Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 02.03.2015 11:22

Podzielę się zdjęciami z naszego pierwszego wyjazdu do Grecji, lada chwila kolejny wyjazd, a tu jeszcze zaległości ;) A jak już temat założony to i czas trzeba będzie znaleźć na "pisanie". Po trzech wyjazdach do CRO zamarzyła nam się Grecja, znowu można było poczuć emocje przed pierwszym wyjazdem w nieznane, bo do CRO teraz to jak do siebie :hut: Wielkie DZIĘKI wszystkim za relacje z Grecji, które mocno zmotywowały nas do wyjazdu :papa: Przejechaliśmy 4859 km, na miejscu byliśmy tylko 8 dni (taka praca) - do marudzących, tak było warto nawet na tak krótko :D Tradycyjnie wyjeżdzamy po powrocie z pracy 18 czerwca (żeby zyskać czas), a syn kolejny raz ma bonus w postaci wcześniejszych wakacji - jakoś tak się składa, że świadectwo zawsze odbiera dopiero we wrześniu :mrgreen:

Auto spakowane, czas ruszyć w drogę...
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.03.2015 12:00

No to ruszajmy w drogę :D

Grecja to po Albanii kierunek który mi się marzy, ale w tym roku będzie Toskania, (po 7 razach w Cro). Może za rok Gr.
Wyjeżdżaj już, aby móc się na ten lazur napatrzeć.

I proszę o konkrety, ceny, namiary na parkingi, itp. Lubię praktyczne informacje w relacjach. :papa:
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 02.03.2015 12:05

Jak Grecja to nie może mnie zabraknąć
I do tego jeszcze Lefkada:)
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 02.03.2015 12:13

jezdem i czekam :D
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 02.03.2015 12:19

Pisz dalej, Lefkada i Meteory mają być w tym roku zaliczone po drodze.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 02.03.2015 13:03

-

Jak Lefkada, jak Grecja!

Jestem.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 02.03.2015 13:07

kataryniarz napisał(a):...........................

a syn kolejny raz .................................

- jakoś tak się składa, że świadectwo zawsze odbiera dopiero we wrześniu :mrgreen:

Obrazek



Nie wygląda na nieszczęśliwego!!! :mrgreen: :oczko_usmiech:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 02.03.2015 14:22

Darkos 4 lata szkoły skutecznie wyleczyły go z początkowego entuzjazmu ;)

Jedziemy standardowo trasą Słowacja - Węgry - Serbia - Macedonia - Grecja. Pierwszy nocleg przy trasie za Budapesztem - Motel Venusz II (mapa). Na szczęście wcześniej zrobiłem rezerwację (nie wymagają zaliczki), na miejscu "milion" aut, rozbite namioty "niemców" wracających do domu, ledwie udało się zaparkować z tyłu budynku. Miejsce OK na jedną noc, rano spokojnie można śniadanie zjeść, dla wrażliwych na dźwięki odradzam - słychać ruch z trasy. Rano o 7:00 pustki przed motelem i stacją paliw, aż się przeraziłem, że emigranci granicę zakorkują, a my dopiero na śniadanie idziemy :mrgreen: Na szczęście jedynie godzinę straciliśmy na granicy, a droga przez Serbię wiadomo, nuda, nuda, nuda.

Rano przy aucie wygrzewa się taki "jaszczur"... to był znak, bo jeszcze tego samego dnia spotkamy kolejnego w bardziej dramatycznych okolicznościach ;)
Obrazek

W drodze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Syn jak to określił "oreo" na niebie :)
Obrazek

Macedonia
Obrazek
Obrazek

Kolejny nocleg z powodu wina mamy w winiarni Popova Kula (mapa)
Miejsce całkiem fajne, jest restauracja - do późna otwarta. Najważniejsze, że mają świetne wina, robimy spory zapas :mrgreen: Z minusów to niestety nie jest tanio i trochę słabo ze stanem łazienek co rozczarowuje. Na plus świetne śniadanie, mega pozytywnie nastraja nas na kolejny dzień jazdy.

W pokoju mamy gościa, jak już prawie przymkłem oko żona "głośno" lokalizuje gada na suficie tak ze 3m grrr... wysoko. Na szczęście w łazience leży oderwana listwa z kabiny i udaje się sprawnie pozbyć intruza, szybko bestie biegają.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2015 16:00

kataryniarz napisał(a):A jak już temat założony to i czas trzeba będzie znaleźć na "pisanie".

Wypadałoby. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 02.03.2015 18:39

Proszę o dużo szczegółów praktycznych . Mogą się kiedyś przydać :papa: .
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 02.03.2015 19:19

Jestem i ja :D Również poproszę o dużo konkretów :D W tym roku Lefkada!!! :D :D :D potrzebujemy dużo informacji ;)
Powiedz, czy brałeś tylko euro czy może walutę węgierską, serbską i macedońską też? Jak płaciłeś na stacjach i w motelach? Kartą czy gotówką? Czy spokojnie można tam płacić w euro czy jednak trzeba mieć ich walutę?
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 02.03.2015 20:54

Chętnie zobaczę miejsca z poprzedniego urlopu - Meteory i te z przyszłego - Lefkada :D
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 02.03.2015 21:08

Eunike1984 napisał(a):Jestem i ja :D Również poproszę o dużo konkretów :D W tym roku Lefkada!!! :D :D :D potrzebujemy dużo informacji ;)
Powiedz, czy brałeś tylko euro czy może walutę węgierską, serbską i macedońską też? Jak płaciłeś na stacjach i w motelach? Kartą czy gotówką? Czy spokojnie można tam płacić w euro czy jednak trzeba mieć ich walutę?

Witam, zeszłoroczne wakacje spedzone ma Lefkadzie/tegoroczne juz opłacone/. Trasa Słowacja-Węgry-Serbia-Macedonia-Grecja, wszystkie opłaty/winieta, autostrady, paliwo, noclegi/ płatne kartą lub €.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.03.2015 21:33

Witam.
Skoro Grecja .... skoro Lefkada ... to i ja jestem ... :D ...
Pozdrawiam.
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 02.03.2015 21:34

Eunike1984 napisał(a):Jestem i ja :D Również poproszę o dużo konkretów :D W tym roku Lefkada!!! :D :D :D potrzebujemy dużo informacji ;)
Powiedz, czy brałeś tylko euro czy może walutę węgierską, serbską i macedońską też? Jak płaciłeś na stacjach i w motelach? Kartą czy gotówką? Czy spokojnie można tam płacić w euro czy jednak trzeba mieć ich walutę?

Witam, zeszłoroczne wakacje spedzone ma Lefkadzie/tegoroczne juz opłacone/. Trasa Słowacja-Węgry-Serbia-Macedonia-Grecja, wszystkie opłaty/winieta, autostrady, paliwo, noclegi/ płatne kartą lub €.
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone