Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.10.2018 18:39

pomorzanka zachodnia napisał(a):Fajnie, że pokazujesz Primošten. :) W ostatnio zamieszczanych relacjach jakoś go mało, a szkoda.

Oj będzie tu dużo Primoštenu, aż wam się znudzi.
Szczególnie dużo będzie zdjęć z cmentarza :mrgreen: Takie niegroźne zboczenie :D

Magda O. napisał(a):Aaaaale widok z balkonu :hearts:
W tym roku również odwiedziliśmy Primošten, z czego bardzo się cieszę - zwłaszcza, że w końcu udało mi się zrobić "pocztówkowe" zdjęcie z punktu widokowego :mrgreen:

Primošten jest dobry na leniwy urlop, szczególnie jak odkryje się fajne plaże 8O

mysza73 napisał(a):
Katerina napisał(a):Między mną i Małżem trwa nieustanny spór - czy najlepsze kwaterki w Cro są na cmentarzu w Primoštenie, czy jednak koło Samostana w Orebiću...On wybrał Primošten :lol:
Ja chyba wybieram ten przy klasztorze nad Orebiczem :lol:

Dziewczyny zgadzam się z wami w 100% - zdecydowanie lepszą miejscówką jest cmentarz koło samostanu w Orebiću - cisza, spokój i piękne widoki. W Primoštenie jakby wynieśli te rzędy leżaków z Raducy widok też byłby super :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.10.2018 22:05

Dzień drugi - złe miłego początki

Wieczorem spoglądając z balkonu na wieżę kościelną sądziłam ,że jutro na pewno obudzą mnie dzwony kościelne.
Następnego dnia jednak nie obudziły mnie dzwony a grzmoty :evil:
No nie ! A wczoraj było tak pięknie :roll:
Dziś pewnie nie będzie plażowania i trzeba będzie wdrożyć plan B, czyli zwiedzanie.
Specjalnych planów na zwiedzanie nie robiłam, bo pierwszą część urlopu chcieliśmy spędzić bardziej stacjonarnie .
Trogir, Szybenik, Split , wodospady rzeki Krka zwiedzone.... Ale w Rogoznicy nie byłam.
No coś trzeba będzie robić.
Do 10 przeszła nie jedna burza a trzy, lało i wiało okropnie.
Kiedy pogoda nieco się uspokoiła małż postanowił zrobić zdjęcia widokom z balkonu.
Po co robisz te zdjęcia , poczekaj aż będzie lepsza pogoda - denerwowałam się.Lecz małż koniecznie chciał wypróbować świeżo zakupiony aparat fotograficzny ze sporym zoomem. Ale dzięki tym zdjęciom dopiero po powrocie do domu zdałam sobie sprawę jak szybko zmieniła się pogoda.

O 10 było tak:
widok na wprost
21.JPG


widok w lewo
22.JPG


zoom
23.JPG


widok w dół na ruinki
24.JPG

25.JPG


A o 10.50 zrobiło się tak 8O
26.JPG

27.JPG

28.JPG


No lecimy na plażę :D

Upatrzona przeze mnie wcześniej plaża znajdowała się dokładnie w przeciwnym kierunku niż plaża Raduca i w odległości 15 minutowego spaceru. Po drodze mijamy takie cuda :wink:
31.JPG

30.JPG


Robi się gorąco i o mało nie lądujemy na tej plaży . Zdjęcie jest z netu bo nie przyszło mi do głowy ,żeby udokumentować nasz na szczęście niedoszły błąd:
29.jpeg


Plaża położona jest jakieś 3 minuty od naszego apartamentu i może w ostateczności byśmy się na nią skusili gdyby nie brak naturalnego cienia (tacy cieniolubni jesteśmy :lol:) :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.10.2018 22:29

Spóźniony nieco :wink: ale zachwycony zajawką i pozostałymi widokami oraz ciepełkiem melduję się w twojej relacji
Też cieniolubny stałem się ostatnio . . .


Pozdrawiam
Piotr
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 10.10.2018 07:25

travel napisał(a):
krakusowa napisał(a):Jak pozwolisz :roll: też będę tu wpadać :D zdjęcia przepiękne :hearts:
I bardzo ciekawi mnie ta dziwna para :roll:
Primošten trochę znam :D , Sutivan jest mi nieznany 8O

No to zaspokajam Twoją ciekawość : dziwna para nie dotyczy podróżujących -czyli mnie i małża a dotyczy miasteczek, które są bardzo różne jeśli chodzi o natężenie ruchu turystycznego :papa:

Tak też myślałam :oczko_usmiech:

A cieniolubność......:lool: też tak mam :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.10.2018 21:57

Rzeczywiście ogromna zmiana nastąpiła w ciągu tej godziny. Ślicznie się zrobiło :) .
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.10.2018 08:33

piotrf napisał(a):Też cieniolubny stałem się ostatnio . . .
Pozdrawiam
Piotr


krakusowa napisał(a):A cieniolubność......:lool: też tak mam :mrgreen:


Bo rozmiar cienia wzrasta wprost proporcjonalnie do wieku :mrgreen:

pomorzanka zachodnia napisał(a):Rzeczywiście ogromna zmiana nastąpiła w ciągu tej godziny. Ślicznie się zrobiło :) .


I przy okazji bardzo gorąco :roll:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.10.2018 09:32

No to czekam na plażę Porat i już rączki zacieram :D
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 11.10.2018 10:30

Primosten......
miło powspominać 8O
My tu jeszcze wrócimy :!: :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.10.2018 16:04

giba0909 napisał(a):Primosten......
miło powspominać 8O
My tu jeszcze wrócimy :!: :oczko_usmiech:


A wiesz też o tym myślałam. Primošten to takie wygodne miasteczko i nie za duże - wszystko tu jest.

Habanero napisał(a):No to czekam na plażę Porat i już rączki zacieram :D


Mówisz i masz :D
Ps.Dzięki za podpowiedź z kabanosami jako przynęta na kraby :idea:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.10.2018 16:50

Dzień drugi - idziemy na plażę

Jak wcześniej pisałam dużo nie brakło abyśmy wylądowali na uroczej :roll: miejskiej plaży.
Spocony małż napierał , bo chciał szybko się schłodzić w Adriatyku a ja uległa żona o mało nie uległam :D
Jednak w końcu zdecydowaliśmy się na plażę Porat .Plaża jak sama nazwa wskazuje znajduje się niedaleko porciku (portem tego bym nie nazwała) .Porcik znajduje się w naturalnej zatoczce wcinającej się głęboko w ląd, cumują w nim łódki miejscowych rybaków.No i żeby dotrzeć do plaży trzeba tą zatoczkę obejść lub objechać bo niedaleko plaży obok szkoły jest parking a stamtąd do plaży idzie się jakieś 5 minut i przez lasek.
Jakieś 500m za tą plażą Porat jest plaża June , do której można dojechać szutrową drogą skręcając w prawo z głównej drogi na Rogoźnicę. Plaża June jest raczej dla golasów :)
Mapka dla chętnych:
Bez tytułu.png


Droga na plażę jest bardzo przyjemna
35.JPG


po drodze mijamy ładną kapliczkę
32.jpg


i idziemy wzdłuż porciku
33.jpg

34.JPG

36.JPG


a teraz zakręt o 180 stopni i jesteśmy po drugiej stronie zatoczki , po chwili schodzimy z asfaltówki i idziemy wyłożoną płaskimi kamieniami ścieżką przez las . Przy ścieżce stoją zniszczone stare ławki , jest to pewnie stara ścieżka spacerowa z hotelu , którego ruiny są niedaleko, ale o tym później .
37.JPG

38.JPG

39.JPG


Po chwili ukazuje się nam taki widok( to profesjonalnie wykadrowane zdjęcie było robione później , na zdjęciu w ręczniku jestem ja we własnej osobie, zrobił je łaskawie mój małż mówiąc: "Żebyś później nie mówiła że nie masz żadnego zdjęcia" :lol: :lol: :lol: Pięknie tu wyszłam co ?
40.JPG


Ale co tam ja. Plaża jest cudna , żwirowa a miejscami piaszczysta , w wodzie piaseczek jest biały , poza wodą beżowy. Ludzi mało, skałki są , cień jest i ten widok na Primošten zostajemy :!: Rozkładamy się po piniami.
Małż od razu wskakuje do wody (ciepłej o dziwo 8O ) a ja focę:

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG

46.JPG


Cdn
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.10.2018 17:16

Przepięknie :hearts:
Ale mnie teraz ogrzałaś :P
Ps.
Ładniej tu niż na kultowych plażach z drugiej strony starówki :idea:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 11.10.2018 17:30

Już wiem gdzie będziemy plażowac w Primosten który mamy w planach :P
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.10.2018 17:42

Habanero napisał(a): Ładniej tu niż na kultowych plażach z drugiej strony starówki :idea:

Bo ta plaża nie jest sztuczna jak te kultowe :roll:

Bartek81 napisał(a):Już wiem gdzie będziemy plażowac w Primosten który mamy w planach :P

Oj i mogą zrobić się tłumy :wink:
Dobrze ,że jeżdżę poza sezonem :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.10.2018 17:57

To nie koniec plażowania. Idziemy zobaczyć okolicę.
A w okolicy straszy opuszczony ogromny kompleks hotelowy Marina Lucica. Ale cieszę się ,że hotel jest delikatnie mówiąc opuszczony, bo dzięki temu w okolicy jest mało ludzi.
Boję się zapuszczać w głąb kompleksu więc pstrykam zdjęcia z zewnątrz.
47.JPG

48.JPG

49.JPG

50.JPG

51.JPG


Kompleks jest na prawdę duży, co widać na tym filmie nie potrafię wklejać filmików z youtube :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=4xYoP2p1FnA

Idę dalej w stronę plaży Juno, ale im bliżej plaży tym bardziej rozebrane osoby :twisted: Zdjęć plaży nie robię z wiadomych względów. Ale zobaczymy ją później z góry.
52.JPG


Z daleka na wzgórzu widać posąg Matki Boskiej Loretańskiej
53.JPG

54.JPG


Posąg został zbudowany w 2017r , mierzy 17m i jest najwyższym na świecie posągiem Matki Boskiej, podobno przy dobrej pogodzie widać go z Włoch- pojedziemy tam za 3 dni.

Wracam na plażę
55.JPG

56.JPG

57.JPG

58.JPG

60.JPG

62.JPG

63.JPG

64.JPG


A wieczorem Primošten by night :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 15.10.2018 20:01

Bardzo ładnie wyszłaś i Ty i plaża. Posąg też ciekawy. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone