Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
natola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.05.2016
Gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) natola » 12.05.2016 19:16

Witam!!!
W tym roku postanowiłam z mężem i dwójką małych dzieci(2 lata i 6 Lat)pojechać do Chorwacji. Nigdy tam nie byłam .Jakie miejscowości polecacie?Gdzieś gdzie sa jakieś atrakcje dla dzieci, ładne plaże, fajne restauracje i kawiarenki.
Ola
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.05.2016 20:08

natola napisał(a):Witam!!!
W tym roku postanowiłam z mężem i dwójką małych dzieci(2 lata i 6 Lat)pojechać do Chorwacji. Nigdy tam nie byłam .Jakie miejscowości polecacie?Gdzieś gdzie sa jakieś atrakcje dla dzieci, ładne plaże, fajne restauracje i kawiarenki.
Ola

Ja polecam wszystkie miejscowości. Praktycznie wszędzie są ładne plaże, fajne restauracje i kawiarenki. Szczególnie się podobają jak jedzie się pierwszy raz.
Co do szczegółów to najlepiej zacząć od FAQ
Powodzenia. :)
aa1983
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aa1983 » 12.05.2016 20:16

natola napisał(a):Witam!!!
W tym roku postanowiłam z mężem i dwójką małych dzieci(2 lata i 6 Lat)pojechać do Chorwacji. Nigdy tam nie byłam .Jakie miejscowości polecacie?Gdzieś gdzie sa jakieś atrakcje dla dzieci, ładne plaże, fajne restauracje i kawiarenki.
Ola


Ja napisem Umag :D Istralandia -aqua park dla dzieci 15min , plazy v Umag od piasek do kamień, Venezia 2h z statek, do 1h do wycieczki do Pula, Rovinj, 30min do Poreč, Piran (slowenja), Trieste shopping 45min. :mrgreen:
Za restorane i gastronomiji bardzo dobra oferta, to wszystko powiedzieć 8)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.05.2016 21:07

natola napisał(a):Witam!!!
W tym roku postanowiłam z mężem i dwójką małych dzieci(2 lata i 6 Lat)pojechać do Chorwacji. Nigdy tam nie byłam .Jakie miejscowości polecacie?Gdzieś gdzie sa jakieś atrakcje dla dzieci, ładne plaże, fajne restauracje i kawiarenki.
Ola


Przeceniasz chyba możliwości i umiejętności użytkowników forum :D Napisz więcej np. czy to Wasza pierwsza podróż, czy jesteście wprawieni w długiej jeździe samochodem, jakie klimaty są Wam bliskie itp. A przede wszystkim czytaj, czytaj i potem pytaj. Największa satysfakcja jest gdy człowiek sam coś wymyśli, zaplanuje i przeprowadzi. Daj szanse sobie pomóc. Pozdro :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2016 21:25

natola napisał(a):Jakie miejscowości polecacie?

Musisz podać więcej danych. Na jaką podróż się nastawiacie? Między Kvarnerem (np. Crikvenica, wyspa Krk) w północnej części Chorwacji,
a Południową Dalmacją (np. Mlini, Cavtat) jest 500 km różnicy.
SzamanxD
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.05.2016
2gi raz w Cro samochodem. Pytanie gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzamanxD » 31.05.2016 19:24

Witam,
wraz ze znajomymi rok temu udaliśmy się pierwszy raz do Chorwacji. Wybór padł na Cres i miejscowość Mali Losinj głównie z powodu, że w miarę blisko, fajnie ze wyspa oraz roślinność. Wyjazd 11 września, pogoda cały czas dopisywała - była idealna, ponieważ w dzień było 26-28* w nocy 24* a temp wody (chyba) 22*. Miejscowość fakt mała ale nie można było się nudzić - Rejs ze zwiedzaniem Bavanida cave, co dzien inna plaża np. Belej, Oleć, Vale Skura albo piesza wędrówka na Televrin. Jednego wieczora, sprawdzenie dwóch klubów w Mali + pizza na kawałki.. ahh było naprawdę fajnie.

Wróćmy do głównego pytania, jako że Cres zaimponowało nam bardzo chcieliśmy w tym roku znaleźć coś podobnego.
Na początku były plany Pag, Rab, Vir.. później Murter a nawet patrzymy na Brać i Baška Voda.

Wygrywa narazie Murter jako, że jest dobra lokalizacja i dobra baza na wypady - Szybenik, Kornati, Krka National Park. Czy był ktoś w okolicy rok temu i mógłby podzielić się opinią?

A może jest jakaś miejscowość warta rozbicia bazy?

Leżenie cały dzień na plaży raczej odpada a już napewno jak bedzie mass tourism :D , lepiej coś na dzikości.

Pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: 2gi raz w Cro samochodem. Pytanie gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.05.2016 19:51

SzamanxD napisał(a):wraz ze znajomymi rok temu udaliśmy się pierwszy raz do Chorwacji. Wybór padł na Cres i miejscowość Mali Losinj

8O
Coś mi tu nie pasuje...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 2gi raz w Cro samochodem. Pytanie gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.05.2016 19:58

Oj tam, nie czepiajmy się, wyspy połączone mostami, można przymknąć oko na geograficzne szczegóły... :oczko_usmiech:


We wrześniu?
Bol na Braču, Hvar na Hvarze. Zrób research na forum.
Albo rzeczywiście jakaś większa miejscowość Makarskiej Riwiery.
Jeszcze jakieś nightlife może istnieć.
Wyspa Hvar - mnóstwo kameralnych zatoczek do plażowania (dojazdowo z Hvaru), miejsca do pieszych wędrówek i zwiedzania też. Bol - miejscami ładne plaże + wędrówki i zwiedzanie. Możesz z Bolu popłynąć do Hvaru albo vice versa.
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
Jakoś nie ma klubu miłośników Makarskiej Riwiery... :roll: :oczko_usmiech:

Nie ma też dwóch takich samych miasteczek i wysp... 8)

A co znaczy: coś na dzikości :?:
SzamanxD
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: 2gi raz w Cro samochodem. Pytanie gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzamanxD » 31.05.2016 20:41

romuald22 napisał(a):
SzamanxD napisał(a):wraz ze znajomymi rok temu udaliśmy się pierwszy raz do Chorwacji. Wybór padł na Cres i miejscowość Mali Losinj

8O
Coś mi tu nie pasuje...


np na Cresie jest Orlec na której nam zależało to napisałem że głownie chodziło o Cres + Lošinj.


Tak wyjazd na samym początku września. Na dzikości czyli nie leżak obok leżaka :wink:


Patrzyłem na Brać i Hvar, ponoć naprawdę warte zwiedzenia - zapoznam się z tymi linkami :idea:

nightlife nie jest priorytetem.
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009
Re: 2gi raz w Cro samochodem. Pytanie gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 31.05.2016 20:52

RAB bym sobie odpuscil. Chociaz moglem kogos urazic, bo kazda Chorwacka wyspa jest piekna i na swoj sposob atrakcyjna. PAG oferuje niezwykle klimaty- wrecz nie z tej ziemi, oraz dobre zaplecze imprezowe w kilku miejscach. Co nie znaczy ze nie ma spokojnych miejsc, i ma dobre dojazdy do najciekawszych plaz. Powiem szczerze ze gdyby nie relacje forumowiczow to trafial bym do Chorwacji w przypadkowe miejsca, a tak posledze cudze relacje, zobacze co mnie interesuje i wowczas podejmuje decyzje. :papa: :hut:
Rusio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rusio » 18.06.2016 15:42

Witam wszystkich i z góry proszę o wyrozumiałość i pomoc .. sprawa wyglada następująco 2 lata temu bylem po raz pierwszy w Chorwacji ;) dokladnie byla to Mastrinka udalo mi sie zobaczyc Split i Trogir ;) i mnie wzielo ;) w tamtym roku nie mialem mozliwosci wyjazdu z powodów osobistych ale w Tym roku powiedzialem jade ! i koniec ;D ! zwerbowalem dwójke moich najlepsszych przyjaciół i nowa dziewczyne ;) od 3 tyg nie robie nic tylko szukam czytam i przegladam i nie moge sie zdecydowac gdzie Moim marzeniem jest Dobrovnik ale tym razem bede musial sb odpuścić gdyz jest to nieco daleko a trzeba przyciac koszty .. I tu moje pytanie kochani gdzie jechac zeby nie zawiesc oczekiwan przyjacioł gdyz to ja wymyslilem chorwacje ... dodoam ze wyjazd musi sie odbyc w pierwszy tydzien sierpnia wiec czas goni .. Zastanawialem sie juz nad zadarem rovinj primosten makarska lub powrotem do splitu/trogiru prosze doradzcie Cos bo wyląduje w wariatkowie ten kraj jest zbyt piekny <3 nie wiem czy szukac jakies miejsce w mniejszej miejscowosci nie daleko miasta czy uderzac w centrum pomożecie ? wiem ze takich tematów jest masa no ale no ;)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 18.06.2016 15:53

Rusio napisał(a):Witam wszystkich i z góry proszę o wyrozumiałość i pomoc .. sprawa wyglada następująco 2 lata temu bylem po raz pierwszy w Chorwacji ;) dokladnie byla to Mastrinka udalo mi sie zobaczyc Split i Trogir ;) i mnie wzielo ;) w tamtym roku nie mialem mozliwosci wyjazdu z powodów osobistych ale w Tym roku powiedzialem jade ! i koniec ;D ! zwerbowalem dwójke moich najlepsszych przyjaciół i nowa dziewczyne ;) od 3 tyg nie robie nic tylko szukam czytam i przegladam i nie moge sie zdecydowac gdzie Moim marzeniem jest Dobrovnik ale tym razem bede musial sb odpuścić gdyz jest to nieco daleko a trzeba przyciac koszty .. I tu moje pytanie kochani gdzie jechac zeby nie zawiesc oczekiwan przyjacioł gdyz to ja wymyslilem chorwacje ... dodoam ze wyjazd musi sie odbyc w pierwszy tydzien sierpnia wiec czas goni .. Zastanawialem sie juz nad zadarem rovinj primosten makarska lub powrotem do splitu/trogiru prosze doradzcie Cos bo wyląduje w wariatkowie ten kraj jest zbyt piekny <3 nie wiem czy szukac jakies miejsce w mniejszej miejscowosci nie daleko miasta czy uderzac w centrum pomożecie ? wiem ze takich tematów jest masa no ale no ;)

mysle , ze jest za pozno na dobre fajne apartmani (ludzie rezerwuja rok wczesniej :idea: ), ale szukaj na konkretnych stronach i pisz maile - moze uda Ci sie cos znalezc. Najlepiej upatrzyc sobie na google earth jakas fajna ulice i potem szukac - miejscowosc+ ulica+ apartmani . Jak chcecie poimprezowac, to Makarska, Baska Voda beda odpowiednie :papa: wbijajcie strony np. baskavoda.com i tam masz rozne apartmani bezposrednio do wlascicieli.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.06.2016 23:00

Rusio napisał(a): kochani gdzie jechac zeby nie zawiesc oczekiwan przyjacioł

Jakich oczekiwań?...

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone