Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2019 17:23

Decyzja o Mostarze - OK, obowiązkowy jak jestem w okolicy.
Jednak jechałbym normalnie, główną trasą Metkovic / Ploce.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.05.2019 17:49

Ja w lipcu 2017 jechałem z rodzinką z Baskiej Vody do Bośni przez Metković i staliśmy na granicy w sporej kolejce-ale w drugą stronę korek był z dwa albo i trzy razy większy. Wracaliśmy autostradą i przejazd niemal automatyczny. W ubiegłym roku jechaliśmy w dwa auta do Medjugorie i w obie strony granicę przekraczaliśmy na autostradzie-pusto nie było ale bardzo sprawnie przebiegła przeprawa. Warto o tym wariancie pomyśleć-koszt bośniackiej autostrady niewielki i można płacić kartą.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.05.2019 18:24

Czyli proponujesz NIE jechać E73 z Mostaru na Metkovic tylko odbić na Rodoc i dalej na dół 421 i dalej A1 kierować się na Opuzen. Mój cel to Ston.

A granicę przekraczać tu ; Border crossing Zvirići?
Załączniki:
zvir.JPG
met.JPG
Ostatnio edytowano 23.05.2019 17:20 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.05.2019 19:45

Ja jechałem z Mostaru na Metković ale żeby uniknąć kolejki na granicy skręciłem w Czaplinie na autostradę. Można jechać też z Mostaru na Medjugorie i od drugiej strony wjechać na autostradę. Jednak ja jechałem potem w drugą stronę do Baskiej Vody a do Stonu w wariancie autostradowym to zjazd w Ploće i jadranką w kierunku Dubrownika-kolejne przejście w Neum. Można też bośniackimi drogami z Mostaru dojechać do Neum ale nie znam tych dróg. Gdyby nie było korka w Metković to też bardzo fajna i prosta droga z Mostaru-w tym wariancie do Stonu też przejście graniczne w Neum.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.05.2019 20:12

corrina napisał(a):
te kiero napisał(a):
To jeszcze jedno pytanie, czy taka droga do Drvenika będzie dobra ?
https://goo.gl/maps/C3uP5qg9kiVsPB4u8

Google sugeruje tak jak jechałam w 2018 czyli przez Metković - Ploce - Gradac... albo w ogóle z drugiej strony od Baskiej Vody, ta opcja jak dla mnie, zupełnie głupia. :roll:


Jeśli mogę coś zasugerować: proponowałbym zmienić początek trasy, czyli wyjazd z Mostaru. Google pokazuje ci jakieś totalne wyrypy, prawdopodobnie nawet szutrowe.
Proponuję jechać główną drogą M17 na południe aż do miejscowości Zitomislici i tam skręcić w prawo - przyjemna asfaltowa droga z niegroźnymi serpentynkami doprowadzi was do miejscowości Citluk i tam w lewo na Medjugorie.

Natomiast jeśli Medjugorje nie jest w waszym planie zwiedzania, to do Stonu lepiej jechać przez Metković, jak radzi te kiero
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.05.2019 21:48

marekkowalak napisał(a):
corrina napisał(a):
To jeszcze jedno pytanie, czy taka droga do Drvenika będzie dobra ?
https://goo.gl/maps/C3uP5qg9kiVsPB4u8

Jeśli mogę coś zasugerować: proponowałbym zmienić początek trasy, czyli wyjazd z Mostaru. Google pokazuje ci jakieś totalne wyrypy, prawdopodobnie nawet szutrowe.
Proponuję jechać główną drogą M17 na południe aż do miejscowości Zitomislici i tam skręcić w prawo - przyjemna asfaltowa droga z niegroźnymi serpentynkami doprowadzi was do miejscowości Citluk i tam w lewo na Medjugorie.

Natomiast jeśli Medjugorje nie jest w waszym planie zwiedzania, to do Stonu lepiej jechać przez Metković, jak radzi te kiero


Hmmmm ja widzę na tym linku wyjazd z Mostaru zupełnie normalny, prosto na E73 czyli drogę ktorą przyjechaliśmy rok temu od strony Metković.
Medjugorie nie jest w planie i raczej nie będzie na bank.
Co do Stonu, to my tam nie jedziemy, nasz cel to Drvenik ,chyba że odpowiadasz komuś innemu :smo:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.05.2019 23:11

corrina napisał(a):
To jeszcze jedno pytanie, czy taka droga do Drvenika będzie dobra ?
https://goo.gl/maps/C3uP5qg9kiVsPB4u8

Hmmmm ja widzę na tym linku wyjazd z Mostaru zupełnie normalny, prosto na E73 czyli drogę ktorą przyjechaliśmy rok temu od strony Metković.


Mnie ten link pokazuje zupełnie coś innego - wyjazd z Mostaru po drugiej stronie Neretvy niż droga M17 (E73), potem lokalnymi dróżkami przez Rodoć i dalej na Citluk i Medjugorje! 8O 8O 8O 8O

A ze Stonem to faktycznie coś pomyliłem - jeśli do Drvenik to trasa przez Medjugorie i dalej autostradą jest całkiem dobra.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 09:54

Faktycznie ten link coś świruje, dziś widzę również drogę przez jakieś zadoopia ;)

Generalnie, ponieważ nie lubię za bardzo powtarzać tras, to tym razem widziałabym to tak (dziś jeszcze inaczej mi proponuje wujek Mapy):

Wyjazd z Mostaru:

01.JPG



I cała trasa:

02.JPG


Pytanie, jak realnie wygląda droga R424? Niestety chyba musi być super lokalna, bo nie ma street view.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 23.05.2019 10:49

Corrina - Może tak wygląda jak R423/6218, też tylko podgląd po stronie Cro. W BiH widok niedostępny.
Załączniki:
424.JPG
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 11:04

St.Witch napisał(a):
Bo właśnie zarezerwowałam naszą zeszłoroczną miejscówkę... w Mostarze :hearts: Opcja spędzenia późnego popołudnia i wieczoru jeszcze raz w tym magicznym miejscu jednak wygrała z poznawaniem nowego ;)

Ha,a ja właśnie po Twojej relacji z zeszłego roku zdecydowałam się na Mostar i polecany nocleg w ...Aurorze.
Pierwszy nocleg w Otocac ,drugi w Mostarze,a potem z Drvenika na Hvar czyli podobnie jak Wy :D



Bardzo się cieszę, że skusiłaś się na Mostar akurat po mojej relacji ;) Ale zapewniam, że jak wejdziesz na Klub Miłośników Mostaru, to już z niego nie wyjdziesz tak prędko i tylko utwierdzisz się w przekonaniu, że podjęłaś dobrą decyzję ;) :smo: :mrgreen:
W Aurorze oczywiście nie ma co oczekiwać luksusów, ale zapewniam, że wszystko jest sterylnie czyste, nowe a właścicielka przemiła. Ogólnie ja byłam w szoku, że za 130 zł można mieć dla 4 osób taki nocleg ze śniadaniem :lol: No i lokalizacja też super, bardzo łatwy dojazd z głównej drogi. Tylko koniecznie ściągnij sobie wcześniej mapy offline !
A kiedy uderzacie do Mostaru a potem na Hvar ?

:papa: :papa:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 23.05.2019 11:15

corrina napisał(a):
St.Witch napisał(a):
Tylko koniecznie ściągnij sobie wcześniej mapy offline !



Wystarczy Google Maps, czy proponujesz jakieś inne /Waze itp/
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 11:20

damianisko5 napisał(a):
corrina napisał(a):
St.Witch napisał(a):
Tylko koniecznie ściągnij sobie wcześniej mapy offline !



Wystarczy Google Maps, czy proponujesz jakieś inne /Waze itp/


Ja miałam google maps, podobno fajna jest też aplikacja Maps.me.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 23.05.2019 11:24

Dzięki, mam tą pierwszą. Przetestuję Maps.me. pozdr.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.05.2019 12:12

corrina napisał(a):
Pytanie, jak realnie wygląda droga R424? Niestety chyba musi być super lokalna, bo nie ma street view.


Nie jest taka zła, zwykła bośniacka droga, spokojnie do przejechania - be dziur czy innych niespodzianek. Nie jest aż tak dobra jak ta na zdjęciu w Chorwacji, ale jest OK. Tamtędy jeździ mnóstwo autokarów i aut prywatnych, więc jakość asfaltu musi być dobra.

Generalnie w BiH nie działa Street View - oprócz pojedynczych zdjęć.

Osobiście na takie kraje jak BiH polecam darmową nawigację na smartfona Navigator - działa offline i jest bardzo dokładna, bo oparta na OpenStreet Maps.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 23.05.2019 12:20

Dzięki za poradę. W aucie zawsze dwa; typowa nawigacja i smartfon. Ale zdarzało się, że navi gubił sygnał z satelity na terenie BiH i miałem trochę nieplanowanego zwiedzania Sarajeva.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone