Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.12.2018 19:02

piotrf napisał(a):Też dałbym się porwać :lol: póki co ogrzewam się Twoimi zdjęciami . . .

Pozdrawiam
Piotr


Zapraszam, bo będzie jeszcze gorąco :-D

dids76 napisał(a):
Relację śledzę po cichutku. Spędzając wakacje na lądzie Primošten odwiedzaliśmy co roku, według mnie to miejscowość z najlepiej położonym.... cmentarzem 8)

Dla mnie ten cmentarz bije wszystkie inne na głowę:
20170918_081723 (17).JPG


dids76 napisał(a): Niestety już od 6 lat jeździmy na Brač i trochę nie po drodze nam do Primošten, za to co roku odwiedzam Sutivan bo stacjonujemy zawsze po drugiej stronie wyspy :wink: :papa:

A ja wolę północną część wyspy - tu słońce mniej daje po oczach :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.12.2018 19:04

Katerina napisał(a):..... w trakcie ostatnich (drugich) wakacji na Braču spojrzałam na Supetar łaskawszym okiem...Może to tak, jak z tym, że ludzie lubią te piosenki, które dobrze znają? :roll:

Pożyjemy zobaczymy, może dam mu szansę w 2019?


Katerina napisał(a):
Ok, baj, baj i drugi raz zobaczyłam ją dopiero w dniu wyjazdu :mrgreen:

To chyba dobrze? :roll: :mrgreen: [quote]
E .... już sama nie wiem :lol:

[quote="Katerina"]Miejscóweczka bardzo wygodna, a zdjęcie balkonu znajome ...z innej relacji innej naszej forumowiczki :D
Byłaś bardziej vis-a- vis Splitu, niż ja :) Bardzo ładne zbliżenie na miasto. Nam też było dobrze z poczuciem, że mamy Split na wyciągnięcie ręki :wink: 8) [quote]
Tych "zbliżeń" będzie jeszcze parę :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.12.2018 19:04

Habanero napisał(a):Znajome kąty :D Wiele razy kursowałem pod Waszym balkonem.
Super miejscówka z pięknym widokiem i do tego rower :idea:
Bardzo ułatwia życie w tamtej lokalizacji :D


Niestety z rowerów nie korzystaliśmy - dopadła nas jakaś kumulacja problemów z kręgosłupami :roll:

Habanero napisał(a):
travel napisał(a):(..)

-A gdzie mi się śpieszy , jest dopiero 12 - pomyślałam tylko i grzecznie poszłam za małżem ,widząc w jego oczach tak zwaną korbę przedzjazdową z promu :lol: Taką korbę można opisać jednym zdaniem : co masz zrobić dziś, zrób to natychmiast :!: Tylko że to nie zawsze działa .Np.jeżeli chodzi o kosz ze śmieciami nie działa. Do dziś nie udało mi się poznać mechanizmu uruchamiania korby :mrgreen:


Mechanizm uruchamiania korby ni jak się ma do kubła na śmieci, pralki, żelazka, odkurzacza itp. rzeczy.
On po prostu nie ma tam zastosowania. Co innego samochód. Tu korba działa wyśmienicie :wink:


Bo ten mechanizm uruchamia się w sytuacjach najbardziej odpowiadającym facetom :roll: :lol:

AdamZ napisał(a):..... przy porannej kawie w knajpce zasiadał Hepik...........

Dobrze ,że mu posągu z mosiądzu tam nie wystawili :lol: :lol: :wink:


AdamZ napisał(a):Dobrze że mężu ma takie konkretne, zadaniowe korby. Moja zaczyna się od zamknięcia furtki przed domem o świcie a kończy na miśku z Luizą pod jej apartmanami w Sutivanie. Dwa dni to później odkorbiam ale warto :mrgreen:
[/quote][/quote][/quote]
O nie ,to była tylko kumulacja wyjazdowej korby.
Ale potem wystarczy jedno duże ožujsko i korba mija :D

A Ty jak się odkorbiasz ? :mrgreen:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 08.12.2018 19:29

travel napisał(a):A Ty jak się odkorbiasz ? :mrgreen:

Nie będę nadzwyczaj oryginalny :oczko_usmiech:
kufel.JPG
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.12.2018 19:36

AdamZ napisał(a):
travel napisał(a):A Ty jak się odkorbiasz ? :mrgreen:

Nie będę nadzwyczaj oryginalny :oczko_usmiech:
kufel.JPG


Ha! Ładny kufelek z Sutivanem w tle :D
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 08.12.2018 21:24

travel napisał(a):Ha! Ładny kufelek z Sutivanem w tle :D

Staram się trzymać tematu relacji (jak już się wcinam :wink: ) A to był uwieczniony właśnie ten pierwszy kufel na wyspie w lokalu u
Mikiego :hut:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.12.2018 19:41

AdamZ napisał(a):
travel napisał(a):Ha! Ładny kufelek z Sutivanem w tle :D

Staram się trzymać tematu relacji (jak już się wcinam :wink: ) A to był uwieczniony właśnie ten pierwszy kufel na wyspie w lokalu u
Mikiego :hut:


No to zapraszam na SUTIVAN :D

Dzień ósmy - wieczorny Sutivan

Do centrum Sutivanu mamy jakies 1,5km. Na początku trochę mi to przeszkadzało- Primošten mnie tak rozbestwił :mrgreen:

Co ja się będę rozpisywać . Niech zdjęcia opiszą nasze pierwsze spotkanie z Sutivanem :hearts:

Wieczorne zdjęcia robił mój małż nieco "wkorbiony" krzywo wkręconym filtrem polaryzacyjnym , którego za Chiny Ludowe nie dało się odkręcić od obiektywu aparatu :roll:
Oczywiście JA GO KRZYWO PRZYKRĘCIŁAM :oops:
Z racji tego zdjęć nie ma dużo , bo przekonani byliśmy,że z tym filtrem będą za ciemne.

Po wyjściu z apartmana skręcamy w prawo. Po chwili mijamy plażę Bistrica i oglądamy się za siebie:
34.JPG

33.jpg


we wrześniu w Sutivanie na zachód słońca nie ma szans , bo słońce szybko chowa się za górami i lasami:
35.JPG


idziemy dalej:
32.jpg

32a.JPG


a po 10 minutach marszu:
36.JPG


flora:
37.jpg


i fauna oślepiona blaskiem flesza:
38.JPG


pięknie:
39.jpg

40.jpg

41.jpg


i na koniec wspaniała aleja palmowa:
148.JPG

138.JPG


A po powrocie do apartmana .... wgapiamy się w hipnotyzujące światła Splitu:
42.JPG

43.JPG

44.JPG


Ps.Filtr w końcu dał się odkręcić przy pomocy ..... klucza do apartmana. Kamień spadł mi z serca , bo perspektywa "wkorbionego" małżonka w ciągu następnych 7 dni nie bardzo mi się podobała :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.12.2018 22:10

Na klasyczny zachód słońca nie ma szans, ale i tak kolory w jego trakcie są magiczne. 8)

Hibiskus w donicy miał niesłychane wzięcie, widzę :lol: :boss:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7961
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.12.2018 22:32

travel napisał(a):
i na koniec wspaniała aleja palmowa:
148.JPG
138.JPG


Jak już kilka razy pisałem, pierwszy raz w Sutivanie byłem w 1987r jako dziecko. Aleja palmowa jakoś szczególne wyryła mi się w pamięci chyba dlatego że wiele się od tamtego czasu nie zmieniła :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.12.2018 22:45

Katerina napisał(a):Na klasyczny zachód słońca nie ma szans, ale i tak kolory w jego trakcie są magiczne. 8)

We wrześniu na zachód słońca nie ma co liczyć , ale w czerwcu? Zobaczymy

Katerina napisał(a):Hibiskus w donicy miał niesłychane wzięcie, widzę :lol: :boss:

Żałuję,że nie zrobiłam zdjęć innym-piękne były :papa:

dids76 napisał(a):Jak już kilka razy pisałem, pierwszy raz w Sutivanie byłem w 1987r jako dziecko. Aleja palmowa jakoś szczególne wyryła mi się w pamięci chyba dlatego że wiele się od tamtego czasu nie zmieniła :wink:

Palmy chyba trochę urosły przez te 30lat :D
Nie masz zdjęć z tego czasu ? Chętnie bym obejrzała :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1458
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.12.2018 22:46

Widok nocnego Splitu faktycznie hipnotyzuje. :hearts:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 10.12.2018 22:51

Piękny jest Sutivan w czerwonym świetle. W czerwcu już jest trochę lepiej z tym zachodem, można łapać słońce znikające za Splitem.
Nocnym Splitem się z przyjemnością pohipnotyzuję z Wami. :hut:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.12.2018 23:01

pomorzanka zachodnia napisał(a):Widok nocnego Splitu faktycznie hipnotyzuje. :hearts:

I przyciąga ja magnes .....normalnie obiektyw sam się wysuwa :mrgreen:

AdamZ napisał(a):Piękny jest Sutivan w czerwonym świetle. W czerwcu już jest trochę lepiej z tym zachodem, można łapać słońce znikające za Splitem.

Co Ty powiesz 8O Mogą być fajne ujęcia :D

AdamZ napisał(a):Nocnym Splitem się z przyjemnością pohipnotyzuję z Wami. :hut:

Zapraszam, ale na samoczynnie wysuwający się obiektyw nie będę Cię namawiać :mrgreen: :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7961
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.12.2018 23:04

travel napisał(a):Palmy chyba trochę urosły przez te 30lat :D
Nie masz zdjęć z tego czasu ? Chętnie bym obejrzała :papa:

Raczej urosły, ja też 8)
Zdjęć niestety nie mam, nie wiem nawet dlaczego rodzice nie mieli wtedy aparatu :( A może mieli i sprzedali :oczko_usmiech: :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.12.2018 12:58

dids76 napisał(a):
travel napisał(a):Palmy chyba trochę urosły przez te 30lat :D
Nie masz zdjęć z tego czasu ? Chętnie bym obejrzała :papa:

Raczej urosły, ja też 8)
Zdjęć niestety nie mam, nie wiem nawet dlaczego rodzice nie mieli wtedy aparatu :( A może mieli i sprzedali :oczko_usmiech: :mrgreen:


Na pewno miałeś cudowne wakacje w Jugosławii ,a dla rodziców musiał być to nie lada wyczyn zorganizować taki urlop.
W tamtych czasach na wyjazdach zagranicznych handlowało się czym popadnie żeby koszty się zwróciły.
Do dziś nie zapomnę swojej wycieczki pociągiem do Drezna i czterech męskich bluz na moim grzbiecie :mrgreen: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone