Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bibinje, Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Izawachu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.10.2023
Bibinje, Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izawachu » 26.10.2023 21:09

Witam , pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji wybór padł na dwie miejscowości po 6 dni w każdej. Bibinje oraz Primosten. Czy jest to dobry wybór? Oczekujemy plaż, czystej wody, atrakcji dla 12 latka, restauracji, miejsc na spacery oraz żeby wieczorem gdzieś wyjść na piwo .
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.10.2023 12:01

Jak to jest pierwszy wyjazd, to gdzie nie pojedziecie - będziecie zachwyceni.
Ale Ci co byli już kilka razy w CRO, mogą narzekać na pierwszą miejscówkę.
Bibinje to takie przedłużenie Zadaru - niby ładne miejsce ale nie na plażowanie.
I właśnie - plaże są zabetonowane, wąskie i z pewnością nie są puste - choć zależy kiedy tam jedziecie.
Pozostałe warunki: czysta woda, atrakcje dla dziecka, restauracje, spacery - spełnia :)

Tak naprawdę musisz pojechać, to są dwie różne miejscówki, za to na przyszłość będziesz już wiedział czego oczekujesz od CRO :)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.10.2023 13:18

Dwa miejsca to dobry pomysł, sam tak kiedyś jeździłem z dziećmi. Jednak te wskazane przez ciebie to tylko kilkadziesiąt km różnicy, godzina jazdy. Jeśli już to np. południowa Dalmacja pierwszy tydzień i górna część wybrzeża potem. A nejlepiej wyspy i stały ląd.

Okolice Zadaru to nie moja bajka. Nie podoba mi się. No chyba że wyspy w okolicy.

Primosten ok, ale nie samo miasteczko. W sezonie koszmarnie zatłoczone i głośne. Ale można znaleźć sobie spokojne miejsca w zasięgu spaceru, np. Tepli Bok.
Izawachu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.10.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izawachu » 27.10.2023 13:38

A co polecacie w takim razie okolice Zadar i okolice Split/Trogir ?
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 27.10.2023 13:50

Izawachu napisał(a):Witam , pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji wybór padł na dwie miejscowości po 6 dni w każdej. Bibinje oraz Primosten. Czy jest to dobry wybór? Oczekujemy plaż, czystej wody, atrakcji dla 12 latka, restauracji, miejsc na spacery oraz żeby wieczorem gdzieś wyjść na piwo .


Byłem i tu i tu :) Primosten wygrywa w zasadzie wszystkim :) W Bibinje mieliśmy apartament na Padrele, więc do morza 5m, chociaż woda lekko brudniejsza niż niżej. Okolice Zadaru ogólnie są słabsze jak dla mnie. Wyspa PAG w okolicach godna polecenia, na pewno VIR-u unikaj :) To są moje i tylko moje opinie :)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.10.2023 13:57

Izawachu napisał(a):A co polecacie w takim razie okolice Zadar i okolice Split/Trogir ?


Zadar bym odpuścił, można jak się chce przyjechać na wycieczkę.

Może być np. Primosten, a potem Pag.

Albo Riwiera/Peljesac/Korcula na początek, a potem np. Razanj pod Rogoznicą.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.10.2023 15:08

A czy okolice Zadaru i Splitu są związane z transportem, czyli samolotem?
Czy może jedziecie samochodem?
Jeżeli samochód, na pierwszy raz wybrałbym nawet Primosten jako pierwszy tydzień i jakąś miejscowość od Omisia na południe na drugi tydzień.
Ale jeżeli lecicie samolotem, rzeczywiście trzeba szukać w miarę blisko lotniska.
Izawachu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.10.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izawachu » 27.10.2023 15:51

Jedziemy samochodem ale chcemy zwiedzić Zadar , oraz Split , chcemy być blisko bo chcemy jechać do tych miast parę razy .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.10.2023 18:58

Ja proponuję Pag, Murter i Rogoznica.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 27.10.2023 19:09

Nie wiem czy Murter to dobry wybor ale Pag i Rogoznica jest ok jak na pierwszy raz.Okolice Zadaru Bibinje czy sukosan sa jedne z najgorszych jakie widzialem w Cro W zyciu nie chciałbym tam spedzic urlopu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.10.2023 19:12

Murter super. Fajne plaże (razem z piaskiem w morzu) i świetna bazą wypadową do zwiedzania PN Kornati czy Sibenik, Trogir.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.10.2023 20:10

yarko2000 napisał(a):na pierwszy raz wybrałbym nawet Primosten jako pierwszy tydzień i jakąś miejscowość od Omisia na południe na drugi tydzień.


Na logikę na drugi tydzień lepiej wybrać miejsce z krótszą drogą powrotną do kraju.

A Primosten i miejscowość "na południe od Omisa" to wciąż tylko kilkadziesiąt km czyli w zasięgu godzinnej wycieczki. Chyba, że chodzi o dalszą Riwierę, Peljesac albo rejon Dubrownika.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.10.2023 08:12

Izawachu napisał(a):Witam , pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji wybór padł na dwie miejscowości po 6 dni w każdej. Bibinje oraz Primosten. Czy jest to dobry wybór? Oczekujemy plaż, czystej wody, atrakcji dla 12 latka, restauracji, miejsc na spacery oraz żeby wieczorem gdzieś wyjść na piwo .


Jak wybór już padł to bym go nie zmieniał. Pojedziecie i sami ocenicie. Primośten super wybór, zgodny z oczekiwaniami. Polecam.
Natomiast nie zalecane Bibinje pewnie jest kwestią gustu. Znam osoby, które wracają tam co roku od pierwszego razu.
Chorwackie Bibinje oceniam jak włoskie Bibione - w sensie są we Włoszech zdecydowanie lepsze miejscówki. Jednak to znów moje odczucie.
Okolice Zadaru również nie w moim typie, teraz po latach, ale pierwszy raz byłoby super.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone