Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukprzemkry
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2016
Restauracje w Draśnicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukprzemkry » 21.07.2020 18:00

Witam. Mam pytanie do osób które są lub które były w tym roku w Draśnicach. Chodzi mi o tamtejsze restauracje - jeśli mam dobrą pamięć - są 3. Z racji że będziemy tam 1 sierpnia zatem pytanie jest takowe: czy one są otwarte ? Jak patrzę na Trip-ie to jedna jest otwarta, druga zamknięta a trzecia otwarta tylko do południa (wygląda jakby była restauracją hotelową, choć z ogólnym dostępem). Czy jest mi ktoś w stanie rozjaśnić sprawę, istotną jakby nie było, gdyż chcieliśmy się stołować na miejscu, a nie wiem czy jest to możliwe. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 27.07.2020 15:59

Restauracji jest więcej niż trzy, Ja byłem w co najmniej w pięciu. Nie wiem o których Ty myślisz ale ta restauracja z linku poniżej powinna być na 99 % otwarta, gdyż obsługuje gości ze swoich apartamentów: https://www.google.pl/maps/place/Restor ... 7.1113925#
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 30.07.2020 23:17

Byłem dwa razy w Drasnicach i nigdy bym nie powiedział, że jest tam aż 5 restauracji... W tej hotelowej nie byłem, więc się nie wypowiadam, ale w "porcie" w zasadzie był tylko Puntin. Widziałem gdzieś obok reklamę jakiegoś fast foodu i to chyba tyle. Reszta to raczej drink bary, typu Apollo lub Porat.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 31.07.2020 20:57

Ostatnie trzy lata spędziłem w Drasnicach zjeść można w trzech konobach: Morski Dvor , Puntin i w Restoran Plaža . W Morskim stołowaliśmy się przez większość pobytów (z racji odległości od apartmana) , niestety co rok to coraz mniej i drożej to samo danie w jednym dniu rewelacja innym razem fantazja kucharza ,właściciele naprawdę bardzo mili , ogólnie da się zjeść ale szału nie ma . Puntin nie jest najgorzej ale moim zdaniem totalna masówka zero jakiegoś klimatu byle szybko i wypad bo czekają następni . Plaža obsługuje także hotel - w czasie pory "obiadowo-kolacyjnej" większość stolików zarezerwowana , jedliśmy kilka razy , nie można narzekać smacznie i sporo , cenowo trochę drożej niż w pozostałych . Reszta to tak jak napisał Koenig raczej drink bary
johhnny
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) johhnny » 28.08.2020 14:12

Czy ktoś z Was mieszkał może w Vila Mila Mare i ma bezpośredni kontakt do właścicieli?
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.08.2020 15:37

savic napisał(a):Ostatnie trzy lata spędziłem w Drasnicach zjeść można w trzech konobach: Morski Dvor , Puntin i w Restoran Plaža .

W zeszłym tygodniu Morski Dvor był zamknięty. Wyglądało na zamknięte od dawna.
Czynna była Plaža, Puntin i jakiś niewielki lokal z pizzą w pobliżu piekarni.
baily
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) baily » 11.01.2021 13:18

Czy zejście do wody jest w miarę łagodne. Czy to jest odpowiednie miejsce dla dzieci 4,6 lat?
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 19.01.2021 21:19

W większości miejsc wejście do morza jest łagodne a podłoże żwirowe. Poniżej plaża obok apartamentów TILA gdzie mieszkałem.
Załączniki:
plaża_Tila.jpg
kokoliew
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2021
Drašnice, pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokoliew » 29.07.2021 22:14

Witam wszystkich
Proszę o konkretne odpowiedzi na kilka pytań osób które są lub też były w Drašnicach w tym roku
Czy w knajpach można płacić kartą ?
Czy jest możliwość wymiany w knajpkach euro na kuny ? Jeśli tak jaki kurs proponują?
Jakie ewentualnie polecacie miejsca gdzie można dobrze zjeść ?
Dziękuje za info wyjazd w sobotę ;)
kokoliew
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokoliew » 30.07.2021 16:43

Nikt tam nie jeździ :/ ??
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.07.2021 16:55

O co chodzi z tą wymianą kasy w knajpach?
Bo szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem.
Chyba, że kantory miałeś na myśli....

W Drasnicach nie byłem, więc nie pomogę.
Spróbuj przejrzeć dział z relacjami, użyj wyszukiwarki.
Coś powinieneś znaleźć.
kokoliew
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokoliew » 30.07.2021 18:22

W Podacy można w knajpie wymienić euro na kuny Przykładowy kurs z lipca to 750 kun za 100 e lub 730 w pizzerni przy plaży Kelner bez problemu wymieni
Robiłem tak dwa i rok temu
Stąd moje pytanie
kokoliew
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokoliew » 05.08.2021 12:58

Tak więc sam odpowiem Może komuś się przyda info
W knajpie puntin można płacić kartą i oczywiście wymienic euro na kuny u kelnera 740 kun za 100 euro Kurs nie najgorszy więc do kantoru jechać 10 km się nie opłaca
mlodaaa01
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodaaa01 » 03.07.2022 10:47

Hej! Odświeżam temat Drasnic :D Czy ktoś, to był w zeszłym roku mógłby mi powiedzieć, jak wygląda ta szutrówka do Igrane? Zastanawiam się, czy da się tam sensownie pojeździć rowerem - i nie mam tu na myśli "górala" czy mtb tylko takie klasyczne, miejskie, turystyczne rowery :D Jest ta droga ubita na tyle, że bez problemu da się pojeździć, czy raczej wszystko jest luźne i rozjeżdża się pod nogami? Zastanawiam się, czy jest sens targać rowery tyle kilometrów, czy w ogóle będzie gdzie tam pośmigać (oczywiście nie magistralą, bo mamy 9 latka na swoim rowerze, i ja mam małego pasażera na gapę na bagażniku :lol: ), jak myślicie??
Z góry dzięki za odpowiedź :smo:
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 03.07.2022 10:57

mlodaaa01 napisał(a):Hej! Odświeżam temat Drasnic :D Czy ktoś, to był w zeszłym roku mógłby mi powiedzieć, jak wygląda ta szutrówka do Igrane? Zastanawiam się, czy da się tam sensownie pojeździć rowerem - i nie mam tu na myśli "górala" czy mtb tylko takie klasyczne, miejskie, turystyczne rowery :D Jest ta droga ubita na tyle, że bez problemu da się pojeździć, czy raczej wszystko jest luźne i rozjeżdża się pod nogami? Zastanawiam się, czy jest sens targać rowery tyle kilometrów, czy w ogóle będzie gdzie tam pośmigać (oczywiście nie magistralą, bo mamy 9 latka na swoim rowerze, i ja mam małego pasażera na gapę na bagażniku :lol: ), jak myślicie??
Z góry dzięki za odpowiedź :smo:

Wprawdzie nie byłem rok temu tylko w 2019roku i na nogach. Spora część tej drogi jest wyasfaltowana szczególnie podjazdy i zjazdy. Tam gdzie nie ma asfaltu jest raczej ubitą ziemia z rzadka są luźne kamienie. Moim zdaniem na rower spoko Z Igrane do Żivogosci jeszcze można, tam już jest jakiś ruch aut ale to nie Jadranka. Z drugiej strony jak masz w kółko tylko ta trasą jechać to nie wiem czy jest sens brać rowery
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone