Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria z małymi dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
Istria z małymi dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 19.05.2022 17:31

Witam wszystkich!

Mam kilka pytań odnośnie półwyspu Istria.

Miało nie być w tym roku Chorwacji ale jednak szybka, spontaniczna decyzja i tydzień na kempingu Bi Village zarezerwowany.

Jedziemy z dwójką maluchów - 3 i 5 lat.

W Chorwacji już byliśmy i zawsze w Dalmacji - Lokva Rogożnica, Brela razy 2, Zivogosce.
Broniłem się przed Istrią ale mam nadzieję, że niesłusznie ;).

Nie mam pomysłu jak ten nasz wyjazd zaplanować - tak jak pisałem - mamy zarezerwowany tydzień na kempingu Bi Village. Ale nie chcemy jechać tylko na te 7 nocy taki kawał - prawie 1400 km w jedną stronę więc przyjedziemy szybciej 2 dni i zostaniemy jeszcze 2-3 dni po kempingu. Tak akurat pasuje nam urlop. Wiem, lepiej byoby przyjechać na te 7 dni na kemping i potem zostać jeszcze 4-5 dni ale tak nie możemy.

Na kempingu będziemy w domkach z Vacansoleil.
Nie znam kompletnie Istrii i dopiero zaczynam się uczyć. Tak to jest ze spontanicznymi decyzjami.
Nie byłem tez nigdy na kempingu, zawsze kwatery prywatne.

Dojedziemy do Chorwacji prawdodpodobnie w czwartek, kemping od soboty. Nie wiem czy jechać na kemping, przespać się te 2 noce w namiocie i potem przenieść się do domku?
Czy zarezerwować kwatere na 2 noce, tylko gdzie?
Czytam o Rabac, Labin, jakiś mniejszych miejscowościach ale z 2 dzieci po podrózy raczej nie będziemy nastawieni na zwiedzanie więc może po prostu Fażana?

Czy Fażana z dzeićmi to będzie dobra decyzja? Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego o Fażanie, dopiero zacząłęm ale wydaje się małym, spokojnym miasteczkiem.
Ma ktos może jakiś nocleg w Fażanie do polecenia w terminie 16.06- 18.06 ( z perspektywą kolejnych 2-3 nocy - 25.06-28.06 - wiem, skomplikowane, zostanie pewnie booking.com...)
W trakcie pobytu na kempingu, jesli będzie pogoda to nie będziemy za bardzo zwiedzać, takie standardy myślę jeśli chodzi o Istrie:
Pula
Rovinj
może Brijuni

co ewentualnie dla dzieci polecacie na Istrii?

Po pobycie na kempingu równiez chcemy jeszcze zostać na Istrii tak jak pisałem - 2-3 noce.
I też nie wiem czy Fażana dalej czy jakieś inne miejsce.
Lubimy czasem zmienić miejsce więc kusi mnie jakaś inna miejscowość ale z drugiej strony jeśli Fażana będzie ok to rozważamy też opcję pozostania tam.

W drodze powrtotnej chcemy odwiedzić jaskinie w Słoweni. Którą bardziej polecacie w kontekście zwiedzania z dziećmi -
Postojna czy Szkocjańskie Jaskinie? bo na obie pewnie nie będzie czasu.

Pozdrawiam
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.05.2022 18:26

Trochę to macie skomplikowane te trzy okresy noclegowe, szczególnie z takimi maluchami.
Logistyka będzie męcząca - ciągłe pakowanie i wypakowywanie.
Jeśli jednak nie ma możliwości dokupić tych pierwszych 2 dni w domku to ja bym przynajmniej został na tym kampie w namiocie żeby już się nie musieć do auta ten raz pakować.
A te kolejne dni to bym się przeniósł np trochę bardziej na północ: Vrsar, Funtana lub Porec.

Co do atrakcji dla dzieciaków w Funtanie jest duży dinopark https://g.page/DinoparkFuntana?share - powinno się im spodobać, na Istrii jest też kilka aquaparków ale na kampie będziecie mieli też baseny to nie wiem czy się będzie wam jeszcze chciało inne odwiedzać.

Na pewno możesz je zabrać tu https://goo.gl/maps/ERWaFhaLs1o7hHZh9 to taki park rozrywki przenoszący w epokę średniowiecza.

Koło Porecu jest jeszcze takie coś jak Tractor Story https://goo.gl/maps/hrGYitVD1TkCq3XB7 może też coś dzieciaków tam zainteresuje.

Raczej z takim maluchami nie wybieraj się na rejs statkiem bo będzie im się nudzić. Ewentualnie możecie popłynąć z Fazany na Brjuni, tam jest przynajmniej mini zoo to się im będzie podobać.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 20.05.2022 00:22

Brijuni sobie odpuść. Tak małe dzieci nie będą tym kompletnie zainteresowane. Jak chcesz zafundować dzieciom podróż statkiem to chyba lepiej wycieczka po Limskim fiordzie. Statki odpływają na pewno z Vrsaru i pewnie z Rovinj. Skorzystacie również Wy, skoro to Wasz pierwszy pobyt na Istrii.

Bardziej tutaj https://www.istralandia.hr/en/
Ale moim zdaniem dla takich maluchów kemping Bi Village będzie wystarczająca rozrywką, więc po co przepłacać.

Obok muzeum traktorów jest jaskinia Baredine https://baredine.com/en/ ale też moim zdaniem dzieciaki jeszcze będą za małe, żeby coś zapamiętać, a trasa turystyczna to między innymi schodzenie 60 metrów w dół nierzadko po śliskich stopniach. Ale jaskinia warta zwiedzenia.

Co do noclegu przed i ewentualnie po kempingu - nie wiem, czy Rabac jest dobrym miejscem. Na pewno to atrakcyjna miejscowość, ale jednak godzina jazdy jest, i to przepakowywanie. To już do Twojej decyzji.
Ja na Twoim miejscu szukałbym jednak noclegów w pobliżu kempingu. Tak się składa, że też jadę do Bi Village na tydzień, tyle, że w lipcu i przed kempingiem na jakieś 2,3 dni zawitam w okolicach. W czerwcu będziesz miał znacznie większy wybór noclegów, więc szukaj.
Skoro, jak wspomniałeś zaczynacie przygodę z Istrią, to na początek obowiązkowo Pula, Rovinj, Poreć. Ewentualnie (ale niestety bez dzieci) kościół św. Błażeja w Vodnjan ze zmumifikowanymi ciałami świętych. Szczegóły, co zwiedzać, znajdziesz na forum.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2022 08:11

Jaskinia to wg mnie fajny pomysł. My zwiedzaliśmy jak syn miał 6 lat i był zaciekawiony. To nie była jego pierwsza jaskinia tylko któraś kolejna. Raczej ja po pobycie miałam lekki niedosyt
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 20.05.2022 08:16

Biorąc pod uwagę wiek dzieci - jeśli chodzi o jaskinie w Słowenii - polecam Postojną - dodatkową atrakcją będzie dla nich przejazd wagonikami kolejki.
verhidiana
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) verhidiana » 23.05.2022 14:30

My też wybieramy się w czerwcu na ten Camp i również dotąd jeździliśmy do Dalmacji. Mamy rezerwację 10-22.06 w namiotach :D rezerwowaliśmy na last minute. Dzieci mamy też 3 i 6, więc może się spotkamy? :)

Planujemy odwiedzić oczywiście Pulę, do Fazany można dojść promenadą w 20 min podobno więc też planujemy (dla 3-latki konieczny rowerek) i na jaskinie z 6 latkiem też się wybieramy.

Generalnie plan by po Istrii zostać na parę dni w Słowenii to świetna opcja. Słowenia jest dość droga, ale niezwykle piękna.
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 26.05.2022 13:03

Dzięki za opodwiedzi :)

Plan już jest sprecyzowany.
Troche skomplikowany ale trudno ;)
Najpierw 2 noce w namiocie na kempingu Bi Village, potem przenosiny do domku na tym samym kempingu i na koniec jeszcze 2 noce w Rovinj. Połączymy wypoczynek i zabawę dzieci z delikatnym zwiedzaniem. Co prawda w Rovinj będziemy w sobotę ale mam nadzieję, że nie będzie wielkich tłumów...

Co do wycieczek do myślę o Limskim Fiordzie.

Chodzi mi po głowie także Wenecja...tzn bardziej chodzi mojej żonie :)

Co myślicie o takiej jednodniowej wycieczce do Wenecji z Istrii? Rejsy są chyba z Puli?
Wiem, że płynie się dosyć długo, nie wiem czy dzieciaki wytrzymają. Do tego cena takiego rejsu też pewnie nie jest mała dla całej rodzinki.Ale skoro już będziemy tak blisko to może się wybierzemy. Zależy też dużo od pogody.

Pozdrawiam
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 27.05.2022 09:12

Na Bi Village masz naprawdę sporo atrakcji dla dzieci, nie musisz szukać niczego dodatkowego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2022 10:18

Arias napisał(a):Dzięki za opodwiedzi :)
Chodzi mi po głowie także Wenecja...tzn bardziej chodzi mojej żonie :)

Co myślicie o takiej jednodniowej wycieczce do Wenecji z Istrii? Rejsy są chyba z Puli?
Wiem, że płynie się dosyć długo, nie wiem czy dzieciaki wytrzymają. Do tego cena takiego rejsu też pewnie nie jest mała dla całej rodzinki.Ale skoro już będziemy tak blisko to może się wybierzemy. Zależy też dużo od pogody.

Pozdrawiam

Z dziećmi 3 i 5 lat zostań na kempingu, a promem do Wenecji wyślij żonę.
https://excursions-heju.com/wenecja.html
Pewnie są zmiany odnośnie COVID (na stronie stare zasady).
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 16.07.2023 11:03

Nawiązując do ww wątku chciałbym dopytać o ciekawe plaże w okolicy Rovinj dla małych dzieci, żeby im się nie nudziło. A może pomimo mieszkania w Rovinj warto plażować jednak gdzieś w pobliżu?
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 16.07.2023 11:04

I jeszcze dopytam o jakieś ciekawe rejsy z Rovinj
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2023 12:26

Zacheusz napisał(a):I jeszcze dopytam o jakieś ciekawe rejsy z Rovinj

Limski kanal
https://excursions-heju.com/pula-rovinj-statkiem.html

https://www.getyourguide.pl/s?cq_src=go ... &et=105377
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.07.2023 16:19

Arias napisał(a):W trakcie pobytu na kempingu, jesli będzie pogoda to nie będziemy za bardzo zwiedzać, takie standardy myślę jeśli chodzi o Istrie:
Pula
Rovinj
może Brijuni

Poreć
Arias napisał(a):co ewentualnie dla dzieci polecacie na Istrii?

Istralandia, Glavani Park, Medieval Park, Festinsko Kraljevstvo
Arias napisał(a):W drodze powrtotnej chcemy odwiedzić jaskinie w Słoweni. Którą bardziej polecacie w kontekście zwiedzania z dziećmi -
Postojna czy Szkocjańskie Jaskinie? bo na obie pewnie nie będzie czasu.

Pozdrawiam

Postojna mz lepsza z dziećmi, jazda wagonikiem i mniej chodzenia, schodów itp, itd niż w Skocjanske
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.07.2023 20:22

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale kolega Arias, planował pobyt na Istrii w ubiegłym roku.
Ale, może przyda się komuś innemu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.07.2023 20:42

Faktycznie :oops: chyba mi jednak dogrzało na tym rowerze, ale zostanie info dla potomności.
Myślałem, że to nowy wątek.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone