Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką rybkę kupić?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 03.08.2010 14:18

na jutro mam zamówione sardele i girce :hut: i trochę cro w domu :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.08.2010 21:44

smok131 napisał(a):kupuję w polsce karmazyna i na opakowaniu min jest napisane skarpina 8O

Škarpina - Scorpaena scrofa - pl Skorpena pospolita
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009
Re: jaką rybkę kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 13.08.2010 13:41

smok131 napisał(a):w trogirze na targu nie kupisz ryby ale po drugiej stronie drogi jest ribarnica tylko pamiętaj żeby być rano w miarę wcześnie


własnie tę ribarnice miałem na myśli, tyle że zapomniałem jak to się nazywa :)
Dawno do tego wątku nei zaglądałem, a rozbudował się że hoho :):):) jutro o świcie wyruszam i juz nie moge się doczekac rybki....:)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 01.09.2010 20:32

skosztowałem lubina z patelni... nawet trzykrotnie i nie udało mi się skosztować na przykład orady :( zatem jest powód aby wrócić :)
a rybcia przepyszna :)
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 01.09.2010 20:47

:D Aro 40 polecam ribki z grila ale na drewnu a nie wenglu rużnica jest kolosalna. :D
AMFI
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AMFI » 01.09.2010 21:12

wybór zazwyczaj jest spory - polecam zakupy bezpośrednio z kutra w porcie
Obrazek
my w tym roku w Tribunj w porcie kupowaliśmy kilka gat ryb - poza ogólnie znana doradą nie mam pojęcia jak się nazywały, ale zdecydowanie najlepiej smakowały te, zdaje się, że to wcześniej wspomniany morszczuk - Merluccius merluccius
Obrazek
drapieżnik, polecam , bez ości - w zasadzie tylko kręgosłup :D
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 02.09.2010 06:58

Josko Bulic napisał(a)::D Aro 40 polecam ribki z grila ale na drewnu a nie wenglu rużnica jest kolosalna. :D


wiem, ale moi gospodarze nie mieli drewna i zachęcali wprawdzie do grillowania na węglu, ale jakoś nei skusiliśmy się. za to jest kolejny powód aby wrócić :)
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 18.09.2010 19:04

Janusz Bajcer napisał(a):Ja przeważnie zajadam to co samodzielnie złapię ma wędkę :D
Belony czyli iglice i inne małe rybki usmażone tradycyjnie na patelni do karlovacko lub ožujsko smakują nie najgorzej :D mam nadzieję, że od 16 lipca coś na patelnie wrzucę :D


Drogi Januszu
Również sam wędkuję .Próbowałem na Ciovo. Zlowiłem wg. mojego gospodarza smokvice.Na spining.Mała rybka podobna do okonia.próbowałem na mięso małży tzw.skolki,ale bez efektu.Poradź jak łowić w jadranie.Z góry dziękuję za radę?
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 18.09.2010 19:50

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
smok131 napisał(a):kupuję w polsce karmazyna i na opakowaniu min jest napisane skarpina 8O

Škarpina - Scorpaena scrofa - pl Skorpena pospolita


Witam
Pytam fachowców - czy lokarda jest rybą żyjącą w adriatyku?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.09.2010 21:53

slawekewa napisał(a):czy lokarda jest rybą żyjącą w adriatyku?

Naturalnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2010 11:08

Šarun,(który okazuje sie był salpą ;))zakupiony przez Gospodynię w St.Gradzie-porcja za 70 kun)

Wypatroszona przez Jakicę...

Obrazek

...grilowana na drzewie oliwnym...

Obrazek

...przygotowana po naszemu(sól morska chorwacka,olej nasz rodzimy rzepakowy z pierwszego tłoczenia-bezsmakowy,cytryna ,czosnek,pieprz ;),

Obrazek

...konsumpcja w miłych okolicznościach

Obrazek

... i już częściowo nadgryziona (ząbki ryby jakoś nieostro wyszły a szkoda;)
Obrazek
Ostatnio edytowano 11.10.2010 05:36 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 10.10.2010 21:25

trance sie...Hepik to nie jest na zdienciach šarun to salpa, šarun po polsku to ostrobok. Nastepnie za salpe latem nie widaje sie wiencej jak 40 kun/kg, a šarun jest jeszcze tanszy.
Salpa od razu po zlowieniu musi bic wipatroszina poniewarz szibko sie psuje przez mocne soky trawiene.
karmazin nigdi nie bil i nie bendzie skorpenom. Wienc deklaracja w chorwacji ze karmazin jest škarpina jest oszustwm. Sa tylko daleko spokirewiony, ale jest to calkiem inni gartunek rybi
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 10.10.2010 22:00

madrego to i milo poczytac :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2010 05:33

Leon napisał(a):trance sie...Hepik to nie jest na zdienciach šarun to salpa,


OK.
Upierać sie nie będę,pamiętałem,że na "s" a nie na "sz" ale potem mi ten szarun jakoś tak spasował ;)
Porcja(3 rybki niewypatroszone ) ważyła ponad kg zapewne,mąż Gospodyni coś mówił o 60 kn za kg ,może sobie coś tam doliczyli za transport z S.Gradu?
Bo przeciez nie bedę zakładał wątku ,że Chorwaci oszukali ;)

W knajpie w Sv.Nedeli za I gatunek liczyli 350 kn i to juz był czysty rozbój w pochmurny dzień ;)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 12.10.2010 17:28

Ok Hepik, to nie bio zlosciwe. Tylko tak bardziej doradczo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaką rybkę kupić? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone