Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika III] Hvar + Vis 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2018 15:07

piotrf napisał(a):Popycham :oczko_usmiech:


Po takim popchnięciu to już na pewno jesteśmy bujnięci na następną stronę :oczko_usmiech: :lol:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2018 23:13

CZĘŚĆ XV. HVAR Z WODY – ŚMIGAMY RIBEM I SPEŁNIAMY MARZENIA cz. 2 (30.08.2017)


Moi Drodzy, płyniemy dalej. Odwiedziliśmy Dubovicę i popływaliśmy przy czerwonych klifach za Sv. Nedjelją. Widzieliśmy z wody Zavalę i Uvalę Lucica, czas obrać kolejny kierunek :hut:


Odpływamy z Dubovicy, poganiamy maszinu i lecimy :lol:


Podkład muzyczny znów prosto z naszego RIBa, żeby się lepiej czytało :wink:





Płyniemy teraz kierunku :arrow: Scedro :hut:


Nasz Pan Skipper obiecał, że tam będzie super, wierzymy na słowo, tym bardziej, że ta wysepka była w naszym planach. Z racji jej niewielkich rozmiarów, spokojnie można ją opłynąć z każdej strony i popływać w najpiękniejszych miejscach.


To cała naprzód! :hut:


Obrazek
mijamy fishpicnic

Obrazek


Zbliżamy się do Scedro, które opłyniemy, a jak się pojawi jakieś piękne miejsce do plażowania, to się tam zatrzymamy :)


Obrazek

Obrazek
linia brzegowa na razie niezbyt ciekawa, płasko i skalisto, raczej by tutaj nikt nie poplażował

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdecydowanie ta strona Scedro, która jest skierowana przodem do Hvaru, jest najciekawsza i najprędzej można tam poplażować. Choć i po drugiej stronie jest perełka, ale dopłyniemy i do tego :wink:


Obrazek

Obrazek
ta strona wyspy bardziej przyjazna


A teraz pytanie, co jest ładnego na Scedro poza plażyczkami? Widok na Hvar :lol:


Obrazek


O ile od boku Scedro niczego nie urywa, o tyle od strony Hvaru jest duuuużo lepiej :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak jakoś się przyjęło, że wpływaliśmy w każdą zatoczkę, Skipper coś opowiadał o niej, pokazywał i płynęliśmy dalej (zdecydowanie Scedro to był jego „konik”, albo to najpopularniejszy kierunek, gdzie płyną turyści i się już nauczył być morskim przewodnikiem po tym miejscu :wink: ).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co się rzuca w oczy na Scedro? Kolor wody. Są tam przepiękne błękitne lagunki, co zatoka, to kolor wody coraz to bardziej powalający na kolana :hearts: Gdyby nie to, że wynajęliśmy łódkę, to ominęłaby nas niesamowita perełka zlokalizowana naprawdę rzut beretem od Hvaru. Gdybym miała do czegoś porównać, to Prozid koło Korculi oferuje podobne „klimaty”. Oczywiście Proizd generalnie rozwala system, ale Scedro w mojej ocenie depcze mu po piętach :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kolor wody bajeczny, więc nie dziwię się, że tyle jednostek tam cumje

Obrazek


W tej zatoczce było dość tłoczno, dlatego płyniemy do kolejnej.


Obrazek
ależ by się chciało tam wskoczyć do wody, ale Skipper każe uzbroić się w cierpliwość, bo chce nam jakiś hicior pokazać

Obrazek

Obrazek
jeśli dobrze pamiętam, to tą plażę zbudowali mieszkańcy, dla siebie i turystów

Obrazek

Obrazek


Zatoczka ładna, ale tam nie zatrzymujemy się na pływanie, podobno Skipper ma w zanadrzu coś lepszego 8)


Powoli zaczynają nam szczęki opadać z wrażenia :mrgreen:


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ja już bym się ładowała do wody, ale jestem powstrzymywana. To jeszcze nie jest TO miejsce. Ok, czekam, czekam :roll:


Płyniemy dalej, music nam się zmienia :oczko_usmiech:





Obrazek

Obrazek


I wreszcie jest :!:


Ok, przyznaję mu rację. Warto było czekać :hearts: Nie kalibrujcie monitorów, nie myślcie, że to PhotoShop, TAM TAK JEST :hearts:

Obrazek

Obrazek
tu będziemy plażować

Obrazek

Obrazek


Czas zebrać tyłki na ląd. Wszyscy wpław, a mama…. w pączku :lol: Ja występuję w tym odcinku w roli uroczego holownika. Oj powiem Wam, napływałam się i naciągnęłam w tę i z powrotem, ale czego nie robi się dla mamy :mrgreen: Mama za to miała odpowiedzialną rolę przetransportowania na swoim brzuchu plecaka z dronami :lol: Misja zakończona została powodzeniem! 8)


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj już bez dwóch zdań i GoPro i dron poszedł w ruch.


To może najpierw zerknijmy pod wodę :)


Obrazek

Obrazek


Dno morskie ogólnie nudne, ale stąd też jest piękny kolor wody. Na dnie piaseczek :mrgreen:


Obrazek

Obrazek
im bliżej brzegu, tym pojawiają się takie większe kamyki

Obrazek
przy skałkach jest tak

Obrazek



I teraz najlepsze na koniec, z drona foty :hearts:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nawet zostałam uwieczniona ja i GoPro :lol:

Obrazek
i nasza łódka w całej okazałości


I wreszcie się doczekaliście, autorka relacji we własnej osobie, i pączek :oczko_usmiech:


Obrazek
chciałam mieć takie zdjęcie i mam 8)


A te dwa ciut "podciągnięte" :wink:

Obrazek

Obrazek


Ale za to jakie ładne :mrgreen:


Plaża i w ogóle zatoka zdecydowanie przypadła nam do gustu. Żal ją było opuszczać, ale przecież czeka na nas tyle innych, na pewno nie mniej ciekawych miejsc. Trzeba coś jeszcze zobaczyć :hut:


Zanim odpłyniemy, robię ostatnie zdjęcia, bo mamy wrażenie, że jesteśmy w raju :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I w drogę, ku nowej zatoczce :mrgreen:



A jak płyniemy dalej, to i mjuzik musi być 8)





Mam wrażenie, że na Scedro, co jedna zatoka to ładniejsza. Płyniemy do kolejnej i, o czym jeszcze nie wiem, zauroczy nas tak samo, jak ta, w której właśnie byliśmy.


Poznajemy dalej linię brzegową Scedro, która może wielkiego wrażenia nie robi, ale zdecydowanie bliskość Hvaru i widok na niego, dodaje jej uroku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ta zatoka nie jest pusta, jak nasz raj na ziemi (czyt. poprzednia zatoka) :mrgreen: , ale jest nie mniej urodziwa. Zobaczcie sami :hearts:


Obrazek


Tak to można plażować!


Obrazek


Woda również idealna. Choć już nie taki intensywny lazurowy kolor, bo na dnie trawy rosną.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gdyby nie to, że przed chwilą się moczyliśmy, to i tu byśmy plażowali, ale ledwo co nam tyłki obeschły, więc już nie wskakujemy do wody i nie idziemy na plażę. Potem żałowaliśmy, choć… :wink:


Pozostaje nam obserwacja z łódki.


Obrazek


Wycofujemy się powoli z zatoki i ruszamy w kierunku….


Obrazek

Obrazek

Obrazek
po drodze jeszcze taka plażyczka, też piękna, i większa niż ta, na której plażowaliśmy

Obrazek
gdzie się nie ruszamy, to na Scedro kolor wody zwala z nóg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
po kolorze zieleni widać, że susza była w 2017 straszna

Obrazek



No dobrze, ale gdzie my właściwie płyniemy :?:



Dowiecie się w kolejnym odcinku :twisted:



Do zobaczenia :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.07.2018 00:20

Normalnie jak u Alfreda Hitchcocka . . . :oczko_usmiech:
Kolor wody wspaniały , do tego muzyka , słońce . . . fajne to Scedro


Pozdrawiam
Piotr
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.07.2018 14:12

piotrf napisał(a):Normalnie jak u Alfreda Hitchcocka . . . :oczko_usmiech:
Kolor wody wspaniały , do tego muzyka , słońce . . . fajne to Scedro


Pozdrawiam
Piotr



Staram się :lol:

Scedro skradło nasze serca bezapelacyjnie! :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.07.2018 15:34

Nadrobiłam :wink:
Całkiem przyjemny ten Wasz rejsik :wink:
To miejsce z rudymi klifami zapisane, może kiedyś tam zajrzymy bo wyglada bardzo ponętnie :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.07.2018 20:36

beatabm napisał(a):Nadrobiłam :wink:
Całkiem przyjemny ten Wasz rejsik :wink:
To miejsce z rudymi klifami zapisane, może kiedyś tam zajrzymy bo wyglada bardzo ponętnie :wink:


Rejsik super! W tym roku też koniecznie musimy coś takiego sobie zorganizować :)

A klify polecam, warto!
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 03.07.2018 14:15

Cropku fajna relacja :) planuję sobie mój sierpniowy Hvar i jest baaardzo pomocna, dziękuję :)
I te zdjęcia ech już się nie mogę doczekać!
A w tym roku dokąd się wybieracie?
Czy mogę prosić o namiary na wynajem łodzi i ile kosztowało? Szukam w necie ale jakieś dziwne rzeczy wyskakują
Pozdrawiam :papa: Jola
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.07.2018 14:45

z tego co już popodglądałam, to sviđa mi se :lol: :lol: więc zalogowywuję się tu u Ciebie, jeśłi przyjmiesz spóźnionego gościa :wink: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.07.2018 14:54

joso79 napisał(a):Cropku fajna relacja :) planuję sobie mój sierpniowy Hvar i jest baaardzo pomocna, dziękuję :)
I te zdjęcia ech już się nie mogę doczekać!
A w tym roku dokąd się wybieracie?
Czy mogę prosić o namiary na wynajem łodzi i ile kosztowało? Szukam w necie ale jakieś dziwne rzeczy wyskakują
Pozdrawiam :papa: Jola



W tym roku jedziemy do Orebica na Peljesac, do Sutivanu na Brac, do Murteru na Murter, i jak to zwykle u nas po drodze coś musi być, więc będzie Lublana i Braies w Dolomitach we Włoszech :)

Na PW napiszę Ci o wynajmie. Ale zerknij też na początek poprzedniego odcinka, bo tam pisałam o wynajmie i nawet pokazałam miejscówkę, gdzie mieszkają ludzie, którzy wynajmują :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.07.2018 14:55

CroAna napisał(a):z tego co już popodglądałam, to sviđa mi se :lol: :lol: więc zalogowywuję się tu u Ciebie, jeśłi przyjmiesz spóźnionego gościa :wink: :papa:



Zapraszam, każdy jest tu mile widziany :)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 03.07.2018 15:08

CROnikiCROpka napisał(a):
joso79 napisał(a):Cropku fajna relacja :) planuję sobie mój sierpniowy Hvar i jest baaardzo pomocna, dziękuję :)
I te zdjęcia ech już się nie mogę doczekać!
A w tym roku dokąd się wybieracie?
Czy mogę prosić o namiary na wynajem łodzi i ile kosztowało? Szukam w necie ale jakieś dziwne rzeczy wyskakują
Pozdrawiam :papa: Jola



W tym roku jedziemy do Orebica na Peljesac, do Sutivanu na Brac, do Murteru na Murter, i jak to zwykle u nas po drodze coś musi być, więc będzie Lublana i Braies w Dolomitach we Włoszech :)

Na PW napiszę Ci o wynajmie. Ale zerknij też na początek poprzedniego odcinka, bo tam pisałam o wynajmie i nawet pokazałam miejscówkę, gdzie mieszkają ludzie, którzy wynajmują :)

Zerkałam, mapa się otworzyła ale widać tylko dom, nie widzę adresu, może ją nie umiem tych map czytać :roll:
Dziękuję :smo:
Ale macie super plan wakacyjny no zazdraszczam! My jak już jedziemy to cały urlop w jednym miejscu, ale narazie tak być musi że względu na dzieci, one by nie wytrzymały ciągłego przemieszczania, a może raczej to ja bym tego nie wytrzymała :lol: spakować siebie, męża i trójkę dzieci to jest wyczyn hahaha
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.07.2018 16:43

joso79 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
joso79 napisał(a):Cropku fajna relacja :) planuję sobie mój sierpniowy Hvar i jest baaardzo pomocna, dziękuję :)
I te zdjęcia ech już się nie mogę doczekać!
A w tym roku dokąd się wybieracie?
Czy mogę prosić o namiary na wynajem łodzi i ile kosztowało? Szukam w necie ale jakieś dziwne rzeczy wyskakują
Pozdrawiam :papa: Jola



W tym roku jedziemy do Orebica na Peljesac, do Sutivanu na Brac, do Murteru na Murter, i jak to zwykle u nas po drodze coś musi być, więc będzie Lublana i Braies w Dolomitach we Włoszech :)

Na PW napiszę Ci o wynajmie. Ale zerknij też na początek poprzedniego odcinka, bo tam pisałam o wynajmie i nawet pokazałam miejscówkę, gdzie mieszkają ludzie, którzy wynajmują :)

Zerkałam, mapa się otworzyła ale widać tylko dom, nie widzę adresu, może ją nie umiem tych map czytać :roll:
Dziękuję :smo:
Ale macie super plan wakacyjny no zazdraszczam! My jak już jedziemy to cały urlop w jednym miejscu, ale narazie tak być musi że względu na dzieci, one by nie wytrzymały ciągłego przemieszczania, a może raczej to ja bym tego nie wytrzymała :lol: spakować siebie, męża i trójkę dzieci to jest wyczyn hahaha



To jak już masz mapę i dom, to znajdziesz, Zavala jest malutka :)

My byśmy znowu nie usiedzieli w jednym miejscu :oczko_usmiech:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 05.07.2018 07:36

CROnikiCROpka napisał(a):
My byśmy znowu nie usiedzieli w jednym miejscu :oczko_usmiech:

Ja też nie lubię codziennie siedzieć na tej samej plaży, więc zazwyczaj się przemieszczamy, ale bez zmiany apartamentu, robimy jednodniowe wycieczki :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.07.2018 14:57

joso79 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
My byśmy znowu nie usiedzieli w jednym miejscu :oczko_usmiech:

Ja też nie lubię codziennie siedzieć na tej samej plaży, więc zazwyczaj się przemieszczamy, ale bez zmiany apartamentu, robimy jednodniowe wycieczki :)


Po naszych wakacjach widzisz, że my też ganiamy i nie możemy usiedzieć na tyłku - taki urok. W tym roku mam ambitny plan, żeby chociaż przez część urlopu odpuścić zwiedzanie i postawić na nicnierobienie. Myślę, że Orebic będzie dobrym miejscem na lenistwo, tym bardziej, że już tam byliśmy. Ciekawe czy mi się uda zrealizować ten plan :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.07.2018 19:37

CROnikiCROpka
W tym roku mam ambitny plan, żeby chociaż przez część urlopu odpuścić zwiedzanie i postawić na nicnierobienie. Myślę, że Orebic będzie dobrym miejscem na lenistwo, tym bardziej, że już tam byliśmy. Ciekawe czy mi się uda zrealizować ten plan :oczko_usmiech:

Znajomy Czech, który wynajmuje w Orebiću apartman koło nas przez dwa tygodnie nie rusza się z plaży miejskiej - przy taksówkach wodnych i promach :mrgreen: Czyli można :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika III] Hvar + Vis 2017 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone