Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - droga bez tuneli

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amelii
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2021
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) amelii » 08.07.2021 13:44

Witam, ja podłączam sie pod pytanie ......sprawdziłam tunele przez Autrię i najdłuższy ma 13km więc odpada, daję radę na najdłuższym ok 5km. Czyli przez Słowację i Węgry????? Jaki tam może być najdłuższy? A co potem w Chorwacji żeby dojechać do Zadar???
amelii
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2021
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) amelii » 08.07.2021 13:55

mam to samo...więc tunele jak najkrotsze ale jak dojechać do Chorwachi z krótkimi tunelami????
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.07.2021 14:05

amelii napisał(a):Witam, ja podłączam sie pod pytanie ......sprawdziłam tunele przez Autrię i najdłuższy ma 13km więc odpada, daję radę na najdłuższym ok 5km. Czyli przez Słowację i Węgry????? Jaki tam może być najdłuższy? A co potem w Chorwacji żeby dojechać do Zadar???


Najdłuższy w Chorwacji ma 5,8 km - dasz radę :sm:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2021 14:07

amelii napisał(a):Witam, ja podłączam sie pod pytanie ......sprawdziłam tunele przez Autrię i najdłuższy ma 13km więc odpada, daję radę na najdłuższym ok 5km. Czyli przez Słowację i Węgry????? Jaki tam może być najdłuższy? A co potem w Chorwacji żeby dojechać do Zadar???

Gdzie niby jest taki tunel w Austrii po drodze z PL do HR?

W Chorwacji masz dwa długie tunele na A1 - Mała Kapela ok. 5,8km i Sveti Rok ok. 5,7km.
Tunele można objechać, ale drogi niższej kategorii będą dłuższe i kręte (w końcu te tunele pokonują przeszkody górskie).
Objazd ww. tuneli krajową jedynką przez Plitvice jest dość prosty i nie taki uciążliwy. Zajmuje ok. 1h więcej w porównaniu do czasu przejazdu autostradą A1 -> https://www.google.com/maps/dir/45.5312 ... 8d!1m0!3e0
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 08.07.2021 15:21

Witam.
Chciałbym zapytać,czy Ktoś próbował ominąć tunel Sveti Rok górą.
Korci mnie,żeby pokonać tą trasę wierchem.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.07.2021 17:33

Cropidło napisał(a):Witam.
Chciałbym zapytać,czy Ktoś próbował ominąć tunel Sveti Rok górą.
Korci mnie,żeby pokonać tą trasę wierchem.


Droga jest piękna - Majstorska cesta, też bym się chciał przejechać tylko zawsze nie ma czasu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2021 22:11

Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 08.07.2021 22:16

Wielkie dzięki czas to pieniądz.
Nigdy nie ma pierwszego
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.07.2021 22:33

Janusz Bajcer napisał(a):No to jedziemy :smo:


Oj kusisz ;)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.07.2021 07:31

mchrob napisał(a):Droga jest piękna - Majstorska cesta, też bym się chciał przejechać tylko zawsze nie ma czasu.
8O
Na urlopie nie ma czasu?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 09.07.2021 08:09

Janusz Bajcer napisał(a):No to jedziemy :smo:

http://chorwacja4u.eu/majstorska-cesta- ... velebicie/



Ależ by się tamtędy genialnie jechało w czasie burzy :twisted:
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 28.08.2022 22:34

Cześć.
Przekierowali mnie forumowicze do tego wątku. Już wiem, że chcę Majsterkską cestą przejechać :-)

Mam dwa pytania:
Gdzie najlepiej zjechać z autostrady jadąc nad morze lub wracając i gdzie najlepiej na nią wrócić.
Niby są parkingi przed wlotami do tunelu Sveti Rok ale wg. wyczytanego info autostrada jest ogrodzona i tam nie ma szans. Zostaje szukać oficjalnego zjazdu z autostrady i póżniej na oficjalny wjazd?

Czy ta trasa jest do bezpiecznego przejazdu busem typu Trafic? We wrześniu jadę z grupą znajomych właśnie „trafikiem” - kusi mnie bardzo ale może lepiej odłożyć na przyszłe lato - wtedy będę jechać SUVem z napędem na cztery koła.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.08.2022 01:56

boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2022 06:21

Skimir napisał(a):Czy ta trasa jest do bezpiecznego przejazdu busem typu Trafic? We wrześniu jadę z grupą znajomych właśnie „trafikiem” - kusi mnie bardzo ale może lepiej odłożyć na przyszłe lato - wtedy będę jechać SUVem z napędem na cztery koła.
Różnie bywa. Ten FIAT nie dał rady:
https://youtu.be/fOB-QiOINAY?t=112
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 29.07.2023 22:27

Majstorska „zrobiona” - genialna trasa. Chyba nie będę już chciał jeździć tego kawałka autostradą.

Zjechałem na Sveti Rok ale nie wróciłem szybko na autostradę tylko górami pojechałem dalej aby wrócić na nią wjazdem przy Skradinie (wodospady Krka).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja - droga bez tuneli - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone