Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Drasnice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.08.2018 11:14

Czy poleci ktoś z Forumowiczów dobrą restaurację w Drasnice?
Z góry dziękuję.
savic
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 18.08.2018 11:43

Wyboru wielkiego nie ma - przy hotelu - Restoran Plaža niestety nie jadłem tam , Puntin w centrum lub Morski Dvor w kierunku Podgory , w pierwszej masówka - ta druga według mnie lepsza
kijaki85
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kijaki85 » 08.09.2018 21:30

Witajcie. Kojarzycie apartament Riva?
jotusia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 16.07.2019 17:22

Witajcie,

w tym roku i my wybieramy się do Drasnic. Byliśmy już w Zatonie, Jadranowie, Razanju, Bibinje, przyszedł czas na podróż na południe. Nie znalazłam zbyt wielu aktualnych informacji, więc zapytam. Był już ktoś tam w tym roku? Czy jest tam jakaś miejscowa oferta turystyczna (np. jakieś fish pikniki?)? Są w okolicy jakieś atrakcje dla dzieci? No i gdzie lepiej iść na pizzę, a gdzie na rybę (niekoniecznie w samych Drasnicach, jesteśmy zmotoryzowani). A może jakieś praktyczne wskazówki lub cenne spostrzeżenia? (dodam, że inne wątki przeczytałam, ale zależy mi na najbardziej aktualnych informacjach z 2019, ewentualnie z 2018 roku).
kawa62
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 16.07.2019 22:22

Witam !
Byłem tam w 2018 r. i polecam Restoran Plaza: https://www.google.com/maps/uv?hl=pl&pb ... DnoECA8QBg
jotusia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 10:58

kawa62 napisał(a):Witam !
Byłem tam w 2018 r. i polecam Restoran Plaza: https://www.google.com/maps/uv?hl=pl&pb ... DnoECA8QBg

Będziemy obok mieszkać, więc na pewno się tam zjawimy.

A jechaliście może stamtąd do Dubrownika?
kawa62
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 17.07.2019 12:45

Nie, w Dubrowniku byliśmy już wcześniej będąc w Orebic. Ale polecam gorąca wycieczkę do miasta Mostar w Bośni. Naprawdę niesamowite widoki i zabytki. Trzeba koniecznie zobaczyć.
Załączniki:
IMG_0339.JPG
jotusia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 13:12

Pięknie :) i całkiem blisko, będziemy pierwszy raz w tej części Chorwacji, rozważamy czy lepiej zwiedzić to co bliżej - Hvar, Brać czy właśnie uderzyć dalej na południe. Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.07.2019 14:31

jotusia napisał(a):w tym roku i my wybieramy się do Drasnic. Byliśmy już w .... Bibinje

W Bibinje spędzam wakacje co roku, a w Drasnicach miałem przyjemność być podczas zeszłorocznej majówki :)

jotusia napisał(a):A jechaliście może stamtąd do Dubrownika?

Wybór Drasnic był nieprzypadkowy, gdyż traktowałem je jako świetną bazę wypadową. Udało się zwiedzić Dubrovnik, Medjugorje, Mostar, Makarską... :mrgreen:
kawa62
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 17.07.2019 15:39

jotusia napisał(a):Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Z Drasnic raczej żadne wycieczkowce mnie kursują. Może jakiś małe łódeczki. Natomiast z Makarskiej jest mnóstwo różnych wycieczek. Do wyboru do koloru. Polecam też wjechać (rowerem lub samochodem) na górę Sv. Jure.
jotusia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 16:21

Endrju napisał(a):
jotusia napisał(a):w tym roku i my wybieramy się do Drasnic. Byliśmy już w .... Bibinje

W Bibinje spędzam wakacje co roku, a w Drasnicach miałem przyjemność być podczas zeszłorocznej majówki :)

jotusia napisał(a):A jechaliście może stamtąd do Dubrownika?

Wybór Drasnic był nieprzypadkowy, gdyż traktowałem je jako świetną bazę wypadową. Udało się zwiedzić Dubrovnik, Medjugorje, Mostar, Makarską... :mrgreen:

Wszystkie punkty (poza Makarską)zaliczyłeś w jeden dzień, czy na kilka razy? Ile czasu się jedzie z Drvenika do Dubrovnika?
Bibinje nam też bardzo przypadło do gustu, na pewno wrócimy

kawa62 napisał(a):
jotusia napisał(a):Orientujesz się jakie wycieczki stateczkiem można wykupić w Drasnicach?
Z Drasnic raczej żadne wycieczkowce mnie kursują. Może jakiś małe łódeczki. Natomiast z Makarskiej jest mnóstwo różnych wycieczek. Do wyboru do koloru. Polecam też wjechać (rowerem lub samochodem) na górę Sv. Jure.

Dzięki za info, poszukam więc w Makarskiej. Nad Sv. Jure się zastanawiałam, ale trochę opisy wjazdu mnie przeraziły, nie wiem czy to na moje nerwy
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.07.2019 15:08

jotusia napisał(a):Wszystkie punkty (poza Makarską)zaliczyłeś w jeden dzień, czy na kilka razy? Ile czasu się jedzie z Drvenika do Dubrovnika?

Do Makarskiej jeździliśmy na zakupy i połazić, Bośnia w jeden dzień, Dubrovnik w kolejny.
Trasa "8" do Dubrownika z Drasnic zajęła mniej więcej tyle ile pokazuje GM, czyli jakieś 2,5h w jedną stronę. Trochę kręta, więc sporo ograniczeń 30, 40, 50kmh, ale za to bardzo malownicza. Na granicy z BiH w maju ruch był znikomy, także poszło sprawnie. W sezonie trzeba trochę doliczyć na odprawę.
kawa62
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 18.07.2019 19:27

Jechaliśmy do Mostaru przez przejście Crveni Grm. Byliśmy na początku lipca i praktycznie było bez kolejki. Zieloną kartę kupiliśmy na granicy. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze Medziugorie. Ale nie polecam, przereklamowane.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.07.2019 10:11

kawa62 napisał(a):Medziugorie. Ale nie polecam, przereklamowane.

To prawda, też spodziewałem się czegoś ciekawszego :twisted: Ot, zwykły kościół i bazar z tandetą i podróbkami dookoła...
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 19.07.2019 12:36

Endrju napisał(a):Ot, zwykły kościół i bazar z tandetą i podróbkami dookoła...

Do tej tandety wrzuciłbym też i kościół ;) bo to jeden wielki bazar wyciągający od ciemnoty kasę... Ok nie idę dalej (moje zdanie jest moje) bo to indywidualna sprawa każde z nas.

kawa62 napisał(a):

Z tego co pamiętam to w porcie w Draśnicach można było wsiąść na rejs na Hvar. Nie wiem skąd był start ale zatrzymywał się statek w Draśnicach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019