Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 26.07.2022 09:27

wiktor06 napisał(a):Piotrek 7722. Jeśli chodzi o spanie na parkingach moim zdaniem nie ma z tym żadnego problemu. W trakcie ostatnich siedmiu corocznych wyjazdów za każdym razem w drodze do Cro mieliśmy krótką drzemkę . Podobnie jak wielu innych turystów. Może to jest teoretycznie zabronione, choć nie sądzę, ale w praktyce bardzo często stosowane i nigdy nie słyszałem, żeby ktoś miał z tym problem.



a może ma ktoś z Państwa doświadczenie z parkingowym spaniem- bardziej w ciągu dnia jadę na noc przez dzień drzemka i 2 częśc nocą - małe dzieci- na Węgrzech pomiędzy Lenti a LETENYE chyba że macie coś zaraz za CRO granicą coś do polecenia? oczywiście zależy mi na jakimś miejscu żeby się wykąpać i zjeść- wiadomo -płatny ale strzeżony- ktoś coś- wyjazd na noc- - odpoczynekj przez niedzielę- fajnie jakby można było coś w okolicy zobaczyć z dziećmi , nie wiem pójść do kościoła etc i wyjazd koło 12 w niedziele by zajechać na 8 w okolicę MURTERA_PAKOSTANE
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 13.08.2022 18:30

Witajcie wracam jutro do Polski 800 km pęka w bratyslawie i to w jej okolicach chciałem się gdzieś na noc niedzielę zatrzymać przespac jadę z przyczepka kempingowa 5 osób .zostanie mi w poniedziałek 450 km do celu
Co możecie zaproponować sprawdzonego stacje paliw ? Jakis strzeżony parking między Rajka a Bratysława??
Zibo1972
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.06.2021
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibo1972 » 17.08.2022 11:56

Witam,
Wybieram się do Chorwacji w niedzielę i szukam noclegu z niedzieli na poniedziałek w okolicy Graz. Ponieważ jadę z dziećmi to chciałbym mieć coś sprawdzonego. Czy ktoś może coś polecić?
Dzięki.
byrt
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.09.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) byrt » 02.09.2022 20:14

Cześć. Jak kolega wyżej też szukam czegoś sprawdzonego w okolicach Graz lub już w Chorwacji (początek, przejście Cvetlin). Wyjeżdżam wieczorem w poniedziałek wieczorem z Wrocławia z 5 miesięcznym dzieciaczkiem więc mam nadzieję, że drogę w większości prześpi. Niestety Oekoltel w Graz zameldowanie jest od 14 więc odpada, potrzebuję czegoś gdzie można przyjechać i zameldować się wcześnie rano (7, 8 ). Coś polecicie?
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 07.09.2022 08:10

Z Krakowa do Senj jest 10 godzin. Nocowałem w Ap. Prpić blisko twierdzy. Polecam bo czysto, widoki i luksus, są na bookingu. Świetna konoba w twierdzy, niedroga. Polecam mixgrill. Potem jechaliśmy do Tucepi 4 godz. Jadranka z widokami na KRK, Rab i Pag.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 29.09.2022 11:37

Mogę polecić apartament w Slunj, spaliśmy tam w tym roku

Adres: Trg Zrinskih i Frankopana 6, 47240, Slunj, Chorwacja
Telefon: +385 91 549 5607
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 29.09.2022 16:52

Uniwersalna porada.
Gdzie spać po drodze? To znaczy skąd jedzie i gdzie.
Bo jak jedzie z Pomorza do Dubrownika to 2 tys km. Gopgle nam pokazuje 21 godzin jazdy.
Ale to są wyliczenia maksymalne. Na autostradzie Polskiej liczy 140 km/h na zagranicznej 130 km/h.
Nie każdy tak pojedzie, ja nie pojadę bo życie mi miłe a benzyna do taniej nie należny.
Więc trzeba policzyć jakieś 30 godzin. Więc dwa noclegi. Ale to jest max, zazwyczaj jest krócej. Ja jadę z Krakowa na Istrię, to jest 1000 km. Obeszło by się bez noclegu. Mam jednak zasadę i polecam każdemu, że do Chorwacji na miejsce należy przyjechać rano, przed południe i to bez względu o której nas kwaterują. Kiedy by my przyjechali to liczą cały dzień. Przyjeżdżamy wcześniej, samochód odstawiamy i do godziny kwaterowania używamy uroków Adriatyku i Chorwacji.
Mamy cały dodatkowy dzień.
Ja nocuje w Maribor. Wyjeżdżam rano, na 10.00 jestem na miejscu. O 15,00 kwaterują to mam cały dzień zysku.
Gdzie nocować? Idealnej recepty nie ma, bo jedni budżetowo inni wygodnie. Ja tylko chcę się przespać pod dachem i wystarczy.
Wyznaczamy na Goggle-map trasę i tak po około 600-800 km szukamy miejscowości.
Następnie wchodzimy na booking.com i w tej miejscowości lub obok szukamy odpowiedniej dla nas kwatery.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Ps. Jak to jest zła porada to sorry, lepszej nie potrafię. Każda pliszka swój ogonek chwali.
To jest tak samo jak z zakupem aparatu fotograficznego. Często każdy pyta jaki sobie kopić aparat. Bądźcie pewni że każdy udzieli porady że najlepszy jest tej marki co On ma.
A ja uważam że do zdjęć to najlepszy jest aparat fotograficzny.
Pozdrawiam.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 03.02.2023 17:10

CZeść
Macie jakieś sprawdzone noclegi na trasie Wiedeń-Graz? Patrzę na booking i za 3 os w większości życzą sobie 1000pln :(
Ew zawsze zostaje Gästehaus Frans-Jozef, ale chciałem sprawdzić coś nowego :)
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 04.02.2023 12:09

MrOwA napisał(a):CZeść
Macie jakieś sprawdzone noclegi na trasie Wiedeń-Graz? Patrzę na booking i za 3 os w większości życzą sobie 1000pln :(
Ew zawsze zostaje Gästehaus Frans-Jozef, ale chciałem sprawdzić coś nowego :)


Wiedeń-Graz to rzut kamieniem. Dojedź do Mariboru (Słowenia). W Hotelu M w trójkę prześpicie się za 300 zł.
Małe, ale jak na jedna noc to super. Stosunek jakości do ceny to chyba najlepsze na trasie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.02.2023 12:16

StaryMarek napisał(a):
MrOwA napisał(a):CZeść
Macie jakieś sprawdzone noclegi na trasie Wiedeń-Graz? Patrzę na booking i za 3 os w większości życzą sobie 1000pln :(
Ew zawsze zostaje Gästehaus Frans-Jozef, ale chciałem sprawdzić coś nowego :)


Wiedeń-Graz to rzut kamieniem. Dojedź do Mariboru (Słowenia). W Hotelu M w trójkę prześpicie się za 300 zł.
Małe, ale jak na jedna noc to super. Stosunek jakości do ceny to chyba najlepsze na trasie.


Gdzie znajduje się ten hotel M, bo mi tylko hostel M wyskakuje ?
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 04.02.2023 13:48

Habanero napisał(a):
Wiedeń-Graz to rzut kamieniem. Dojedź do Mariboru (Słowenia). W Hotelu M w trójkę prześpicie się za 300 zł.
Małe, ale jak na jedna noc to super. Stosunek jakości do ceny to chyba najlepsze na trasie.


Gdzie znajduje się ten hotel M, bo mi tylko hostel M wyskakuje ?[/quote]

https://hostel-m.worhot.com/ na Bookingu tez znajdziesz.
Byłem tam dwa razy. Nie narzekam na nocleg w podroży.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.02.2023 14:13

Ok. To ten, który mi wyskoczył na B.
Dzięki.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 04.02.2023 15:03

Habanero napisał(a):Ok. To ten, który mi wyskoczył na B.
Dzięki.

Hotel, Hostel, dla mnie bez różnicy. Pokoje dwu i trzy osobowe z łazienką
Łazienka co prawda w wersji bonsai, ale na jedną noc może być.
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 11.02.2023 19:32

Witam . Zarezerwowałem nocleg 8/9 czerwiec tam :Fenyves Yacht Club Superior w m. Balatonfenyves . Był tam może ktoś ? Jeśli tak to proszę o opinie . Janek
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 12.02.2023 13:08

Witam mam rezerwacje w Farm stay Zurej w Slowenii niedaleko miejscowosci Sentjur, moze ktos byl i moze cos wiecej o tej miejscowce napisac
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone