Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 pyt. dotyczące wyjazdu i zakwaterowania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 24.04.2014 07:54

Witam :papa: My wyjeżdżamy 30.06. Nocleg mamy w Novym Sadzie, później w Skopje (bo chcemy zwiedzić ) i trzy noclegi w Ohrydzie ( kmichal może się gdzieś spotkamy ;-) ). Potem ruszamy, ale do Epiru, Lefkada może przyszłościowo, aczkolwiek już mamy tęsknotę za Cro.... :roll:
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 24.04.2014 08:04

Bardzo ciekawy temat szczególnie dla mnie gdyż w tym roku 20 lipca w 8 osób startujemy na Lefkadę, a póżniej do Ksamil w Albanii. W Ksamilu już byłem wiec tam nie ma problemu z kwaterunkiem natomiast Lefkada na mojej mapie to biała plama dlatego też wszelkie rady dotyczące apartamentów na Lefkadzie będą bardzo pomocne. Gdzie się zatrzymać? Vassiliki, Agios nikitas? zależy nam na jak najmniejszej odległości do najpiękniejszych plaż na Lefkadze. Pozdrawiam serdecznie :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.04.2014 08:50

viltob08 napisał(a):Witam My wyjeżdżamy 30.06. Nocleg mamy w Novym Sadzie, później w Skopje (bo chcemy zwiedzić ) i trzy noclegi w Ohrydzie ( kmichal może się gdzieś spotkamy ). Potem ruszamy, ale do Epiru, Lefkada może przyszłościowo, aczkolwiek już mamy tęsknotę za Cro....


My wyjeżdzamy w niedzielę 29 czerwca i nocleg mamy w Paliciu - niestety mamy trochę dalej drogi z Poznania. Następnie od 30.06 do 02.07 będziemy w Ohrydzie a potem już na Lefkadę przez Butrint. Kto wie może w Ohrydzie na siebie trafimy. Pozdrawiam.

beret napisał(a):Bardzo ciekawy temat szczególnie dla mnie gdyż w tym roku 20 lipca w 8 osób startujemy na Lefkadę, a póżniej do Ksamil w Albanii. W Ksamilu już byłem wiec tam nie ma problemu z kwaterunkiem natomiast Lefkada na mojej mapie to biała plama dlatego też wszelkie rady dotyczące apartamentów na Lefkadzie będą bardzo pomocne. Gdzie się zatrzymać? Vassiliki, Agios nikitas? zależy nam na jak najmniejszej odległości do najpiękniejszych plaż na Lefkadze. Pozdrawiam serdecznie


Jeżeli zależy Wam na plażach to faktycznie na zachodzie wyspy szukać noclegów np. Agios Nikitas, Athani lub Kalamitsi. Pozdrawiam.
chycek2
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chycek2 » 24.04.2014 09:27

kmichal napisał(a):Witam.
Ja też wybieram się z w tym terminie na Lefkadę ale jadę z Poznania więc mam ponad 200 km dalej.
Z doświadczenia wiem, że moją trasą przejeżdzam na raz 1000 km do Palicia w Serbii i tam mamy nocleg. Następnie akurat w tym roku jedziemy przez Ohryd gdzie zatrzymujemy się w obie strony po dwa noclegi. A z Ohrydu na Lefkadę to już "żabi skok".
Myślę, że Vasiliki to dobry wybór - chyba, że w planach są tylko i wyłącznie zachodnie plaże Lefkady to wtedy lepiej coś w tamtych okolicach poszukać. Akurat my ze względu na "obfitość" planowanych wycieczek zarezerwowaliśmy studio w Marantochori kilka km przed Vasiliki.
Jeżeli chodzi o wybór sobota / niedziela to nam osobiście lepiej się jechało w niedzielę - tak zrobiliśmy w zeszłym roku i w tym roku to powtarzamy.
Natomiast w przypadku płatności to staramy się tam gdzie jest to możliwe płacić kartą.
Pozdrawiam.


Kolego Michał czy jest opcja skontaktowania sie z Tobą telefonicznie?Jeżeli tak to prosiłbym tel na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl mam parę pytań.Dzięki i pozdrawiam.
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 24.04.2014 09:44

Jednak zdecydujemy sie na Vasiliki, a inne plaże bedzie zwiedzać codziennie.Jezeli bedzie tak pięknie jak każdy mówi,darujemy sobie Cro i zostaniemy dłużej na Lefkadzie.
Jeszcze tylko pytanie, czy sa jakieś fajne wycieczki statkiem ,takie całodniowe na ktore warto sie wybrać?Jezeli tak to prosze o namiary,ceny i skąd wypływają
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.04.2014 09:52

suprnowa napisał(a):I jak wyglada sprawa z autostradami?Ile kosztuje w poszczególnych państwach ktore musze przekroczyć.
Gdzie trzeba kupic winietę,a gdzie płaci sie za autostrady.


Witam podaję ceny za autostrady z zeszłego roku (trasa Poznań - Lefkada)
Autostrada Wrocław - Gliwice 15,70 PLN czyli około 4 euro w jedną stronę
Czechy 0 PLN
Słowacja winieta na miesiąc 14 euro (zakup na CPN)
Węgry winieta na miesiąc 18 euro (zakup na CPN)
Serbia bramki 190,730,240 dinarów czyli około 12 euro w jedną stronę
Macedonia bramki 50,60,50 denarów czyli 3 euro w jedną stronę
Grecja bramki + tunel 9 euro w jedną stronę

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.04.2014 10:00

suprnowa napisał(a):Jeszcze tylko pytanie, czy sa jakieś fajne wycieczki statkiem ,takie całodniowe na ktore warto sie wybrać?Jezeli tak to prosze o namiary,ceny i skąd wypływają


Stateczki wypływają z Nidri i jest kilku przewożników do wyboru ( czytaj: zależy który statek bardziej Ci się spodoba ). Ceny wynoszą od 20 do 25 E za osobę dorosłą, dzieci 50%. Cały rejs trwa około 8-9 h i zatrzymujesz się na plażach ( np. Egremni lub Porto Katsiki - zależy od tłumów ) oraz odwiedzasz Fiskardo na Kefalonii, Ithakę oraz oglądasz pomniejsze wysepki.
W kilku relacjach pojawiły się opisy tych rejsów.
Pozdrawiam.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Grecja 2014 i coś jeszcze..

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 24.04.2014 10:17

Torac, jak dojechać do kanionu Matka? :oops: jakoś tak znaleźć nie umiem ... :oops:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.04.2014 10:30

kmichal napisał(a):Stateczki wypływają z Nidri i jest kilku przewożników do wyboru ( czytaj: zależy który statek bardziej Ci się spodoba ). Ceny wynoszą od 20 do 25 E za osobę dorosłą, dzieci 50%. Cały rejs trwa około 8-9 h i zatrzymujesz się na plażach ( np. Egremni lub Porto Katsiki...


Cześć Michał
Z tego co pamiętam to w zeszłym roku nie było biletów ulgowych dla dzieci na te rejsy...
Przynajmniej jak się dowiadywałem to za dziecko 11-letnie wołali normalną stawkę...

Pozdrawiam
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 24.04.2014 10:32

Moja córka ma 3 lata wiec moze załapie sie na zniżkę..
A wycieczka warta swojej ceny?
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.04.2014 10:40

ajdadi napisał(a):Z tego co pamiętam to w zeszłym roku nie było biletów ulgowych dla dzieci na te rejsy...
Przynajmniej jak się dowiadywałem to za dziecko 11-letnie wołali normalną stawkę...


Cześć Adrian.
Możliwe, że 11 lat to już za dużo :) . Pisałem e-maila chyba do 2 agencji turystycznych i podawałem wiek moich pociech ( 7 i 9 lat ) i odpisali, że dzieciaki 50%. Możliwe, że 10 lat to wiek graniczny :)
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.04.2014 10:41

suprnowa napisał(a):Moja córka ma 3 lata wiec moze załapie sie na zniżkę..
A wycieczka warta swojej ceny?


Dla takich "maludów" może zniżki są ja podałem cenę za dziecko 11-letnie
Może też być tak,że coś się zmieniło...
Przypuszczam,że wycieczka mimo,że jest męcząca jest warta (sam nie byłem bo mi się plany
troszeczkę na miejscu pozmieniały...ale jeżeli wrócę na Lefkadę to rejs "zaliczę")
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Grecja 2014 i coś jeszcze..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2014 10:53

viltob08 napisał(a):Torac, jak dojechać do kanionu Matka? :oops: jakoś tak znaleźć nie umiem ... :oops:

Ja nie torac ale :wink: >>> http://magicznamacedonia.pl/kanjon-matka/



Na google i youtube cała masa info o kanionie :wink: :idea:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Grecja 2014 i coś jeszcze..

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 24.04.2014 11:11

Janusz Bajcer napisał(a):
viltob08 napisał(a):Torac, jak dojechać do kanionu Matka? :oops: jakoś tak znaleźć nie umiem ... :oops:

Ja nie torac ale :wink: >>> http://magicznamacedonia.pl/kanjon-matka/



Na google i youtube cała masa info o kanionie :wink: :idea:


Dziękuję :oczko_usmiech: Już zlokalizowałam :-)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 24.04.2014 18:45

.. śmiało Grecja je .. fajno i wesoło :wink: :papa:


Obrazek




Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja 2014 pyt. dotyczące wyjazdu i zakwaterowania - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone