Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice, Crowakacje 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 30.08.2013 21:57

agary35 napisał(a):Czytam relacje i zachwytem oglądam super foty a zwłaszcza te z kapliczki w Orebicu na których jak piszesz dramatyzm chmur zwiastował nadchodzącą burze - czy przypadkiem nie było to w sobotę 10.08 ?


Rzeczywiście, sprawdziłem, byliśmy w Orebicu 10. sierpnia. ;-)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 30.08.2013 21:59

mama_Kapiszonka napisał(a):
iwwoj napisał(a): To jest miód na moje uszy ...

Człowiek się całe życie uczy - to tak się te świece dla Shreka produkują? :roll: :lol:


Powtarzając, czasami coś się powie i nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Z tym miodem to całkiem "dobrze" wyszło. Miód i uszy. Ładnie, ładnie. :oops:
Pozdrawiam :oczko_usmiech:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 31.08.2013 07:20

Do Drasnic robiliśmy w tym roku trzecie podejście. Myślę że ostatnie, bo nie udało sie nam przekonać do tej miejscowości. Ale do relacji chętnie zaglądam. Foteczki....miodzio.....

Pozdrawiam - Iwona
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 31.08.2013 08:19

Iwona75 napisał(a):Do Drasnic robiliśmy w tym roku trzecie podejście. Myślę że ostatnie, bo nie udało sie nam przekonać do tej miejscowości. Ale do relacji chętnie zaglądam. Foteczki....miodzio.....
Pozdrawiam - Iwona


Nie jest moim zamiarem w tym miejscu przekonywać kogokolwiek do Drašnic, czasami podoba nam się coś lub nie. Kwestia gustu. A "de gustibus non disputandum", jak mawiali Rzymianie. :oczko_usmiech:
Cieszę się jednak, że tu zaglądasz. Bardzo mi miło, że mimo braku przekonania do tego miasteczka, moja relacja jest przez Ciebie nawiedzana. Pozdrawiam.
- Wojtek :papa:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 31.08.2013 11:17

iwwoj napisał(a):Wtorek, 6 sierpnia

Będąc w Chorwacji, postanowiliśmy, że tym razem odwiedzimy Medjugorie. Wahaliśmy się, gdyż jest to miejsce, które budzi kontrowersje. Więc, aby móc zabrać głos w ewentualnej dyskusji, postanowiliśmy, że tam zajedziemy.

Droga wiła się wśród gór, było nawet całkiem ciekawie. W końcu dotarliśmy do granicy Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną. Tam oczywiście paszporty, dowód rejestracyjny auta oraz zielona karta i jesteśmy już w BiH.

DSC_8545.JPG


Teraz tylko dojechać do Medjugorie.

DSC_8540.JPG


A w końcu jesteśmy. Zaparkowaliśmy na darmowym (chyba) parkingu przykościelnym i ruszyliśmy do kościoła.

DSC_8520.JPG





Na granicy celnik chciał od Ciebie zielona kartę, Czy sam mu dałeś razem z dokumentami?? Ja kilka razy w tym i poprzednik roku przejeżdżałem Bośniacką granicę i ani razu nikt nie chciał ode mnie zielonej karty.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 31.08.2013 11:45

banankochan napisał(a):
iwwoj napisał(a):Wtorek, 6 sierpnia
Będąc w Chorwacji, postanowiliśmy, że tym razem odwiedzimy Medjugorie. Wahaliśmy się, gdyż jest to miejsce, które budzi kontrowersje. Więc, aby móc zabrać głos w ewentualnej dyskusji, postanowiliśmy, że tam zajedziemy.
Droga wiła się wśród gór, było nawet całkiem ciekawie. W końcu dotarliśmy do granicy Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną. Tam oczywiście paszporty, dowód rejestracyjny auta oraz zielona karta i jesteśmy już w BiH.
Teraz tylko dojechać do Medjugorie.
A w końcu jesteśmy. Zaparkowaliśmy na darmowym (chyba) parkingu przykościelnym i ruszyliśmy do kościoła.


Na granicy celnik chciał od Ciebie zielona kartę, Czy sam mu dałeś razem z dokumentami?? Ja kilka razy w tym i poprzednik roku przejeżdżałem Bośniacką granicę i ani razu nikt nie chciał ode mnie zielonej karty.


Z tego co pamiętam, daliśmy pogranicznikowi paszporty, a on zażądał dowodu rejestracyjnego i zielonej karty. Więc okazałem mu je, byłem przygotowany, nieraz bowiem już granicę bośniacką przekraczaliśmy. Ot i tyle tego. :lol:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 31.08.2013 11:50

No to i ja się wcisnę gdzieś w kącik. Peljesac, Dubrovnik, Mostar - nasze wspaniałe 2 tygodnie z 2012 roku :D
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 31.08.2013 11:52

ruwado napisał(a):No to i ja się wcisnę gdzieś w kącik. Peljesac, Dubrovnik, Mostar - nasze wspaniałe 2 tygodnie z 2012 roku :D

Zapraszam serdecznie. :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 08:56

Dla ducha już trochę było, teraz coś dla ciała

Ribarska Noć

Spacerując po naszym miasteczku zauważyliśmy ogłoszenia o "Ribarskiej Noci". Pójdziemy - a co!
I tak wieczorkiem wybraliśmy się rodzinnie do portu. A tam masa ludzi, gdzie oni wszyscy przyszli - pomyślałem. Panowie ubrani w pasiaste podkoszulki rozpoczęli ustawianie grilla i rozpoczęło się grillowanie ryby.

_DSC8940.JPG

_DSC8939.JPG

_DSC8941.JPG


Ustawiła się kolejka. A potem wśród kolejki wędrowała "niespodzianka".
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 09:00

A oto i wspomniana wyżej "niespodzianka"

_DSC8950.JPG


Nasza "niespodzianka" wędrowała wśród kolejkowiczów, cierpliwie oczekujących na swoją rybkę, z poczęstunkiem w postaci kieliszka rakiji. Wszyscy skwapliwie korzystali z bonusa. Więc robiło się wesolutko.
W końcu udało się nam dotrzeć do grilla i rybkę dostać. Do rybki chlebek i szklanica czerwonego wina.

No to do jedzenia czas się zabrać.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 09:05

Organizatorzy ustawili stoły do "konsumpcji", więc wygodnie rybka została zjedzona.

_DSC8969.JPG


Potem były tańce i chorwacka zabawa. Misiek ruszył w tany.

_DSC8973.JPG
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 09:09

Miały być pierwsze, ale i na koniec też chyba mogą być. Nasz kochany synek w oczekiwaniu na rybkę, pozował do zdjęć.

_DSC8933.JPG

_DSC8945.JPG


I to tyle z Ribarskiej Noci :papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 17:02

Wakacje za nami. Szkoda. :cry:
Chciałbym w tym miejscu pokazać Wam kolejny punkt na liście naszych wakacyjnych wycieczek w Chorwacji, a mianowicie Salonę.
Salona to punkt, który mieliśmy zaliczyć dużo wcześniej, jeszcze w 2010 roku, niestety jakoś nam nie było po drodze.
W tym roku zawędrowaliśmy i tam. Starożytności okazały się godne naszej uwagi. Z przewodnika dowiedzieliśmy się, że potrzeba na nią około 2 godzin. Powiem Wam szczerze, że dla fotoamatorów dwie godziny w Salonie to trochę za mało. Najważniejsze wziąć ze sobą dużo wody i zacząć zwiedzanie. Może dla niektórych wyda się to zmarnowanym czasem, ale my lubimy takie starocia.
Spójrzcie, proszę, na Salonę naszymi oczami.

_DSC9050.JPG

_DSC9051.JPG

_DSC9053.JPG

_DSC9054.JPG
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 17:07

I dalej wędrujemy wśród wykopalisk.
_DSC9059.JPG

_DSC9062.JPG

_DSC9065.JPG

_DSC9068.JPG
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 01.09.2013 17:13

_DSC9079.JPG

_DSC9085.JPG

_DSC9093.JPG

_DSC9099.JPG


Bez komentarza - jak zwykle odsyłam Was do przewodników, z których można wyczytać wszystko o Salonie. Moje opowieści o historii Salony, w tym miejscu, będą z pewnością nie na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Drasnice, Crowakacje 2013 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone