Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.01.2020 22:22

Epepa napisał(a):Czekałam na ten odcinek relacji i wreszcie jest! :D Nie ma to jak pierwsze chwile w nowym miejscu, gdy wszystko jest jeszcze nieznane i ekscytujące. Bardzo ciągnie mnie do Komiży i Twoje zdjęcia jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że to dobry kierunek.

Mam nadzieję ,że to dobry kierunek.
A przekonam się o tym podczas tegorocznych wakacji.
Czy to tylko chwilowa fascynacja ,czy też trwałe uczucie.
Tak miałam z Sutivanem. Po pierwszym razie wydawało mi się ,że to będzie miłość na całe życie .
Niestety podczas drugiego pobytu fascynacja minęła :roll:
Ciekawe co by było, gdyby każdy, kto trafił na Vis dzięki relacji Kateriny powiesił w pobliżu tego murka kolorową sznurówkę o wielu zastosowaniach jak te ze Splitu. :lol: Pod koniec września byłaby już niezła instalacja artystyczna. :D

Pewnie coś na kształt kłódek zapinanych na moście :D

Abakus68 napisał(a):Opisy, knajpki, spacery wszystko fajnie. Czytam i czytam... Ale jak widzę słowo zgrzyt... Hm... No to teraz ale dopero będę wypatrywać kolejnego odcinka... A... I ten... Raj sznurowadeł... Psze Pani. Tu nie o koloryt chodzi. Sztuka jest sztuka. Ma być:)

Cieszę się ,że tu zaglądasz :D
Choć tak rzadko się ujawniasz :roll:
Co do sznurówek, wiem ,że dla każdego faceta kolor jest nieważny, ale dla kobiety posiadanie pełnej gamy kolorystycznej metrowych sznurówek stworzyłoby nieograniczone możliwości :mrgreen:
Ps.Pokazywałeś to zdjęcie żonie ?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.01.2020 00:43

Super :D Od samego wjazdu na Vis pokazałaś moje ukochane rewiry - ulicę Ribarską, murek i moich sąsiadów, jak też okienko w restauracji Jastożera, przy którym jadłam pierwszego w życiu jastoga i z którego wpadał do wody Collin Firth bez dublera i plażę Kamenice :lol:
Za Škorem zaczyna się ulica Ribarska. Idąc tą uliczką,czuję jakbym kiedyś już tu była. Tyle się naoglądałam zdjęć.....
I czuję coś jeszcze ..... niespokojnego ducha Kateriny , który nie może się doczekać kiedy wreszcie połączy się z ciałem, które teraz siedzi gdzieś w Trójmieście

Przypadkiem wyszedł Ci oksymoron :wink:
Zgadza się, że nie mogę się doczekać połączenia z Komiżą, ale nie to, że "siedzę" w Trójmieście :D
Za 5 dni wracam i będę w relacji na bieżąco :)
Pozdrawiam serdecznie :papa:

2020-011.jpg


Riva kończy się placem Škor , zwanym tutaj Petit Paris

Małe sprostowanie...Gdybyś spytała Komiżanina jak dojść do Petit Paris to pewnie otworzyłby szeroko oczy ze zdziwienia :oczko_usmiech: Nazwałam tak plac Škor już w 2014, ale na pewno nie jest to obiegowe miano tego miejsca :)

Kwitnących oleandrów nigdy w Komiży nie widziałam :( , ale pod względem "zaludzenia" nie widzę różnicy między czerwcem, a wrześniem :) ( choć mój murek udało Ci się uchwycić bez "gratisów" :D )


Epepa
Ciekawe co by było, gdyby każdy, kto trafił na Vis dzięki relacji Kateriny powiesił w pobliżu tego murka kolorową sznurówkę o wielu zastosowaniach jak te ze Splitu. :lol: Pod koniec września byłaby już niezła instalacja artystyczna.

Myślę, że " moi hippy" sąsiedzi byliby zachwyceni, ale nie wiem co na to służby miejskie :lol:

Izo, ciekawa jestem tego zgrzytu :roll: :smo:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.01.2020 12:56

Katerina napisał(a):Małe sprostowanie...Gdybyś spytała Komiżanina jak dojść do Petit Paris to pewnie otworzyłby szeroko oczy ze zdziwienia :oczko_usmiech: Nazwałam tak plac Škor już w 2014, ale na pewno nie jest to obiegowe miano tego miejsca :)

Pisząc słowo "tutaj" miałam na myśli nasze forum.

pod względem "zaludzenia" nie widzę różnicy między czerwcem, a wrześniem :) ( choć mój murek udało Ci się uchwycić bez "gratisów" :D )

Czyli wyspa Vis i sama Komiža są już bardzo popularne :roll:
Całe szczęście ,że Kamenica jest tu najmniej popularną plażą :)
Ale nawet nie chcę myśleć co tu się dzieje w sezonie :evil:

Izo, ciekawa jestem tego zgrzytu :roll: :smo:

Nie martw się , nie będzie tak źle :D :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.01.2020 20:23

Fajnie, że już jesteście na Visie :)

Komiża ma to "coś". Świetnie się tam czułam!

I do plaży Kamenice mieliście tak blisko. My dwa razy zasuwaliśmy na nią przez całe miasto (około pół godziny spaceru), ale i tak było warto :D
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 24.01.2020 12:00

Jak tylko zobaczyłam to zdjęcie, to zaczęło mi od razu szybciej bić serce! :mrgreen: Tj nasze lokum na przyszły rok!

Obrazek

Miała być miejscówka Kateriny, ale 90 euro nas odstraszyło, no i termin nie do końca odpowiadający, miało być patio w centrum, ale nikt się nie odezwał. Miał być balkonik za ruinką i kościółkiem, ale właściciele w gumy lecą i wystawili się z ceną niskosezonową i zażyczyli sobie w moim terminie ponad drugie tyle co wystawione. Miało być studio przy plaży Jurkovica ale sytuacja podobnie jak powyżej.
Ostatecznie udało się zarezerwować w miejscu o którym piszesz! Może w końcu po raz pierwszy uda nam się poznać tą chorwacką rodzinną gościnność o której słyszę, a jakoś mnie omijała :D Czekam na ten zgrzyt, cóż tu się mogło stać! 8O
Pozdrawiam z jeszcze większą niecierpliwością! :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2020 12:11

Kilka stron miałam do nadrobienia, ale będę juz na bieżąco. Fajnie, że już jesteście na Visie. Czekam na opis Waszych poczynań na tej wyspie :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.01.2020 17:34

maslinka napisał(a):Komiża ma to "coś". Świetnie się tam czułam!

Zdecydowanie mam te same odczucia. Z chęcią bym tam zamieszkała :hearts:

I do plaży Kamenice mieliście tak blisko. My dwa razy zasuwaliśmy na nią przez całe miasto (około pół godziny spaceru), ale i tak było warto :D

Dla mnie to najlepsza plaża w Komižy , no i prawie pod nosem :D

Roksana.concept napisał(a):Jak tylko zobaczyłam to zdjęcie, to zaczęło mi od razu szybciej bić serce! :mrgreen: Tj nasze lokum na przyszły rok!
Może w końcu po raz pierwszy uda nam się poznać tą chorwacką rodzinną gościnność o której słyszę, a jakoś mnie omijała :D

Będziesz zadowolona, pod warunkiem ,że nie lubisz długo spać lub lubisz spać przy włączonej klimatyzacji, która jest w sypialni :mrgreen:

Czekam na ten zgrzyt, cóż tu się mogło stać! 8O

Już niedługo wszystko się wyjaśni :roll:

agata26061 napisał(a):Kilka stron miałam do nadrobienia, ale będę juz na bieżąco. Fajnie, że już jesteście na Visie. Czekam na opis Waszych poczynań na tej wyspie :D

Naszych poczynań na wyspie nie było zbyt dużo, bo upał był niemiłosierny :roll:
Ale małe co nie co zobaczyliśmy :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.01.2020 17:57

Dla wszystkich oczekujących z niecierpliwością na wyjaśnienie przyczyn tajemniczego zgrzytu

zakończenie odcinka ósmego i początek odcinka dziewiątego

Oczywiście przy ograniczonej widoczności niewiele widzimy , a w dodatku nie chcemy się jeszcze ujawniać i zerkamy zza oliwki 8)
Małż zastanawia się po co gospodarz wjeżdżał na siłę na podwórko jak obok tzn. pod naszym mieszkaniem ma garaż .
Jutro okaże się że ów garaż służy mu do wszystkiego oprócz trzymania tam samochodu :mrgreen:
W końcu gospodarz opuszcza samochód i idzie do swojego mieszkania, które sąsiaduje z naszym i połączone jest drzwiami - oczywiście zamkniętymi na klucz. Ale z racji ,że są to drzwi a nie ściana głośniej słychać, co się u nich dzieje.
I tak jeszcze dobrze po 23 słyszymy zza tych drzwi podniesione głosy- możliwe że ma to związek ze zgrzytem 8O
Śpimy niespokojnie.
Wczesnym rankiem wyskakujemy z łóżek i sprawdzamy co się stało.
Wychodzimy na nasz tarasik i zerkamy zza krzaka i patrzymy w lewo widzimy nasz biały samochód a obok samochód gospodarza przytulony do pnia oliwki- nie wygląda to źle :
1.JPG


ale jak popatrzymy w prawo .... to od razu widzimy przyczynę zgrzytu : murek okalający grill :
2.JPG


i to co pozostawiło na samochodzie gospodarza spotkanie z tym murkiem:
3.JPG


Oczywiście nasz samochód jest w nienaruszonym stanie. Tylko nie wiem czy mam się z tego cieszyć i postanawiam wyjaśnić sprawę z gospodarzem przy najbliższej okazji.
Swoją drogą zastanawiam się , czy to pierwszy taki przypadek, bo kant murka wygląda na naruszony i jak będzie wglądał ten murek w tym roku :?: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.01.2020 00:34

Roksana.concept
Miała być miejscówka Kateriny, ale 90 euro nas odstraszyło,

8O Jestem w szoku :o Ewidentnie, wnuczka zajęła się interesem :roll:
Laski, vidimo se u Komiže :) 7-my września przed południem... powinno pasować wszystkim trzem :?: :D

travel
I tak jeszcze dobrze po 23 słyszymy zza tych drzwi podniesione głosy- możliwe że ma to związek ze zgrzytem

Ee... chyba nie? Patrząc na rozmiar konsekwencji zgrzytu... Chorwata to raczej nie rusza :lol:
Mieliśmy podobne warunki do parkowania w obejściu naszych gospodarzy w Orebiću. Lekko nie było, plus zastygający na masce - jak żywica - sok z granatów, które pozwalały sobie dojrzewać nad naszą Skodą. Ależ ciężko było to usunąć 8O
:papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.01.2020 07:42

Katerina napisał(a):Laski, vidimo se u Komiže :) 7-my września przed południem... powinno pasować wszystkim trzem :?: :D

No raczej se ne uvidimo :? Ja 7-go będę "w transporcie a Roksana to chyba w drugiej połowie sierpnia będzie na Visie.
Ee... chyba nie? Patrząc na rozmiar konsekwencji zgrzytu... Chorwata to raczej nie rusza :lol:

Masz rację, ale nie uprzedzajmy wypadków 8) :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.01.2020 16:01

travel
No raczej se ne uvidimo :? Ja 7-go będę "w transporcie a Roksana to chyba w drugiej połowie sierpnia będzie na Visie.

A ja mam przeczucie, że fizycznie to będzie możliwe, a z Roksaną to miniecie się w drzwiach Waszej miejscówki :wink: :D O ile Ty przypłyniesz porannym promem, a Ją namówimy na powrotny o 15.30 8) :lol:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.01.2020 16:23

Katerina napisał(a):travel
No raczej se ne uvidimo :? Ja 7-go będę "w transporcie a Roksana to chyba w drugiej połowie sierpnia będzie na Visie.

A ja mam przeczucie, że fizycznie to będzie możliwe, a z Roksaną to miniecie się w drzwiach Waszej miejscówki :wink: :D O ile Ty przypłyniesz porannym promem, a Ją namówimy na powrotny o 15.30 8) :lol:


Ja mam przeczucie ,że Roksana będzie na Visie od 24.08 :D
Jednak sama musi wypowiedzieć się w tej kwestii :papa:
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 26.01.2020 19:07

Będziemy 24 sierpień do 7 września w tej miejscówce, ale wypatrzyłam jeszcze balkonik nad plażyczką, ale nie mówię głośno bo jeszcze go ktoś sprzątnie. Zastanawiam się nad przedłużeniem pobytu na Visie albo Czarnogórą. Ja jestem za spotkaniem :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.01.2020 19:47

I takie stanowisko mi się podoba :boss:
Pierwsze spotkanie z facetami, czy bez :?: :lool:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 26.01.2020 20:59

No to się z Roksaną miniemy w drzwiach :lol:

Zakładając ,że zjedziemy z promu o 13.30 to w Komižy będziemy gdzieś na 14.15 - to zostaje nam max.30 minut na spotkanie.
Już widzę minę mojego małża jak zostawiam go z całym majdanem ,rzucam wszystko i lecę na Rivę na kawę :roll: :lol:
Albo proszę go żeby szedł ze mną.
Toż to mission impossible :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
DWIE WYSPY A.D. 2019 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone