Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 03.10.2018 09:44

niteincubus napisał(a):Byliśmy paczką 4-osobową w Breli od 2 do 9 września. Na początku wystraszyliśmy się pogody, bo niebo byli przychmurzone.. ale poza 2-3 dniami prażyło słoneczko. :) Nocleg około 300m od płazy w górę (parę razy na dzień daje popalić w formie zakwasie, ale da się przyzwyczaić).

W mieście parę piekarni, kawiarni.. kilka drinka barów. Polecam chodzić na miasto popołudniami, w wielu drink barach happy hour. :) Z knajpek chyba najbardziej polecam „Hrast” w centrum, ludzi zawsze całkiem sporo, ale to dlatego, ze porcje naprawdę konkretne, a ceny przystępne. Przed posiłkiem dają zawsze bułeczki i coś a’la aperitif, słodki napój lekko alkoholowy. Po posiłku wisniowa brandy, zeby jedzenie się dobrze rozeszło. :) Obsługa także miła.

Brela nadaje się też na bazę wypadową na wycieczki: z Breli wyjeżdża kilka statków na Fish-Picnic, jeziora Blue i Red Lake w miejscowości Imotski, wjazd na górę Sveti Jure, niedaleko do Splitu, Omisu, Makarskiej.. ;)

Wzdluz Breli kilka ładnych plaż (Punta Rata, Podrace). Ogólnie z wakacji i miejscowości jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiam :) :papa:


Oooo, to widzę, że w Hraście rozwinęli temat gratisów:) Kieliszeczek był tylko na koniec, teraz bułeczki i aperitif:) Byliśmy wielokrotnie, może wrócimy...
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 05.10.2018 13:06

Trochę śmieszne pytanie ;) Czy w tej Breli/BV to pachnie tak ta sosna piniowa nad wodą czy coś innego? Czy w innych rejonach np na Istrii też tak jest?

Pozdrawiam
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 08.10.2018 18:28

Witam
Mam pytanie do miłośników Breli , chciałam w przyszłym roku jechać do Breli .
Mam chore kolana, a tu czytam że tam same schody .
Czy są może w okolicy tereny bardziej płaskie ?
Byłam w okolicach Starigrad Paklenica , na wyspie KRK , Rogoznica.
Chcieliśmy w przyszłym roku jechać trochę dalej .
Może w okolicy Breli ,Bask Voda jest trochę płaskiego.
Będę wdzięczna za podpowiedz .
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 11.10.2018 00:38

Plaże w BV są normalne, W Breli mniej ale też się normalne znajdą. Same miejscowości i hotele są położone na zboczu i trzeba się dużo nachodzić, my akurat to lubimy bo chodzimy po górach. Można też znaleźć apartamenty lub hotele blisko wody bo coś tam widziałem że były ale tak czy siak plasko to nigdzie nie będzie. W Breli czy BV jeśli chce się coś więcej niż tylko przejść do wody. Generalnie bym powiedział że jeśli ma ci sprawiać cierpienie chodzenie góra dół a jest to jakieś obciążenie to bym odpuścił te dwie miejscowości bo i po co się męczyć.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 11.10.2018 11:25

babciaolkairysia napisał(a):Witam
Mam pytanie do miłośników Breli , chciałam w przyszłym roku jechać do Breli .
Mam chore kolana, a tu czytam że tam same schody .
Czy są może w okolicy tereny bardziej płaskie ?
Byłam w okolicach Starigrad Paklenica , na wyspie KRK , Rogoznica.
Chcieliśmy w przyszłym roku jechać trochę dalej .
Może w okolicy Breli ,Bask Voda jest trochę płaskiego.
Będę wdzięczna za podpowiedz .


Ja bym się nie zniechęcał, szczególnie do Breli. Promenada jest wypłaszczona, długa, pięknie położona - idealna na spacery. Kwestia wyboru kwatery niżej położonej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.10.2018 15:28

babciaolkairysia napisał(a):Witam
Mam pytanie do miłośników Breli , chciałam w przyszłym roku jechać do Breli .
Mam chore kolana, a tu czytam że tam same schody .
Czy są może w okolicy tereny bardziej płaskie ?
Byłam w okolicach Starigrad Paklenica , na wyspie KRK , Rogoznica.
Chcieliśmy w przyszłym roku jechać trochę dalej .
Może w okolicy Breli ,Bask Voda jest trochę płaskiego.
Będę wdzięczna za podpowiedz .

W tej sytuacji przepis jest prosty, szukać noclegu i to już teraz np. w takiej Stomaricy, bezpośrednio przy promenadzie z wyjściem na nią, np. Dragutin Sosic, Toni Zelić, App. Novak. Mają oni kilka App. z wyjściem bezpośrednim na promenadę, jedynie że do samochodu trzeba się wspiąć po schodkach na tyły zabudowań. Ewentualnie Toma Sosić na Podracu w willi jako jednej z pierwszych od skałki Brelskiej oraz wille przy Ivana Gundulicia w Soline jak np. Filipović.
Tylko takie perełki zapełniane są dość szybko na kolejny sezon.
mathijass
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mathijass » 06.11.2018 10:02

Witajcie :)

Jako, że dopiero zaczynam czytać forum ale nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zapytam miłośników Berli tutaj. :)
Planuję wyjazd z rodziną (żona ja i 2 dzieci). Co możecie mi powiedzieć o tej miejscowości jak tam wyglądają plaże?? Znaleźliśmy nocleg na Frankopanska 67. Był tam może ktoś?? Jakieś opinie?? Blisko do Berulia Beach. Może ktoś się podzieli zdjęciami z tej okolicy?? Planuję wyjazd koniec czerwca początek lipca.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.11.2018 11:03

mathijass napisał(a):Witajcie :)

Jako, że dopiero zaczynam czytać forum ale nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zapytam miłośników Berli tutaj. :)
Planuję wyjazd z rodziną (żona ja i 2 dzieci). Co możecie mi powiedzieć o tej miejscowości jak tam wyglądają plaże?? Znaleźliśmy nocleg na Frankopanska 67. Był tam może ktoś?? Jakieś opinie?? Blisko do Berulia Beach. Może ktoś się podzieli zdjęciami z tej okolicy?? Planuję wyjazd koniec czerwca początek lipca.

Witaj. :papa:
Pytanie w dobrym wątku. :idea:
Wątek ma tylko 13 stron - warto poczytać, ze szczególną uwagą stronę pierwszą, gdzie masz sporo dodatkowej lektury. :D

Frankopanska 67

https://www.google.com/maps/place/Frank ... 16.9365075

Do plaży i z plaży będzie trochę schodków .... ale takie są uroki Breli. :oczko_usmiech:
mamaania
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamaania » 13.11.2018 22:18

Witam serdecznie
W roku 2019, wraz z rodziną zdecydowałam się na wakacje w Chorwacji. Prześledziłam wiele wątków i wybór padł na Brelę. Prosze jednak o radę czy to dobry pomysł. Z uwagi na to, że moje dzieci mają bardzo ciężką chorobę lokomocyjną zdecydowałam się na podróż samolotem do Splitu. /Jedziemy w 6 osób: 4 osoby dorosłe i 2 dzieci/ Myślicie, że to nie za daleko od lotniska?, czy są jakies stałe połaczenia transportem publicznym Split-Brela. Jestem w trakcie poszukiwania kwatery, czy 140 euro za 6 osób w drugiej cześci sierpnia, dzielnića Śćit to dobra cena? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2018 22:28

mamaania napisał(a):Witam serdecznie
W roku 2019, wraz z rodziną zdecydowałam się na wakacje w Chorwacji. Prześledziłam wiele wątków i wybór padł na Brelę. Prosze jednak o radę czy to dobry pomysł. Z uwagi na to, że moje dzieci mają bardzo ciężką chorobę lokomocyjną zdecydowałam się na podróż samolotem do Splitu. /Jedziemy w 6 osób: 4 osoby dorosłe i 2 dzieci/ Myślicie, że to nie za daleko od lotniska?, czy są jakies stałe połaczenia transportem publicznym Split-Brela. Jestem w trakcie poszukiwania kwatery, czy 140 euro za 6 osób w drugiej cześci sierpnia, dzielnića Śćit to dobra cena? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Autostradą
>>> https://www.google.com/maps/dir/Port+lo ... 685696!3e0

Autobus
>>> https://getbybus.com/en/bus-routes/spli ... 08-10#6269

Może tam gdzie zarezerwujesz kwaterę, będą mieli w ofercie transfer z lotniska.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.11.2018 13:18

mamaania napisał(a):Jestem w trakcie poszukiwania kwatery, czy 140 euro za 6 osób w drugiej cześci sierpnia, dzielnića Śćit to dobra cena? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Brela nie jest tania w sezonie, dzielnica Scit to dobry wybór, ale jeśli chodzi o tę cenę to zależy jaka konkretnie lokalizacja, jeśli ul.Scit lub okolice to ok; jak wyżej to już robi się stromo. Napisz coś więcej nt lokalizacji.
mamaania
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamaania » 14.11.2018 14:32

te kiero napisał(a):
mamaania napisał(a):Jestem w trakcie poszukiwania kwatery, czy 140 euro za 6 osób w drugiej cześci sierpnia, dzielnića Śćit to dobra cena? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Brela nie jest tania w sezonie, dzielnica Scit to dobry wybór, ale jeśli chodzi o tę cenę to zależy jaka konkretnie lokalizacja, jeśli ul.Scit lub okolice to ok; jak wyżej to już robi się stromo. Napisz coś więcej nt lokalizacji.

Dzięki za odzew :)
Wysłałam na razie 10 maili. Odpowiedzi dostałam tylko 3.Jeżeli chodzi o tą miejscówkę za 140 euro, to Ścit 41. Zależy mi, żeby nie było zbyt wysoko, w pobliżu fajna plaża i sklep niedaleko. Jadę z teściami i to o nich się bardziej martwię, żeby dali radę. Oprócz tego dwójka dzieci 3 i 8 lat i oczywiście zaślubiony:). Drugą ofertę jaką dostałam to Podrace 11 za 135 euro.... Będę wdzięczna za opinie i ewentualnie polecenie innych miejscówek...
mamaania
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamaania » 14.11.2018 14:51

Janusz Bajcer napisał(a):
mamaania napisał(a):Witam serdecznie
W roku 2019, wraz z rodziną zdecydowałam się na wakacje w Chorwacji. Prześledziłam wiele wątków i wybór padł na Brelę. Prosze jednak o radę czy to dobry pomysł. Z uwagi na to, że moje dzieci mają bardzo ciężką chorobę lokomocyjną zdecydowałam się na podróż samolotem do Splitu. /Jedziemy w 6 osób: 4 osoby dorosłe i 2 dzieci/ Myślicie, że to nie za daleko od lotniska?, czy są jakies stałe połaczenia transportem publicznym Split-Brela. Jestem w trakcie poszukiwania kwatery, czy 140 euro za 6 osób w drugiej cześci sierpnia, dzielnića Śćit to dobra cena? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.


Może tam gdzie zarezerwujesz kwaterę, będą mieli w ofercie transfer z lotniska.


Dziękuję za informację. Po przylocie do Splitu myślę, że że nie będzie problemu z dotarciem do Breli. Natomiast jeżeli chodzi o powrót i wylot o 8.15 ze Splitu, czyli na lotnisku o 6, to nie widzę możliwości dotarcia bez samochodu. Zastanawiam się, czy nie wyjechać jeden dzień wcześniej i nie przenocować w Splicie i spokojnie potem na lotnisko... Oczywiście najlepsza byłaby oferta z transferem przy rezerwacji noclegu ale na razie takiej nie dostałam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.11.2018 15:59

Scit 41

https://www.google.com/maps/place/%C5%A ... 16.9180783

Tak na moje oko około do plaży +/- 200 schodków (ze wskazaniem na +)
----------------------------------------------------------------------------------------

Podrace 11

https://www.google.com/maps/place/Podra ... 16.9211418

Tutaj schodków do plaży +/- 50 (ze wskazaniem na -)
--------------------------------------------------------------------

Powrót na lotnisko skoro wylot rano >>> https://croatiatransfers.hr/pl/transfer ... 2019-08-10
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 14.11.2018 21:31

Byłem w Breli Podrace 18 Miona, taras zawieszony nad wodą, I linia, 10m do plaży, wszystko super aleeee schodków 125 8O.
Czy warto to już kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. W tym roku po raz piąty Poljesac.
Pozdrówka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone