Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.08.2018 10:14

Czy poleci ktoś z Forumowiczów dobrą restaurację w Drasnice?
Z góry dziękuję.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 18.08.2018 10:43

Wyboru wielkiego nie ma - przy hotelu - Restoran Plaža niestety nie jadłem tam , Puntin w centrum lub Morski Dvor w kierunku Podgory , w pierwszej masówka - ta druga według mnie lepsza
kijaki85
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kijaki85 » 08.09.2018 20:30

Witajcie. Kojarzycie apartament Riva?
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 16.07.2019 16:22

Witajcie,

w tym roku i my wybieramy się do Drasnic. Byliśmy już w Zatonie, Jadranowie, Razanju, Bibinje, przyszedł czas na podróż na południe. Nie znalazłam zbyt wielu aktualnych informacji, więc zapytam. Był już ktoś tam w tym roku? Czy jest tam jakaś miejscowa oferta turystyczna (np. jakieś fish pikniki?)? Są w okolicy jakieś atrakcje dla dzieci? No i gdzie lepiej iść na pizzę, a gdzie na rybę (niekoniecznie w samych Drasnicach, jesteśmy zmotoryzowani). A może jakieś praktyczne wskazówki lub cenne spostrzeżenia? (dodam, że inne wątki przeczytałam, ale zależy mi na najbardziej aktualnych informacjach z 2019, ewentualnie z 2018 roku).
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 16.07.2019 21:22

Witam !
Byłem tam w 2018 r. i polecam Restoran Plaza: https://www.google.com/maps/uv?hl=pl&pb ... DnoECA8QBg
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 09:58

kawa62 napisał(a):Witam !
Byłem tam w 2018 r. i polecam Restoran Plaza: https://www.google.com/maps/uv?hl=pl&pb ... DnoECA8QBg


Będziemy obok mieszkać, więc na pewno się tam zjawimy.

A jechaliście może stamtąd do Dubrownika?
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 17.07.2019 11:45

Nie, w Dubrowniku byliśmy już wcześniej będąc w Orebic. Ale polecam gorąca wycieczkę do miasta Mostar w Bośni. Naprawdę niesamowite widoki i zabytki. Trzeba koniecznie zobaczyć.
Załączniki:
IMG_0339.JPG
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 12:12

Pięknie :) i całkiem blisko, będziemy pierwszy raz w tej części Chorwacji, rozważamy czy lepiej zwiedzić to co bliżej - Hvar, Brać czy właśnie uderzyć dalej na południe. Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.07.2019 13:31

jotusia napisał(a):w tym roku i my wybieramy się do Drasnic. Byliśmy już w .... Bibinje


W Bibinje spędzam wakacje co roku, a w Drasnicach miałem przyjemność być podczas zeszłorocznej majówki :)

jotusia napisał(a):A jechaliście może stamtąd do Dubrownika?


Wybór Drasnic był nieprzypadkowy, gdyż traktowałem je jako świetną bazę wypadową. Udało się zwiedzić Dubrovnik, Medjugorje, Mostar, Makarską... :mrgreen:
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 17.07.2019 14:39

jotusia napisał(a):Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Z Drasnic raczej żadne wycieczkowce mnie kursują. Może jakiś małe łódeczki. Natomiast z Makarskiej jest mnóstwo różnych wycieczek. Do wyboru do koloru. Polecam też wjechać (rowerem lub samochodem) na górę Sv. Jure.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 15:21

Endrju napisał(a):
jotusia napisał(a):w tym roku i my wybieramy się do Drasnic. Byliśmy już w .... Bibinje


W Bibinje spędzam wakacje co roku, a w Drasnicach miałem przyjemność być podczas zeszłorocznej majówki :)

jotusia napisał(a):A jechaliście może stamtąd do Dubrownika?


Wybór Drasnic był nieprzypadkowy, gdyż traktowałem je jako świetną bazę wypadową. Udało się zwiedzić Dubrovnik, Medjugorje, Mostar, Makarską... :mrgreen:


Wszystkie punkty (poza Makarską)zaliczyłeś w jeden dzień, czy na kilka razy? Ile czasu się jedzie z Drvenika do Dubrovnika?
Bibinje nam też bardzo przypadło do gustu, na pewno wrócimy

kawa62 napisał(a):
jotusia napisał(a):Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Z Drasnic raczej żadne wycieczkowce mnie kursują. Może jakiś małe łódeczki. Natomiast z Makarskiej jest mnóstwo różnych wycieczek. Do wyboru do koloru. Polecam też wjechać (rowerem lub samochodem) na górę Sv. Jure.

Dzięki za info, poszukam więc w Makarskiej. Nad Sv. Jure się zastanawiałam, ale trochę opisy wjazdu mnie przeraziły, nie wiem czy to na moje nerwy
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.07.2019 14:08

jotusia napisał(a):Wszystkie punkty (poza Makarską)zaliczyłeś w jeden dzień, czy na kilka razy? Ile czasu się jedzie z Drvenika do Dubrovnika?


Do Makarskiej jeździliśmy na zakupy i połazić, Bośnia w jeden dzień, Dubrovnik w kolejny.
Trasa "8" do Dubrownika z Drasnic zajęła mniej więcej tyle ile pokazuje GM, czyli jakieś 2,5h w jedną stronę. Trochę kręta, więc sporo ograniczeń 30, 40, 50kmh, ale za to bardzo malownicza. Na granicy z BiH w maju ruch był znikomy, także poszło sprawnie. W sezonie trzeba trochę doliczyć na odprawę.
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 18.07.2019 18:27

Jechaliśmy do Mostaru przez przejście Crveni Grm. Byliśmy na początku lipca i praktycznie było bez kolejki. Zieloną kartę kupiliśmy na granicy. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze Medziugorie. Ale nie polecam, przereklamowane.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.07.2019 09:11

kawa62 napisał(a):Medziugorie. Ale nie polecam, przereklamowane.


To prawda, też spodziewałem się czegoś ciekawszego :twisted: Ot, zwykły kościół i bazar z tandetą i podróbkami dookoła...
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 19.07.2019 11:36

Endrju napisał(a):Ot, zwykły kościół i bazar z tandetą i podróbkami dookoła...

Do tej tandety wrzuciłbym też i kościół ;) bo to jeden wielki bazar wyciągający od ciemnoty kasę... Ok nie idę dalej (moje zdanie jest moje) bo to indywidualna sprawa każde z nas.

kawa62 napisał(a):
jotusia napisał(a):Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Z Drasnic raczej żadne wycieczkowce mnie kursują. Może jakiś małe łódeczki. Natomiast z Makarskiej jest mnóstwo różnych wycieczek. Do wyboru do koloru. Polecam też wjechać (rowerem lub samochodem) na górę Sv. Jure.

Z tego co pamiętam to w porcie w Draśnicach można było wsiąść na rejs na Hvar. Nie wiem skąd był start ale zatrzymywał się statek w Draśnicach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone