Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria, kemping Lanterna, 9.9-21.9.2018, wyjazd z Waw/Kat

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
serwan
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.03.2018
Istria, kemping Lanterna, 9.9-21.9.2018, wyjazd z Waw/Kat

Nieprzeczytany postnapisał(a) serwan » 09.08.2018 10:13

Hej,

Przejrzałem forum; poczytałem; kłopot w tym że nie do końca jestem pewien gdzie pytać, stąd spróbuję wszystko pod jednym wątkiem. Żeby nie było że 'to miejsce na relacje, nie pytania' - relacja też będzie; a że obejmie nie tylko pobyt a też przygotowania.. :)

Jeżeli w planie jak niżej są oczywiste złe pomysły - będę zobowiązany za zwrócenie uwagi, w miarę możliwości bez 'zabijacie dzieci, są za małe' :) Dzieci od pierwszego miesiąca odwiedzają góry, morza i obce kraje i żyją :)

Dodatkowo, jeżeli pytania będą oczywiste - to niechcący; Chorwację znam sprzed ~10 lat, tylko żeglarską, stąd będę pytał np. o ceny piwa. Z drugiej strony w rewanżu służę odpowiedziami na głupie pytania dotyczące Grecji (żeglarskiej), głównie Cyklad.

1. Wybieramy się z Wawy do Lanterny dziewiątego września, w sumie 3 auta, rodzice z dziećmi; jeżeli w tym czasie ktoś tam też będzie - dajcie znać, a nuż.. :). Trasa przez Brno, Wiedeń, Graz i Lubljanę, droga w nocy (część wyjeżdża z Wawy, my od teściów z Katowic, spotkanie w Katowicach i wspólny wyjazd z Katowic planujemy ok. 21:00 8.09; spodziewać sie gdzieś korków/objazdów/samemu założyć zmianę trasy żeby takie atrakcje ominąć?

2. Progenitura w wieku od 4 miesięcy do 4 lat, w sumie przedszkole będzie miało 8 dzieci - to jeden z powodów żeby jechać w nocy; postoje planujemy w Brnie (mieszkałem tam 3 lata, sentyment mam :) ) koło Tesco przy skrzyżowaniu autostrad i w Grazu (McDonald przy skrzyżowaniu z drogą 67); może są inne, alterntywne miejsca mniej więcej koło tych miast które warto wybrać na ~45 minut postoju? mniejszy ruch? kibelki lepsze/z przewijakami?

3. Zastanawiamy się nad rowerami - brać? Czy w okolicy Lanterny można pożyczyć, lub zgoła nie ma sensu nimi jeździć (stromo, sklepy blisko, nie da się pożyczyć krzesełka dla dzieci..)

4. Jedziemy busikami (multivan, trafic..); plotka głosi że w Słowenii ludzie dla takich aut kupują 'zwykłą' winietę osobową - to prawda? Na ile przejrzałem zasady to każdy bus, nieważne czy na 5 osób czy na 9, płaci wyższą stawkę za winietę. Co do samych winiet - kupno 'po drodze' działa? Czy wymaga stania 3 godziny w kolejce do kiosku? I jeżeli działa po drodze, gdzie je kupować 'najkrócej'?

5. Karta płatnicza Revolut - nie będzie problemu? Czy jednak gotówka lub tradycyjna karta bankomatowa/kredytowa?

6. Internet - już (chyba) ogarnięty

7. Sam kemping, Lanterna - jest czego się bać? Słyszałem raczej dobre opinie, jeżeli ktoś przeżył jakieś rozczarowania i dramaty - niech się podzieli

8. Zakupy; poza wyższymi cenami spodziewać się jakichś ekstrasów typu chleb za 30 pln czy piwo za 50 pln? Są jakieś sieci (Lidl? inne?) warte polecenia?

9. No i najważniejsze - czytałem sporo o atrakcjach Istrii, zastanawialiśmy się z żoną gdzie się wybrać - problem w tym że większość relacji nie zawiera informacji o.. możliwości dostania się gdzieś / zwiedzania z wózkiem dziecięcym; może jest na sali ktoś kto ma bąble wózkowe i szwendacza wczasowego, i podpowie gdzie w okolicach Lanterny / Istrii da się (i warto) z wózkiem dziecięcym, a gdzie nawet nie próbować? Zależy nam na takim skompletowaniu rzeczy do zobaczenia żeby po dotarciu na miejsce nie okazało się że stary z wózkiem z bąblami zostaje koło auta a reszta stada idzie zwiedzać.

10. Zapomniałem - paliwo; jest coś czego unikać lub sieć gdzie bezpiecznie można kupować?

Help. Pozdrawiam
serwan
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria, kemping Lanterna, 9.9-21.9.2018, wyjazd z Waw/Ka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.08.2018 11:45

serwan
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.03.2018
Re: Istria, kemping Lanterna, 9.9-21.9.2018, wyjazd z Waw/Ka

Nieprzeczytany postnapisał(a) serwan » 13.09.2018 18:06

żeby garść szczegółów gdzieś zapisać i nie zapomnieć.. :)

- winietki z tolltickets, dotarły w 7 dni dla całej grupy (3 auta)
- trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię; z zaskoczeń - w Wiedniu yanosik informuje o fotoradarze i wskazuje że limit jest 80, chwilę później informuje że właśnie minąłem fotoradar (tempomat, prędkość ciągle zgodna ze znakami), i kawałek dalej widzę znak.. koniec ograniczenia do 60 (!); ciekaw jestem czy jakaś przykrość mnie czeka
- dotarcie do Lanterny bez przeszkód; standard bardzo przyzwoity, camping wart polecenia; ze spraw bytowych mamy:
- zasięg na terenie ośrodka (przynajmniej tam gdzie mamy domki) to tylko tele2, ht hr i hr vip - stąd mimo że poczta oferuje tylko t-mobile, szukałem tele2; najbliższy punkt to salon tele2 w Porecu
- zakupy - unikamy przydrożnych budek z warzywami; wydawałoby się że bezpośrednio jest taniej, a tymczasem za kilka pomidorów, ziemniaków i dwa jabłka zapłaciłem 60kn; polecam jednak supermarkety; niedaleko ośrodka jest nowowybudowany Tommy (mija się go zjeżdżając na drogę do ośrodka), a w Porecu jest pełen wybór - Lidl, Konzum i jeszcze coś sieciowego czego nazwy nie pamiętam
- ośrodek - jeżeli ktoś planuje Chorwację z dziećmi to chyba nie ma lepszego miejsca - o ile nie planujemy stołowania się w ośrodkowych knajpach; przeciętna kolacja dla dwójki dorosłych i trójki dzieci w tańszej z dostępnych to ~200-250 pln
- cisza nocna od 12 do 7 rano; grill nie spotka się z niechęcią, ale muzyka po 24 już tak (ochrona)


ciąg dalszy, w miarę doznań i problemów, nastąpi.

pozdrawiam
serwan

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria, kemping Lanterna, 9.9-21.9.2018, wyjazd z Waw/Kat
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone