Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 29.07.2011 20:04

Być w Sarajewie i przejechać się "aleją snajperów" tam i z powrotem, bezcenne.
Za wszystko inne zapłacisz markami bośniackimi, lub ojro. :mrgreen:

Twarzy żebrzącej dziewczynki przyklejonej do mojej szyby na czerwonym świetle w Sarajewie nie zapomnę do końca życia. :cry:
bobby
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2011
Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobby » 31.07.2011 10:26

Witam wszystkich forumowiczów Cro.pl. Wybieram się wkrótce po raz pierwszy do Chorwacji. Dziękuję za wszystkie bezcenne rady jakich bezinteresownie udzielacie. Jestem pod wrażeniem zaangażowania wielu użytkowników. Wielkie dzięki.
Mam pierwsze pytanie.
Wpisuję trasę Budapest - Slano w Via Michelin. Wytycza mi trasę przez Mohac - Bosanski Samac - Sarajewo - Mostar. Nie przejeżdża przez Banja Luke. Czy to jakaś nowa droga, czy może jakaś beznadziejna i należy jednak jechać przez Banja Lukę?
darkmen1978
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkmen1978 » 31.07.2011 10:59

Byłem w Czarnogórze 18-25 lipca jechałem 2 razy przez Bośnię polecam każdemu kto chce coś zobaczyć a nie naginać przez autostrady... napiszę coś innym razem jak mace pytanie to piszcie :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.07.2011 11:12

bobby napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów Cro.pl. Wybieram się wkrótce po raz pierwszy do Chorwacji. Dziękuję za wszystkie bezcenne rady jakich bezinteresownie udzielacie. Jestem pod wrażeniem zaangażowania wielu użytkowników. Wielkie dzięki.
Mam pierwsze pytanie.
Wpisuję trasę Budapest - Slano w Via Michelin. Wytycza mi trasę przez Mohac - Bosanski Samac - Sarajewo - Mostar. Nie przejeżdża przez Banja Luke. Czy to jakaś nowa droga, czy może jakaś beznadziejna i należy jednak jechać przez Banja Lukę?


W tamtym roku jechaliśmy przez Sarajewo właśnie, a w tym przez Banja Lukę. Drogi porównywalne, ale mnie bardziej do gustu przypadła ta przez Banja Lukę :D . Zarówno widokowo, jak i czasowo.
Jak masz jakieś dodatkowe pytania, to pytaj śmiało :D
bobby
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobby » 31.07.2011 17:20

pojawiają się jednak głosy, że jest to trasa dosyć upierdliwa, wolna, z częstymi przyczajonymi radarowcami. Z Budapesztu jedzie się ok. 10 godzin, po kilku godzinach jazdy chyba jednak trudno zachwycać się widokami ??
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.07.2011 17:31

bobby napisał(a):pojawiają się jednak głosy, że jest to trasa dosyć upierdliwa, wolna, z częstymi przyczajonymi radarowcami. Z Budapesztu jedzie się ok. 10 godzin, po kilku godzinach jazdy chyba jednak trudno zachwycać się widokami ??


No nie jest to trasa szybka, policji faktycznie trochę było.
Ale nam jazda autostradami się już znudziła i z tej trasy byliśmy zadowoleni.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 03.08.2011 12:31

Czy mógłby ktoś podać (przynajmniej orientacyjnie) odległość od Osijek do Dubrovnika przez Sarajevo? Jak wklepuję w Google Maps to nie chce wyznaczyć trasy przez Bośnię. Interesuje mnie odcinek Osijek-Sarajevo i Sarajevo-Dubrovnik. Jak to jest z opłatami za przejazd w Bośni, czy to prawda że bez opłat? Jak z dostępnością LPG ? Pamiętam że w 2007 jadąc ze Splitu do Dubrovnika Jadranką tankowałem na tym bośniackim cypelku gaz (w podobnej cenie jak w PL), czy w głębi lądu też jest raczej dostępny?
joey
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joey » 03.08.2011 12:51

Osijek - Dubrovnik przez Tuzlę, Sarajvo i Mostar - ok. 570 kilometrów (może być trochę dalej jeśli przez Zenicę). Pokombinuj: http://www.viamichelin.pl/ :)

Za przejazd w Bośni płacisz tylko na odcinku tuż przed Sarajewem, 1EUR.
Co do LPG nie wiem, mogę się rozejrzeć jak będę jechał. Na forum pewnie znajdziesz takie info.
bikerenko
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bikerenko » 03.08.2011 22:12

LPG praktycznie na każdej stacji. Cena najlepsza na całej trasie, 1,05-1,20 KM czyli w okolicach 2,15-2,50 pln także do pełna na Słowacji, jak się uda przelecieć Węgry i ten kawałek Cro na gazie to ok a jak nie to zatankuj tylko trochę na Węgrzech albo w Chorwacji a do pełna w Bośni. Na Węgrzech gaz najdroższy i słabo dostępny, w Chorwacji też nie za wesoło, trzeba szukać ale da się. Ale jeszcze raz przypomne najlepiej tankować w Bośni. Płacenie kartą bez problemu, Euro bez problemu.
Adolvo
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 17.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adolvo » 04.08.2011 04:16

jak można nie chcieć jechać Doliną Vrbas..

to tylko namiastka..
wiewoj
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewoj » 04.08.2011 06:10

Adolvo napisał(a):jak można nie chcieć jechać Doliną Vrbas..

to tylko namiastka..


Potwierdzam-opad szczęki murowany :). I przez to droga "niebezpieczna"-człowiek ma chęć wgapiać się w krajobrazy zamiast skupić na prowadzeniu auta :)..
I przy okazji uwaga dla tych co może się boją jakości bośniackich dróg-są lepsze niż u nas.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.08.2011 08:15

Adolvo napisał(a):jak można nie chcieć jechać Doliną Vrbas..

to tylko namiastka..


Potwierdzam - dolina Vrbas - przepiękna :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.08.2011 08:57

wiewoj napisał(a):I przy okazji uwaga dla tych co może się boją jakości bośniackich dróg-są lepsze niż u nas.


A moga być jeszcze gorsze niż u nas? :D :D

A tak na poważnie - potwierdzam! Jakość dróg super, nawet na tych mniej uczęszczanych nie znajdziesz ani kolein, ani dziur.

Swoją drogą, jak to możliwe, że biedny, półdziki kraj po cieżkiej wojnie ma lepsze drogi niż podobno cywilizowany kraj będący w Unii?
lewek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewek » 07.09.2011 10:59

Przejechaliśmy w 2 samochody do Czarnogóry trasą: Kosice (Słowacja) Budapeszt (Węgry), Osijek (Chorwacja), Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) i przez przejście w Stjepan Polje wylądowaliśmy w Czarnogórze, którą następnie objechaliśmy.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany jakimś szczegółem, to niech pyta.
Odnośnie tego wątku - drogi w Bośni i Hercegowinie są całkiem przyzwoite, nie napotkaliśmy w zasadzie żadnych utrudnień, nigdy nie zatrzymała nas policja, natomiast sama końcówka trasy przez BiH - tj. przed przejściem w Stjepan Polje dostarczyła nam mocnych wrażeń - wąska, górzysta dróżka z wielkimi dziurami, wyrwami, krótkimi odcinkami bez asfaltu itd. Generalnie do przejechania, ale nie w nocy i z dużą dawką ostrożności.
Natomiast drogi w Czarnogórze są już zupełnie dobre, problemem natomiast mogą być sami Czarnogórcy, którzy zachowują się momentami jak wariaci, do tego impulsywni wariaci, zwłaszcza na wybrzeżu (w górach jest spokojniej).
bobby
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2011
czy ja wiem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobby » 07.09.2011 15:58

Jechałem tą trasą jakieś 2 tygodnie temu. Było ciężko. Ciągłe wleczenie się za kolejnymi ciągami pojazdów. Na końcu autostrady nad Sarajewem musiałem dać w łapę za przekroczenie prędkości.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone