Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 03.04.2014 21:02

Dawno temu jechałem przez Serbię i Bośnię. Jak teraz drogi tam wyglądają? czy dalej tak suszą że co miejscowość to suszara i miśki w cywilkach? Teraz Serbię sobie podaruje skupie się na samej BiH. Chciałbym tam zobaczyć przede wszystkim Sarajevo i Mostar. Nocleg znam ciekawy w okolicach Jablanica. Poniżej przesyłam link z GM z prośbą o ocenę : https://www.google.pl/maps/dir/Tychy/43 ... 1a!1m0!3e0
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2014 21:10

Policji po cywilnemu nie zauważyłem. Natomiast umundurowanych patroli jest sporo, szczególnie przy wyjazdach z miejscowości, pod koniec obszaru zabudowanego..

Stan dróg - lepszy niż w Polsce. Tyle, że góry, góry i jeszcze raz góry....
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 03.04.2014 21:22

Raul73 napisał(a):Policji po cywilnemu nie zauważyłem. Natomiast umundurowanych patroli jest sporo, szczególnie przy wyjazdach z miejscowości, pod koniec obszaru zabudowanego..

Stan dróg - lepszy niż w Polsce. Tyle, że góry, góry i jeszcze raz góry....


Potwierdzam :D ... na wjazdach też ich widziałam, dwa lata temu "capneli" nas za przekroczenie o 14 km, na wjeździe do Banja Luki :roll:

...I zakręty, zakręty :lol:

A trasa widzę, że prawie identyczna jaką my jeździliśmy :D różnica w "koncówce" :wink:
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 04.04.2014 13:38

dzięki za szybką odpowiedź. mam jeszcze pytanko na temat dróg. To są drogi taki że zmieszczą się 2 auta(jak z Jajce do Mostaru? czy takie jak na sv Jure?
tak z ciekawości ile mandat za to 14 km/h? i ile płaci się za upomnienie :lol: ?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.04.2014 18:35

Bezproblemowo mieści się 2 auta, ciężarówki się mijają więc jest miejsce :wink: , jednak trzeba uważać na zakrętach niestety bardziej "obyci" z tą drogą - i ci od ciężarówek , "ścinają" zakręty, ale ogólnie ruch i tak tam nie jest jakiś ogromny, a zazwyczaj jechaliśmy w sobotę. Oczywiście trzeba brać poprawkę na długość dojazdu, ale widoki Boskie :mrgreen: Tu masz filmik kiepskiej jakości ale ..poglądowo :wink:

O ile dobrze pamiętam to chciał 20 ojro .... ale po "krótkiej" rozmowie :lol: dostaliśmy pouczenie i nas puścił :D

My w ramach wdzięczności, podarowaliśmy mu domowej roboty Travaricę, którą dostaliśmy od Gospodarzy :D (i nie była to łapówka!!!, tylko podziękowanie :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2014 18:24

To jest zwykła szeroka trasa, taka jak u nas drogi krajowe czy wojewódzkie, tyle że z nieco węższym poboczem.

W niektórych miejscach może być problem z zatrzymaniem na poboczu, bo przez kilka kilometrów jest linia ciągła, pobocza brak, a obok drogi pola minowe - ale takich miejsc jest tylko kilka.

Za to na wielu dłuższych podjazdach jest zrobiony dodatkowy pas ruchu: prawym jadą te wolniejsze pojazdy, a te, które dają radę szybciej, mogą wyprzedzać lewym.
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 11.04.2014 16:01

dzięki :) czyli spokojnie dam rade. Troszkę bałem się że jako 1 kierowca nie dam rady (z powodu gór) ale już mnie uspokoiliście.
szymson
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymson » 18.04.2014 10:21

Czołem, powiedzcie proszę jak sytuacja polityczna/bezpieczeństwo w Bośni?
Ma to jakiś wpływ na trasę przez Sarajewo, Mostar? Na początku roku było sporo info o zamieszkach w BiH, ktoś był ostatnio, słyszał coś nowego?
Pzdr.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.04.2014 12:54

Po zamieszkach i demonstracjach nie ma już śladu. Co nie oznacza, że nie mogą w każdej chwili rozpocząć się kolejne.

W ubiegłym roku w maju również były demonstracje w centrum Sarajeva, a w lipcu cisza jak po śmierci organisty!

Natomiast sytuacja polityczna nie ma tu nic do rzeczy, bo są to demonstracje o podłożu typowo ekonomicznym - wszystkie grupy etniczne demontrują razem.
szymson
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymson » 19.04.2014 08:15

Dzięki wielkie za odpowiedź. Wybieram się w maju, więc mam nadzieję, że nie będzie powtórki z zeszłego roku.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 16.05.2014 07:56

szymson napisał(a):Wybieram się w maju, więc mam nadzieję, że nie będzie powtórki z zeszłego roku.

Pod rozwagę dla tych, którzy wybierają się w najbliższym czasie. Nie wygląda to dobrze :?
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 16.05.2014 09:07

Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 16.05.2014 20:24

Mam nadzieję, że się szybko uspokoi..,
szymson
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymson » 16.05.2014 21:21

Mi się dzisiaj cudem udało przejechać przez Bośnię, właśnie jestem w Mostarze, ale zdecydowanie odradzam. A właściwie, to nie ma szans, masakra, brak słów na to, co się tu dzieje, a i tak przejazd był możliwy tylko dzięki ciągłemu odbijaniu opłotkami na zachód i południe Bośni.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 18.05.2014 15:35

W których regionach jest najgorzej....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone