Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.05.2014 22:37

Doman73 napisał(a):A Sarajewo, Trebinje?


Hercegovina nie została dotknięta powodzią - tam jest bezpiecznie.
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 22.05.2014 06:39

Ja w dniu 2014.06.10 wyjeżdżam do Czarnogóry i jadę przez Sarajewo i dalej M18 (E762) kanionem rzeki Bistrica (Foča, BROD) dalej Drina i Pliva do Durmitor. Po przeczytaniu wczorajszych informacji na tej stronie zadzwoniłem do Pana Dragana we wsi Trsa (u którego będziemy spać dwie noce). Stwierdził on, że na odcinku TRSA - BROD droga jest przejezdna dla samochodów osobowych w obydwie strony. Mało tego to na podawanej stronie www.aamkbih.ba - 2 dni temu napisali, że na tym odcinku nie przepuszczają samochodów ciężarowych. Dobrze ktoś z Państwa napisał, że powódź jest jest, ale w dorzeczu Sawy, a to na razie skutecznie blokuje dojazd do Bośni jadąc z Polski. Do kraju zamierzam wrócić pociągiem BAR - SUBOTICA w dniu 28.06.2014. Obecnie ta linia kolejowa jest zamknięta. Jestem w stałym kontakcie z Panią w Podgoricy. Zakładam, że do 10 czerwca drogi udrożnią. Zresztą wczoraj już pokazywali jak ludzie przystąpili do czyszczenia. Ponadto należy pamiętać, że dla Sarajewa droga od Bosanski Šamac przez Zenicę to ważny trakt
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 22.05.2014 08:14

Szanowni Państwo,
Przygotowując się do wyjazdu do Czarnogóry czytałem wiele informacji, a w tym na niniejszym portalu. Najwięcej trudności sprawiały mi noclegi po drodze. Dziwię się, że niektóre wpisy na ten temat są piętnowane (przez osoby, które jak gdyby miały coś więcej do powiedzenia), a niektóre nie. Nie wiem, o co chodzi?
Poniżej podam kilka miejsc noclegowych – bez przedpłat. Może ktoś skorzysta.
Polska:
Będę nocował w Ustroniu. Tu skorzystałem maps.google.pl – po zbliżeniu pojawiają się noclegi. Ja zarezerwowałem nocleg z 10/11.06 za 4 dorosłe osoby na 1 noc zapłacę 120 zł.
Budapeszt:
1.Jest dobra strona: http://forum.wegierskie.com/Noclegi-Tan ... udapeszcie. Ja zarezerwowałem nocleg w Kocsis Szálló z 30.06/1.07 i za 4 dorosłe osoby na 1 noc zapłacę 8800 Ft.
2. Podawany jest w różnych miejscach - Dom Polski Ohegy utca. 11, H-1103 Budapest tel. +36 1 262 6908 mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl – Monika Molnar (Polka) – 11 €/ od osoby na 1 noc bez jedzenia – w moim czasie brak miejsc.
Sarajevo – tu miałem duży problem ze znalezieniem:
1. Ja zarezerwowałem nocleg z 11/12.06 za 4 dorosłe osoby na 1 noc zapłacę 40 euro. Jest to Old Town Accommodation 9 Džinina, Novo Sarajevo +387 62 139 019 –10 euro adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
2. Stowarzyszenie Obywateli Polskiego Pochodzenia "POLSA" SARAJEWO E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, tel.: +387 33 200 531 (od godz 9-17), Tel.: +387 33 440 107 (po godz. 17 tej), Tel. kom. +38 761 251 479. - Irmina Cengic adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. To Polka, która może pomóc w znalezieniu noclegu czy udzielić pomocy. To ze strony MSZ, ale z Panią Irminą korespondowałem.

Serbia:
Wstępnie zarezerwowałem. VILA VERONA PALIĆ ul.: Begejska 28 http://www.vilaverona.com/ +381 64 189 52 66.

Muszę stwierdzić, że do wyjazdu do Czarnogóry zdecydowały opisy podawane na tej stronie, a szczególnie Pana Krzysztofa gorace-wrazenia-z-czarnogory-t20985-30.html za co tym Państwu dziękuję. Namówili mnie przez swój opis do zwiedzenia Durmitoru. Zobaczyłem też wiele filmów na youtube, szczególne o kanionie pliva. Szukając znalazłem we wsi Trsa agroturystykę MILOGORA, gdzie spędzimy 2 noce. Skorzystamy tam z „JEEP SAFARI” żeby przejechać się „Durmitorskim prstenom”. Warunki spartańskie. 10 € od 1 osoby za nocleg ze śniadaniem. Adres: Pan Dragan www.milogora.me E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Tel: +382 (0) 68 522 410.

O drodze z Foća do HUM (M18), tzn.: o tym trudnym odcinku wielokrotnie opisywanym mogą udzielić informacji na stronie http://tara-rafting.com/kontakt np.:Dejan Ćalasan: +381 64 1421 255, +381 65 533 11 34
O pociągu BAR – SUBOTICA informacji może udzielić Pani Rajka Marinovic adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl – ta Pani pracuje w informacji kolejowej, ale uczynna.

Podsumowując jedziemy przez Bośnię. Nie przejmuję się minami, bo po polach nie będę biegał. Dróg dojazdowych jest kilka, którąś będzie czynna. Do zobaczenia w Petrowacu od 14 czerwca.
Jestem przekonany, że drogi w Bośni od 11 czerwca będą przejezdne.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2014 09:21

MarekBogdanski napisał(a):Szanowni Państwo,
Przygotowując się do wyjazdu do Czarnogóry czytałem wiele informacji,

oj widzę, że przygotowania na ostro i raczej mocno czasochłonne; u mnie wszystko bez rezerwacji...
być może skorzystam z noclegu w Trsie na Agroturystyce Milogora, gdyż kiedyś oglądając na necie spodobały mi się domki (budy :) ) tylko z dwoma łóżkami i nic więcej, wszystko zależy od czasu przejazdu, o której tam będę, bo celem jest Camp Ivan Do w Zabljaku;
pozostaje pytanie czy jest tam na Agroturystyce dostępna łazienka i w jakim jest stanie :?:
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 22.05.2014 09:50

Do Pana te kiero. Jest w budynku (da svaka soba ima kupatilo). Ja z żoną nie jesteśmy już młodzi. Syna mam dorosłego, ale ma problemy zdrowotne od urodzenia. Myślę, że damy sobie radę. Najwyżej śniegu trochę rozpuścimy. Korespondencja z Panem Draganem jak na razie układa się dobrze.
Dla zachęty podpinam kilka zrzutów, które mogą się przydać (chociaż wiem, że nie powinny być w tym miejscu)
Załączniki:
US-988.jpg
US-987.jpg
8 Przełęcz_Sedlo  (2).jpg
8 Przełęcz_Sedlo  (1).jpg
2 Ddroga do TRSA  (4).jpg
Ostatnio edytowano 23.05.2014 07:24 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 2 razy
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 20:31

Poproszę o kolejne informacje. Jak tam trasa Orasje - Tuzla?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.05.2014 20:39

Doman73 napisał(a):Poproszę o kolejne informacje. Jak tam trasa Orasje - Tuzla?


http://www.aamkbih.ba/Default.aspx?pageid=2

Wygląda, że to przejście gr. w Orasje nadal jest zamknięte.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 20:41

Wiem, już widziałem. Moze niedługo się wszystko uspokoi.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.05.2014 20:45

Oby :(
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 23.05.2014 06:34

Wczoraj poprosiłem Pana Doni o informację o sytuacji w samego Sarajewa (wiadomo, że rzeka Miljaka zerwała kilka mostów w samym centrum). Odpisał:
Thanks for sympathizing with people here,it such a tragedy!
Hope everything will be much better soon.
For a streets I think it should be fine by then.
Hope you are very well!
Czyli, że sytuacja normuje się. Zakładam, że do 10 czerwca będzie znoście.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.05.2014 08:07

MarekBogdanski napisał(a):Do Pana te kiero. Jest w budynku (da svaka soba ima kupatilo).
Dla zachęty podpinam kilka zrzutów

thx,
ostatnia fota bezcenna i mam nadzieję zrobić podobną, gdyż ostatnio był przejazd drogą widoczną na zdj. na dole
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 23.05.2014 11:13

MarekBogdanski napisał(a):Do Pana te kiero. Jest w budynku (da svaka soba ima kupatilo). Ja z żoną nie jesteśmy już młodzi. Syna mam dorosłego, ale ma problemy zdrowotne od urodzenia. Myślę, że damy sobie radę. Najwyżej śniegu trochę rozpuścimy. Korespondencja z Panem Draganem jak na razie układa się dobrze.
Dla zachęty podpinam kilka zrzutów, które mogą się przydać (chociaż wiem, że nie powinny być w tym miejscu)



Gdzie to jest...
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 23.05.2014 12:54

Ale co?
Ja pokazałem zrzuty z Durmitoru i wsi Trsa, a w niej agro.. MILOGORA (jest w maps google)
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 23.05.2014 13:54

Zdjecia sie nie zaladowaly..
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Droga Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 23.05.2014 16:40

U mnie na dwóch komputerach są
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone