Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.11.2018 15:41

maslinka napisał(a):Super pomysł z kabanosami! :mrgreen: Chętnie przetestuję, mogę nawet wykupić licencję 8)
....


:smo:
to-sa-drogie-rzeczy-kolezanko.jpg
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.11.2018 16:35

Habanero napisał(a):
maslinka napisał(a):Super pomysł z kabanosami! :mrgreen: Chętnie przetestuję, mogę nawet wykupić licencję 8)
....


:smo:
to-sa-drogie-rzeczy-kolezanko.jpg


business is business :mrgreen:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 04.11.2018 20:20

Bardzo ładny jest Primosten na Waszych fotkach :D , byliśmy wiele razy, ale nigdy nie mieliśmy tam noclegów, może to kiedyś nadrobimy :lol:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 04.11.2018 20:57

travel napisał(a):Dobrze ,że nie napisałam że mi łódka zasłaniała zachód słońca , bo byś mi ją wymazał :mrgreen: :smo:

Zaraz wymazał :mrgreen: Każdy pstryka po swojemu a jak jeszcze komuś oprócz siebie przyjemność sprawi to już jest dobrze. :oczko_usmiech: Ja tam lubię jak mi się czasem coś w kadrze dyskretnie plącze oprócz samego słoneczka.
Może być łódka
zachód1 p.jpg


Może być Wpatrzona:
zachód2 p.jpg


Twój pomysł z selfikiem pod zachodzące słońce też ciekawy. Widzę dobrą zabawę w tych kadrach. :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.11.2018 21:39

AdamZ napisał(a):Twój pomysł z selfikiem pod zachodzące słońce też ciekawy. Widzę dobrą zabawę w tych kadrach. :mrgreen:

To nie selfik . Mój Misiek się zabawiał a ja tylko pozowałam :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 04.11.2018 23:11

To ja teraz rozumiem czemu w Sutivanie kabanosów nie szło dostać... No rusz się rusz... Znaczy "jutuba" z ćwiczeniami włącz :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.11.2018 20:05

Wszystko co pełza, lata i pływa lubi kabanosy...Czego ja już nimi nie karmiłam :lol:
Zawsze mam ze sobą paczkę, na czarną godzinę, gdybym się gdzieś zagubiła - na skałach np, albo gdyby przewoźnik zostawił mnie na jakiejś wysepce i nie wrócił (tak się stało w 2014 w Orebiću) :mrgreen:
Jedne z najpiękniejszych zachodów słońca w Cro widziałam właśnie w Primoštenie :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 05.11.2018 21:38

Katerina napisał(a):Wszystko co pełza, lata i pływa lubi kabanosy...Czego ja już nimi nie karmiłam :lol:
Zawsze mam ze sobą paczkę, na czarną godzinę, gdybym się gdzieś zagubiła - na skałach np, albo gdyby przewoźnik zostawił mnie na jakiejś wysepce i nie wrócił (tak się stało w 2014 w Orebiću) :mrgreen:
Jedne z najpiękniejszych zachodów słońca w Cro widziałam właśnie w Primoštenie :D

A w makiach na Visie miałaś?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.11.2018 23:05

Abakus68 napisał(a):
Katerina napisał(a):Wszystko co pełza, lata i pływa lubi kabanosy...Czego ja już nimi nie karmiłam :lol:
Zawsze mam ze sobą paczkę, na czarną godzinę, gdybym się gdzieś zagubiła - na skałach np, albo gdyby przewoźnik zostawił mnie na jakiejś wysepce i nie wrócił (tak się stało w 2014 w Orebiću) :mrgreen:
Jedne z najpiękniejszych zachodów słońca w Cro widziałam właśnie w Primoštenie :D

A w makiach na Visie miałaś?


Ha, ha, właśnie nie :oczko_usmiech: Ale może to dobrze, bo nie zwabiły żadnych stworów, przez które mogłam zupełnie spanikować :wink: Sorry, Iza za OT.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.11.2018 16:46

Abakus68 napisał(a):To ja teraz rozumiem czemu w Sutivanie kabanosów nie szło dostać...

Podejrzewam ,że w Chorwacji nie uświadczysz kabanosków...... bo wszystkie wykupiłam :lol:
Abakus68 napisał(a): No rusz się rusz... Znaczy "jutuba" z ćwiczeniami włącz :D

A zamiast ćwiczeń z jutuba może być codzienny 5-cio kilometrowy spacer ?

Katerina napisał(a):
Abakus68 napisał(a):
Katerina napisał(a):Wszystko co pełza, lata i pływa lubi kabanosy...Czego ja już nimi nie karmiłam :lol:
Zawsze mam ze sobą paczkę, na czarną godzinę, gdybym się gdzieś zagubiła - na skałach np, albo gdyby przewoźnik zostawił mnie na jakiejś wysepce i nie wrócił (tak się stało w 2014 w Orebiću) :mrgreen:
Jedne z najpiękniejszych zachodów słońca w Cro widziałam właśnie w Primoštenie :D

A w makiach na Visie miałaś?


Ha, ha, właśnie nie :oczko_usmiech: Ale może to dobrze, bo nie zwabiły żadnych stworów, przez które mogłam zupełnie spanikować :wink: Sorry, Iza za OT.


Obroniłabyś się metrową sznurówką :oczko_usmiech:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 08.11.2018 18:47

travel napisał(a):Obroniłabyś się metrową sznurówką :oczko_usmiech:

Chyba zacznę pobierać obuwnicze tantiemy :lol:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.11.2018 21:45

Abakus68 napisał(a):
travel napisał(a):Obroniłabyś się metrową sznurówką :oczko_usmiech:

Chyba zacznę pobierać obuwnicze tantiemy :lol:


A może zająłbyś się produkcją niezbędników plażowych .....ze sznurówką roli głównej oczywiście :mrgreen: :hut:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.11.2018 20:02

Dzień piąty

Dziś wreszcie się gdzieś ruszymy :D
Ale zanim odpalimy naszego bolida, wstaję o 7 i wyruszam na miasto zrobić trochę bezludnych zdjęć.
Ale najpierw wdrapuję się na dach:
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG


Parasolowa Raduca :roll: ..... moja stopa na niej nie stanęła:
6.JPG


7.JPG


Primošteński rybak i jego wygłaskany kotek :D :
8.JPG

9.JPG

10.JPG


Na plaży Lokvice dopada mnie staruszek sprzedający długie warkocze czosnku za bajońską cenę 150kun ......daję mu zarobić.....
może potrzeba mu kasy na lekarstwa ?

A Primošten pomału budzi się do życia:
11.JPG

12.JPG

14.JPG

15.JPG


Zraszacze pracują pełną parą:
13.JPG


Całkiem bezludnie nie jest. Może gdybym była tu godzinę wcześniej.... no nie aż taka szalona nie jestem :lol:
Na mieście widać tylko nielicznych turystów idących do pekary po kruh , miejscowych robiących zakupy, starsze panie ubrane na czarno ciągnące pod górę torby z zakupami. W nielicznych otwartych knajpkach siedzą tylko lokalsi , popijają poranną kawkę, grają w karty lub szachy - to ich pora.

Przekraczam bramę i zagłębiam się w uliczki starego miasta- a tu pustka, wszystko zamknięte i nic nie zakłóca widoków:
16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG


Wchodzę w boczną uliczkę.... a może to czyjeś podwórko:
27.JPG


i odkrywam takie coś:
28.JPG

29.JPG

30.JPG


Myślę ,że jest to stara makieta Primoštenu, tylko ktoś ukradł kościół :roll:

Przechodzę przez jakieś ruiny, tajemnicze schodki ( z małżem w życiu bym tego nie odkryła :( ) i wychodzę u podnóża kościoła:
31.JPG

32.JPG

36.JPG

37.JPG


A jak kościół to i cmentarz :mrgreen:
33.JPG

34.JPG

35.JPG


Schodzę na dół drugą uliczką -właściwie stary Primošten ma dwie porządne uliczki prowadzące z głównego placu do kościoła na wzgórzu:
38.JPG

39.JPG

40.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG


Porządnie spocona ( jest 8.30 a już smaży niemiłosiernie) opuszczam stare miasto
46.JPG


Zaliczam pekarę, konzum i bank....a na kwaterce małż już czeka ze śniadankiem :hearts:

CDN
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.11.2018 21:03

Piękne widoki i zdjęcia z Waszego dachu :D
No i pierwszy raz widzę Primošten saute ,....rewelacja :P
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.11.2018 23:37

Cudne fotki o poranku :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone