Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.06.2019 08:16

Stanko napisał(a):Aktualnie Brela zdominowana przez jezyk niemiecki. Plaze w 3/4 obsadzone w stosunku do 1 tygodnia drugiej polowy miesiaca 2018.w stosunku do bv plaze zdecydowanie bardziej obsadzone w dalszej części za plaza punta rata w przeciwnym kierunku do Bv jest wyraźnie luźniej. Gdyby kogos to interesowało.

Znaczy się, sezon w Breli rządzi się swoimi prawami lub zwiększyło się zainteresowanie Brelą. Dzięki za relację live.
Gdybyś jeszcze coś zauważył z pomocnych info, to napisz proszę.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 12.06.2019 11:23

Myślę, że to jest znamienne i dosyć oczywiste - zwyżka cen powoduje zmianę klienta - z Europy Środkowej i Wschodniej na Zachodnią. Obserwowałem to już w innych miejscach, krajach. Myślę też, że taki był/jest plan wielu właścicieli brelskich parceli. Nie chcę być posądzony o coś negatywnego, ale i tak to lepiej niż nowobogacki klient z państwo WNP.

Zobaczymy jak będzie w Breli w sierpniu:)
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 14.06.2019 22:32

te kiero napisał(a):
Stanko napisał(a):Aktualnie Brela zdominowana przez jezyk niemiecki. Plaze w 3/4 obsadzone w stosunku do 1 tygodnia drugiej polowy miesiaca 2018.w stosunku do bv plaze zdecydowanie bardziej obsadzone w dalszej części za plaza punta rata w przeciwnym kierunku do Bv jest wyraźnie luźniej. Gdyby kogos to interesowało.

Znaczy się, sezon w Breli rządzi się swoimi prawami lub zwiększyło się zainteresowanie Brelą. Dzięki za relację live.
Gdybyś jeszcze coś zauważył z pomocnych info, to napisz proszę.

Ja szczerze wole Bv lubie spacery po Breli chodzimy tam ale plaże imo wole w okolicach baski polje promajny spokojniej i bardIej dziko urokliwie. Brela wydaje mi sie taka zbyt bogacka i slabiej ze spacerami w strone splitu ale niewątpliwie stawiam ja wysoko za ciekawy spacerniak o róznym uksztaltowaniu i zróznicowanych plazach. Dzis byłem też kolejny raz w makarskiej i pierwszy w tucepi to Brela wydaje się cieszyc najwiekszym zainteresowaniem ale to moga byc też ludzie z bv ktorzy tam chodzą. Jest w miare dobra pizzeria tam na gorze przy rozjezdzie ok 50kun. Ogolnie tucepi nuda nuda. Spacerniak plaza dluga ale jakos nie znajdzie sie tam spokoju i klimatu.Na 1 raz riwiera to uch ach ale jak ktos juz zjechal troche riwiery to nie bedzie zachwycony. A wachaliśmy sie czy nie jechać do podgory lub tucepi i to znow dobra decyzja bv ale juz starczy 2 razy .Podgora sie ciekawsza wydaje jednak z fot ale pojechalem zobaczyc kto i co chwali tak w tym tucepi. Z informacji to chcieli zielona karte do mostaru na granicy i dowody na dzieci i jak ktos nie ma marek to lepiej miec euro bo kun nie chciał na granicy na bramce za autostrade wyjezdzajac z bosni.Na rynku placilismy kunami ale w markecie chcieli tylko marki a karta nie dzialala nam tam. W mniejszych sklepach bez problemu kuny. Nie napadaja i spokojnie ale troche zebrakow bylo i dzieci wysylali do zebrania. Ukrop nie do wytrzymania dlatego po 2 godzinach z dzieciakami ucieklismy.Parkingi sa w centrum naganiaja cenowo ok.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.06.2019 09:39

Stanko napisał(a):niewątpliwie stawiam ja wysoko za ciekawy spacerniak o róznym uksztaltowaniu i zróznicowanych plazach.

Ta ciągnąca się kilometrami promenada z urozmaiconym brzegiem przyciąga wielu chętnych. Wieczorny spacer taka promenadą to dla sporej liczby osób kwintesencja urlopu.
Stanko napisał(a):Z informacji to chcieli zielona karte do mostaru na granicy i dowody na dzieci i jak ktos nie ma marek to lepiej miec euro bo kun nie chciał na granicy na bramce za autostrade wyjezdzajac z bosni.Na rynku placilismy kunami ale w markecie chcieli tylko marki a karta nie dzialala nam tam. W mniejszych sklepach bez problemu kuny. Nie napadaja i spokojnie ale troche zebrakow bylo i dzieci wysylali do zebrania. Ukrop nie do wytrzymania dlatego po 2 godzinach z dzieciakami ucieklismy.Parkingi sa w centrum naganiaja cenowo ok.

Ciekawy ten wpis, Ktoś Wam na opowiadał, że napadają w Bośni. Napady na turystów zdarzają się wszędzie, Ktoś opisywał "napad" w Hiszpanii, kogoś okradli w Rzymie, a dziś czytam o napadzie w PL. BiH to normalny kraj, jak inne, tylko dla nas egzotyczny kulturowo, ale nie powinno być to podstawą do takich stereotypów.
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 15.06.2019 17:44

Tak też czytałem o bih różne rzeczy ale brałem poprawke na to ze niektorzy przesadzaja a ja jestem ciekawy i sprawdziłem to samo co w cro.
Morticia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morticia » 10.07.2019 13:21

Cześć,
W tym roku wybieramy się do Breli, zarezerwowaliśmy apartament na Put Luke 36, możecie coś powiedzieć o tej lokalizacji? Najbliższa plaża to chyba Jakirusa? W zeszłym roku byliśmy pierwszy raz w Chorwacji w małej mieścinie Pisak, teraz chcieliśmy wybrać się gdzieś, gdzie więcej się dzieje, bary na plaży itp. :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2019 09:41

Spokojna dzielnica Breli. Dla mnie lepsza niż centrum.
Minusem jest spacerek z 40-50 minut deptakiem do Breli.
Oczywiście plaża jest w Jakirusa jak i po drodze do Breli jest kilka plażyczek.
Morticia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morticia » 11.07.2019 10:32

kaeres napisał(a):Spokojna dzielnica Breli. Dla mnie lepsza niż centrum.
Minusem jest spacerek z 40-50 minut deptakiem do Breli.
Oczywiście plaża jest w Jakirusa jak i po drodze do Breli jest kilka plażyczek.


Dziękuję za odpowiedź :) szukaliśmy noclegu w spokojnej okolicy ale żeby spacerkiem można było dojść do knajpek.
Wiesz może czy ten nr 36 jest bardzo wysoko? Na Google maps tak dziwnie pokazuje, na zwykłej mapie nr 36 jest w innym miejscu niż na street view.
Do Punta Rata bardzo daleko ale liczę na to, że inne plaże są równie piękne :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2019 11:04

Tam niestety poza 1 linią brzegową jest WYSOKO.
Kilkadziesiąt do ponad 100 stopni na schodach.
Plusem są widoki z balkonów.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.07.2019 14:03

Morticia napisał(a):
kaeres napisał(a):Spokojna dzielnica Breli. Dla mnie lepsza niż centrum.
Minusem jest spacerek z 40-50 minut deptakiem do Breli.
Oczywiście plaża jest w Jakirusa jak i po drodze do Breli jest kilka plażyczek.


Dziękuję za odpowiedź :) szukaliśmy noclegu w spokojnej okolicy ale żeby spacerkiem można było dojść do knajpek.

Dobrą konobę masz już niedaleko w Stomarica... Plima i inne.
Są również beach bary.
Fajny również spacer w przeciwna stronę do Vrulia Beach.
Morticia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morticia » 12.07.2019 09:10

te kiero napisał(a):
Morticia napisał(a):
kaeres napisał(a):Spokojna dzielnica Breli. Dla mnie lepsza niż centrum.
Minusem jest spacerek z 40-50 minut deptakiem do Breli.
Oczywiście plaża jest w Jakirusa jak i po drodze do Breli jest kilka plażyczek.


Dziękuję za odpowiedź :) szukaliśmy noclegu w spokojnej okolicy ale żeby spacerkiem można było dojść do knajpek.

Dobrą konobę masz już niedaleko w Stomarica... Plima i inne.
Są również beach bary.
Fajny również spacer w przeciwna stronę do Vrulia Beach.


Dziękuję, na pewno odwiedzimy :)
Wyjazd już 19 lipca 8) a do przejechania mnóstwo km, jedziemy aż z mazur :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.07.2019 16:54

Bywalców Breli proszę o radę. Co prawda będziemy zakwaterowani w Makarskiej ale rozglądam się nad plażami w okolicy z łagodnym zejściem, które nie będą zbytnią przeszkodą dla naszych emerytów. Czy ta słynna plaża Punta Rata w Breli z "głazem" ma takie zejście?

Pozdrav :papa:

PS. Czy te parkingi są publiczne?
https://www.google.pl/maps/@43.3743651, ... 312!8i6656

Według mapy to droga na plażę od zachodu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2019 17:27

Inde napisał(a):Bywalców Breli proszę o radę. Co prawda będziemy zakwaterowani w Makarskiej ale rozglądam się nad plażami w okolicy z łagodnym zejściem, które nie będą zbytnią przeszkodą dla naszych emerytów. Czy ta słynna plaża Punta Rata w Breli z "głazem" ma takie zejście?

Przy samym "głazie" nie ma płycizny; na Punta Rata jest takowa, ale nie za długo w morze kilka M

Inde napisał(a):PS. Czy te parkingi są publiczne?
https://www.google.pl/maps/@43.3743651, ... 312!8i6656

Według mapy to droga na plażę od zachodu.


te parkingi należą zwykle do willi po drugiej stronie uliczki, część jest przyblokowana łańcuchami itp, nawet jak postawisz, to pewnie Ktoś się do Was "zgłosi"
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.07.2019 16:33

Dzięki za odpowiedź. Generalnie bardzo fajnie rozwiązaną mają sprawę z tym rondem na końcu ulicy. Wyrzucę familię i poszukam miejsca do parkowania wyżej. Macie jakieś sprawdzone miejsce? Tak aby zmieścił się minibus.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 25.07.2019 19:46

Autobus Brela-Makarska
Będąc w Chorwacji planujemy płynąć z Makarskiej na Korčule i liczyłam, że parking na te 9h wyjdzie nas 90zl Autobus za to 40 i tu pytanie Czy na przystanek "Brela magistrala" damy radę dojść pieszo z Breli? Czy z miasta jest tam jakieś wyjście pieszo na magistralę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone