Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar wczoraj , dziś .....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 10:45

przemo99 napisał(a):Dosiadam się:) Ale wam zazdroszczę Hvar jest wspaniały na pewno tam wrócę:)

mmmm.... rybka pewnie już skonsumowana, teraz się za travalicożubrówkę wzięli.... coś czuję za na dzisiaj koniec zdjęć:D


Witam....
rybka ..... ta rybka to kalmary ....oj to nie moja bajka , zjadłam dwie żeby nie było im przykro ale nie gryzłam tylko popijałam dużą ilością napoju :wink: i poszło ..... :D
A żubrówkę , pili na żywca minki ....nieziemskie potem dopiero zobaczyli , że my z sokiem jabłkowym mieszamy to zaczeli to samo robić ....
Szczegółowo opiszę niżej ;)
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 10:49

Natko_ napisał(a):Dosiadam się i ja :)

Jakos niedawno miałam ponad 50 dni do wyjazdu, a teraz zrobiło się niespodziewanie 47, więc tym chętniej nastroję się przed wyjazdem odpowiednio :D

Fotki bardzo przyjemne, opis rzeczowy, na temat :)

Jak rybka smakowała? :D


Hejka ....
no znam to odliczanie do urlopu .... jak dziecko czekające za czymś upragnionym :D w końcu to nagroda za cały rok pracy :wink:
A o rybce napiszę poniżej ..... zapraszam ;)
Pozdrawiam
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 08.07.2014 11:00

Basik_63 napisał(a):Przebieram już niecierpliwie nogami, w piąteczek wieczorkiem kierunek Hvar i moja ukochana Jelsa

Zazdroszczę. Na samą myśl o spacerze po ,,mojej ukochanej Jelsie" zaczynam przebierać nogami :)
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 11:40

Witam w wtorkowy poranek .....zasiadam bo to mamy za oknem
IMG_1865.jpg

IMG_1868.jpg

IMG_1873.jpg


wiatr , deszcz .....burza co prawda nie taka jak u nas ale .....jest :(
Ale rodzinka , zadowolona można odpocząć :wink:

Wrócę do dnia wstecz czyli niedzieli a właściwie wieczoru ..... najpierw , że to zaproszenie nie było na 19-tą tylko 9 -tą czyli 21.....no tak się dogadał mój mąż z gospodarzem :D
No i fotek , nie mam .... nie wychodzą mi najlepiej wieczorem ....
Zebrało się nas tam 4 rodziny plus właściciele , 3 rodziny z Słowacji bardzo fajni ....choć za dużo nie porozmawialiśmy :( oni tylko po chorwacku po angielsku tylko właścicielka i jedna z kobietek z Słowacji...ale to nic i tak było fajnie .
Wrócę najpierw do tej ``rybki`` a właściwie kalmarów które podali ..... oj tonie moja bajka :( w sumie nas wszystkich ale żeby nie było głupio zjadłam dwie ....nie gryzłam tylko z chlebkiem i pomidorkiem i dużą ilością napoju połykałam w całości ....oj był moment ,że łzy do oczu napływały mi bo nie mogłam tego przełknąć . Oni , zajadali się tym i paluszki lizali ale ..... sorry no nie lubię tego . Córka wcale nie ruszyła , ale akurat ona wcale nie jada ryb , owoców morza itp.... więc dla mniej specjalnie w sumie dla nas przyrządzili kiełbaski na patyku w sumie bardziej to było mięsko zmielone ....przyznam ,że to było dobre . Śmiali sie , że Polacy to mięcho muszą mieć :D , choć marzyła mi się jakaś pyszna rybka no ale co inne zaserwowali .
No w między czasie polała się tez i nasza żubrówka ....oni na ``żywca`` :D choć miny wskazywały , że to nie najlepszy pomysł , póżniej jak widzieli , że ja dolewam sobie sok jabłkowy to też mieszali albo dolewali Karlovaćko Radler .
W trakcie kolacji pojawił się gospodarzy przyjaciel , młody chłopak w wieku 16-18 lat ....on to poprostu był duszą towarzystwa po angielsku trochę z nami rozmawiał ...potem przyniósł gitarę , śpiewał nieziemsko .... i tak przez jakieś 1,5 godz .... po prostu super !!!! Rozkręciło się tak , że cała reszta śpiewała razem z nim . Przyznam , że takiego typu młodego chłopaka nie spotkałam był taki otwarty , uprzejmy ...buzia to mu się nie zamykała wszyscy go tak słuchali jak opowiadał o muzyce , gitarze i w ogóle .....
Jak wspomniałam , fotek nie mam , ale mam trochę nagrania jak zmontuję to dołączę je ... bo siedzieliśmy po ciemku więc większość nagrania to tylko będzie słychać śpiew .
No przyznam , że wieczór był super ....bardzo mi się podobało to co zorganizowali gospodarze i tak siedzieliśmy prawie do 1 w nocy :wink:





Poniedziałek

Oczywiście wstaliśmy póżniej niż zwykle , za oknem skwar nie ziemski .....
Był plan na jakąś wędrówkę do jakiejś zatoczki ....ale oczywiście chęci rodzinka nie ma :(
Trochę czasem jest mi żal , jak tu czytam relacje z jakiś fajnych odkrytych miejsc ....że u nas brak chęci ...moi wolą leniuchować :wink:
No cóż , ale nie jest żle .... a więc zapakowani jedziemy ....miał być postój przed tunelem i zejście do Dubovicy ale skwar zniechęcił i że to przełożymy na wcześniejsze godziny , fakt było już po 12-tej . Zrobiłam fotkę i jedziemy dalej ....
IMG_1745.jpg


cdn......
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.07.2014 11:50

Fajnie się czyta relacje na żywo. Czekam na więcej :D
Pozdrawiam
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 12:08

Jedziemy dalej ....
no i stwierdzamy , że odwiedzimy Stari Grad ....spacer uliczkami , lody ;) ale , ale .... tu trochę było tak :( nie były wcale takie pyszne jak na Hvarze fakt , że kosztowały mniej bo 7 kun ale to nie to samo . Szkoda , że nie zrobiłam foty lodziarni bo nie wątpię w to ,że pewnie gdzieś obok były pewnie lepsze
Parę foteczek z spacerku ;)

IMG_1747.jpg

IMG_1748.jpg

IMG_1749.jpg

IMG_1752.jpg

IMG_1754.jpg

IMG_1756.jpg

IMG_1757.jpg

IMG_1758.jpg

IMG_1759.jpg

IMG_1760.jpg

IMG_1761.jpg

IMG_1763.jpg

IMG_1764.jpg

IMG_1766.jpg

IMG_1767.jpg

IMG_1780.jpg

IMG_1783.jpg

IMG_1788.jpg

IMG_1789.jpg

IMG_1791.jpg

IMG_1794.jpg

IMG_1797.jpg

IMG_1798.jpg

IMG_1804.jpg



cdn....
teraz zmykamy pomimo wietrznej o pochmurnej pogody na pieszą wędrówkę ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2014 12:17

Kasi jeszcze widzę nie ma :) Chyba, że zmieniła miejsce pracy ;)
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 08.07.2014 12:41

Bocian napisał(a):Kasi jeszcze widzę nie ma :) Chyba, że zmieniła miejsce pracy ;)

Myślę, że nie zmieniła miejsca, na 21 fotce jak się dobrze przyjrzeć widać jej budkę :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2014 12:50

Rzeczywiście :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.07.2014 14:21

Budka jest prawie przyklejona na znaku stopu :D po prostu w kadrze się nie zmieściła :wink:
Pozdrowienia dla autorów relacji
P.S. Stari Grad też jest na Hvarze. A na lody to jeździ się do Jelsy.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 08.07.2014 14:31

Ależ tam jest pięknie! Hvar w planach, zaraz za RM :D
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 15:51

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Budka jest prawie przyklejona na znaku stopu :D po prostu w kadrze się nie zmieściła :wink:
Pozdrowienia dla autorów relacji
P.S. Stari Grad też jest na Hvarze. A na lody to jeździ się do Jelsy.


Witam....
wiem , że Stari Grad jest na Hvarze ( tu w rozumieniu wyspa ) a ja pisałam , że lody lepiej nam smakowały w Hvarze (miasto ) bo tu się znajdujemy (apartament ) więc tą nazwą operuję . Jak ktoś czyta relacje to na pewno wiem o co chodzi :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.07.2014 16:24

Klara32 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Budka jest prawie przyklejona na znaku stopu :D po prostu w kadrze się nie zmieściła :wink:
Pozdrowienia dla autorów relacji
P.S. Stari Grad też jest na Hvarze. A na lody to jeździ się do Jelsy.

Witam....
wiem , że Stari Grad jest na Hvarze ( tu w rozumieniu wyspa ) a ja pisałam , że lody lepiej nam smakowały w Hvarze (miasto ) bo tu się znajdujemy (apartament ) więc tą nazwą operuję . Jak ktoś czyta relacje to na pewno wiem o co chodzi :wink:

chodziło mi o to:
Klara32 napisał(a):[...] lody ;) ale , ale .... tu trochę było tak :( nie były wcale takie pyszne jak na Hvarze fakt , że kosztowały mniej bo 7 kun ale to nie to samo . Szkoda , że nie zrobiłam foty lodziarni bo nie wątpię w to ,że pewnie gdzieś obok były pewnie lepsze
Dlatego napisałam, że St.Grad też na Hvarze. Taki mały żarcik... ale jak widać, nie wyszedł.
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 16:30

Mam chwilę czasu więc coś pchnę do przodu wczorajszy dzień ....

Po wyjeżdzie z Stari Gradu pojechaliśmy do Vrboski ale na plaże o której pisałam wcześniej ....mijając Camp nudist prosto na parking i po prawej ....plaża drobne kamyczki ...przyjemna ale .....nie dla nas trochę za nudna, taka spokojna ....jak to mój mąż powiedział tu czas zatrzymał się :) troszkę jak nad jeziorem.
Wiadomo , każdy szuka spełnienia swoich pragnień , ta jest spokojna bez większych fal , dla małych dzieci idealna można rozbić się i w słoneczku i w cieniu co oczywiście my zrobiliśmy ale na jakieś 1,5 godz a potem przenieśliśmy się na drugą stronę parkingu czyli plaże na której już byliśmy .
Szczerze to jak na razie jest moja ukochana plaża z tych wszystkich na których byliśmy teraz i dwa lata temu ....choć nie powiedziane , że jednak może się to zmieni .
A może ktoś coś tu poleci nam z swojego doświadczenia , chętnie skorzystam z rad ;)
Parę fotek plaży .....

IMG_1806.jpg

IMG_1808.jpg

IMG_1809.jpg

IMG_1810.jpg

IMG_1813.jpg

IMG_1814.jpg

IMG_1817.jpg


A tu foteczki co się działo jak wstawiłam pustą butelkę po piwie do wody .....
IMG_1818.jpg

IMG_1822.jpg


a tu walka o okruszek ciasteczka , jeden wyszedł zwycięsko ;)


IMG_1830.jpg

IMG_1831.jpg

IMG_1833.jpg


a tu wygrzewa sie w słoneczku

IMG_1826.jpg


cdn....
Klara32
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 17.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara32 » 08.07.2014 16:33

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Klara32 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Budka jest prawie przyklejona na znaku stopu :D po prostu w kadrze się nie zmieściła :wink:
Pozdrowienia dla autorów relacji
P.S. Stari Grad też jest na Hvarze. A na lody to jeździ się do Jelsy.

Witam....
wiem , że Stari Grad jest na Hvarze ( tu w rozumieniu wyspa ) a ja pisałam , że lody lepiej nam smakowały w Hvarze (miasto ) bo tu się znajdujemy (apartament ) więc tą nazwą operuję . Jak ktoś czyta relacje to na pewno wiem o co chodzi :wink:

chodziło mi o to:
Klara32 napisał(a):[...] lody ;) ale , ale .... tu trochę było tak :( nie były wcale takie pyszne jak na Hvarze fakt , że kosztowały mniej bo 7 kun ale to nie to samo . Szkoda , że nie zrobiłam foty lodziarni bo nie wątpię w to ,że pewnie gdzieś obok były pewnie lepsze
Dlatego napisałam, że St.Grad też na Hvarze. Taki mały żarcik... ale jak widać, nie wyszedł.


Pani Kasiu ....
ależ absolutnie , ja nie czułam się obrażona ....
bez przesady , ja nie z tych ludzi ;)
Pozdrawiam serdecznie z tego samego miejsca tym razem co pani tylko parę naście km dalej :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar wczoraj , dziś ..... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone