Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie z dziećmi (2 i 4 lata) - do 1300 km ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mario444
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2013
Gdzie z dziećmi (2 i 4 lata) - do 1300 km ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario444 » 29.07.2013 08:48

Witam,

Wybieram się we wrześniu (pierwsza lub druga połowa września) do Chorwacji. To będzie pierwszy raz. Możecie mi powiedzieć gdzie się wybrać ? Zależy nam na tym, żeby plaża była jakaś fajna z łagodnym zejściem i żeby było też gdzieś pospacerować - jakiś las, czy coś podobnego ;)) Jeśli chodzi o dojazd to lepiej żeby było gdzieś bliżej, może do 1300 km (będę jechał ze Śląska), chyba że dopiero bardziej na południe jest najpiękniej...

PS: Gdzie można znaleźć ceny winiet ? Chodzi mi, żeby wyliczyć całkowity koszt dojazdu w obie strony - chciałbym mieć rozeznanie.
Ostatnio edytowano 29.07.2013 11:19 przez mario444, łącznie edytowano 2 razy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Gdzie z dziećmi (2 i 4 lata) - do 1000 km ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2013 08:54

mario444 napisał(a):PS: Gdzie można znaleźć ceny winiet ? Chodzi mi, żeby wyliczyć całkowity koszt dojazdu w obie strony - chciałbym mieć rozeznanie.

Jeżeli chodzi o szacowanie kosztów podróży, to zapoznaj się z wątkiem policz-zanim-pojedziesz no i oczywiście FAQ :wink:
mario444
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario444 » 29.07.2013 11:20

Dzięki;) Zmieniłem trochę parametry... z 1000 do 1300km ;) Gdzie najładniejsze plaże i fajne pod względem dostępności dla małych dzieci ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2013 11:32

Niestety, nie jeżdżę z małymi dziećmi, więc nie wybieram miejsc pobytu według tego kryterium. Musi wypowiedzieć się ktoś doświadczony.

1300 km ze Śląska - to Dalmacja Płd. też w Twoim zasięgu. :wink:
Ostatnio edytowano 29.07.2013 11:35 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 29.07.2013 11:33

Mariusz1111
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1111 » 29.07.2013 11:37

Polecam Bi-Village w Fażanie obok Puli. Dla małych dzieciaków łagodna plaża a i 3 baseny są też na miejscu. :D
Byłem 2 razy z dzieciakami i było super.

Na miejscu masz 3 knajpki oraz pizzerię, lodziarnię, (nawet fryzjera :)
Dzieciaki można też "przechować" w Kindergarden - coby "starzy" mogli pójść na lamkę wina :)
Co do jazdy - jeżeli dzieciaki dużo jeżdzą i nie rzygają po drodze - w ciągu 14-15 godzin z obowiązkowymi stopami dojedziesz. Problemy możesz mieć w Słowenii - tam niestety na autostradzie w sobotę będzie masakra.
Zapraszam na priv - wiecej info szczegółowych uzyskasz.
PHOENIX
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PHOENIX » 29.07.2013 19:42

Mariusz nie mogę ci napisać PW bo mam to zablokowane , opisz proszę ten kompleks
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 29.07.2013 20:17

Ja proponuje wyspe i zarazem miasto MURTER plaża SLANICA jest żwirowa :? ale zato w morzu piasek :lol: :lol: KOSZT TO OKOLO 1200ZL W DWIE STRONY ; LPG,WINIETY ,STRAWA :roll: :roll: :papa: :papa:
mario444
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario444 » 01.08.2013 12:37

A jakby coś bliżej... Istria, Kvarner, Dalmacja Północna... Możecie coś polecić ? Na piasku mi zupełnie nie zależy, jedynie żeby nie robiło się od razu dramatycznie głęboko jeśli chodzi o morze (dzieci 2 i 4 lata). Znajomy poleca Brele i okolice, ale czy trzeba jechać aż tak daleko, żeby zobaczyć piękno Chorwacji... Wybieram się pierwszy raz, nie chciałbym przesadzić ;))))
bob_bud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 01.08.2013 14:51

Na Istrii plaże dobre dla dzieci (żwirek, łagodnie opadające dno) znajdziesz w miejscowościach Fażana, Medulin i z pewnością w wielu innych. Mariusz poelca Bi Village w Fażanie, jest to porządny camping, ale są też prywatne kwatery.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.08.2013 16:51

Witaj. Zgodze sie z przedmowca w czerwcu bylam w fazanie na Istrii , miejscowosc polecam dla dzieci . Plaze lagodne zejscie do morza obok maly park z hustawkami dla dzieciaczkow, na campingu nie bylam ale swoja wielkoscia robil wrazenie

Witaj. Zgadzam sie z przedmowca fazana na Istrii jest dobrym wyborem dla dzieci , posiada plaze ciagnace sie wzduz miejscowosci, z lagodnym zejsciem do wody. Obok maly park z hustawkami . W miasteczku znajduja sie dwa sklepy spozywcze, kilka z owocami, warzywami, sklep rybny super swieza ryba jesli ktos lubi, knajpki, bank, bankomat itp. Na wieksze zakupy mozna pojechac do Puli.
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 02.08.2013 17:29

Wszystkich wsi na odcinku Split-Šibenik nie zwiedziłam (ale chyba zdecydowaną większość). I w każdej z tych w których plażowałam była plaża przystosowana do potrzeb maluchów. Mój syn pierwszy raz wakacje spędzał w Chorwacji mając trzy latka. Znajomi bywali z rocznymi dziećmi. Zawsze było miejsce, w którym maluchy mogły się bezpiecznie ciapać w wodzie. No i na tym odcinku wybrzeża znajdziesz sporo plaż na których rosną granaty, tamaryszek, karłowate sosny. Jak się dziecko poczuje zmęczone zabawą w wodzie to może się bezpiecznie zdrzemnąć w cieniu.
Moje dziecko akurat najszczęśliwsze jest kiedy swobodnie może bez końca moczyć się w wodzie, i inne atrakcje nie są mu potrzebne do szczęścia- więc klimat wsi spokojnej, wsi wesołej bardzo mu zawsze odpowiadał. Ale spotykałam ludzi, których dzieci na zwykłej plaży się nudziły- potrzebowały placu zabaw, wodnych zjeżdżalni, straganów z zabawkami. I oni raczej preferowali miasteczka typu Primošten lub przyhotelowe plaże w Šibeniku. Wszystko zależy od tego co kto lubi.
mario444
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario444 » 03.09.2013 09:41

Zdecydowaliśmy i jedziemy do Tucepi ;) Jednak trochę dalej niż bliżej (ze śląska około 1200km), ale na spokojnie myślę dojedziemy o ile nie będzie jakichś przygód po drodze. Jadę w nocy z soboty 07.09 na niedzielę. Ciekawe, czy będzie dużo ludzi na miejscu... czy już posezonowo...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.09.2013 09:45

mario444 napisał(a):A jakby coś bliżej... Istria, Kvarner, Dalmacja Północna... Możecie coś polecić ? Na piasku mi zupełnie nie zależy, jedynie żeby nie robiło się od razu dramatycznie głęboko jeśli chodzi o morze (dzieci 2 i 4 lata). Znajomy poleca Brele i okolice, ale czy trzeba jechać aż tak daleko, żeby zobaczyć piękno Chorwacji... Wybieram się pierwszy raz, nie chciałbym przesadzić ;))))


Moscenicka Draga

:papa:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 03.09.2013 09:51

Tucepi to będzie dobry wybór, przedmówcy też dawali dobre typy.

Nawiasem - bez urazy - ale każdorazowo takie tematy powodują u mnie pewne rozbawienie. Nowa osoba się rejestruje na forum, pyta o rady, gdzie jechać, dostaje te rady, a następnie wybiera miejsce zupełnie inne, którego nikt nie polecał :) Udanych wakacji.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie z dziećmi (2 i 4 lata) - do 1300 km ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone