Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.11.2018 22:04

Katerina napisał(a):Bardzo ładne ujęcia, Izo. :)

Ta Madonna trochę egipska - czarna twarz i postura przypominająca mumię :roll: :lol:

A mnie Madonna nocą przypomina film "Wakacje z duchami"

Katerina napisał(a):Nie wierzę ,że widać ją z Włoch...To by znaczyło ,że z Chorwacji można zobaczyć Włochy....Czy ktoś kiedyś widział Włochy z głównego lądu?? Na Visie jest miejsce, z którego ponoć - przy dobrej pogodzie widać Włochy, ale zdarza się to bardzo rzadko...Ja nigdy nie widziałam :D


ruzica napisał(a):
Katerina napisał(a):..Czy ktoś kiedyś widział Włochy z głównego lądu?? Na Visie jest miejsce, z którego ponoć - przy dobrej pogodzie widać Włochy, ale zdarza się to bardzo rzadko...Ja nigdy nie widziałam :D


Z głównego lądu to nie, ale ja widziałam z Hvaru. No, ale pogoda żyleta była wtedy...


Chwyty marketigowe z tymi widokami , bo nawet jeżeli coś byłoby widoczne to ląd a nie szczegóły znajdujące się na tym lądzie :roll:

amatus1 napisał(a):Jak my bylismy w tej okolicy posągu jeszcze nie było a co do kultu MB to w całej Chorwacji jest on bardzo żywy.

No to jest dobry powód żeby odwiedzić ponownie te okolice :)

Habanero napisał(a):Zdjęcia piękne. Ujęć z tego miejsca jeszcze nie widziałem.
Dzięki za nie,... są warte każdej kropli wylanego potu :hearts:


I nie potrzebny jest dron :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.11.2018 22:40

travel napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Tak się zastanawiam, dlaczego jakiegoś zdjęcia z tej sesji nie było w konkursie fotograficznym. :?:


Przegapiłam konkurs:roll:


Wielka szkoda :?

Zaległości odrobiłem , od teraz podziwiam na bieżąco Twoje piękne zdjęcia :D


Pozdrawiam
Piotr
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 18.11.2018 10:32

No Iza. Ale fajne zdjęcia.
Pomijam fakt, że takie "rzeźby" to dla mnie jakaś totalna kpina z chrześcijaństwa. Jeśli to dlatego zrezygnowano z przysłowiowego 11 przykazania to... Ale dobra... Z drugiej strony lepsza MB niż jakiś kurdupel na postumencie.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.11.2018 10:37

Abakus68 napisał(a):No Iza. Ale fajne zdjęcia.
Pomijam fakt, że takie "rzeźby" to dla mnie jakaś totalna kpina z chrześcijaństwa. Jeśli to dlatego zrezygnowano z przysłowiowego 11 przykazania to... Ale dobra... Z drugiej strony lepsza MB niż jakiś kurdupel na postumencie.


To ja się pod tym podpisuję :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.11.2018 16:01

piotrf napisał(a):
travel napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Tak się zastanawiam, dlaczego jakiegoś zdjęcia z tej sesji nie było w konkursie fotograficznym. :?:


Przegapiłam konkurs:roll:


Wielka szkoda :?

Zaległości odrobiłem , od teraz podziwiam na bieżąco Twoje piękne zdjęcia :D


Pozdrawiam
Piotr


Teraz żałuję :roll:
Katerina napisał(a):
Abakus68 napisał(a):No Iza. Ale fajne zdjęcia.
Pomijam fakt, że takie "rzeźby" to dla mnie jakaś totalna kpina z chrześcijaństwa. Jeśli to dlatego zrezygnowano z przysłowiowego 11 przykazania to... Ale dobra... Z drugiej strony lepsza MB niż jakiś kurdupel na postumencie.


To ja się pod tym podpisuję :D


Racja, taki duży posąg to oko cieszy i turystów przy okazji zanęci, a taki "mały" ... ani to ładne ani potrzebne :twisted:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.11.2018 13:36

Zdjęcia przepiękne :lol:
Przy dzisiejszej krakowskiej szarówce bardzo cieszą oczy :hearts:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.11.2018 21:42

krakusowa napisał(a):Zdjęcia przepiękne :lol:
Przy dzisiejszej krakowskiej szarówce bardzo cieszą oczy :hearts:


Trzeba jakoś rozjaśniać te szarówki lazurami i turkusami , choć w dzisiejszym odcinku rozjaśnię szarówki .... racami :D


Dzień szósty

A szóstego dnia była sobota.

Tradycyjny dzień zmiany turnusów , w podróży omijany przez nas szerokim łukiem :lol:

Jest to dzień jak co dzień na tym urlopie . Znowu od rana świeci słońce i nie mogę się temu nadziwić 8O . Mamy pogodowe szczęście w tym roku.
Po śniadaniu jak zwykle idziemy na naszą plażę. Plaża ta sama ,ale ludzi więcej , bo łykend.

Po plaży wracamy do apartamentu , a pod wieczór tradycyjnie idziemy na miasto na obiado-kolację. Po posiłku spalamy kalorie spacerując po mieście . Tego dnia nie noszę ze sobą aparatu fotograficznego , bo ile razy można robić zdjęcia w tych samych miejscach :roll:
Dobrze,że mam komórkę , bo za chwilę.....
Idziemy w stronę kościoła, a pod kościołem jest pełno ludzi. Msza w sobotę ?
Większość ludzi jest elegancko ubrana , jacyś muzykanci stroją instrumenty pod drzewem.... no to chyba musi być ślub :!:
Wejścia do kościoła "zatkane " są ludźmi . Nie pchamy się tam , bo w klapeczkach i krótkich spodenkach nie wypada, ale docierają do nas odgłosy trwającej mszy.
Po chwili na zewnątrz zaczyna się zabawa : muzykanci grają , niektórzy odpalają race i wszyscy kierują się w stronę głównego wejścia do kościoła. Po chwili wychodzą Państwo Młodzi, ale jest tyle ludzi ,że widzimy same głowy ..... Młoda jest blondynką:
16a.jpg

18.png

19.png

22.png

23.png

23a.png


A słońce zachodzi pięknie malując fasadę kościoła:
24.png


Po chwili orszak weselny zaczyna schodzić po schodach w dół. A my jak paparazzi , żeby się nie przeciskać , lecimy biegiem równoległą uliczką w dół ,żeby sfotografować orszak od przodu :mrgreen:
Muzykanci i goście weselni zatrzymują się na głównym placyku Primoštenu . Muzyka gra, wszyscy podrygują :
25.png

26.png

27.png

28.png


W końcu widzimy młodych. Zdjęcie musiałam wykadrować , bo w oryginale wokoło były łokcie i głowy innych osób :lol: :
29.png


Orszak wychodzi poza mury miejskie , a my za nimi . Gdzie oni idą? Najwyraźniej kierują się w stronę hoteli na półwyspie Raduca. Goście weselni wyróżniają się nie tylko eleganckimi strojami , ale także opaskami na nadgarstkach ( coś jak w hotelach all inclusive ). Współczuję kobietom , bo mają naprawdę wysokie obcasy i kawałek drogi do przejścia :roll:
30.png

31.png

32.png

33.png

34.png

35.png


:papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 25.11.2018 22:06

Iza, a jakiś pudelek albo viva coś z Tobą negocjują, jeśli chodzi o te papara-zdjęcia :lol:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 26.11.2018 18:46

Abakus68 napisał(a):Iza, a jakiś pudelek albo viva coś z Tobą negocjują, jeśli chodzi o te papara-zdjęcia :lol:


Oczywiście :lol:

Weselny fotograf na pewno traktował mnie jak konkurencję , bo kilka razy zmroził mnie wzrokiem :mrgreen:
Chyba przeszkadzałam mu w pracy :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.11.2018 18:53

travel
Weselny fotograf na pewno traktował mnie jak konkurencję , bo kilka razy zmroził mnie wzrokiem :mrgreen:
Chyba przeszkadzałam mu w pracy :papa:

To mi przypomina pewnego ...Nadwornego Fotografa i jego zawiść :wink: :oczko_usmiech:
W końcu widzimy młodych. Zdjęcie musiałam wykadrować , bo w oryginale wokoło były łokcie i głowy innych osób

To właśnie mogło być ciekawe :P
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 26.11.2018 19:08

Katerina napisał(a):travel
Weselny fotograf na pewno traktował mnie jak konkurencję , bo kilka razy zmroził mnie wzrokiem :mrgreen:
Chyba przeszkadzałam mu w pracy :papa:

To mi przypomina pewnego ...Nadwornego Fotografa i jego zawiść :wink: :oczko_usmiech:
W końcu widzimy młodych. Zdjęcie musiałam wykadrować , bo w oryginale wokoło były łokcie i głowy innych osób

To właśnie mogło być ciekawe :P


Ten mój fotograf od razu skojarzył mi się z tym Twoim z Korczuli :D

I na życzenie załączam niewykadrowane łokciowe zdjęcie :mrgreen:

1.png


kolejne z włochatym łokciem w tle:
2.png

:papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 26.11.2018 21:19

travel napisał(a):
Weselny fotograf na pewno traktował mnie jak konkurencję , bo kilka razy zmroził mnie wzrokiem :mrgreen:
Chyba przeszkadzałam mu w pracy :papa:


Za to Twoje zdjęcia, niepozowane, pełne życia i tak ładnie po raz kolejny pokazują miasteczko. Niech sobie mrozi tym wzrokiem, ale by się zdziwił, gdyby wiedział dlaczego robisz zdjęcia :wink: .
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 27.11.2018 12:11

pomorzanka zachodnia napisał(a):
travel napisał(a):
Weselny fotograf na pewno traktował mnie jak konkurencję , bo kilka razy zmroził mnie wzrokiem :mrgreen:
Chyba przeszkadzałam mu w pracy :papa:


Za to Twoje zdjęcia, niepozowane, pełne życia i tak ładnie po raz kolejny pokazują miasteczko. Niech sobie mrozi tym wzrokiem, ale by się zdziwił, gdyby wiedział dlaczego robisz zdjęcia :wink: .


Ale wiesz on był w pracy a ja na wakacjach :mrgreen:

A zdjęcia miasteczka już ostatnie :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.11.2018 18:24

Primošten - podsumowanie

Nie rozpisuję się nad siódmym dniem pobytu w Primoštenie , bo spędziliśmy go jak poprzednie - śniadanie, plaża, odpoczynek w apartmanie, kolacja , spacer - czysta nuda ale jakże odprężająca :D I muszę się przyznać ,że coraz bardziej mi to odpowiada 8)
Nic ciekawego się nam nie przydarzyło. A jedyną atrakcją było wieczorne pakowanie.... tak to nasz ostatni dzień w Primoštenie . Następnego dnia zmieniamy lokum z lądowego na wyspiarskie.

A teraz kilka słów podsumowujących Primošten i nasz pobyt w tym miasteczku.
Primošten okazał się strzałem w przysłowiową 10.
Wszystko mi tu odpowiadało :hearts:
To idealne miejsce na wypoczynek poza sezonem dla starych i młodych, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lecz w sezonie jest tu niestety zbyt wiele ludzi.
Apartament mieliśmy w centrum miasteczka z łatwym dojazdem. Cena za nocleg nie była wygórowana jak na centrum Primoštenu i bliskość atrakcji. Owszem w apartamencie były stare i zużyte sprzęty , ale wszystko działało. Właściciel był miły i w zasadzie niewidoczny , czułam się jak w aparthotelu ..

W promieniu 100-200m mieliśmy wszystko: sklepy, banki, bankomaty, konoby ,pekary , plaże, kościół i cmentarz :mrgreen: .
A przy tym nie było głośno.... a zapomniałam - dzwony kościelne, ale to miłe odgłosy, szczególne o 6 rano :lol:

Plaże te najbliżej - szczególnie Mała i Duża Raduca idealne są dla rodzin z dziećmi ze żwirkiem, łagodnym wejściem do morza i całą infrastrukturą plażową typu leżaki , parasole ,zjeżdżalnie, dmuchańce itp, itd.
Dalej położone od centrum plaże , w odległości max . 15 minutowego spaceru - plaża Porat i Juno nie są skomercjalizowane , mają łagodne wejście do morza i żwirek wymieszany z bialutkim piaskiem. Lecz w odróżnieniu do obu Raduc jest to żwir i piach naturalny a nie nawożony co roku ,żeby zakryć skały :roll: :twisted: Woda jest tu krystalicznie czysta i nie zmącona nawet przy dużych falach.

Przez tydzień pobytu było mi tu miło i wygodnie jak w świeżej, mięciutkiej pościeli :hearts:

Jak ktoś ma jakieś pytania dot. Primoštenu to chętnie odpowiem :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.11.2018 19:12

Bardzo podobało mi się z Wami w Primošten. Kwaterka z pięknym widokiem,
plaże piękne, a stare miasteczko i widoki na nie :hearts:
Jadę i płynę z Wami dalej na Brać :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone