Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2019 21:18

wiolek_lp napisał(a):
te kiero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Albo może jeszcze pokombinować i w Trebinje jechać tym, co zaznaczyłam 3 ?

zjazd do Boki drogą P11 czyli drogą nr 3 jest bardzo efektowny, niestety w sezonie GP Ilino Brdo w ciągu tej drogi lubi się przykorkować, choć pewnie nie jak główne MNE/HR


Dzięki, orientujesz się może które z tych przejść Ilino Brdo czy Stinica jest "większe" ? Będziemy przekraczać granicę z dziećmi z dowodami bez paszportów, na tych "mniejszych" przejściach czytałam, że pogranicznicy czasem byli niedoinformowani o ichniejszym prawie, dlatego przezornie wolę wybrać to większe przejście.

Z racji małej ilości pograniczników na zmianie, tylko po jednym pasie idzie. Możesz sobie porównać. Raczej nic tam się nie zmieniło.
klik / klik
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.06.2019 21:25

rufus295 napisał(a):Oprocz wątków poznawczych, przemawia aspekt ekonomiczny. Dlatego jeżdżę przez Bosnię :)

generalnie bardzo dużo zakrętów...
wąskie drogi...ciężarówka wychodząc z zakrętu potrafi zajmować twoją część pasa...
niesamowity klimat...raz jedziesz przesz część "muzułmańską", raz przez prawosławną, nagle chorwacka wioska, za kilkanaście km kobieta w burce na przystanku...
generalnie warto przejechać w dzień przez BiH i wstąpić w niektóre miejsca po drodze...
napisz jaką trasą jedziesz...podpowiemy co zobaczyć...
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 27.06.2019 21:57

wiolek_lp napisał(a):Jeśli ktoś już pytał to z góry przepraszam, ale nie przeczytałam całego wątku, jedynie wyrywkowo i nie znalazłam odpowiedzi...
Czy doradzi ktoś, którą drogą najlepiej jechać z Mostaru do Kotoru ? Czy kierować się tym co w 1 kolejności wskazuje google, czyli trasę 1 przez Trebinje, czy może trasą 2 ?
Albo może jeszcze pokombinować i w Trebinje jechać tym, co zaznaczyłam 3 ? Chodzi mi też w głównej mierze o przejścia graniczne, które może okazać się najbardziej "sprawnym", opinie w google są bardzo różne 8)

trasa.jpg

ja bym wybrał opcję 1+3, ze względu na widoki, dla lubiących ekstremalne przeżycia można "dołożyć" zjazd agrafkami w Risan do Kotoru
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.06.2019 21:58

sam przejazd wrażenia nie robi...chyba że spotka się 3 autokary i mijanka na żyletki...:p
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.06.2019 10:15

te kiero napisał(a):Z racji małej ilości pograniczników na zmianie, tylko po jednym pasie idzie. Możesz sobie porównać. Raczej nic tam się nie zmieniło.
klik / klik


Oglądałam na street, myślałam, że może któreś przejście jest "główniejsze" :wink:

marcines napisał(a):ja bym wybrał opcję 1+3, ze względu na widoki, dla lubiących ekstremalne przeżycia można "dołożyć" zjazd agrafkami w Risan do Kotoru


Przedstawię obie opcje mężowi, niech wybiera... Agrafki mu oszczędzę, gdyż kolejnego dnia wybierzemy się na Lovcen, agrafkami nad Kotorem :mrgreen:
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 28.06.2019 10:40

Na drodze E73 między Zenicą a Dobojem remontują tunel.
Ruch jest puszczany wahadłowo ale wszystko idzie strasznie wolno bo w tunelu są rozłożone rusztowania i ciężarówki się toczą, żeby przejechać.
Wczoraj stałem tam na tym wahadle 41 minut a byłem 17 autem jak się zatrzymałem :lol:
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 28.06.2019 12:21

Sol-Wagon napisał(a):sam przejazd wrażenia nie robi...chyba że spotka się 3 autokary i mijanka na żyletki...:p


chodziło mi o te serpentyny, tu chyba autokar nie wjedzie
Załączniki:
risan.jpg
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2019 22:29

...a widzisz...mnie chodziło o te z Lovcen do Kotoru...
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 01.07.2019 11:10

Janusz212 napisał(a):Na drodze E73 między Zenicą a Dobojem remontują tunel.
Ruch jest puszczany wahadłowo ale wszystko idzie strasznie wolno bo w tunelu są rozłożone rusztowania i ciężarówki się toczą, żeby przejechać.
Wczoraj stałem tam na tym wahadle 41 minut a byłem 17 autem jak się zatrzymałem :lol:


Chodzi o tunel Vranduk?

https://www.youtube.com/watch?v=3KfXjn1L5M0
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 01.07.2019 17:18

Nie znam nazwy ale wygląda na ten :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 02.07.2019 20:39

Mam pytanie, bo w wielu relacjach z podroży przez Bośnię na Czernogórę , jest fragment drogi nieutwardzonej. Mam pytanie w którym jest to miejscu, jak długi jest to fragment i czy auto z niskim profilem opon (40) tamtędy przejedzie.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 02.07.2019 22:08

SebastianM napisał(a):Mam pytanie, bo w wielu relacjach z podroży przez Bośnię na Czernogórę , jest fragment drogi nieutwardzonej. Mam pytanie w którym jest to miejscu, jak długi jest to fragment i czy auto z niskim profilem opon (40) tamtędy przejedzie.


chodzi o drogę m18 od miejscowości foca w bih do przejscia granicznego. to nie jest tak ze nie ma asfaltu,droga jest po prostu zniszczona, nie wiem jak teraz wygląda, może zrobili jakiś remont. są gorsze i lepsze kawałki. spokojnie przejedziesz na takim profilu
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.07.2019 22:10

chodzi o ten odcinek:
https://goo.gl/maps/B1TE2eUZN35YPbgE6
przejedziesz spokojnie jednak raczej na biegu 2/3...

zamiast powyższej można jechać tak:
https://goo.gl/maps/jgPtbnj97NJftgR19
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.07.2019 22:24

W dużej większości M18 jest taka, na początku szersza, potem zwęża się, ten odcinek szutrowy długi nie jest.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.07.2019 06:17

ruchu nie ma na tej drodze, raz zjedziesz na prawo, raz na lewo i ominiesz koleiny, zagłębienia terenu, czasami nawet poboczem...
ja uznałem tę drogę jako typu "na jeden raz"...przejechałem, zobaczyłem, ale już wracałem wg drugiego linku...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone