Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 31.07.2019 15:16

benito5 napisał(a):
corrina napisał(a):
benito5 napisał(a):
04.JPG



A ten przecudny widoczek na 1 zdjęciu to gdzie był po drodze ?


Tutaj



Ochhhh, jak cudnie, że nigdzie już nie trzeba zjeżdżać z drogi, cykam fotę i jadę dalej :coool:
Miejscówka 1 klasa, dzięki ! :lol:
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.07.2019 17:34

Nie mogę zasranych zdjęć skompresować bo mają po 3.5 mb,a załączniki to 1mb.Muszę czekać, aż młodzież odwiedzi dom. :|
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Rezerwacja w Bilje czy gdzieś dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 01.08.2019 09:37

sergiuszchojnacki napisał(a):W sierpniu wybieram się z Lublina do Orebica przez Bośnię i Hercegowinę. Wybrałem w miarę „widokową” trasę: Banja Luka - Jajce - Mostar. Zarezerwowałem wstępnie nocleg tranzytowy w Bilje (miejsce wielokrotnie polecane na forum). W związku z tym pytanie: czy jest to optymalne miejsce „pośrodku” czy lepiej wynająć coś nieco dalej, np. w Slavonski Brod. Banja Luka chyba jednak nieco za daleko na jeden raz z Lublina. Proszę o ewentualną podpowiedź osoby, które zmierzyły się z podobną trasą.
Google Maps podaje czas przejazdu (Lublin, Barwinek, Koszyce, Miszkolc, Budapeszt, Bilje) 11 godzin, TomTom Drive 10.20. Bilje - Orebić (przez Nuem) wychodzi wg Google Maps 9.25, w TomTom Drive 9 godzin. Oczywiście doliczam ze 2 godziny na tankowanie + odpoczynek na obu trasach. W Bośni nie zamierzam bawić się w zwiedzanie (Mostar czy Jajce na inną okazję).


Jadę do Trpanj, przez Bośnię, również z lubelskiego i będę nocować w Banja Luce.

14 - 15h (Banja Luka) vs 10-11 (Bilje) to nie jest jakaś ogromna różnica, tym bardziej, że najbardziej męczące odcinki (drogi krajowe) będą już za Tobą:
- Słowacja
- odcinek od granicy słowackiej do Miskolc (HU)
- HU/CR Mohacs- Osijek

Jak to przejedziesz, wpadasz na autostradę i jedziesz do samej Banja Luki.

Nie wiem czy czytałeś ale w okolicach Zenicy jest remont tunelu Vranduk i ogromne korki, więc lepiej nie zmieniać trasy na Zenica - Sarajevo - Mostar.

Blaczego Banja Luka? Bo to Republika Srpska - nocleg tańszy, zakupy na drogę tańsze, kolacja w konobie tańsza nie tylko vs Chorwacja ale nawet vs Federacja BIH.

Do zobaczenia na Peljesacu :papa: :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2019 11:15

Dzięki za odpowiedź. Zostanę jednak chyba przy Bilje. Jadę pod koniec następnego tygodnia, więc trochę mało czasu na zmianę rezerwacji noclegu tranzytowego. Z Bilje (podobnie jak z Lublina) wyjadę 4-6 rano, więc biorąc pod uwagę 9-11 godzin podróży, powinienem być po południu na Peljesacu.
Tak, czytałem o kłopotach na trasie Zenica - Sarajevo - Mostar. Mam nadzieję, że to nie wpłynie istotnie na zwiększenie ruchu na drodze przez Banja Luka.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 01.08.2019 11:51

http://www.youtube.com/channel/UChr2hOTVtJWxyutnLuVq8_A
Ma wprawdzie przygotowane objazdy, ale można także przejechać przez samą budowę.

My właśnie tę opcję wybraliśmy.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 03.08.2019 23:44

Dwie uwagi dla osób jadących przed Gradiska (Przejście cro/bih). Trwają prace na moście i ruch odbywa się wahadłowe. W piątek straciłem tam jakieś 40 minut.
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 05.08.2019 10:49

Yankee, dzięki za informację.

Pewnie nie było żadnej tablicy informacyjnej z datą zakończenia robót? ;)
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 05.08.2019 11:54

witam, koniec sierpnia będę wracała z połwyspu Peljesac do Warszawy, czy trasa przez Bośnię będzie ok, czy jednak jechać standardowo przez całą Chorwację, Słowenię, Austrię, Czechy ? Dodam, że jadę z dwójką dzieci, 10 i 6 lat.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 05.08.2019 12:45

Pod koniec lipca wracaliśmy z Orebic przez Mostar, a potem przez Banja Lukę , aby ominąć remontowany tunel w okolicy Sarajewa. Do Mostaru około 3 godz. Z Mostaru na Podkarpacie 15,5 godz. Kilka przerw na tankowanie, ale niezbyt długie. Droga przez Bośnię piękna, ale bardzo męcząca i długo się jedzie.
powrot.jpg
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 05.08.2019 13:12

beagm napisał(a):Pod koniec lipca wracaliśmy z Orebic przez Mostar, a potem przez Banja Lukę , aby ominąć remontowany tunel w okolicy Sarajewa. Do Mostaru około 3 godz. Z Mostaru na Podkarpacie 15,5 godz. Kilka przerw na tankowanie, ale niezbyt długie. Droga przez Bośnię piękna, ale bardzo męcząca i długo się jedzie.
powrot.jpg


dzięki, to chyba z moimi marudami na tylnim siedzeniu sobie daruję ;) chociaż oni marudzą zawsze :) ale jak będzie dużo zakrętów to młody nie da rady...
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 05.08.2019 13:34

Do granicy z Chorwacją zakrętów baaaaardzooooo dużo. Trasa piękna, ale niestety męcząca. Nasza młoda na szczęście spała, bo wyjechaliśmy z Mostaru o 6 rano. Gdyby nie to, byłoby ciężko.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 11:24

Droga powrotna z Orebica wypada mi w sobotę (17.08) z noclegiem tranzytowym w Slunj/Rastoke. Autostradą to około 5.5 godziny, ale też ryzyko korków, więc może być dłużej i oczywiście drożej. W sumie niezbyt mi się spieszy, więc kombinuję jak dojechać do Slunj z Orebica omijając autostradę. Google Maps pokazuje 3 trasy, w tym dwie przez Bośnię (przez Bihać). Czy ktoś ma doświadczenie z przejazdem w kierunku Slunj, Kralovaca, itp. w taki niestandardowy sposób? Chodzi mi przede wszystkim o skalę trudności tej trasy i jej atrakcyjność. Warto? Czy lepiej jednak przez Chorwację (autostradą lub nie).
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 06.08.2019 13:13

corrina napisał(a):
benito5 napisał(a):Jak ma być "szybko" w Jajace to może tu ? stacja paliw

Jajce - młyny na Plivie :hut: młyny na Plivie Mlinčići


O, cudownie, piękne dzięki za mapę :P

No to teraz chwila prawdy, czy taka trasa z przystankami, o których pisałam wyżej, czyli :
1) Jajce (tylko żeby zerknąć na wodospad z platformy),
2) młyny na Plivie
3) Krupa na Vrbasu
4) Semešnica (tu na bank na pstrąga stajemy)
jest realna ?
Na mapie wygląda to tak:
https://goo.gl/maps/c1ALEWviDiqtYTkk9

Kilometrowo nie ma dramatu, ale czasowo bez doliczenia faktycznych przystanków, robi się długa podróż... (nie licząc przecież jeszcze granicy CRO/BiH oraz tankowania). Do zrobienia na pewno, tylko tak jak wspominałam, nie chciałabym do Mostaru na sam wieczór zajechać, bo po takim dniu znów skończy się tylko na jedzeniu i godzinnym spacerze.. :roll:


Pytałam właścicielkę apartamentu w Mostarze, czy w jej opinii realne jest abyśmy do Mostaru dojechali na 18:00-19:00 i ona twierdzi, że raczej nie jest :roll: :( :?
Że na granicy możemy utknąć (tego się obawiam najbardziej, w sensie że zabierze sporo czasu), plus że duży ruch na drogach bo sezon itp itd.
Od hotelu w Zagrzebiu mamy do granicy 137 km - niecałe 2 godziny wg gugla. Spróbujemy ruszyć koło 7:00, o ile wstaniemy... Muszę jutro w okolicach 9:00 popatrzeć na długość korka na przejściu. Na razie się nie poddaję, a trasę pewnie będziemy modyfikować na bieżąco...

Ponawiam pytanie, czy gdybyśmy musieli jednak z czegoś zrezygnować, to z którego punktu najlepiej ? :roll:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 07.08.2019 16:05

Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla przejścia w Gradiska ? Przez ten remont mostu widzę tam mega korek o każdej porze :evil:
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 07.08.2019 19:51

corrina napisał(a):Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla przejścia w Gradiska ? Przez ten remont mostu widzę tam mega korek o każdej porze :evil:


Możesz zaryzykować przejście TUTAJ , czasowo podobnie. :hut:
.... a życie zweryfikuje ...


corrina napisał(a):Kilometrowo nie ma dramatu, ale czasowo bez doliczenia faktycznych przystanków, robi się długa podróż...


W BiH na pewno nie nadrobisz "prędkością" czasu przejazdu .

corrina napisał(a):Spróbujemy ruszyć koło 7:00, o ile wstaniemy...

Tego to nie skomentuję :) :papa:

Kiedy ruszasz w trasę ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone