Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kalkulator kosztów wyjazdu do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 04.05.2023 21:50

widoczne zmiany:
- dodana suma wydatków,
- wszystkie komórki do edycji (również z listą rozwijaną) na żółto,
- waluta jest teraz chyba bardziej widoczna,
- dodałem wersję xls dla posiadaczy starszego office'a i open office'a
Załączniki:
cro-wydatki 1.01.xls
cro-wydatki 1.01.xlsx
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 09.06.2023 15:06

Całkiem fajny ten arkusz, a że ja lubię takie podliczenia to mnie zaciekawił. Z tym że ja bym go z dwóch względów zrobił bez podziału jakby na dwie kolumny tylko wszystko z góry na dół. Zaczął bym od podsumowań i kursów i po kolei w dół. Dlaczego ? Ponieważ pewnie sporo osób będzie to po części i tak wypełniać w komórce więc wąsko było by wygodnie. I po drugie od razu zwróciłem uwagę na to że braknie mi miejsca na zakupy czy może też atrakcje. Gdyby wszystko było po kolei dało by się łatwo w razie potrzeby dodać kolumnę a tak jest trochę problem. Jest jeszcze jeden figiel ale na razie nie mam jak tego sprawdzić na komputerze. Na komórce domyślnie nazwy w polach jak autostrady czy paliwo są liczbowe w związku z tym pojawia się z automatu klawiatura liczbowa a przecież to są pola nazwy więc powinna być normalna klawiatura. Tak czy owak super pomysł.

PS. Ponoć Słowenia podniosła cene na winete i teraz koszt np. miesiecznej to 32E a nie 30E no i inne pewnie tez.
PS2. Poprawiłem sobie troche dlatego chce pokazac jak ja to widze.
Załączniki:
cro-wydatki 1.01.pdf
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.06.2023 12:04

Esc napisał(a):Całkiem fajny ten arkusz, a że ja lubię takie podliczenia to mnie zaciekawił. Z tym że ja bym go z dwóch względów zrobił bez podziału jakby na dwie kolumny tylko wszystko z góry na dół. Zaczął bym od podsumowań i kursów i po kolei w dół. Dlaczego ? Ponieważ pewnie sporo osób będzie to po części i tak wypełniać w komórce więc wąsko było by wygodnie. I po drugie od razu zwróciłem uwagę na to że braknie mi miejsca na zakupy czy może też atrakcje. Gdyby wszystko było po kolei dało by się łatwo w razie potrzeby dodać kolumnę a tak jest trochę problem. Jest jeszcze jeden figiel ale na razie nie mam jak tego sprawdzić na komputerze. Na komórce domyślnie nazwy w polach jak autostrady czy paliwo są liczbowe w związku z tym pojawia się z automatu klawiatura liczbowa a przecież to są pola nazwy więc powinna być normalna klawiatura. Tak czy owak super pomysł.

PS. Ponoć Słowenia podniosła cene na winete i teraz koszt np. miesiecznej to 32E a nie 30E no i inne pewnie tez.
PS2. Poprawiłem sobie troche dlatego chce pokazac jak ja to widze.

Dzięki za opinię.
Ilu użytkowników, tyle wizji :)
Twoja też jest ciekawa.
Ja z excela korzystam zawsze na kompie, dlatego staram się tabelki optymalizować pod kątem monitora. O smartfonie nie myślałem.
Miałem zamiar dodać drugą zakładkę, w której użytkownicy mogliby dowolnie dodawać swoje pozycje. Wyglądałoby to podobnie do Twojej wersji. Odzew był niewielki więc nie miałem parcia na upgrade'y ;)
Poza tym na ten moment ciężko u mnie z czasem, a za moment chyba wczasy :/
O zmianie cen na Słowenii wiem. Miałem zamiar to zaktualizować. Jak znajdę chwilkę (bo to moment) oraz oficjalny nowy cennik to to zrobię, może nawet dzisiaj ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.06.2023 12:43

aktualizacja cen słoweńskich winiet
Załączniki:
cro-wydatki 1.02.xlsx
cro-wydatki 1.02.xls
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 14.06.2023 09:20

@empire13 , kawał dobrej roboty :), dzięki :)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.11.2023 20:30

A mi się marzy taki "kalkulator" co to z paragonów sobie, sam rzecz jasna, osobno wyciąga i w odpowiednie rubryki wpisuje ile było na piwo, a na wino ile :oczko_usmiech:

... tak na serio, to w Excelu sobie można wszystko ładnie pododawać, co tam sobie kto powymyśla: kwestia "chcenia" i "sumienno-spisywalności".
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kalkulator kosztów wyjazdu do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone