Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vivika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vivika » 16.10.2018 11:15

Oooo z nieba mi spadłaś z ta relacją o Primosten <3
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.10.2018 11:30

pomorzanka zachodnia napisał(a):Bardzo ładnie wyszłaś i Ty i plaża. Posąg też ciekawy. :)

Prawda, że ładny mam ręczniczek :lol:
Posąg będzie miał jeszcze kilka zdjęć z bliska :papa:

Vivika napisał(a):Oooo z nieba mi spadłaś z ta relacją o Primosten <3

Miło mi ,że moje wypociny komuś się przydadzą , zapraszam do czytania :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.10.2018 21:52

Do Primoštenu mamy sentyment, chociaż nigdy nie stacjonowaliśmy tam. Ale wpadaliśmy często w drodze gdzieś tam, lub dokądś :D Fajnie,że pokazujesz okolice. Ale, i tak, ja - koneser - czekam na Sutivan :wink: :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.10.2018 21:41

Katerina napisał(a):Do Primoštenu mamy sentyment, chociaż nigdy nie stacjonowaliśmy tam. Ale wpadaliśmy często w drodze gdzieś tam, lub dokądś :D

Może więc pora zmienić wakacyjne destynacje :?: :D
Primošten jest dobry na leniwy urlop.
Katerina napisał(a): Fajnie,że pokazujesz okolice. Ale, i tak, ja - koneser - czekam na Sutivan :wink: :papa:

Ponieważ pierwszą część urlopu spędziliśmy baaaadzo leniwie , to będziesz musiała jeszcze trochę poczekać na Sutivan :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.10.2018 22:27

A teraz obiecany Primošten by night.

Przedtem jednak trochę moich przemyśleń na temat chorwackiego swobodnego budownictwa, które pomału zabija stary Primošten. Gdzieś kiedyś przeczytałam, że Primošten przypomina Rovinj. Owszem przypomina tylko z daleka kształtem i położeniem. Oczywiście Rovinj swoją architekturą jest bardziej włoski niż chorwacki, ale przede wszystkim stare miasto jest zachowane w idealnym stanie.
W Primoštenie niestety stare miasto jest stare w 15% a reszta to zbudowane na ruinach starych kamiennych domów betonowe klocki otynkowane lub nie .Po prostu totalna samowolka. Wszystko co pozostało po starym mieście będzie na moich zdjęciach. Betony też będą z nich wyłazić niestety.
A teraz kilka zdjęć z netu nowego i starego Primoštenu:
stari-primosten-scan-knjiga-web.jpg

nekad-i-sad-povijest_2.jpg

nekad-i-sad-povijest_1.jpg

primostenski_ribari.jpg

primostenski_ribari-copy.jpg
.

Przed 18 jesteśmy już porządnie głodni. Idziemy więc na miasto poszukać zachwalanej na Tripadvisorze Konoby Babilon. Po drodze zaliczymy ponownie stare miasto , kościół i cmentarz oczywiście :lol:
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

13a.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG


Chyba jutro będzie ten Primošten by night :mrgreen: :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 19.10.2018 07:51

Trochę spóźniona, ale jestem :D Bardzo chętnie obejrzę wieczorny Primosten, ponieważ byłam tam 2 razy, ale tylko na krótkich wypadach, więc tego urokliwego,wieczornego nie widziałam.
Zdjęcia cudowne!! Proszę, nie zwlekaj już dłużej z tymi wieczorowo-nocnymi, bo liczę na to, że będzie przepięknie :lol:
pozdrawiam :papa:
Janka
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2018 09:01

To zdjęcie w ręczniczku to mąż strategicznie do niego podszedł. W ten sposób uniknął pytań na które nie ma dobrej odpowiedzi, typu: czy nie wyszłam za grubo/chudo, o tu widać zmarszczkę, a tu oponkę, a tu mam głupią minę i włosy mi rozwiało, nie mogłeś lepiej robić tych zdjęć itp. :mrgreen:

A ten opuszczony hotel - lubię takie miejsca, więc ja na pewno z rodzinką by tam połaziła...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.10.2018 13:44

travel
trochę moich przemyśleń na temat chorwackiego swobodnego budownictwa, które pomału zabija stary Primošten.




A to znacie? Hit!! Popłakaliśmy się z Małżem ze śmiechu :lol: :mrgreen:

Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 19.10.2018 18:26

No cóż... Jakie to szczęście, że popełniłaś na razie tylko kilka wpisów... Nadrobiłem. Trochę rozumiem, a trochę nie rozumiem, czemu nie skontaktowaliśmy się przed twoim pobytem w Sutivanie. Przejeżdżając pod SB wiele razy zawsze widzieliśmy minimum 4 auta na polskich blachach. No ale może wyjdą z tego 3 inne spojrzenia na Sutivan, Twoje, Kasi i moje... Primosten oglądam wspominając jednodniową wycieczkę w chyba najgorętszy dzień lata 2007... Doszliśmy na ten cmentarz, ale never again w takich temperaturach. Czekam na dalsze wpisy, zwłaszcza Stivanskie.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.10.2018 19:01

janka.mik. napisał(a):Trochę spóźniona, ale jestem :D Bardzo chętnie obejrzę wieczorny Primosten, ponieważ byłam tam 2 razy, ale tylko na krótkich wypadach, więc tego urokliwego,wieczornego nie widziałam.
Zdjęcia cudowne!! Proszę, nie zwlekaj już dłużej z tymi wieczorowo-nocnymi, bo liczę na to, że będzie przepięknie :lol:
pozdrawiam :papa:
Janka

Zaraz będzie, zapraszam :D

piekara114 napisał(a):To zdjęcie w ręczniczku to mąż strategicznie do niego podszedł. W ten sposób uniknął pytań na które nie ma dobrej odpowiedzi, typu: czy nie wyszłam za grubo/chudo, o tu widać zmarszczkę, a tu oponkę, a tu mam głupią minę i włosy mi rozwiało, nie mogłeś lepiej robić tych zdjęć itp. :mrgreen:

A wiesz nie pomyślałam o tym. Sądziłam ,że to lebiega a to dyplomata :mrgreen:

Katerina napisał(a):travel
trochę moich przemyśleń na temat chorwackiego swobodnego budownictwa, które pomału zabija stary Primošten.




A to znacie? Hit!! Popłakaliśmy się z Małżem ze śmiechu :lol: :mrgreen:


:lol: :lol: :lol:

Abakus68 napisał(a):No cóż... Jakie to szczęście, że popełniłaś na razie tylko kilka wpisów... Nadrobiłem. Trochę rozumiem, a trochę nie rozumiem, czemu nie skontaktowaliśmy się przed twoim pobytem w Sutivanie. Przejeżdżając pod SB wiele razy zawsze widzieliśmy minimum 4 auta na polskich blachach. No ale może wyjdą z tego 3 inne spojrzenia na Sutivan, Twoje, Kasi i moje... Primosten oglądam wspominając jednodniową wycieczkę w chyba najgorętszy dzień lata 2007... Doszliśmy na ten cmentarz, ale never again w takich temperaturach. Czekam na dalsze wpisy, zwłaszcza Stivanskie.

Troszkę spanikowałam po prostu :oops: :oops:
I chyba któregoś wieczoru widziałam Twoją żonę ..... elegancką blondynkę :smo:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 19.10.2018 19:12

travel napisał(a):....
Troszkę spanikowałam po prostu :oops: :oops:
I chyba któregoś wieczoru widziałam Twoją żonę ..... elegancką blondynkę :smo:


Ja też któregoś razu przejeżdżając powiedziałem do tejże blondynka... Zobacz... Iza...

Może kiedyś...

Może nabierzesz przekonania, że są na świecie normalni ludzie gdy razem z Kasią opiszemy pewien dzień spędzony w całości razem.. We czworo...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.10.2018 19:20

Abakus68
gdy razem z Kasią opiszemy pewien dzień spędzony w całości razem.. We czworo...
Góra

A wcześniej dwa wieczory... :D 8)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.10.2018 20:22

Katerina napisał(a):Abakus68
gdy razem z Kasią opiszemy pewien dzień spędzony w całości razem.. We czworo...
Góra

A wcześniej dwa wieczory... :D 8)


O kurczę, zabrzmiało to dwuznacznie..... :oczko_usmiech:

Abakus68 napisał(a):Może nabierzesz przekonania, że są na świecie normalni ludzie gdy razem z Kasią opiszemy pewien dzień spędzony w całości razem.. We czworo...


Wcale nie myślałam ,że jesteście nienormalni :roll: Miałam tylko troszkę tremy.....
A mój małż jeszcze mnie zniechęcał gadkami typu: "to obcy ludzie , o czym będziemy z nimi rozmawiać ?"
I tak jakoś wyszło :oops:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.10.2018 20:53

Konoba Babilon

Tego wieczora na tapetę poszła Konoba Babilon.
Konoba położona jest na starym mieście, poniżej cmentarza.
Właściwie już na cmentarzu stoi konobawskaz .
Konoba ma ładny taras z widokiem na zatokę i bardzo sympatycznego kelnera :)
20.jpg


Na start dostajemy gratisowy pasztet rybny :D
21.jpg


Zamawiam dalmatinską pašticadę - rewelacja rozpływająca się w ustach. Jest to sztuka mięsa wołowego (wcześniej marynowanego) w sosie z gnocci. Wygląda to mniej więcej tak:
21a.jpg


a małż tylko sałatkę z ośmiornicy, co bardzo dziwi kelnera, bo małżonek mój waży gdzieś z dwa razy więcej ode mnie :lol:
22.jpg


Do tego winko i piwko. A na pożegnanie od firmy po kieliszku rakiji i wiśnióweczki. Gorąco polecam.

Po kolacji z lekkim szumem w głowach pałętamy się po miasteczku ,żeby spalić nadmiar kalorii .
23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

32.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

38.JPG

39.JPG


A na koniec w Konobie Torkul zamawiamy na jutro pekę z cielęciny.
:papa: :papa:
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 21.10.2018 11:11

Bardzo ładne fotki, super jakość. Można wiedzieć czym były robione?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone