Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szymson
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymson » 18.05.2014 17:25

Jeśli chcesz jechać przez Samac-Doboj-Zenica-Sarejevo - zapomnij. W Samacu celnicy nie przepuszczali nikogo przez granicę, a składające się z kilkudziesięciu ciężarówek konwoje wojskowe jechały ratować ludzi. Ponadto, z wiadomości wiadomo, że Zenica zalana błotem, Sarajevo pływa, jeden z mostów zamknięty, kamienie pospadały na drogi.
Alternatywna trasa z północy na południe Bośni - Gradiska-Banja Luka-Jajce-Bugojno-Jablanica - udało nam się przekroczyć granicę. W Banja Luce ludzie ratowali auta i samochody, bo duża część z nich już była zalana, ale drogą dało się przejechać. Natomiast przy wylocie z Banja Luki policja zamknęła drogę i do Jajce można było jechać tylko górami. W piątek jeszcze się to udało, jak jest dzisiaj nie wiem, ale uczciwie odradzam, bo droga pod naciskiem tirów zaczęła się urywać. Nie masz żadnej gwarancji, że dojedziesz tam, gdzie chcesz. Później od Jajce do Jablanicy spokojnie, z przygodami i przejeżdżaniem przez cieki wodne płynące ulicami. To jednak powinno już ustać.
Wszystkie regiony od powyższej trasy na wschód - ryzyko jazdy kosmiczne. Wszystkie na zachód - możesz ryzykować, ale nie zdziw się, jak będziesz musiał w połowie drogi zawrócić.
Ja wracam z Chorwacji za tydzień i choć uwielbiam Bośnię zmieniam trasę na A1 i proponuję, abyś i Ty poszukał alternatywy.
Pozdrawiam.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.05.2014 21:41

pewnie wiele dróg i mostów i tak docelowo będzie w Serbii i BiH nieprzejezdnych w sezonie letnim, trzeba będzie nadłożyć drogi i dać "zarobić" Chorwatom na bramkach...:/
a miałem w planie zobaczyć Durmitor...:/
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 18.05.2014 21:45

Miałem jechać drogą: Orasje, Tuzla, Sarajewo, Trebinje, Mlini. Teraz sam nie wiem. Jadę w Lipcu. Dokładnie 5 lipca. Może do tego czasu wszystko sie uspokoi. Zdążą usunąć z dróg zwały pozostawione przez wodę :!:
szymson
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymson » 19.05.2014 09:37

Czyli klasyczny wschód. Może zdążą, gorzej pewnie w miejscach, w których te drogi pourywało. I choć to 5 lipca, to przygotuj sobie trasę alternatywną.
Powodzenia!
hryc20824
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 07.07.2009
Powódź w Bośni - przejazd ,drogi , warunki maj 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hryc20824 » 19.05.2014 10:29

Witam forumowiczów , zacząłem nowy wątek bo istniejące nie wyczerpują tematu dróg w Bośni po powodzi . Ja mam wyjazd 15.06 i czarno to widzę . Jadę od Budapesztu przez Chorwacje Bośnie i znowu Chorwacja .Z tego co napisał gospodarz w cro jest ogólnie ok ale co do Bośni to nie wiedział .Poszukałem i znalazłem stronę bośniackiego auto klubu : bihamk.ba/ to już jest właściwa mapka z warunkami na drogach.( kurde mol z linkiem nie chce sie ładować !!!!! tak więc sami musicie włączyć na tej stronie mapkę z prawej strony stanje na putevima ) Ja jade przez Bos.Samac Doboj Maglaj Sarajevo Mostar . Z tego co widze Samac zamknięty jak i Maglaj-Doboj . Słobo posługuje sie językiem srb-chor więc z tego co zrozumiałem ( po kliknięciu na czerwony znaczek na mapie w danej miejscowości) drogi zamknięte do sierpnia ( kolovoz czy srpanij bo nie wiem ) . Tak więc wychodzi że główna droga zamknięta . Orientujecie sie jakie były te boczne drogi i czy warto sie pchać ? Może ktoś lepiej posługuje sie językiem i poczyta komunikaty . Pozdrawiam Hryc.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 19.05.2014 19:24

Szkoda, że nigdzie nie ma dokładnych danych na temat tej powodzi. Przydałaby się mapa. Przydałaby się informacja, czy drogi sa przejezdne.
No ale na razie bośniacy mają większy problem na głowie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Powódź w Bośni - przejazd ,drogi , warunki maj 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.05.2014 21:48

A po co zakładać nowy temat, skoro można zapytać w tym?

https://www.cro.pl/droga-przez-bosnie-t33457-75.html
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: Powódź w Bośni - przejazd ,drogi , warunki maj 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 20.05.2014 10:35

Ta stronka też może się przydać:
http://www.aamkbih.ba/Default.aspx?pageid=2

Niestety moje plany przejazdu przez BiH mogą spalić na panewce :cry:
Planowany wyjazd 8.07
tomislav84
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2014
Re: Powódź w Bośni - przejazd ,drogi , warunki maj 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomislav84 » 20.05.2014 13:03

hryc20824 ja tą trasę z Budapeszt Mostar Kotor chciałem pokonać 14.06 wiec dzień wcześniej może przetrę ci szlaki :) chociaż nie wykluczam że wycofam się i pojadę przez cro do Mostaru i później MNE
Ostatnio edytowano 20.05.2014 19:42 przez tomislav84, łącznie edytowano 1 raz
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 20.05.2014 15:10

Bardzo im współczuję, jechałem przez pn Bośnię i Sarajevo do Czarnogóry w zeszłym roku.
A wie ktoś może, jaka sytuacja jest na wschód od Sarajeva? Chodzi mi o drogę do granicy z Montenegro. Czy Piva też wylała? Czy da się tamtędy dojechać do Durmitoru? A jak jest teraz W Czarnogórze? Będę wdzięczny za wszystkie aktualne informacje.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2014 15:38

Tranzyt przez BiH do płd Chorwacji ograniczony lub na niektórych przejściach wstrzymany - info
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 20.05.2014 19:09

Widząc ogrom zniszczeń długo drogi będą nieprzejezdne....
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 20.05.2014 19:19

A mnie ten tranzyt właśnie interesuje juz 05.07
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Powódź w Bośni - przejazd ,drogi , warunki maj 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 20.05.2014 19:20

tomislav84 napisał(a):hryc20824 ja tą trasę z Budapeszt Mostar Kotor chciałem pokonać 14.05 wiec dzień wcześniej może przetrę ci szlaki :) chociaż nie wykluczam że wycofam się i pojadę przez cro do Mostaru i później MNE


Chyba 06, ale to nie ważne proszę o informacje po powrocie..
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.05.2014 20:08

No nie wygląda to optymistycznie. Do lata nie zostało duzo czasu, a przecież najpierw trzeba to wszystko osuszyć i zająć się ludźmi w pierwszej kolejności - przecież tam ucierpiało milion osób! Drogi zostaną na potem.

Pocieszeniem jest fakt, że o ile przejście w Orašje jest zamknięte, o tyle główna trasa przez Tuzlę do stolicy (M-18) nie została tak poważnie uszkodzona jak drogi na Podrinju czy w rejonie Zenicy. Bardzo możliwe zatem, że w pierwszej kolejności będzie przywracany pełen ruch właśnie na M-18.

Tym bardziej, że na koniec czerwca w Sarajevie była planowana wielka uroczystośc międzynarodowa z okazji 100-lecia wybuchu I wojny światowej. W tej sytuacji wątpliwe, czy się odbędzie, ale jeśl jednak, to szlaki turystyczne będą chcieli ponaprawiać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone