Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 08.08.2018 10:53

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Obawiałem się, tego co pokazuje google - że jedynym zejściem do plaży są ulice Scit/Podrace - choć znając chorwackie realia wydawało mi się to mało prawdopodobne. Teraz jestem dużo spokojniejszy :D

A widoki po części znam, byłem w Breli przez jeden dzień w ubiegłym roku i widząc właśnie takie widoki zdecydowałem, że trzeba tu przyjechać na cały urlop :D
Matt24
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matt24 » 08.08.2018 18:29

Witam miło że tyle osób jest zachwyconych brela jednak niestety nie wszyscy. Byłem na przełomie lipca i sierpnia był to drugi pobyt w cro i pierwszy tam. Napalilem się na ten wyjazd jak szczerbaty na suchary. Rezerwacje zrobiłem już w grudniu czytałem wiele razy opisy tego miejsca i oglądałem super foty. Apartament miałem 20m od plaży podrace i po przyjeździe stwierdziłem że szału niestety nie ma.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2018 19:40

Matt24 napisał(a):Witam miło że tyle osób jest zachwyconych brela jednak niestety nie wszyscy. Byłem na przełomie lipca i sierpnia był to drugi pobyt w cro i pierwszy tam. Napalilem się na ten wyjazd jak szczerbaty na suchary. Rezerwacje zrobiłem już w grudniu czytałem wiele razy opisy tego miejsca i oglądałem super foty. Apartament miałem 20m od plaży podrace i po przyjeździe stwierdziłem że szału niestety nie ma.

No tak to jest z naszym subiektywnym odczuciem...
A czego oczekiwałeś, spodziewałeś się, a czego brakło? Napisz krótko, może oszczędzisz komuś rozczarowania na przyszłość.
Matt24
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matt24 » 08.08.2018 21:57

Głównie to zawiedziony byłem ludźmi i ich zachowaniem. Rano po zejściu na plażę pierwsze co robiłem po zanurkowaniu to wyciąganie chusteczek reklamowek i innych śmieci i wynoszeniem ich do kosza obok. Wiem że na to nikt nie ma wplywu i że w innych miastach może być podobnie, ale bardzo się tym rozczarowalem.Sama miejscowość jest ładna niestety nie jest szanowana przez takie zachowanie. Nie będę akurat narzekał na ilość ludzi bo to zrozumiałe że jest ich dużo tylko swoim zachowaniem na deptaku i plaży nie pozwalali w pełni cieszyć się urokami tej mieściny.
Poprzednie wakacje spędziłem w miejscowości Starigrad niedaleko Zadaru taka mała wioska rybacka ludzi też było pełno ale klimat urlopu zupelnie inny. Kiedyś przeczytałem że brela w sezonie już nie jest taka jak kiedyś. Nie wiem może trzeba będzie się wybrać jeszcze raz ale poza sezonem i porównać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2018 06:59

Niestety zwyczaje niektórych ludzi często pozostawiają do życzenia; z Breli jako negatywne na pewno zapamiętam miejscami odór jaki zalatywał miejscami od skałek tuż obok promenady. Wiadomo z jakiego powodu.
Matt24
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matt24 » 09.08.2018 08:27

No niestety brakuje tam wc nawet płatnego toi toia nie było. Moje dzieciaki latały do domku bo blisko. Znalazłem nawet między skałami od strony morza klocka ktorego ktos postawil i fale zmyly go do wody gdzie beztrosko sobie plywal na powierzchni. Jak to zobaczyłem od razu przeszła ochota na kapiel :(
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 09.08.2018 10:36

Matt24 napisał(a):Witam miło że tyle osób jest zachwyconych brela jednak niestety nie wszyscy. Byłem na przełomie lipca i sierpnia był to drugi pobyt w cro i pierwszy tam. Napalilem się na ten wyjazd jak szczerbaty na suchary. Rezerwacje zrobiłem już w grudniu czytałem wiele razy opisy tego miejsca i oglądałem super foty. Apartament miałem 20m od plaży podrace i po przyjeździe stwierdziłem że szału niestety nie ma.


Widzę tu pewną niekonsekwencję. W pierwszym poście ewidentny zarzut do miejscowości (info o opisach, fotach, lokalizacji apartamentu i braku szału), a w drugim tylko pretensje do ludzi: Głównie to zawiedziony byłem ludźmi i ich zachowaniem.

Porównując wiele miejsc na świecie, to Brela wydawała mi się mega czysta i zadbana. Brudasy są wszędzie - w Sosnowcu, Paryżu, Dubrowniku, czy ...Breli. Ale czy to powód, aby krytykować mieścinę z pięknymi plażami, genialną promenadą, niewielką ilością chorwacko-chińskich pamiątek? Ale może to i dobrze...:) Krytykujcie, za rok będzie mniej ludzi:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2018 12:00

To, że gdzieś tam zdarzy się "wpadka" na pewno dla mnie nie przekreśla całej miejscowości, po prostu unikam tego miejsca, a będąc innym razem już to samo miejsce wygląda/pachnie zupełnie inaczej.
Wybór każdego; czyli jednak nie do końca Brela tu zawiodła, choć faktycznie WCtów tam przy plażach niewiele.
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 30.08.2018 13:48

Cześć
Przeczytałam wątek i chyba Brela to dobry pomysł na wakacje 2019. Proszę o namiar na jakiś fajny apartament: 2+1, najlepiej z widokiem i blisko morza, no i przy cichej i spokojnej plaży. Nie chcę dużego apartamentowca, tylko coś kameralnego. Przeglądam linki z początku wątku, ale jak ktoś był i widział to mimo wszystko lepsza rekomendacja. Czekam na info na priv. Wielkie dzięki.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 08:59

Pojechaliśmy na jeden dzień do Breli z Makarskiej w składzie 2+2.
Powiem tak, jeden lubi to , drugi tamto. Parking to jakieś nie porozumienie, zapłaciłem tam najwięcej - 20 kun/h i nie ma opcji żeby coś taniej znaleźć. Byliśmy na miejscu o 10 rano. To jeszcze były wolne miejsca przy kaplicy w tym miejscu.
https://goo.gl/maps/41dscdfny3L2
Jeśli ktoś liczy że bez opłaty zaparkuje to się myli, ponieważ co chwilę krąży miły pan i sprawdza bilety.
Widoki faktycznie bardzo ładne, niestety w tym dniu bardzo mocno wiało.
Jedliśmy obiad w jeden z restauracji, cena nawet przystępna, ale tylko gotówka.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.09.2018 09:19

dominikzw napisał(a):Pojechaliśmy na jeden dzień do Breli z Makarskiej w składzie 2+2.
Powiem tak, jeden lubi to , drugi tamto. Parking to jakieś nie porozumienie, zapłaciłem tam najwięcej - 20 kun/h i nie ma opcji żeby coś taniej znaleźć. Byliśmy na miejscu o 10 rano. To jeszcze były wolne miejsca przy kaplicy w tym miejscu.
https://goo.gl/maps/41dscdfny3L2

problemy z parkowaniem w Breli były opisywane dość obszernie, przyjazd "na chwilę" jest problematyczny,
gdybym miał wybierać i nie chciał płacić to zaparkowałbym przy Jadrance i zrobił spacer na dół, na pewno w dwóch miejscach były dzikie ścieżki, skróty na dół; oczywiście pozostaje potem wdrapanie się wszystkich do samochodu lub inna opcja kierowca idzie po samochód i zjeżdża w umówione miejsce (np. rondko przy Brelskiej skałce), by zabrać resztę (oczywiście potem odpowiednia "zapłata" dla kierowcy :wink: )
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 09:47

Też myślałem żeby zaparkować na "górze", ale jak zobaczyłem ile muszę z samochodu zabrać gratów (rodzina 2+2) to spasowałem.
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 06.09.2018 22:23

Byłem w Baśce voda, Trogir,Brela,Makarska,Omiś,Split i po drodze z buta od Baśki na Makarską ale ostatecznie nie doszliśmy.
Najbardziej klimatyczne plaże i niezbyt zaludnione są w Breli i to tam chodziliśmy co drugi dzień z Baśki a drugiego w Strone kempingu polje. Brela dosyć spokojna idzie się z Baśki jakoś 20-30minutek z buta. Chodziliśmy z małymi dziećmi 2+2 jedno na nosidle i nie ma tragedii jeśli ktoś lubi.
niteincubus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) niteincubus » 22.09.2018 10:24

Byliśmy paczką 4-osobową w Breli od 2 do 9 września. Na początku wystraszyliśmy się pogody, bo niebo byli przychmurzone.. ale poza 2-3 dniami prażyło słoneczko. :) Nocleg około 300m od płazy w górę (parę razy na dzień daje popalić w formie zakwasie, ale da się przyzwyczaić).

W mieście parę piekarni, kawiarni.. kilka drinka barów. Polecam chodzić na miasto popołudniami, w wielu drink barach happy hour. :) Z knajpek chyba najbardziej polecam „Hrast” w centrum, ludzi zawsze całkiem sporo, ale to dlatego, ze porcje naprawdę konkretne, a ceny przystępne. Przed posiłkiem dają zawsze bułeczki i coś a’la aperitif, słodki napój lekko alkoholowy. Po posiłku wisniowa brandy, zeby jedzenie się dobrze rozeszło. :) Obsługa także miła.

Brela nadaje się też na bazę wypadową na wycieczki: z Breli wyjeżdża kilka statków na Fish-Picnic, jeziora Blue i Red Lake w miejscowości Imotski, wjazd na górę Sveti Jure, niedaleko do Splitu, Omisu, Makarskiej.. ;)

Wzdluz Breli kilka ładnych plaż (Punta Rata, Podrace). Ogólnie z wakacji i miejscowości jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiam :) :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.09.2018 07:52

niteincubus napisał(a):Byliśmy paczką 4-osobową w Breli od 2 do 9 września. Na początku wystraszyliśmy się pogody, bo niebo byli przychmurzone.. ale poza 2-3 dniami prażyło słoneczko. :) Nocleg około 300m od plaży w górę (parę razy na dzień daje popalić w formie zakwasie, ale da się przyzwyczaić).

(...)

Wzdluz Breli kilka ładnych plaż (Punta Rata, Podrace). Ogólnie z wakacji i miejscowości jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiam :) :papa:

i to jest prawidłowe podejście, Brela taka jest i jak się na nią decydujemy (wysoko) trzeba to zaakceptować jako jej urok, choć czasem łatwo nie jest :wink:

BTW: jak Ktoś chciałby odwiedzić Brelę i nie nie chce się wspinać, najniżej położone kwatery czas zacząć zaklepywać na 2019 :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone