Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 pyt. dotyczące wyjazdu i zakwaterowania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 24.04.2014 20:41

Ja na Lefkadzie nie wybrałbym już ani Vasiliki ani Agios czy Nidri (no może Agios) ale zadekowałbym się na górze wyspy np. w Athani , tak min 5km. od morza z pięknym widokiem. W ub. roku miałem miejscówkę w Vasiliki ok. 50 schodków do pięknej plażyczki.. ale co z tego byliśmy tam tylko raz. Codziennie wyjazd na inną plażę, jedna ładniejsza od drugiej ... na pewno kiedyś tam zaglądne. I polecam Skopje jako nocleg tranzytowy po drodze.
Mogę polecić fajną miejscówkę w samym centrum. Powrót przez Chorwacje via Albania też świetny pomysł.
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 24.04.2014 20:49

stary_jac napisał(a):Ja na Lefkadzie nie wybrałbym już ani Vasiliki ani Agios czy Nidri (no może Agios) ale zadekowałbym się na górze wyspy np. w Athani , tak min 5km. od morza z pięknym widokiem. W ub. roku miałem miejscówkę w Vasiliki ok. 50 schodków do pięknej plażyczki.. ale co z tego byliśmy tam tylko raz. Codziennie wyjazd na inną plażę, jedna ładniejsza od drugiej ... na pewno kiedyś tam zaglądne. I polecam Skopje jako nocleg tranzytowy po drodze.
Mogę polecić fajną miejscówkę w samym centrum. Powrót przez Chorwacje via Albania też świetny pomysł.

Można prosić o namiar na nocleg w Skopje!
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 24.04.2014 21:07

poszło
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 24.04.2014 21:21

Może komuś się przyda namiar na apartamenty na górze.
http://www.bluewhitehouse.com/gallery.htm
Właścicielką jest Greczynka dobrze mówiąca po angielsku. Odpisywała mam na wszystkie maile i odpowiadała na nurtujące nas pytania ( był to nas pierwszy wyjazd do Grecji -2010 rok)
Kalamitsi to cicha ,spokojna mieścina, z dwoma sklepikami, z kilkoma knajpami.
Zjazd na plażę dość stromy, ale jaka plaża.....Cudna. :D
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 24.04.2014 21:56

Kalamitsi - pięknie , faktycznie zjazd był dosyć karkołomny.

1-DSCF0213.JPG


1-DSCF0171.JPG
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: Grecja 2014 i coś jeszcze..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.04.2014 00:52

Janusz Bajcer napisał(a):
viltob08 napisał(a):Torac, jak dojechać do kanionu Matka? :oops: jakoś tak znaleźć nie umiem ... :oops:

Ja nie torac ale :wink: >>> http://magicznamacedonia.pl/kanjon-matka/



Na google i youtube cała masa info o kanionie :wink: :idea:



No i jak tu się wykazać :?:




:wink:
loco1
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) loco1 » 25.04.2014 14:33

Pozwólcie że wtrącę swoje trzy grosze
Co do wycieczki nidri + plaże lefkady+kefalonia+itaka+siedziba onasisa to w tamtym roku w lipcu płaciłem za dwójke dorosłych i dwójke dzieci( 11 i 13lat ) płaciłem 50euro ( statek makedonia palace ) co do noclegu to we Frini 2km od lefkady za naszą paczke 54euro za sypialnię + pokój dla dzieci .Super wyposażony mały osrodek basen leżaki bar . A co do plaż najpiekniejsze jakie widziałem tylko że na kazda i tak samochodem trzeba dojechać
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Grecja 2014 i coś jeszcze..

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 25.04.2014 14:51

Torac napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
viltob08 napisał(a):Torac, jak dojechać do kanionu Matka? :oops: jakoś tak znaleźć nie umiem ... :oops:

Ja nie torac ale :wink: >>> http://magicznamacedonia.pl/kanjon-matka/



Na google i youtube cała masa info o kanionie :wink: :idea:



No i jak tu się wykazać :?:




:wink:


:oczko_usmiech:
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 27.04.2014 09:50

Zacząłem dośc mocno planować trasę i nadal mam 3 opcje.Wszystko na podstawie ViaMichelin.

1. Radom - Częstochowa - Brno - Bratysława - Budapeszt - Szeged - Skop - Saloniki - Vasiliki suma kilometrów 2282 km w tym 1606 km na autostradzie czas przejazdu 27h22
2.Radom - Kraków - Chyżne - Zwoleń - Budapeszt - Szeged - Skop - Saloniki - Vasiliki suma kilometrów 1954 km w tym 819 km na autostradzie czas przejazdu 28h37
3.Radom - Rzeszów - Barwinek - Kosice - Miszkolc - Budapeszt - Szeged - Skop - Saloniki - Vasiliki suma kilometrów 2059 km w tym 1079 km na autostradzie czas przejazdu 28h13, czy w tej trasie jest możliwość nie płacenia winietki na Słowacji i tak pokierować trasę?

Jak widać różnica w kilometrach jest dość duża a czas przejazdu bardzo podobny.Ciekawe tylko jak będzie ze spalaniem,bo kręcąc się po zwykłych drogach samochód spali trochę więcej niż na autostradzie do 130km/h.
Ile czasu będę potrzebował na dojazd na nocleg tranzytowy gdzieś Belgradu.
Czy dla rodziny 3 osobowej jest możliwość znalezienia noclegu bez rezerwacji ,nie ukrywam że chciałbym pierwszego dnia pokonać jak najwięcej kilometrów aby na drugie dzień już było mniej.
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 27.04.2014 10:41

suprnowa napisał(a):Zacząłem dośc mocno planować trasę i nadal mam 3 opcje.Wszystko na podstawie ViaMichelin.

1. Radom - Częstochowa - Brno - Bratysława - Budapeszt - Szeged - Skop - Saloniki - Vasiliki suma kilometrów 2282 km w tym 1606 km na autostradzie czas przejazdu 27h22
2.Radom - Kraków - Chyżne - Zwoleń - Budapeszt - Szeged - Skop - Saloniki - Vasiliki suma kilometrów 1954 km w tym 819 km na autostradzie czas przejazdu 28h37
3.Radom - Rzeszów - Barwinek - Kosice - Miszkolc - Budapeszt - Szeged - Skop - Saloniki - Vasiliki suma kilometrów 2059 km w tym 1079 km na autostradzie czas przejazdu 28h13, czy w tej trasie jest możliwość nie płacenia winietki na Słowacji i tak pokierować trasę?

Jak widać różnica w kilometrach jest dość duża a czas przejazdu bardzo podobny.Ciekawe tylko jak będzie ze spalaniem,bo kręcąc się po zwykłych drogach samochód spali trochę więcej niż na autostradzie do 130km/h.
Ile czasu będę potrzebował na dojazd na nocleg tranzytowy gdzieś Belgradu.
Czy dla rodziny 3 osobowej jest możliwość znalezienia noclegu bez rezerwacji ,nie ukrywam że chciałbym pierwszego dnia pokonać jak najwięcej kilometrów aby na drugie dzień już było mniej.


W tym roku pierwszy raz Lefkada i planuję jechać trasą nr 3. Można ominąć autostradę na Słowacji i w ten sposób zaoszczędzić kilka euro. Z tego co słyszałem to jest to najlepsza trasa. Ja palnuję nocleg w okolicach Nišu.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.04.2014 10:46

suprnowa napisał(a):Ciekawe tylko jak będzie ze spalaniem,bo kręcąc się po zwykłych drogach samochód spali trochę więcej niż na autostradzie do 130km/h.
nie wiem jak to liczysz ? mnie auto zawsze spala mniej poza autostradami mimo iż na autostradzie jadę 130-140. Może płynność jazdy poza autostradami, a nie gaz, hamulec i gaz na prostej i hamulec przed każdym zakrętem? ;)
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 27.04.2014 10:52

1) Przy trasie 2k km tylko autostrady, oszczędzanie nawet kilkudziesięciu zł na winietach jest bzdurą
2) viamichelin dosyć dokładnie podaje czasy przejazdów poszczególnych etapów.
3) przejazd przez Szeged może zniweczyć wszelkie kalkulacje, jeśli jedziesz w sezonie urlopowym, wybierz inne przejście, jest kilka wariantów opisanych na forum tym i greckim.
4) noclegu chyba nie będziesz szukać w ciemno jak już będziesz zmęczony lub/i będzie ciemno. Weź kilka adresów z bookingu wzdłuż trasy z marginesem np. 100km w każdą stronę ze względu na kondycję kierowcy i sytuację na drodze. Oczywiście w hotelach bezpośrednio przy trasie jest możliwość, że nie będzie miejsc.
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 07.05.2014 09:28

Kowal tak szukam , czytam i nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie i kiedy Ty w tym roku się wybierasz ? Pozdrowionka :papa:



Kowal38 napisał(a):.. śmiało Grecja je .. fajno i wesoło :wink: :papa:


Obrazek




Obrazek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.05.2014 10:53

chriso napisał(a):1) Przy trasie 2k km tylko autostrady, oszczędzanie nawet kilkudziesięciu zł na winietach jest bzdurą
2) viamichelin dosyć dokładnie podaje czasy przejazdów poszczególnych etapów.
3) przejazd przez Szeged może zniweczyć wszelkie kalkulacje, jeśli jedziesz w sezonie urlopowym, wybierz inne przejście, jest kilka wariantów opisanych na forum tym i greckim.
4) noclegu chyba nie będziesz szukać w ciemno jak już będziesz zmęczony lub/i będzie ciemno. Weź kilka adresów z bookingu wzdłuż trasy z marginesem np. 100km w każdą stronę ze względu na kondycję kierowcy i sytuację na drodze. Oczywiście w hotelach bezpośrednio przy trasie jest możliwość, że nie będzie miejsc.


Nic dodać nic ująć...robię tak samo od paru już wyjazdów... i jestem zadowolony
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 05.06.2014 21:01

Witam,
widzę, że w podobnym terminie dużo ludzi wybiera się do Grecji ( Lefkada).
Ja mam taki plan: wyjazd 27.06 ok 12.00 do Morahalom koło Szegedu - tam nocleg i w sobotę baseny, potem szybko małym przejściem do Serbii (przejście czynne ponoć tylko do 17).
2-3 dni w Serbii - przełom Dunaju, monastyry, rzeka Uvac.
3-4 dni w Macedonii - Kokino, kanion Matka, Ohryd, wypad do Albanii - Voskopoje (w zeszłym roku nie dałem rady)
Następnie Lefkada, może Zakynthos, jak starczy czasu to jeszcze Halkidiki.
Jak gdzieś traficie brązowego Citroena C4 Picasso na blachach STA to dawajcie po klaksonie.
Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych wakacji
Krzyś
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja 2014 pyt. dotyczące wyjazdu i zakwaterowania - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone