Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 26.06.2022 20:52

Jeśli chodzi o Krapinę, to goracom polecam ten Dom.
Było rewelacyjnie czysto i nowocześnie, właścicielka nie miała problemów, aby otworzyć po 22.
Załączniki:
Screenshot_2022-06-26-20-50-30-373_com.booking.jpg
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 27.06.2022 08:00

napisał(a) dids76 » 24.06.2022 13:47
Może pomęczyć się trochę, przekroczyć granicę i nocować już w Cro? Kiedyś były tu polecane przez kilka osób Apartmani Jurinjak w Krapinie https://jurinjak.net/ chociaż sam tam nie nocowałem.
A jak już byście nocowali w Krpinie to polecam https://mkn.mhz.hr/en/
Byłem kilka lat temu i bardzo mi się podobało.


@dids padło na Twoją propozycję, bardzo miła Pani i za 50 ojro nocleg dla wszystkich to faktycznie cena przyzwoita - dzięki!
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 07.07.2022 17:28

skrzys napisał(a):A ja kochani forumowicze zapytam o w miarę tani nocleg dla pięciu osób w Wiedniu na jedną noc z parkingiem, fajnie by było gdzieś w centrum lub blisko żeby potem z buta pochodzić. Uwierzcie przekopałem forum w tym temacie i niewiele znalazłem albo na obrzeżach miasta. Wszelkie sugestie sprawdzę. Pozdrawiam


Od lat śpimy w Oekotel fohrenhein na wlocie do Wiednia, na dole pizzeria z grillem, czysto, tanio jak na Wiedeń i z śniadaniem.
Ale do Wiednia kawałek jest i jeździmy sobie autem.
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 20.07.2022 23:44

witajcie, moje pytanie - chciałbym na dzien zatrzymac sie jade samochodem z przyczepką campingową- czyli nie interesuje mnie noclegg hoste hotel, ale moze jakis parking strzeżony gdzie mozna bezpiecznie zostac na pol dnia na węgrzech- chodzi o odcinek między Nadasd a Lenti- to około połowa mojej trasy na wyspę Murter-macie coś w tym obszarze godnego polecenie by sie zatrzymac po nocy coś przez dzień pooglądać zjeść drzemnąć sie w spokoju i wyjechac na noc na dalsza czesc trasy?
z góry dziękuje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2022 00:16

Przeczytaj posty na poprzedniej stronie.
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 22.07.2022 16:36

przeczytałem posty nie zmienia to mojego Pytania- poszukuje nie tyle c noclegu a jakiegos strzezonego parkingu miejsca gdzie mozna sie przespac zjesc ew cos zoabczyc przez niedzielę bo przez dzień tam zostanę w tym zakresie do letenye max od lenti- jakieś sugestie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.07.2022 17:01

Jeśli chodzi o parking, to może tam gdzie tiry ???

Letenye - https://truckerapps.eu/transparking/bg/ ... 9c6d1.html

Lenti - https://park4night.com/lieu/141233/park ... rettyPhoto

W Lenti na niedzielę masz kąpielisko >>> https://lentifurdo.hu/arak
Xysiu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.05.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xysiu » 22.07.2022 22:39

czornyangel123 napisał(a):przeczytałem posty nie zmienia to mojego Pytania- poszukuje nie tyle c noclegu a jakiegos strzezonego parkingu miejsca gdzie mozna sie przespac zjesc ew cos zoabczyc przez niedzielę bo przez dzień tam zostanę w tym zakresie do letenye max od lenti- jakieś sugestie?


Trochę off-topic: Też jedziemy na Murter i w najbliższa niedziele bedziemy na Węgrzech tranzytem, tyle że z noclegiem w HU (Zalakaros) niedziela-pn i w pn rano start na Murter albo po drodze jeszcze Pula ;-)
Zatem potencjalnie do zobaczenia ;-)
Piotrek7722
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 12.11.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek7722 » 23.07.2022 22:43

Witajcie , zawsze nocowaliśmy w Zagrzebiu ale teraz biorąc pod uwagę ceny podróży,paliwa i to że mamy większe auto chcemy przespać kilka godzin na parkingu. Jak to wygląda na parkingach przy A1. Kilka lat temu znajomy mówił że spali co roku ok.80km za Zagrzebiem i było tam dużo turystow w nocy, ale z drugiej strony słyszałem że to zabronione.
Waldkosos
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.04.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldkosos » 23.07.2022 22:51

Polecam B&B Kolarić w Jastrebarsko super obsługa Ivana pierwsza klasa
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 25.07.2022 11:06

Piotrek7722 napisał(a):Witajcie , zawsze nocowaliśmy w Zagrzebiu ale teraz biorąc pod uwagę ceny podróży,paliwa i to że mamy większe auto chcemy przespać kilka godzin na parkingu. Jak to wygląda na parkingach przy A1. Kilka lat temu znajomy mówił że spali co roku ok.80km za Zagrzebiem i było tam dużo turystow w nocy, ale z drugiej strony słyszałem że to zabronione.


Podczas dotychczasowych dwóch wyjazdów do Chorwacji spaliśmy w samochodzie (Krótka drzemka 2-3h). Raz na parkingu przy stacji Crodux przy autostradzie A2 (pierwsza stacja po wjeździe do CRO ze SLO), drugim razem dalej gdzieś na jakimś parkingu przy autostradzie A1 za Zagrzebiem ale nie pamiętam dokładnej lokalizacji. Za 1 razem na stacji była to godzina 5 rano, drugim razem na parkingu przy A1 około 9 rano i w obu przypadkach było sporo ludzi w większości również turystów. Podobno nie można nocować w samochodzie ale nikt się nie czepiał o spanie. W sumie nie jest to typowe koczowanie tylko 2-3 godzinna drzemka ze względów bezpieczeństwa więc nawet gdyby nawet ktoś się przyczepił to można się wytłumaczyć że chcecie się chwile zdrzemnąć a nie jechać i przypadkiem zasnąć za kierownicą. Nie wiem jak wygląda to w środku nocy ale nad ranem i wczesnym rankiem jest bezpiecznie i kręci się sporo turystów, którzy też często robią sobie przerwę w jeździe i śpią w samochodach.
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 25.07.2022 13:17

Xysiu napisał(a):
czornyangel123 napisał(a):przeczytałem posty nie zmienia to mojego Pytania- poszukuje nie tyle c noclegu a jakiegos strzezonego parkingu miejsca gdzie mozna sie przespac zjesc ew cos zoabczyc przez niedzielę bo przez dzień tam zostanę w tym zakresie do letenye max od lenti- jakieś sugestie?


Trochę off-topic: Też jedziemy na Murter i w najbliższa niedziele bedziemy na Węgrzech tranzytem, tyle że z noclegiem w HU (Zalakaros) niedziela-pn i w pn rano start na Murter albo po drodze jeszcze Pula ;-)
Zatem potencjalnie do zobaczenia ;-)


do zobaczenia byłem 4 lata temu murter # mega pozytywnie wspominamy polecam!
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 25.07.2022 16:16

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli chodzi o parking, to może tam gdzie tiry ???

Letenye - https://truckerapps.eu/transparking/bg/ ... 9c6d1.html

Lenti - https://park4night.com/lieu/141233/park ... rettyPhoto

W Lenti na niedzielę masz kąpielisko >>> https://lentifurdo.hu/arak



dziękuje Janusz a tam w Lenti to masz sprawdzone? biezpiecznie- i czy można sam parking wykupić czy tylko razem ze SPA?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2022 19:52

Podałem Ci tylko parkingi, nie znam ich osobiście.
Na Węgrzech spałem kilka razy, ale na kwaterze w okolicach Balatonu.
wiktor06
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 25.07.2022 23:45

Piotrek 7722. Jeśli chodzi o spanie na parkingach moim zdaniem nie ma z tym żadnego problemu. W trakcie ostatnich siedmiu corocznych wyjazdów za każdym razem w drodze do Cro mieliśmy krótką drzemkę . Podobnie jak wielu innych turystów. Może to jest teoretycznie zabronione, choć nie sądzę, ale w praktyce bardzo często stosowane i nigdy nie słyszałem, żeby ktoś miał z tym problem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone