Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dokąd z dzieckiem 3 letnim

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007
Dokąd z dzieckiem 3 letnim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 06.01.2008 17:59

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Mam prośbę do wszystkich którzy byli na Chorwacji żeby mi polecili jakieś miejsce gdzie można by sie wybrać z małym bąbelkiem, wyjazd w ciemno jakieś 2 tygodnie (nie w jedno miejsce). Najlepiej jak można było by wybrać sie do jakiegoś parku wodnego , zamki, jaskinie czy coś w tym stylu lub inne rozrywki dla malucha bo całodzienne plażowanie to nie wyrobi. Czytałem i mam mętlik w głowie co wybrać. Na atrakcje nocne raczej miej jesteśmy nastawieni z racji dziecka. Plaża to najlepiej z malutkimi kamyczkami , wiemy z własnego doświadczenia. że dziecko lepiej sie bawi na plaży kamienistej. Planujemy wyjechać na przełomie lipca i sierpnia ale to jest jeszcze termin elastyczny. Proszę nakierujcie na coś fajnego gdzie można zabrać dziecko żeby sie nie zanudziło. Dzięki , że przeczytaliście tego posta :) to może coś mi teraz poradzicie :lol: Pozdrowienia
Ostatnio edytowano 06.01.2008 18:49 przez Blums, łącznie edytowano 1 raz
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Re: Dokad z dzieckiem 3 letnim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.01.2008 18:33

Blums napisał(a):Witam wszystkich bardzo serdecznie

Mam prośbę do wszystkich którzy byli na Chorwacji żeby mi polecili jakieś miejsce gdzie można by sie wybrać z małym bąbelkiem, wyjazd w ciemno jakieś 2 tygodnie (nie w jedno miejsce). Najlepiej jak można było by wybrać sie do jakiegoś parku wodnego , zamki, jaskinie czy coś w tym stylu lub inne rozrywki dla malucha bo całodzienne plażowanie to nie wyrobi. Czytałem i mam mętlik w głowie co wybrać. Na atrakcje nocne raczej miej jesteśmy nastawieni z racji dziecka. Plaża to najlepiej z malutkimi kamyczkami , wiemy z własnego doświadczenia. że dziecko lepiej sie bawi na plaży kamienistej. Planujemy wyjechać na przełomie lipca i sierpnia ale to jest jeszcze termin elastyczny. Proszę nakierujcie na coś fajnego gdzie można zabrać dziecko żeby sie nie zanudziło. Dzięki , że przeczytaliście tego posta :) to może coś mi teraz poradzicie :lol: Pozdrowienia


Rozumiem , że całę wakacje podporządkowane maluszkowi, dinozaury się nie liczą ? :) Sprawdźcie takie miejsca jak Meduli, Rovinj, Rabać, Opatija (Istra) , Baśka (Krk) , a co do Dalmacji to się już inni wypowiedzą - natomiast do tych miejsc z Polski zdecydowanie najbliżej.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 07.01.2008 13:56

Dzieki za odpowiedz @Bahama a co myślicie o Primostein czy warto jechać z dzieckiem?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.01.2008 23:20

Z racji, że nie mam małych dzieci (wnuków również) to zbytnio nie zwracałem na te rzeczy uwagi. Jednak "ośrodków" typu Tatralandia (Słowacja) lub Hajduszoboszlo (Węgry) w Chorwacji raczej nie znajdziesz. Są śladowe oznaki zjeżdzalni, takich mini. Dlaczego nie ma ??? chyba dlatego, że nikt lub bardzo mało osób by z nich korzystało. Tam liczy się morze. Jest super.
Teraz gdzie jechać - na Twoim miejscu jechałbym na KRK (wyspa). Jest najbliżej i jak na pierwszy raz, moim zdaniem warto.
Dla dziecka coś znajdziesz a szczególnie kamyczki na plaży.
Jest również mała jaskinia. Myślę, że miejscowość Baśka lub Malińska będzie dobra.
Jest również miejscowość Ciźine (Solline) ........ dla maluchów super sprawa. Woda zaczyna się od 1 cm ......... w odległości 80 m od "brzegu" jest po kolana. Znajdzie małą muszelkę, będzie radocha.
Jednak aby zobaczyć te atrakcje potrzebny jest samochód. Baska od Cizine i jaskini jest oddalona około 35 km. Ale to sama przyjemność - jeździsz sobie i przy okazji zwiedzasz.
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 08.01.2008 00:33

Moim zdaniem jak to ma być przełom lipca i sierpnia
to przde wszystkim musisz z dzieckiem nawet nie w południe
wybierać miejsca z możliwością cienia - czyli plaża w sasiedztwie
lasków. Polecam na pierwszy raz Krk. Njiwice długie plaże z małymi
kamykami blisko cienia. W nocy poza centrum cisza . Albo też na
Krku cały odcinek od Malinskiej do Poratu . W Malinskiej na przeciw
hotelu Malin, całe miasteczko dla dzieci do zabaw w wodzie .
Ale miej zawsze blisko do cienia. Jak trafisz na przełomie lipca i
sierpnia na dobrą pogodę to wtedy dla NAS ich słońce to nie
przelewki, zwłaszcza dla maluchów. Pozdrowieia.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 08.01.2008 11:40

Dzieki to juz mam jakies rozeznanie gdzie warto jechac z maluszkiem , myslimy nad Malinska lub Solline. :roll: Dopiero styczen a juz by sie powaolutku wybieral :)
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 08.01.2008 15:06

Ja po raz drugi wybieram sie na KRK do Malińskiej. Mam mała córke teraz w wieku 3 lat (za pierwszym razem miła roczek). Malińska to strzał w 10 spokojne miasteczko z bazą turystyczną. A do Baski czy Krk zawsze można jechać na wycieczkę. Najważniejsze w miarę nie daleko od polski co z takim bąblem nie jest bez znaczenia. Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.01.2008 19:40

Blums napisał(a):Dzieki to juz mam jakies rozeznanie gdzie warto jechac z maluszkiem , myslimy nad Malinska lub Solline. :roll: Dopiero styczen a juz by sie powaolutku wybieral :)


Jeżeli z tych dwóch to Malinska. :!: :!: Solline wybierz jako "do wypadu", przyjechał-wyjechał. To miejscowość gdzie zanudzisz się całkowicie. Żadnej atrakcji, żadnej rozrywki. Dobra tylko ze względu na tą płyciznę i "błotko" jako atrakcja dla niektórych.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 09.01.2008 10:49

Dzięki za porady :lol: to wybór pewno będzie Malinska. Czytałem o wyjeździe w ciemno - raczej jestem nastawiony na taki wyjazd na początku lipca ale mam jeszcze parę pytań dla znawców - co sądzicie o wyjeździe w ciemno z dzieckiem do Malinskiej , czy może jednak lepiej coś zarezerwować? Są duże problemy żeby coś naleźć ? Nie mamy wymagań nie wiadomo jakich. Może coś pewnego :) jakiś apartament sprawdzony? Czy jechać w ciemno ? Dzięki i pozdr.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 09.01.2008 20:33

Podaję adres dobrej strony: www.klimno.net
poszperaj, popatrz na zdjęcia i wybierz.

ps. zwróć uwagę na zdjęcia z KRK ( kamyczki są na plaży a miejsce moim skromnym zdaniem .... najlepsze). :wink:
agata_304
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata_304 » 16.01.2008 19:23

zmrol napisał(a):Ja po raz drugi wybieram sie na KRK do Malińskiej. Mam mała córke teraz w wieku 3 lat (za pierwszym razem miła roczek). Malińska to strzał w 10 spokojne miasteczko z bazą turystyczną. A do Baski czy Krk zawsze można jechać na wycieczkę. Najważniejsze w miarę nie daleko od polski co z takim bąblem nie jest bez znaczenia. Pozdrawiam



Czy ja moge prosić o jakieś ewentualne namiary na kwatery w Malińskiej?
Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 16.01.2008 22:04

Ja osobiście polecałbym wyspę Rab i miejscowość Lopar z Rajską plażą - piaszczystą o bardzo łagodnym zejściu.
piotr_plock
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_plock » 16.01.2008 22:20

@Blums - co prawda nic ci nie polecę, bo sam jadę pierwszy raz, ale napiszę chociaż gdzie :)
do Slatine na Ciovo - córka w dniu wyjazdu będzie miała prawie 3,5 roku;

do tej pory wyjazd nad Bałtyk - raz miała rok, drugi raz 2 lata - był ciężkim doświadczeniem, ale liczę, że starsza będzie bardziej znośna w aucie :)
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2008 22:27

piotr_plock napisał(a):...do tej pory wyjazd nad Bałtyk - raz miała rok, drugi raz 2 lata - był ciężkim doświadczeniem, ale liczę, że starsza będzie bardziej znośna w aucie :)....

Na to jest jedna rada tyle, że nie każdemu to pasuje - jazda nocna. Dzieciaki śpią jak zabite i nie masz marudzenia lub non stop akcji "siku" :wink:
piotr_plock
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_plock » 16.01.2008 22:30

@Piotrek_B - mi to pasuje, i tak to będzie w moim wydaniu wyglądało - jak nawiększą cześć trasy będę chciał przejechać nocą;
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dokąd z dzieckiem 3 letnim
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone