Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką rybkę kupić?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 13.02.2011 01:40

JustineM napisał(a):
Bahama napisał(a):Ostatnio będą w Krku żona postanowiła zjesć rybkę. Zamówiła sobie porcję bella riba czy jakoś tak. Przynieśli jej smaczne rybki wielkości szprotek :) Co to za przysmak ?


czy to tak wygląda?

Obrazek

Jedliśmy, a też nie wiemy jak się to nazywało. Super smakuje do piwka. Już się nie mogę doczekać urlopu i porcyjki tego i zimne piwko mniam


takie coś ?

Obrazek

w Bułgari to nazywa sie Obrazek (caca) - nie wiedziałem, że w Cro też jest coś podobnego :) ja to uwielbiam...
croart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) croart » 17.02.2011 19:37

Te malutkie rybki to PRZENE GIRICE. Takie proste i niepozorne danie - a jakie niebo w gębie! :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.04.2011 15:07

Wczoraj oglądałem program "Wściekłe gary".
Podobno ryby podawane w restauracjach to już nie te co kiedyś...więc może faktycznie lepiej samemu zrobić (kupione prosto z łódki).
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.04.2011 15:36

Jacek S napisał(a):Wczoraj oglądałem program "Wściekłe gary".
Podobno ryby podawane w restauracjach to już nie te co kiedyś...więc może faktycznie lepiej samemu zrobić (kupione prosto z łódki).


Taka jest nasza zasada. Knajpki lubimy, ale traktujemy je głównie jako miejsce do "nauki" nowych potraw. Później kupujemy produkty, głównie na targu i od rybaków, i sami przyrządzamy smakowite jedzonko. Czasami gospodyni, u której mieszkamy, tłumaczy nam zasady kuchni regionalnej.
Wielokrotnie częstowaliśmy miejscowych "naszym gotowaniem" i najczęściej bardzo chwalili, zawsze podkreślali, że w restauracji tak smacznie nie podają.
Ja to się chyba z powołaniem pomyliłem, powinienem zostać "Makłowiczem" :wink:
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 11.04.2011 20:27

Ja równiez polecam Dorade. Po raz pierwszy zjedlismy ją na Hvarze gdzie Nasz "gazda" ją polecił. Do wnętrza ryby obowiązkowo włożył nam rozmaryn, który zerwał za płotem posesji. Rybka naprawde fantastycznie smakuje. Jeżeli ktos chcialby w Polsce kupić to w makro Dorada kosztuje 26zł/kg Natomiast w Auchan ponad 33 zł

pzdr
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.05.2012 06:38

Wczoraj doradę zakupiłem w Auchanie.
Ok. 30 zł/kg.
Przygotowałem na grillu ,niestety ze względu na aurę , elektrycznym w domu wg. przepisu Kasi .

[quote]Jako "pędzelek" do smarowania podczas pieczenia najlepiej posłuży gałązka rozmarynu (warto też takową wsadzić do wnętrza rybki zanim wrzuci się ją na grill); potem przygotować "sos" (oliwa, posiekany czosnek, vegeta i świeże zioła), którym skrapia się obficie rybę na talerzu plus naturalnie wycisnąć i nieco soku z cytryny... [/quote]

Zamiast rozmarynu była pietruszka.

Niebo w gębie.
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 15.07.2012 13:42

lukskajwoker napisał(a):
JustineM napisał(a):
Bahama napisał(a):Ostatnio będą w Krku żona postanowiła zjesć rybkę. Zamówiła sobie porcję bella riba czy jakoś tak. Przynieśli jej smaczne rybki wielkości szprotek :) Co to za przysmak ?


czy to tak wygląda?

Obrazek

Jedliśmy, a też nie wiemy jak się to nazywało. Super smakuje do piwka. Już się nie mogę doczekać urlopu i porcyjki tego i zimne piwko mniam


takie coś ?

Obrazek

w Bułgari to nazywa sie Obrazek (caca) - nie wiedziałem, że w Cro też jest coś podobnego :) ja to uwielbiam...


girice czy caca już się nie mogę doczekać.... najlepiej smakuje z zimnym Karlovacko a w BG z Zagorką z mrożonego kufelka :D
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 15.07.2012 14:26

Obrazek

Na półwyspie Peljesac nazywane są -gavuni.
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 15.07.2012 15:26

Kiedyś Dorady bywały w tesco,ale już od ponad kilku miesięcy ni ciula,jakieś 2 miesiące temu udało mi się dorwać w Lidlu, a teraz jeżdżę i szukam po Lidlach,Tescach etc. i niestety obchodzę się tylko smakiem.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.07.2012 15:47

W Auchanie byłeś?
Jak do tej pory , a bywam raz w tygodniu, trafiałem zawsze.

A tu tegoroczna dorada w Breli.
W Vanji grilla nie było, ale zabrałem z domu Tefala - super sprzęt- rybka w 10 min.

Obrazek

Obrazek
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 15.07.2012 20:53

Niestety u nas niet Auchan, Mielec-prowincja, musiałbym dymac 60km do Rzeszowa, ale dobrze wiedzieć jak będę przy okazji, napewno odwiedzę Auchan.
Dorodne sztuki-miód, poza tym 2 lata temu z apartmani właśnie w Breli, mieliśmy podobne widoczki-fajnie powspominać. W tym roku kierunek Orebić,jeszcze 3 tygodnie i na pierwszy ogień DORADA.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2012 20:57

KURYK napisał(a):Kiedyś Dorady bywały w tesco,ale już od ponad kilku miesięcy ni ciula,jakieś 2 miesiące temu udało mi się dorwać w Lidlu, a teraz jeżdżę i szukam po Lidlach,Tescach etc. i niestety obchodzę się tylko smakiem.

w Biedronce bywają :)
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 15.07.2012 20:58

A tak z ciekawości, na ile osob te 7 sztuk? Ja z moją 4-letnią córką dwie bez problemu bym wciągnął. :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.07.2012 22:10

Wbrew pozorom dorady nie były takie małe.
W sumie te 7szt. ważyło 3,4 kg.
Po patroszeniu pewnie każda miała ok. 0.4kg. Dorada posiada bardzo mało wnętrzności.
W sumie po jednej na głowę i wystarczyło.
Aczkolwiek ja bym pewnie drugą wciągnął.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 16.07.2012 08:50

a te gavuni to sie z główkami je? :roll:
doradę kupuję w Selgrosie, w kazdą sztuke jest wbita mini flaga chorwacka ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Jaką rybkę kupić? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone