Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - droga bez tuneli

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.07.2023 14:04

Skimir napisał(a):Majstorska „zrobiona” - genialna trasa. Chyba nie będę już chciał jeździć tego kawałka autostradą.

Zjechałem na Sveti Rok ale nie wróciłem szybko na autostradę tylko górami pojechałem dalej aby wrócić na nią wjazdem przy Skradinie (wodospady Krka).


Czy da się nią przejechać zwykłą osobówką? Sedanem, nie SUV-em
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.07.2023 15:44

Niektórym widać, że się udało, ale niektórym nie :|

Również myślalem o tym odcinku...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Chorwacja droga bez tuneli

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.07.2023 17:03

No właśnie "jeżdżąc" tą drogą na Street View widziałem tam niejedną osobówkę. Tymczasem na niektórych stronach odradzają. W końcu to jednak szuter.

Ja myślałem o odcinku od Obrovaca, po drodze dawny dom Modricia, Sveti Rok i do Tulove Grede. I z powrotem. Ta część trasy wydaje się chyba bardziej przystępna niż północna....
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 30.07.2023 20:13

Cała trasa jest przejezdna dla osobówek. Nie miałem żadnych stresów jadąc nią, choć oczywiście autostrada to nie jest. O ile sobie przypominam na Tulovym miłośnicy dzielnego indianina :oczko: zajmowali cały parking i były to głownie osobówki. Muszę zerknąć na zdjęcia. Mam wrażenie, że południowa strona była nieco lepsza nawierzchniowo ale bardziej kręta. Dom Modricia to w ogóle chyba drogą asfaltową jest dostępny.

Oczywiście jest to droga szutrowa i mając stare mocno sfatygowane opony może nas spotkać przykra niespodzianka. Taka sama jak na stumetrowym podjeździe do plaży po szutrze.

Edit. Popatrzyłem na zdjęcia. Z sedanów na Tulovym stoi wypasione BMW, Audi dość długie i niskie, jakiś Seat. A ponadto trochę kombiaków i jeden typu VW Transporter.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 30.07.2023 21:45

Uważam, że tą trasę da się przejechać nawet małym niskim sedanem. Nie ma ani ostrych podjazdów ani zjazdów. Dziur jakiś większych też nie ma, czasem trzeba wybrać którą stroną drogi „wziąć” jakąś większą nierówność. Po prostu trzeba jechać z wyczuciem a nie gaz i do przodu.

Problemem może być to, że jest to szuter i czasem trochę kamieni. Jak ktoś pojawi się z przeciwnej strony i trzeba uciekać na „pobocze” to jadąc niskim samochodem trzeba by liczyć, że ten drugi nam ułatwi. Jadąc wymijałem się dwa razy z jakimiś wojskowymi ciężarówkami. Wiadomo, im większe koła tym się nierówności lepiej pokonuje.
Co do odradzania - wiadomo, niektórzy wpadają w panikę jak się równy asfalt skończy więc ogólnie niektórym można odradzać zjazd z jakiejkolwiek utwardzonej drogi.

Większy hardkor zaliczyłem jeżdżąc wzdłuż wybrzeża na Korculi czy Peljesacu. Zwykle się stresuję jak zjeżdżając z górki na szutrze zaczynam się zsuwać zamiast zjeżdżać - tak na Majstorskiej nie było.

Od strony Obrovac będzie łatwiej na Tulove Grede.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.07.2023 00:47

Dzięki, chłopaki - to właśnie chciałem usłyszeć :piwo:

Czyli w przyszłym roku jedziemy :D :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja - droga bez tuneli - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone