do Bv jest wyraźnie luźniej. Gdyby kogos to interesowało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone