Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 02.03.2015 21:25

Eunike1984 tylko euro i karty + drobne forinty na śniadanie pierwszego dnia (pani była bardzo rozczarowana przynosząc karteczkę z kwotą w euro :mrgreen: ). Nocleg na Węgrzech gotówka w euro, Serbia za nocleg gotówką w euro, autostrada karta, Macedonia tankowanie, nocleg i autostrada karta + raz gotówka w euro tylko dlatego, że pan ściemniał "terminal nie działa", ale był świetnie przygotowany do przyjęcia euro w postaci puszki z drobnymi (zarobił na przeliczniku 3 euro). Jak widać wystarczy karta najlepiej w euro + gotówka w euro... chyba jeszcze nikt nie odmówił przyjęcia euro :)

PS.
Polecam w telefonie zainstalować programik "ConvertPad" link- szybko można przeliczyć cenę w kilku walutach po kursie np. EBC, bardzo przydatne.
Ostatnio edytowano 02.03.2015 21:37 przez kataryniarz, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.03.2015 21:35

Witam :D
to ja też się zapisuję na Grecję ,na pewno się przyda.
pozdrawiam Krzysiek :papa:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 02.03.2015 21:50

A jakimi trasami jechałeś? Autostradami czy bocznymi? Jeśli autostradami, to jakie są opłaty? I jaka jakość dróg? Z góry dzięki za odpowiedź :)
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 03.03.2015 13:37

Dołączam i ja. Marzy mi się Lefkada w tym roku, ale u mnie tylko spantan urlopowy i to w sierpniu jest możliwy i boję się że nie znajdę noclegu . Więc choć popatrzę :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 04.03.2015 16:21

Jak Grecja...to z chęcią poczytam i ja....pozdrawiam
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 04.03.2015 16:35

Zasiadam i ja :). Tym bardziej, że w tym roku w czerwcu szykuje się Lefkada ponownie po dwóch latach :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.03.2015 09:15

Ja również dołączam do relacji.
Wszyscy kuszą tą Grecją :D Bardzo poważnie się nad nią zastanawiam na przyszły rok :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.03.2015 11:19

Sporo "greckości" na forum , więc niemal bezboleśnie kończę jedną relację , a rozpoczynam drugą 8)

agata26061 napisał(a):Wszyscy kuszą tą Grecją :D Bardzo poważnie się nad nią zastanawiam na przyszły rok :D


W naszym przypadku maj 2016 . . . chyba że jesienią plany nam się zmienią :hut:


Pozdrawiam
Piotr
adam155
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam155 » 05.03.2015 11:39

I ja zasiadam do czytania :D w ubiegłym roku widziałem meteory, byłem na Zakynthos autem więc Levkada też jest brana pod uwagę, w kolejnych wyprawach, chętnie poczytam i po oglądam.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 06.03.2015 07:32

Miło widzieć stałych bywalców :papa:

szrek27 tylko autostrady (jeden skrót lokalnymi z Trnavy na Komarno, dobra droga), za duża odległość więc szkoda czasu tym bardziej, że koszty nie są porażające. Winiety + opłaty za autostrady wyniosły około 400zł jeśli dobrze pamiętam. Wygasł mi rachunek do karty na doładowania i nie mam możliwości dokładnego sprawdzenia. Tu wskazówka dla przezornych, taka karta to dobre rozwiązanie do płacenia w mniej pewnych miejscach - używaliśmy jej w Macedonii i Serbii głównie na bramkach, nie żeby było jakieś ryzyko, ale strzeżonego :wink: I uwaga do płacenia na bramkach w Grecji - przyjmują tylko gotówkę, warto mieć drobne. Co do tankowania to wiadomo najtaniej w Macedonii, korzystaliśmy ze stacji dużej sieci Makpetrol - paliwo diesel Power Jet, żadnych zastrzeżeń. Jakość dróg bardzo dobra, jedynie w Macedonii odcinki autostrady jak nasza "gierkówka" po zimie.

Teraz sobie przypomniałem... od razu po wjechaniu na Słowację mieliśmy spotkanie z policją. Pan z daleka nas "wyłowił" więc miałem dużo czasu na przypomnienie sobie wszelkich opowieści z forum o dodatkowym wyposażeniu i karach, ciśnienie skoczyło :mrgreen: Skończyło się tylko na badaniu alkomatem i życzeniu szerokiej drogi.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 06.03.2015 12:04

Kolejne granice bez wielkich opóźnień. W Macedonii należy pamiętać o zielonej karcie, sprawdzają nawet przy wyjeździe. Wjazd do Grecji robi wrażenie, między jezdniami rosną olbrzymie oleandry, miejscami lewy pas nie nadaje się do jazdy tak wystają na jezdnię :mrgreen: Co nas zaskoczyło: fotoradary nie wiem czemu uważałem, że nie ma w Grecji, a są oczywiście (z informacji przeczytanych na forum nie przysyłają do PL :) ); prawie brak stacji paliw przy autostradzie, trzeba zjeżdzać do miejscowości; stan toalet przy autostradzie - dziura w podłodze i "czystość" szokuje :roll: Z pewnym niepokojem obserwowaliśmy pogodę w trakcie jazdy, ciemne chmury, burza, deszcz... rok 2014 nie rozpieszczał. Na szczęście na miejscu tylko w dniu przyjazdu było przez moment pochmurno, a tak samo słońce :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wjazd na Lefkadę... to zdjęcie tłumaczy dlaczego lokalni jechali jak na złamanie karku chwilę wcześniej, dla nas to była atrakcja i chętnie poczekaliśmy na otwarcie :)
Obrazek

Kolory robią wrażenie jak się pierwszy raz poznaje Grecję, w oddali widać nasz cel Agios Nikitas :hut:
Obrazek
Obrazek

Po przyjeździe od razu na plażę, jak widać chmury niczym nad Bałtykiem w sezonie ;) Temperatura wody pierwszego dnia jak ostatnio w CRO, szału nie ma, a tak zachwalałem żonie :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Skromny pokój za 35€, pokoje wynajmuje sympatyczne starsze małżeństwo, na dole mają cukiernię, polecam Elena
Obrazek

Na tym tarasie spędzaliśmy wieczory z macedońskim winem do późnej nocy :hut:
Obrazek

Wejście
Obrazek
Obrazek

W miejscowości parkuje się głównie na ulicy, zawsze jest zastawiona lub na bezpłatnym parkingu zaznaczonym na mapce. Tam zawsze mieliśmy miejsce bo większość myśli, że jest płatny i stoi na ulicy. W sezonie może być jednak problem z wolnym miejscem, kilka kwater wyżej ma możliwość parkowania.
Obrazek

Po lewej wjazd na parking.
Obrazek

Oczywiście można deptakiem zjechać w dół, żeby wypakować rzeczy, jest też kilka miejsc parkingowych, ale nie pamiętam czy czasem nie dla mieszkańców.
Obrazek
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 06.03.2015 16:45

-

Miło przypomnieć sobie Lefkadę.

Fajnie, że pokazujesz miasteczko.

Pozdrav
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 07.03.2015 14:36

Siadam do czytania, w tym roku również mam w planach Lefkadę :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.03.2015 11:42

... jak miło móc znowu popatrzeć na znajome miejsca ... :lol: ...
... a u Eleny na bocznym tarasiku pod parasolem zajadaliśmy się lodami ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 09.03.2015 14:28

Jeszcze kilka zdjęć z samej miejscowości, po tak długiej drodze nie mieliśmy ochoty na poruszanie się autem (ps. ja miałem, ale zostałem przegłosowany :mrgreen: ).

Na drugi dzień rano wstajemy dość późno i biegiem na plażę nauczeni doświadczeniem z CRO i PL (brak miejsca na ręcznik), a tu taka niespodzianka około 9:00... na dodatek tak do 11:00 nikt nie pływał tylko ja, woda akurat w ten dzień była dość rzeźka, ale bez przesady :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieczorami jeszcze piękniej :hut:
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone