Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.08.2018 17:45

piekara114 napisał(a):Gusia, na tą wyspę, to ja chyba nie dotrę....
Eee, jest jeszcze nadzieja ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.08.2018 18:18

Jelsa czy Vrboska ?
Oto jest pytanie... Jelsa piękniejsza, Vrboska plażami kusi :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.08.2018 20:02

Habanero napisał(a):Jelsa czy Vrboska ?
Oto jest pytanie... Jelsa piękniejsza, Vrboska plażami kusi :roll:
Vrboska wieczorem zrobiła na mnie wrażenie. Jest mniejsza od Jelsy ale też bardzo urokliwa.
Na mostku i promenadzie wieczorami koncertują klapy, starsi panowie grywają w bule, są knajpki, port i marina więc całkiem nieźle. Mając porównanie obu nie uważam by była gorsza od Jelsy, a jaką ma akustykę 8O perfekt! No i wysepka z palmą. Ja mieszkałam w Jelsie bo tam był kemping, Vrboske odwiedziłam 2x rowerkiem z Jelsy :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2018 23:24

gusia-s napisał(a):
Habanero napisał(a):Jelsa czy Vrboska ?
Oto jest pytanie... Jelsa piękniejsza, Vrboska plażami kusi..
.

...cóż, jak dla mnie najbardziej urokliwe były jednak plaże na południowym wybrzeżu Hvaru. Zavala, Ivan Dolac, Bojanic Bad, Jagodna, Sv. Nedeljia, etc...
Kameralne, klimatyczne i na pewno mało wówczas zagęszczone...
Mieszkaliśmy kilka razy z rzędu w Bojanic Bad,. Czasami pieszo, ewentualnie pontonem wyprawialiśmy się po niezbędne zakupy do Ivan Dolac. Z dziesięć lat temu działał tam nawet fajnie zaopatrzony miejscowy sklep, 2 restauracje, trochę straganów z warzywami i owocami. Jelsa, Vrboska, czy Stari Grad, to były bardzo fajne miasteczka do zwiedzania...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.08.2018 06:24

majeczka napisał(a):Mieszkaliśmy kilka razy z rzędu w Bojanic Bad,. Czasami pieszo, ewentualnie pontonem wyprawialiśmy się po niezbędne zakupy do Ivan Dolac. Z dziesięć lat temu działał tam nawet fajnie zaopatrzony miejscowy sklep, 2 restauracje, trochę straganów z warzywami i owocami.

Niestety sklep w tym roku już był nieczynny, bo mąż i syn właścicielki wyemigrowali do Zagrzebia do pracy, a jej samej nie chciało się już interesu prowadzić. Pewnie wyemigrowała z nimi. Jest nadal działająca restauracja w Slavince i 2 mniejsze bary, stragany z owocami i warzywami widziałam 2 i 2 piekarnie :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2018 07:44

Beata W. napisał(a):Dogoniłam :lol:
Zostały jeszcze jakieś wolne etaty :?:
Zawsze się coś znajdzie. A co by Cię najbardziej interesowało?

gusia-s napisał(a):
piekara114 napisał(a):Gusia, na tą wyspę, to ja chyba nie dotrę....
Eee, jest jeszcze nadzieja ;)
Nie mam planów i serca na najbliższą przyszłość dla Cro, a tym bardziej na Krk....


Habanero napisał(a):Jelsa czy Vrboska ?
Oto jest pytanie... Jelsa piękniejsza, Vrboska plażami kusi :roll:
Kilka opinii poniżej już masz.... ja się powtórzę: V. dla mnie jest nieciekawa, wręcz nijaka... jeden motek i wysepka na środku mnie nie przekonały. Dla mnie, jeśli kiedyś byłabym ponownie na Hvarze to na nocleg wyłącznie Jelsa i S.Grad - lubimy wieczorami pospacerować i w uliczkach i wzdłuż nabrzeża, a na plaże wolę dojeżdżać...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.08.2018 10:00

gusia-s napisał(a): Vrboska wieczorem zrobiła na mnie wrażenie. Jest mniejsza od Jelsy ale też bardzo urokliwa.
Na mostku i promenadzie wieczorami koncertują klapy, starsi panowie grywają w bule, są knajpki, port i marina więc całkiem nieźle. Mając porównanie obu nie uważam by była gorsza od Jelsy, a jaką ma akustykę 8O perfekt! No i wysepka z palmą. Ja mieszkałam w Jelsie bo tam był kemping, Vrboske odwiedziłam 2x rowerkiem z Jelsy :)


majeczka napisał(a):...cóż, jak dla mnie najbardziej urokliwe były jednak plaże na południowym wybrzeżu Hvaru. Zavala, Ivan Dolac, Bojanic Bad, Jagodna, Sv. Nedeljia, etc...
Kameralne, klimatyczne i na pewno mało wówczas zagęszczone...
Mieszkaliśmy kilka razy z rzędu w Bojanic Bad,. Czasami pieszo, ewentualnie pontonem wyprawialiśmy się po niezbędne zakupy do Ivan Dolac. Z dziesięć lat temu działał tam nawet fajnie zaopatrzony miejscowy sklep, 2 restauracje, trochę straganów z warzywami i owocami. Jelsa, Vrboska, czy Stari Grad, to były bardzo fajne miasteczka do zwiedzania...


piekara114 napisał(a):Kilka opinii poniżej już masz.... ja się powtórzę: V. dla mnie jest nieciekawa, wręcz nijaka... jeden motek i wysepka na środku mnie nie przekonały. Dla mnie, jeśli kiedyś byłabym ponownie na Hvarze to na nocleg wyłącznie Jelsa i S.Grad - lubimy wieczorami pospacerować i w uliczkach i wzdłuż nabrzeża, a na plaże wolę dojeżdżać...


Dziękuję Wam za wszystkie sugestie ,.. cieszę się, że mogę na Was liczyć :D :D :D
Cały czas biję się z myślami, czy zatunelowo, czy miasteczkowo, czy Jelsa, czy może Vrboska, a może Stari Grad :roll:
Powiem Wam, że chyba padnie na Vrboskę.
Kluczowe w tym wszystkim są okoliczne plaże...i już tłumaczę dlaczego . Hvar będę atakować minimum na 3 tyg., na krócej nie chcę, bo wracam do domu jak zbity pies :wink: Bez wątpienia nastawiam się na jazdę do wszystkich zatoczek typu muss sehen, ale przy pobycie 3 tyg. nie da się dzień w dzień jeździć. Człowiek oszalałby. Musi być od czasu do czasu relaks na miejscu, plażowanie koło domu :wink: i wypłynięcie kajakiem do pobliskich plaż. Vrboska może nie jest tak atrakcyjna jak Jelsa... nie wiem... ale sprawdzę :D , natomiast gwarantuje mi w promieniu 1,5 km kilka fajnych plaż i dużo miejsc mniej uczęszczanych (chodzi mi o tereny na północ i wschód od miasteczka). Zatunelowo, będziemy na pewno robić kajakiem,...jest tam dużo pięknych zatoczek, jednak 3 tyg. bez większej mieściny u boku, to trochę za dużo. Ot taki kompromis.
Mam jeszcze jedną serdeczną prośbę. Napiszcie proszę na jakie plaże (z tych najpiękniejszych na wyspie :P ) nie mam brać kajaka ze względu na długie zejście z parkingu do plaży. Dziękuję i przepraszam "piekara114", że tak śmiecę u Ciebie.
Już nie będę :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2018 10:28

Kajaka nie nieś na pewno na Dubovicę - myślę, że w klubie bardziej Ci doradzą, nie wiem ile kajak waży, moje opisy poniżej na bazie gabarytu kajaka.... W tych moich odwiedzony zatoczkach zwykle opisuję dojście, więc musisz sobie sprawdzić.,
Na Cast Away (pod agawami) kawałek jest, ale myślę, że przy współpracy dasz radę.
U.Stiniva - kawałek będzie do poniesienia, ale dojedziesz do końca (za zakaz), wyładujesz kajak, do góry, zaparkujesz - ktoś nich zostanie i miejsce przypilnuje, zejdziesz w dół i kawałek z kajakiem na plażę - chyba da radę....
Uvala Prapatna - podobnie jak wyżej tylko cała droga beton i wyjazd pod górkę może być na wstecznym (mało miejsca na odwrócenie samochodu)
Przy opisie bytności na kolejnych plażach dam dla Ciebie opis...
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 31.08.2018 10:36

Zavala 2010 - nasz pierwszy raz w Chorwacji, rozmarzyłem się... Nadgoniłem całość, super się czyta i ogląda :D .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.08.2018 11:42

Coś leniwie się ta relacja toczy :wink:
Myślałam, że już zakończona i będzie jakieś przekierowanie do greckiej :roll: :smo:
Dobrze, że choć robotę można tu jakąś znależć :lol:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 31.08.2018 22:20

mysza73 napisał(a):Coś leniwie się ta relacja toczy :wink:
Myślałam, że już zakończona i będzie jakieś przekierowanie do greckiej :roll: :smo:
Dobrze, że choć robotę można tu jakąś znależć :lol:

Też czekam na grecką, a tutaj końca nie widać, więc musimy się uzbroić w cierpliwość.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 31.08.2018 23:46

megidh napisał(a):
mysza73 napisał(a):Coś leniwie się ta relacja toczy :wink:
Myślałam, że już zakończona i będzie jakieś przekierowanie do greckiej :roll: :smo:
Dobrze, że choć robotę można tu jakąś znależć :lol:

Też czekam na grecką, a tutaj końca nie widać, więc musimy się uzbroić w cierpliwość.

A ja bardzo chętnie pooglądam jeszcze Hvar :D .
Ostatnie pakowanie w kabinówkę doprowadziło mnie niemal do rozpaczy :? :roll: :evil: i oznajmiłam kategorycznie, że na następny długi urlop jedziemy autem .
Kierunek Chorwacja i Hvar :mrgreen: .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.09.2018 08:08

marze_na napisał(a):
megidh napisał(a):
mysza73 napisał(a):Coś leniwie się ta relacja toczy :wink:
Myślałam, że już zakończona i będzie jakieś przekierowanie do greckiej :roll: :smo:
Dobrze, że choć robotę można tu jakąś znależć :lol:

Też czekam na grecką, a tutaj końca nie widać, więc musimy się uzbroić w cierpliwość.

A ja bardzo chętnie pooglądam jeszcze Hvar :D .
Ostatnie pakowanie w kabinówkę doprowadziło mnie niemal do rozpaczy :? :roll: :evil: i oznajmiłam kategorycznie, że na następny długi urlop jedziemy autem .
Kierunek Chorwacja i Hvar :mrgreen: .

Ja też z przyjemnością oglądam Hvar oczami Beaty (ale na grecką czekam) i też zaczynam myśleć o przyszłorocznych wakacjach właśnie w Chorwacji. Już chyba czas, żeby ponownie tam zawitać.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.09.2018 07:19

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Dogoniłam :lol:
Zostały jeszcze jakieś wolne etaty :?:
Zawsze się coś znajdzie. A co by Cię najbardziej interesowało?
...


No nie wiem, te ogródkowe tematy już chyba pozajmowane więc mogę za jakiegoś pomocnika ewentualnie przy palmach i innych kwiotkach robić.
W ostateczności i papierami mogę się zając :mrgreen:

Dawaj Beata dalej ten Hvar :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.09.2018 08:22

Hercklekot napisał(a):Zavala 2010 - nasz pierwszy raz w Chorwacji, rozmarzyłem się... Nadgoniłem całość, super się czyta i ogląda :D .
Dziękuję i zapraszam na c.d., który na pewno nastąpi :D

mysza73 napisał(a):Coś leniwie się ta relacja toczy :wink:
Myślałam, że już zakończona i będzie jakieś przekierowanie do greckiej :roll: :smo:
Dobrze, że choć robotę można tu jakąś znależć :lol:
Koniec wakacji to jeszcze trochę trzeba poodpoczywać i skorzystać z ostatniego wakacyjnego weekendu :D
A robota zawsze się dla Ciebie znajdzie....

Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Dogoniłam :lol:
Zostały jeszcze jakieś wolne etaty :?:
Zawsze się coś znajdzie. A co by Cię najbardziej interesowało?
...
No nie wiem, te ogródkowe tematy już chyba pozajmowane więc mogę za jakiegoś pomocnika ewentualnie przy palmach i innych kwiotkach robić.
W ostateczności i papierami mogę się zając :mrgreen:
To się tam dogadajcie na miejscu, HR-owca nie mamy, aby pilnował etatów....

megidh napisał(a):Też czekam na grecką, a tutaj końca nie widać, więc musimy się uzbroić w cierpliwość.
Grecka.... a po drodze była majówka w IT.... :D


Beata W. napisał(a):Dawaj Beata dalej ten Hvar :smo:

marze_na napisał(a):A ja bardzo chętnie pooglądam jeszcze Hvar :D .
Ostatnie pakowanie w kabinówkę doprowadziło mnie niemal do rozpaczy :? :roll: :evil: i oznajmiłam kategorycznie, że na następny długi urlop jedziemy autem .
Kierunek Chorwacja i Hvar :mrgreen: .
Jeszcze coś z tej Chorwacji pokażę :D
A co tak nagle problem z kabinówką? Teraz to już w ogóle te tanie loty tanie nie będą jak R. każe za kabinówkę płacić, Wiz. obowiązkowo bagaż do luku to pewnie i za chwilę u nich dojdzie opłata.... Ja długi urlop dalej tylko samochodem :D

megidh napisał(a):Ja też z przyjemnością oglądam Hvar oczami Beaty (ale na grecką czekam) i też zaczynam myśleć o przyszłorocznych wakacjach właśnie w Chorwacji. Już chyba czas, żeby ponownie tam zawitać.
To wam dziś napiszę, że dla mnie Hvar na długie wakacje był na razie ostatnim spotkaniem z Cro.... A plan na 2019 ja już mam, ale wszelkie rezerwacje to u mnie dopiero wczesną wiosną...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017 - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone