Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - droga bez tuneli

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sarali
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2012
Chorwacja - droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarali » 26.07.2012 09:01

Witam wszystkich serdecznie, chce jechac do Split albo Zadar mam silna klaustrofobie wiec tunele nie wchodza w gre wole jechac dzien dluzej anizeli miec napady hiperwentylacji i innymi z tym zwiazanymi dolegliwosciami. Bede wyjezdzac z Wroclawia dopiero za miesiac prosze o opisanie krok po kroku jak jechac omijajac kazdy tunel. :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2012 09:04

Jeśli wszystkie, czyli te w Austrii też, to w grę wchodzi tylko droga przez Słowację i Węgry a w Chorwacji jazda "Starą drogą" czyli D1 od Karlovaca.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.07.2012 09:10

I jeśli każdy tunel to odpada w ogóle autostrada Chorwacka bo nawet na odcinku Gorican - Karlovac jest co najmniej jakiś jeden krótki.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2012 09:12

dids76 napisał(a):Jeśli wszystkie, czyli te w Austrii też, to w grę wchodzi tylko droga przez Słowację i Węgry a w Chorwacji jazda "Starą drogą" czyli D1 od Karlovaca.

Tylko czy zjeżdżając do Zadaru można nie jechać przez tunele? Nie jestem pewien.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2012 09:13

romuald22 napisał(a):I jeśli każdy tunel to odpada w ogóle autostrada Chorwacka bo nawet na odcinku Gorican - Karlovac jest co najmniej jakiś jeden krótki.

No niestety drogi przez Słowację - Węgry - a później Gorican - Zgrzeb nie znam, ale wydawała mi się najbardziej "płaska" ;) :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2012 09:17

Bocian napisał(a):
dids76 napisał(a):Jeśli wszystkie, czyli te w Austrii też, to w grę wchodzi tylko droga przez Słowację i Węgry a w Chorwacji jazda "Starą drogą" czyli D1 od Karlovaca.

Tylko czy zjeżdżając do Zadaru można nie jechać przez tunele? Nie jestem pewien.


Też nie jestem, zawszę jeżdżę na Knin i potem na Sibenik. Qrcze tylko przed Sibenikiem też jest, mały bo mały, ale jednak tunel Ploca. ;) :(

Może by tak któryś z producentów oprogramowania do navi dodał opcję "omijaj tunele" podobną do: "omijaj drogi płatne" ;) :D
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 26.07.2012 09:24

No to pech, gdyby nie tunele to moje małe dzieci nie wytrzymałyby drogi, a tak perspektywa, że za moment będzie kolejny tunel powoduje że nie ma marudzenia. W tym roku liczyliśmy wszystkie od wjazdu do Chorwacji do Tucepi. Naliczyliśmy 31 ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2012 09:24

Ja mam taką opcję zdaje mi się w navi w samochodzie. Ale czy to działa to nie wiem, nie sprawdzałem.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.07.2012 09:52

sarali napisał(a):... tunele nie wchodza w gre ...


Jeżeli nie prowadzisz i potrafisz spać w samochodzie, to łyknij jakiegoś procha i jedź nocą - z Wrocławia jak znalazł - obudzisz się nad Jadranem :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.07.2012 10:17

Całkowite uniknięcie przejazdów tunelami to zadanie niemal niewykonalne, bo nawet jeśli pojedziesz SK-HU-HR to pierwszy tunel jest już w Lalikach. Oczywiście każdy niemal odcinek można objechać ale to wcale nie gwarantuje że małe tunele po drodze Cię gdzieś nie zaskoczą. Wracanie się przed każdym napotkanym tunelem, może wydłużyć podróż o więcej niż 1 dzień, wszak trasa wiedzie w dużej mierze przez kraje górzyste :wink:

Jeśli nie zaakceptujesz tych kilku które napotkasz, to tak jak Weldon radzi ewentualnie worek jutowy na głowę i wio :wink:
alula
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alula » 26.07.2012 10:28

Rysio napisał(a):Całkowite uniknięcie przejazdów tunelami to zadanie niemal niewykonalne, bo nawet jeśli pojedziesz SK-HU-HR to pierwszy tunel jest już w Lalikach.

akurat Laliki można objechać nie jadąc na Żywiec a przez Cieszyn i kawałek Czechami i potem w stronę Żyliny, zresztą jadąc od Wrocławia nie ma sensu pchać się na Żywiec tylko od razu na Cieszyn, a później jadąc przez Słowację i Węgry zero tuneli, dopiero za Zagrzebiem trzeba kombinować
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 26.07.2012 10:35

W Polsce to nie problem, bo wcale nie trzeba jeździć przez Zwardoń (a nawet niewskazane :D ), tylko przez Cieszyn (zwłąszcza z Wrocławia) i tam tuneli żadnych nie ma.

Na odcinku Cieszyn - Mosty tuneli nie ma.

W Cadcy jest jeden (Horelica), ale łatwy do ominięcia starą trasą. Na słowackiej D1 do Bratysławy tuneli brak. Potem do Budapesztu też nie ma (nie wiem jak na skrócie przez Komarno, bo nie jechałem). Na M7 do Letenye też tuneli brak.


Problemy zaczynają się w Chorwacji, bo jakoś przez góry trzeba się przebić. Autostrady odpadają ,bo chyba nie ma w Chorwacji autostrady bez tuneli (wcale nie trzeba do Zagrzebia dojeżdżać, bo niedaleko granicy na A4 jest od razu całkiem spory tunel Vrtlinovec). Zostają lokalne, ale prosto nie będzie na pewno.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2012 11:55

Bocian napisał(a):
dids76 napisał(a):Jeśli wszystkie, czyli te w Austrii też, to w grę wchodzi tylko droga przez Słowację i Węgry a w Chorwacji jazda "Starą drogą" czyli D1 od Karlovaca.

Tylko czy zjeżdżając do Zadaru można nie jechać przez tunele? Nie jestem pewien.



Można [27]; [502] lub [54] od Graćac do Zadaru, Tylko góry i wąsko!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2012 13:46

smoki3 napisał(a):
Bocian napisał(a):
dids76 napisał(a):Jeśli wszystkie, czyli te w Austrii też, to w grę wchodzi tylko droga przez Słowację i Węgry a w Chorwacji jazda "Starą drogą" czyli D1 od Karlovaca.

Tylko czy zjeżdżając do Zadaru można nie jechać przez tunele? Nie jestem pewien.



Można [27]; [502] lub [54] od Graćac do Zadaru, Tylko góry i wąsko!

I tam nie ma tuneli?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2012 14:15

Jeden z ciekawszych na trasie :wink:

Obrazek

fotka z netu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone