Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką rybkę kupić?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.07.2010 18:50

Bocian napisał(a):Raczej bijela riba :) Może sardela?


W translate google wyszła mi sielawa :)
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Re: jaką rybkę kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 19.07.2010 12:34

Mój ranking wg smakowitości:
orada --> makrela--> sardynki--> girice--> lubin
Wszystko z grila, oprócz giric, które były smażone jak frytki.
Innych rybek nie jadłam w Cro. Lubin na końcu... Nie podpasował mi.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 19.07.2010 13:32

Orada vel dorada i ..... długo długo nic!
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 02.08.2010 09:09

Czy można kupić w Chorwacji rybę podobną w smaku do Naszej poczciwej flądry ?? :)
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 02.08.2010 12:47

dołączam się do pytania, oraz co to za ryba ta orada?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2010 12:53

moral napisał(a):dołączam się do pytania, oraz co to za ryba ta orada?

Po polsku: dorada :D
Po chorwacku: orada albo komarča.

KLIK
Ostatnio edytowano 02.08.2010 12:53 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2010 12:53

http://www2.arnes.si/~thomar/vribe.htm
A po co jeść w Cro to co masz w PL? :)
gorboduc
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gorboduc » 02.08.2010 13:05

Mój mąż jadł w restauracji rybę oslić, która bardzo mu smakowała. Po sprawdzeniu w internecie okazało się, że to poczciwy morszczuk. Dorada też jest do kupienia w Polsce. A tak nawiasem mówiąc, ciekawi mnie ile z tych ryb jest faktycznie świeżo złowiona w Adriatyku, a ile z mrożonki z importu( w karcie w jednej konobie było wyraźnie wyszczególnione: kalmary 'swojskie' i z importu). Sądzę, że nieraz o smaku dania decyduje też sceneria, w jakiej je spożywamy. Ta sama rybka(notabene sporo droższa niż w PL) będzie nam lepiej smakować w knajpce nad morzem niż na talerzu we własnym domu. Oj, pewnie się naraziłam cromaniakom :wink:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 02.08.2010 13:05

Witam.Można kupicz smakem podobne ribke jak na pszyklad List{Turbot}, Raża, Grdobina .Dorada czy Orada jest biala riba ,a w Horwaciji sie ribe dzielom na plawom{nabeskom}i bijelom{bialom}.Biala jest dużo droszcza i bardzie cieniona.Na psziklad biala to Zubatac[Lucian],Dorada[orada] a niebeska to Sardela,Tunczik,Skusza,Lokarda. Muszicze zwruczit uwage na Dorade kturom można kupicz za 60 kun i za 150 kun,bo ta od 60 kun jest chodowlana,a ta od 150 kun jest dzika a to jest wielika rużnica w smaku miensa same ribe.Dorada jest drabieżna riba i naj bardzie smakuje na grila z dżewa a nie wengla.Pozdrawliam :D :D :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.08.2010 13:24

Josko Bulic napisał(a):Witam.Można kupicz smakem podobne ribke jak na pszyklad List{Turbot}, Raża, Grdobina .Dorada czy Orada jest biala riba ,a w Horwaciji sie ribe dzielom na plawom{nabeskom}i bijelom{bialom}.Biala jest dużo droszcza i bardzie cieniona.Na psziklad biala to Zubatac[Lucian],Dorada[orada] a niebeska to Sardela,Tunczik,Skusza,Lokarda. Muszicze zwruczit uwage na Dorade kturom można kupicz za 60 kun i za 150 kun,bo ta od 60 kun jest chodowlana,a ta od 150 kun jest dzika a to jest wielika rużnica w smaku miensa same ribe.Dorada jest drabieżna riba i naj bardzie smakuje na grila z dżewa a nie wengla.Pozdrawliam :D :D :D


cześć Josko
W tobie nadzieja. W kilku tegorocznych relacjach u Maslinki, u Roksy i tu

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=29232&postdays=0&postorder=asc&start=60

są zdjęcia adriatyckich ryb. Może umiesz je nazwać :?:

Ja znalazłem kilka stron www o adriatyckich rybach, ale tych nie ma. A wszędzie w wodzie ich pełno.
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 02.08.2010 14:15

Bahama napisał(a):Ostatnio będą w Krku żona postanowiła zjesć rybkę. Zamówiła sobie porcję bella riba czy jakoś tak. Przynieśli jej smaczne rybki wielkości szprotek :) Co to za przysmak ?


czy to tak wygląda?

Obrazek

Jedliśmy, a też nie wiemy jak się to nazywało. Super smakuje do piwka. Już się nie mogę doczekać urlopu i porcyjki tego i zimne piwko mniam
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 02.08.2010 15:03

Witam Justina.To co jest na tależu naziwa sie Gaunići ili Papaline ale na pewno som jeszcze ine nazwe te same male ribke bo każdi region Dalmacie czy Istre ma inom nazwe na ribe. :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2010 15:27

Ja to znam jako gavuni albo girice :)
Co ryb na zdjęciach to tam była chyba babka, knez i fratar...
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 02.08.2010 15:29

Witam Longotom.To pierwsze zdiencze jest nie wiraznie ale my sie widaje da je to Babica,druga jest Pirka a trecza Salpa, jeszcze ostatnie zdiencze to jest Fratar kturi ma karakteristicznom plame na ogonu .Muszisz bracz pod uwage da te same ribe w inich czenszczi Dalmacie mogom mieć inom nazwe.Pozdrawliam :D :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2010 15:32

Ophidion barbatum-to jest ciekawa ryba... :):):)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaką rybkę kupić? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone