Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaką rybkę kupić?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1336
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: jaką rybkę kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.08.2018 16:47

domi_1 napisał(a):MSC oznacza, że ryba jest ze zrównoważonych dobrze zarządzanych łowisk, niekoniecznie dzikich. A co do pytania gdzie kupić świeżo złowione ryby to możesz próbować podpytać lokalsów. Jak dobrze trafisz to powiedzą Ci prawdę.

...łowisko to łowisko...a hodowla np łososia ...to hodowla. O ile w hodowli wiesz ile masz ryby bo ja tam wsześniej umieściłeś (oczywiście minus straty) to łowisko jako obszar do życia danej populacji jest szacowany pod względem liczby ryb danej populacji i odławia się tylko jakiś procent już w przeliczeniu na tonaż z np.kilometra kwadratowego. Te z hodowli mają ASC-Aquaculture Stewardship Council.
...Wcześnie rano (jeszcze przed świtem) wypływają ściągać sieci, które to sieci zarzucili późnym wieczorem (przed zmierzchem)...da sie zauważyć czasami mniejsze i większe łódki, i gości coś tam przebierających w sieciach. Tak było w tym roku w Brist.
...powodzenia i smacznego
pozdro
fly
lew
Cromaniak
Posty: 1424
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: jaką rybkę kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.08.2018 20:21

..."Wcześnie rano (jeszcze przed świtem) wypływają ściągać sieci, które to sieci zarzucili późnym wieczorem " dokładnie wielokrotnie tak się zaopatrywaliśmy ,rybki były bardzo smaczne, ale nigdy nie były to dorady.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.cron
Jaką rybkę kupić? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021