Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HAR-MAGEDON....czyli walka...rozpoczęta....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.09.2011 22:16

FUX, Anakin, BeJur. :oops: :)

Skruchę okazać mi trza, co malowidło proporcyje forumowe zmąciło, ale do prezentacyji w komnatach królewskich było słane.
A zaiste człek pobłądzon, że ino komnaty nie wielachne w zamkach macie, :wink: a i nie przywykł człek do wiedzy tajemnej, która w okiełznaniu człekiem pomiata. :oops: :wink:

W pokorze batem :!: się smagam, co by się ku jutrzence lepiej obeznać z magicznym kwadratem (co spoczywa przed licem moim) co obraz jak przyszłość w kuli uwidzi.

A kielich z toastem serdecznych pozdrowień ku Wam chylę. :)
Pozdrowion. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.09.2011 22:25

nomad - nagadałes się jak ........ panorama :)


wybaczam(y)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.09.2011 22:27

nomad napisał(a): a i nie przywykł człek do wiedzy tajemnej, która w okiełznaniu człekiem pomiata. :oops: :wink:


I jeno to Cię tłumaczy!

:wink:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.09.2011 22:41

ADAMOS II napisał(a): Wybacz mi zacny nomadzie błąd mój w rachowaniu...biję się w pierś,żem doliczyć nie poradził...
wychodzi mi,że dwaj.....po lewicy na twym konterfekcie musowo po wino przednie wysłani zostali.......przez tych co ostali.
-Adjona,Acaymo,Pelinor,Pelicar,Anaterve,Tegueste,Bencomo,Beneharo,Romen.....jak nic dziewięcioro wychodzi....

Ot stary łeb....zakuty...


Łeb zakuty powiadasz :?:

Obrazek

Zakuty łeb... mieć przystoi drogi ADAMOSIE II, jeśli na krucjatę ku Chorwacyji Cię zebrało.

Wiele razów i jam na swą łepetynę dostał od wroga, to i ma memory'ja :wink: skalana w niedostatek.

Nie miej trwogi ze swą białogłową przed smokiem Chorwacyji, co ognistym słońcem pali.
Ku uciesze swojej i białogłowy, :oops: czasem porzuć zbroję swą i wyzbądź się jej niewoli, co wszak oboje Was to zadowoli. :oops: :wink: :)

Pozdrowion Ty i cały Orszak Twój. :)
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 29.09.2011 13:37

....Pokonawszy gładko Czecha z cesarstwem austryjackim zmierzyć się pora....
Na rogatkach myto opłaciwszy,stawamy gardło spłukać kawą, na karecie znaki mytników przylepić,konie pogładzić za dzielność.....
....Ciagną tabory traktem na południe,herby na nich znajome....widać nie tylko nam wojowanie pisane....
Bracia czescy,słowaccy onym traktem przez Wiedeń tabory swe prowadzą,a trakty owe godne pokazania naszym możnowładcom....jedziesz a jakobyś stał....taka gładkość z nich bije... :wink:
Popas ustalon wprzódy bardzo cichym i spokojnym okazał się miejscem jako że uzdrowisko to ,Bad Gleichenbergiem zwane.A jadło wyborne podają tam i win z Austryi całej degustacyi poddać się można... :wink:
Jednakowoż na uwadze mając wyprawy kolejny etap,karczemnym uciechom nie oddawamy się...jeno kapłonem i kwartą piwa posiliwszy się na spoczynek podążamy....
Świt nas przywitał ptaków świergoleniem co spać nie dały.....tako więc śniadając widoki otaczające podziwiamy....fotów jednak nie robiąc,bo aparatura do onych w czeluściach karety skryta......
-Jedziem dalej....
Rozkazy wydane,kwatera opłacona,konie poim...i w drogę...
Po pokonaniu Słoweńca,na ziemię chorwacką wjeżdżamy sprytnie i łatwo wszystkie niedogodności pokonując.....a to mosty.... a to tuneli bez liku aż oczom naszym widok dech w piersiach zapiera......

Obrazek

-Jest Jadran duszko moja....on ci to.... :wink: :wink: :wink:

Obrazek

Krętymi drogi do celu spieszymy,zalec na kwaterze,coby do boju dnia następnego wypoczętym stanąć.......
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 29.09.2011 13:55

Zalec ?
Tak o suchym pysku 8O
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 29.09.2011 14:01

Dudek2222 napisał(a):Zalec ?
Tak o suchym pysku 8O


Ta gdzie o suchym pysku..... :evil:

Gościnnośc chorwacka od polskiej niemniejsza...

Napitkami obficie częstują...od Karlovaca do...rakiji.. :wink:

(pewnie po to cobyś dalej nie pojechał) :wink:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 29.09.2011 14:07

Uspokoiłeś mnie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.09.2011 14:41

ADAMOS II napisał(a):-Jest Jadran duszko moja....on ci to.... :wink: :wink: :wink:


Jadrane moj :wink: :lol:
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 04.10.2011 10:55

...Darujcie przerwę w relacji.. ale wyjątkowo piękna pogoda skłoniła mnie
do dokonania kilku wycieczek....rowerowych,samochodowych...trzeba wykorzystać pogodowe ...anomalia. :wink:
Postanowiłem też używać "normalnego"języka,forumowego,ponieważ staropolszczyzna nie zawsze jest przez wszystkich czytelna...nad czym ubolewam..... :cry:....

Brela.....Kwatera główna...


Nasza kwatera położona tuż przy plaży Jardula (10m),to chyba to, o co większości turystów chodzi....

Obrazek









Drobne kamienie(kamyczki) umożliwiały chodzenie bez plażowych butków...świetne miejsce dla dzieci...


Położona na samym końcu brelskiej promenady.....dawała gwarancję ciszy i spokoju....................do czasu..

Obrazek

...Byczymy się więc...

Obrazek

..pływamy..

Obrazek

...czasami próbujemy...głębiej.. :wink:

Obrazek

ogólnie....szału ni ma...

A wieczory....tak sie kończyły....

Obrazek
Obrazek

To co potem działo się na tarasie.....nie bardzo nadaje się do publikacji.. :wink:.
Bywalcy wiedzą,jak przeurocze są długie kolacje na tarasie.. :wink:

...cd...lada dzień :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.10.2011 11:48

ADAMOS II napisał(a): ogólnie....szału ni ma...


Czyli.........Chorwacja! :wink:
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 04.10.2011 12:09

:? :cry: mi staropolszczyzna nader miłą dla ucha mego zacnego była, azaliż, smutek wielki me serce ogarnął.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.10.2011 12:32

ADAMOS II napisał(a):.
Postanowiłem też używać "normalnego"języka,forumowego,ponieważ staropolszczyzna nie zawsze jest przez wszystkich czytelna...nad czym ubolewam..... :cry:....:


:cry: Jakże to tak, toć to się nie godzi narobić "apetytu, a potem miskę zabrać", jak będzie nam dane zapoznać się z staropolszczyzną jak nikt jej nie używa albo zacznie :evil: a później się wycofuje :cry: , nie twierdzę że relacja Twa "normalnym" językiem pisana będzie mniej ciekawa, i z ogromna chęcia będę dalej jej czytelniczką, ale.... byłaby na pewno niepowtarzalną :D

Pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 04.10.2011 12:42

Adasiu ..... Kowal38 używał kowalowego języka i mimo oporów niektórych - dokończył relację w swoim języku :)
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 04.10.2011 13:25

Wnoszę tedy,iż język ów...połamańcem zwan,miły dla oka jest....tak?.

Zatem skryba mój wpier...........wszej kolei zbatożon będzie,coby stronic

forum naszego nie popaprał ...................czymś ,co szlachcica niegodnym czyni :wink:

Udaję się więc , aby mu niegodnemu wje....stestwie mym całem oleum do łba nalać....

A Wy..drodzy moi....winem pragnienie ugaście.... :wink:

Obrazek

I paskim sirem.......(powiedzmy)
Ostatnio edytowano 04.10.2011 14:00 przez ADAMOS II, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HAR-MAGEDON....czyli walka...rozpoczęta.... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone