Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 03.07.2019 05:43

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 03.07.2019 08:31

Sol-Wagon napisał(a):chodzi o ten odcinek:
https://goo.gl/maps/B1TE2eUZN35YPbgE6
przejedziesz spokojnie jednak raczej na biegu 2/3...


a jechał ktoś może przez Bośnię na Czarnogórę trasą R448 jako alternatywę dla Focy?
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 03.07.2019 08:56

2 lata temu jechałem od granicy do Focy M18 i jakoś bardzo mnie to nie umęczyło... to jest dość krótki odcinek... szybkości tam nie rozwiniesz ale tragedii nie było... były remonty, były odcinki szutrowe ale krótkie, poza tym ok...
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 03.07.2019 09:17

Czy gdzieś w okolicach Medziugorie (tam będziemy robić zakupy w Konzumie na rondzie, bez postoju jako takiego) jest może stacja benzynowa ? Na mapie nie widzę niestety stacji w samym Medziu. Ogólnie przydałoby się coś jak najbliżej Cro, ale jeszcze przed wjazdem na A1. Na A1 widzę coś mniej więcej na wysokości wodospadów Kravice tylko.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 03.07.2019 13:27

corrina napisał(a):Czy gdzieś w okolicach Medziugorie (tam będziemy robić zakupy w Konzumie na rondzie, bez postoju jako takiego) jest może stacja benzynowa ? Na mapie nie widzę niestety stacji w samym Medziu. Ogólnie przydałoby się coś jak najbliżej Cro, ale jeszcze przed wjazdem na A1. Na A1 widzę coś mniej więcej na wysokości wodospadów Kravice tylko.


W okolicach Medugorije jest kilkanaście stacji benzynowych ...
Jeżeli chcesz zatankować i zrobić zakupy - https://tiny.pl/tdhps
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 03.07.2019 13:35

benito5 napisał(a):
corrina napisał(a):Czy gdzieś w okolicach Medziugorie (tam będziemy robić zakupy w Konzumie na rondzie, bez postoju jako takiego) jest może stacja benzynowa ? Na mapie nie widzę niestety stacji w samym Medziu. Ogólnie przydałoby się coś jak najbliżej Cro, ale jeszcze przed wjazdem na A1. Na A1 widzę coś mniej więcej na wysokości wodospadów Kravice tylko.


W okolicach Medugorije jest kilkanaście stacji benzynowych ...
Jeżeli chcesz zatankować i zrobić zakupy - https://tiny.pl/tdhps


O, super, właśnie tu chcemy robić zakupy :) Jak wpisywałam w "szukaj w pobliżu" stacje paliw to mi właśnie nic nie pokazywało w okolicy. Czyli będzie 2 w 1, idealnie ;)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 03.07.2019 20:08

Sol-Wagon napisał(a):ruchu nie ma na tej drodze, raz zjedziesz na prawo, raz na lewo i ominiesz koleiny, zagłębienia terenu, czasami nawet poboczem...
ja uznałem tę drogę jako typu "na jeden raz"...przejechałem, zobaczyłem, ale już wracałem wg drugiego linku...

Jaka jest różnica w czasie,mniej więcej?..Udajemy się do Sutomore, pierwsza trasa przez Podgorice wydaje się być szybsza (ale czy lepsza). Pewnie będę ruszał wcześnie rano gdzieś z pogranicza Chorwacko-Bośniackiego. (jeszcze nie wiem z której strony granicy zaplanować nocleg).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.07.2019 08:22

czas będzie bardzo podobny, gdyż:
- startowałem rano z Doboj, wstąpiłem do zamku, za Zenica odbiłem na Travnik (wstąpić do zamku), wróciłem na autostradę...wieczorem byłem w Petrovac;
wracając:
- wyjechałem rano z Petrovac, wstąpiłem w Trebinje do cerkwi, w Maglaj wstąpiłem do zamku, wieczorem byłem na granicy w Samac...
polecam jechać w jedną i drugą stronę różnymi drogami...
(droga ta chyba troszeczkę była dla mnie bardziej męcząca...bardzo dużo zakrętów - nie serpentyn, ale przynajmniej nie zaśniesz)
uwagi:
1. nie jedź tym skrótem, tylko drogą M20 przez Gacko (miejscowy kierowca nawet sam mnie zatrzymał);
https://goo.gl/maps/YzDNSxJUkfugb4my6
2. w Czarnogórze kieruj się na prom (koszt chyba 4,50 EUR);
https://goo.gl/maps/gRp2ppUswxzR8nBZ8
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.07.2019 11:33

Witam. Czy ktoś się orientuje jak się posuwają prace przy autostradzie w Bośni. Widoki widokami ale czekam z utęsknieniem kiedy będzie oddana do użytku w całości.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 04.07.2019 12:14

kibic hr napisał(a):Witam. Czy ktoś się orientuje jak się posuwają prace przy autostradzie w Bośni. Widoki widokami ale czekam z utęsknieniem kiedy będzie oddana do użytku w całości.


Ja w zeszłym roku pod koniec sierpnia jechałam tylko kawałkiem z Sarajeva w kierunku na Doboj i nie mogę dokładnie określić, którego miejsca dotyczy 1 zdjęcie z mojej relacji z tego postu (przepraszam, ale nie pamiętam, jak się tu wkleja aktywny link :oops: ) ale nie był to długi odcinek, kończył się przez Zenicą. Ale widać było, że prace dalej były w toku.

sierpniowy-hvar-2018-to-sie-naprawde-udalo-t54817-90.html?hilit=No%20to%20śmigamy%20ostatnim%20odcinkiem%20autostrady%20za%20Sarajewem#p2063814
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.07.2019 15:27

Od strony Ploce dojechać autostradą można było w okolice Medjugorie. Jak wreszcie ją zbudują to będzie bardzo fajna alternatywa dla chorwackiej i mam nadzieję dużo tańszą.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2019 12:35

Janusz212 napisał(a):Na drodze E73 między Zenicą a Dobojem remontują tunel.
Ruch jest puszczany wahadłowo ale wszystko idzie strasznie wolno bo w tunelu są rozłożone rusztowania i ciężarówki się toczą, żeby przejechać.
Wczoraj stałem tam na tym wahadle 41 minut a byłem 17 autem jak się zatrzymałem :lol:


Potwierdzam - Bośniacy robią kapitalny remont Tunelu Vranduk, ok. 8 km na północ od Zenicy. Dziury, średnia prędkość ok. 5 km/h, do tego bardzo ciasno, bo maszyny i rusztowania bo obu bokach drogi prawie w całym tunelu. Potężne,m kilkukilometrowe wahadło. Mnie się akurat w sobotę udało przejechać na jednej zmianie świateł, ale gdyby się nie udało, to byłoby z pół godziny w plecy, bo te zmiany są bardzo długie.

No, ale niestety objazdu za bardzo nie ma, więc trzeba przecierpieć.

Aha, nie polecam przejeżdżać, jak już się zapali czerwone - po obu stronach tunelu stoi policja i wyłapuje tych, którzy próbują jeszcze zdążyć po zgaśnięciu zielonego.


Jest też małe wahadło na południe od Sarajeva, na trasie na Konjić, na wysokości tunelu w Bradinie, ale tam się z reguły nie korkuje.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2019 12:49

kibic hr napisał(a):Witam. Czy ktoś się orientuje jak się posuwają prace przy autostradzie w Bośni. Widoki widokami ale czekam z utęsknieniem kiedy będzie oddana do użytku w całości.



Pytałem o budowę autostrad naszego gospodarza w Sarajevie - ogólnie w BiH z tym słabo, jak ze wszystkim, bo brakuje kasy. W ostatnich latach zarówno rząd centralny, jak i Unia, rzuciły finanse do Republiki Serbskiej, żeby trochę uspokoić Dodika - i w październiku ubiegłego roku ukończyli autostradę "Autoput 9 Januar" z Banja Luki do Doboj. Jechałem nią w sobotę - całkiem udana inwestycja (pomijając serbskie flagi wielkości boiska piłkarskiego porozwieszane co kilka kilometrów :wink: ).

A1 jest w tej chwili oddana od Zenicy (trwa rozbudowa na północ w kierunku Doboj) do Tarcina na południe od Sarajeva oraz od Medjugorje do granicy chorwackiej. Pozostała część to trochę odległe plany, raz ze względu na problemy finansowe, a dwa z powodu ciągłych kłótni o przebieg obwodnicy Mostaru.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 08.07.2019 13:19

Dziękuję za odpowiedź. Nie napawają optymizmem słowa Twojego gospodarza a szkoda.
Grom
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2015
Do Chorwacji (Split) przez BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grom » 19.07.2019 22:01

Witam,
Planuję kolejny wyjazd do Splitu. Wcześniej zawsze jeździłem przez Węgry i w Gorican przekraczałem granicę. Teraz chciałbym przez BiH. Bośnię chciałbym przejechać nocą i na rano być w Splicie. Może ktoś tak jechał? Proszę o sugestie. Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone