Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hiszpania, Grecja, Portugalia są tańsze niż Cro ????

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.12.2006 13:46

A może Ukraina () tylko czy znalazł sie ktoś odważny kto zda nam relacje z pobytu nad Czarnym Morzem ....


Tu jest fajna relacja o Krymie,

http://www.buka.livenet.pl/voyage/2006krym.php

a żeby bylo w temacie :wink: to autor wcześniej przejeżdżal też przez Grecję :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.06.2018 13:42

Po 12 latach odświeżam ten krótki wątek, by nie tworzyć nowego. Jako że wróciłem z Portugalii mogę odnieść się do tematu przedstawiając swoje wrażenia.
Ogólnie w ciągu 17 lat wspólnych wyjazdów w różne części Europy i PL koszt wyjazdu odnotowaliśmy w Portugalii najwyższy,
aczkolwiek myślę, że gdyby się postarać można zbliżyć się do kosztów samego pobytu podobnych do Chorwacji. Największą różnicę robi koszt dojazdu, który nawet ze sporym wyprzedzeniem "zabukowany" potrafi być wysoki (przyznam jednak, że nie jestem ekspertem w wyszukiwaniu super tanich lotów).
Ogólnie 8 dni pochłonęło ~7500zł (2os), w tym 4400zł to koszt wycieczki z BP w systemie All In.
Resztę ~3000zł pochłonął:
- wynajem samochodu (Skoda CITIGO - nie wiedziałem że to takie żwawe mimo małego silniczka) na 3 dni 75E
- paliwo 80E (Pb95 1,7E/L)
- autostrady/mosty 70E (A2, A16, A9, Vasco da Gama)
- pamiątki 160E (porcelana, korek, magnesy, sweter)
- wstępy + busy 160E (Palace Pena, Castello dos Mouros, Quinta de Regaleira, bus 434 Sintra, bus P.Pena itd., Fortaleza Sagres itp)
- posiłki i napoje poza hotelem 100E
- rejsy łodzią 60E (Ponta De Piedade + Praia do Camilho + port Lagos; 17 jaskiń/plaż + Cave Benagil).
Na plus brak opłat za WC i parkingi oraz tani most VdG (u nas pewnie przejazd kosztowałby z 20E), na plus również soki, które są naprawdę sokami z samych owoców; warto pamiętać, że w Portugalii w wielu restauracjach napiwek doliczany jest do rachunku.

Z racji spokojności drugiej połówki zdecydowaliśmy się na wyjazd z BP, jednak kilka razy robiliśmy obliczenia kosztów takiego wyjazdu zorganizowanego osobiście. Koszty te zawsze były bardzo zbliżone do wybranego wariantu. Zawsze koszt podnosił przelot i wyżywienie.
Last minute w tamtym kierunku naprawdę schodziły z ceny (upust -1000zł) dopiero na 2, 3 dni przed wylotem (sprawdzaliśmy na bieżąco), na co wtedy nie byliśmy gotowi. Teraz inna wiedza i możliwości już na wrzesień, więc pewnie skorzystamy z Lasta, tylko w jakim kierunku.
Pewnie można nieco taniej przy zachowaniu takiego samego poziomu jak Ktoś ma doświadczenie w organizowaniu osobistych wyjazdów. My takie dopiero zbieramy. Ogólnie nie żałowaliśmy sobie niczego, tylko przydałoby się więcej czasu.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.06.2018 13:55

te kiero napisał(a):Po 12 latach odświeżam ten krótki wątek, by nie tworzyć nowego. Jako że wróciłem z Portugalii mogę odnieść się do tematu przedstawiając swoje wrażenia

Bardzo liczę, że swoje wrażenia opiszesz w relacji :!: .
Ja celuję w Portugalię na koniec sierpnia. Na razie mamy kupiony tylko lot do Lizbony (120 zł/os :)), gdzie chciałabym spędzić kilka dni. Potem myślałam wpaść na jeden dzień do Faro, a resztę czasu spędzić w Lagos i poleżeć na plażach Algarve.
Napisz proszę skąd brałeś auto i parę słów o tych rejsach łodzią.

Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.06.2018 14:31

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):Po 12 latach odświeżam ten krótki wątek, by nie tworzyć nowego. Jako że wróciłem z Portugalii mogę odnieść się do tematu przedstawiając swoje wrażenia

Bardzo liczę, że swoje wrażenia opiszesz w relacji :!: .
Ja celuję w Portugalię na koniec sierpnia. Na razie mamy kupiony tylko lot do Lizbony (120 zł/os :)), gdzie chciałabym spędzić kilka dni.

Marzena to baaardzo tanio jak na lot do Portugalii, przeczytaj wszystko uważnie by nie było zaskoczenia.
Okolice Lizbony w kilka dni chcielibyśmy zaliczyć przy następnym wyjeździe. 2 dni ponownie na Sintrę i 2 dni na Lizbonę (tu trafiliśmy na jakieś święto lub imprezę, bo były straszne korki, brak miejsc na parkingach i mnóstwo naroda).
Nie wiem czy zdążę z relacją do sierpnia.

marze_na napisał(a):Potem myślałam wpaść na jeden dzień do Faro, a resztę czasu spędzić w Lagos i poleżeć na plażach Algarve.
Napisz proszę skąd brałeś auto i parę słów o tych rejsach łodzią.

Pozdrawiam.

Jak Lagos to Praia do Camilho i Ponta de Piedade obowiązkowo z lądu i morza.
Do koniecznego odwiedzenia polecam miasteczko Carvoeiro i jego okolicę (Algar Seco).
Absolutne must see rejs do Cave de Benagil + widok od góry.

Płynęliśmy dwoma rejsami:
- pierwszy z Lagos: bez wcześniejszego bookingu stąd (sporo łódek lub kajaki i SUPy; w sezonie pewnie trzeba rezerwować), 2 os. 30E, czas 45min, płynie w kierunku Praia do Camilho ze szczegółowym opłynięciem wzdłuż i wszerz Ponta de Piedade, rewelacja :!:
- drugi z Alporchinos: z rezerwowaniem terminu stąd; 2os. 30E, czas1g15min, płynie w kierunku Cave de Benagil i po drodze wpływa do kilkunastu jaskiń/plaży + łuki Arco Natural, Arco de Albandeira + Praia de Mairinha (jest częściowo niedostępna - zwalił się klif mw. w 1/3 plaży); mz jeszcze efektowniej :!:
Ogólnie jest sporo rejsów z każdej miejscowości, jednak różnią się cenom i czasem trwania, możliwością zobaczenia ciekawych miejsc, niedostępnych z lądu, polecam tylko małe łodzie, większe nie wpłyną w wąskie i niskie przesmyki.

Samochód wynajmowany w Autorocha.com, miejscowa na Algarve wypożyczalnia; świetny kontakt mailowo-telefoniczny; wszystkie ubezpieczenia w cenie, bez limitu km, bez opłat za dowóz/odbiór z hotelu, nie wymagana karta kredytowa - debetowa lub gotówka (trzeba zaznaczyć tylko, że na pewno nie będzie się korzystać z autostrad płatnych wyłącznie elektronicznie - np. A22 na Algarve). Jedyny mankament to oddajesz paliwo z bakiem takim jak dostałaś, co dość trudno ucelować (ich samochody zaparkowane są w różnych rejonach Algarve z ilością paliwa jakie zostawił poprzednio wynajmujący).

Pytaj co jeszcze chcesz, jak tylko będę wiedział odpowiem. My wybraliśmy hotel w miejscowości Alporchinos z uwagi na bliskość do efektownych miejsc na wybrzeżu klifowym (do 5km spacerem ścieżką przy wybrzeżu).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.06.2018 16:35

Dzięki, zanotowałam. Podoba mi się ta wypożyczalnia.


te kiero napisał(a):Marzena to baaardzo tanio jak na lot do Portugalii, przeczytaj wszystko uważnie by nie było zaskoczenia.

Cena basic w ryanair tylko z bagażem podręcznym.



te kiero napisał(a):Nie wiem czy zdążę z relacją do sierpnia.

Przynajmniej zacznij :D .



te kiero napisał(a):Pytaj co jeszcze chcesz, jak tylko będę wiedział odpowiem.

Pewnie będą się pojawić jak się na poważnie wezmę za planowanie. Będę uderzać na priv. Albo w relacji :wink: .
Noclegu będę szukać raczej w samym centrum Lagos.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.06.2018 20:28

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):Pytaj co jeszcze chcesz, jak tylko będę wiedział odpowiem.

Pewnie będą się pojawić jak się na poważnie wezmę za planowanie. Będę uderzać na priv. Albo w relacji :wink: .

ok no problem
marze_na napisał(a):Noclegu będę szukać raczej w samym centrum Lagos.


wynajętym samochodem w Lagos parkowałem tutaj na darmowym, a potem przemieściłem się na parking podziemny wyjątkowo płatny (jedyny na wyjeździe) 0,6E/h. Posililiśmy się na deptaku Rua 25 de Abril z mnóstwem knajpek.

Tutaj masz kamerkę Live z Lagos z Praia Porto de Mos.
Smelbo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smelbo » 11.06.2018 10:16

Pisałem w tym roku do Breli na czerwiec. Ceny wydaje mi się że mocno skoczyły. Za 12 noclegów liczą od min. 40-45 Euro. Więc całość za sam nocleg wychodzi około 2700. Do tego przejazd 1300-1400 z okolicy Krakowa + życie na miejscu.
Zrezygnowałem i wybrałem Kos na 2 tyg. bo wyjdzie taniej :(
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.06.2018 11:07

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Samfisher1974 napisał(a):Po wsyztkich opłatach związanych z podróżą i zkwaterowaniem, zostanie nam około 650 euro gotówki, czyli jakies 4500 tys kun.
Spokojnie naszej 2+1 starcza na 14 dni...z częstszym przebywaniem w konobach
Mi jeszcze zostanie, ale konoby tylko na wycieczkach i w trasie...

Smelbo napisał(a):Pisałem w tym roku do Breli na czerwiec. Ceny wydaje mi się że mocno skoczyły. Za 12 noclegów liczą od min. 40-45 Euro.
Nie wiem za ile osób, ale tanio... Choć w sumie w Jelsie rok temu studio dla 2+1 miałam za 40 eur...

A w tym roku gdzie?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.06.2018 11:59

Smelbo napisał(a):Pisałem w tym roku do Breli na czerwiec. Ceny wydaje mi się że mocno skoczyły. Za 12 noclegów liczą od min. 40-45 Euro. Więc całość za sam nocleg wychodzi około 2700. Do tego przejazd 1300-1400 z okolicy Krakowa + życie na miejscu.
Zrezygnowałem i wybrałem Kos na 2 tyg. bo wyjdzie taniej :(

Nie wiem jak to możliwe, ale mi wychodzi kilka stów mniej za nocleg niż wyliczyłeś (?). Nie wiem po ile liczysz euro.
Brela zdrożała. Zależy jaka miejscówka, ale za 40E bym brał. Na Kos faktycznie z BP mam bardzo tanie oferty.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 13.06.2018 12:50

Z ciekawości zapytam. Ile kosztują wakacje na Kosie? Patrzę na portalu wakacje.pl i nie wiem jak bym liczył to Chorwacja wychodzi najtaniej.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 13.06.2018 19:03

te kiero napisał(a):
Smelbo napisał(a):Pisałem w tym roku do Breli na czerwiec. Ceny wydaje mi się że mocno skoczyły. Za 12 noclegów liczą od min. 40-45 Euro. Więc całość za sam nocleg wychodzi około 2700. Do tego przejazd 1300-1400 z okolicy Krakowa + życie na miejscu.
Zrezygnowałem i wybrałem Kos na 2 tyg. bo wyjdzie taniej :(

Nie wiem jak to możliwe, ale mi wychodzi kilka stów mniej za nocleg niż wyliczyłeś (?). Nie wiem po ile liczysz euro.
Brela zdrożała. Zależy jaka miejscówka, ale za 40E bym brał. Na Kos faktycznie z BP mam bardzo tanie oferty.


...podobnie u mnie , GR zwyciężyła tym razem , oferty faktycznie coraz tańsze ...
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 13.06.2018 19:11

Wydaje mi się że zależy w ile osób. Ja jadę 2+2 i jeszcze jest ok ale 2+1 lub 2+0 to nie ukrywam że jest taniej. Z tym kos to mi nie bardzo się podoba. W 2 połowie lipca ok 21 ciemno jak u nas o 20 w grudniu. W cro można pozwiedzać, a kos to tak naprawdę plaża
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 13.06.2018 19:14

luk006 napisał(a):Z ciekawości zapytam. Ile kosztują wakacje na Kosie? Patrzę na portalu wakacje.pl i nie wiem jak bym liczył to Chorwacja wychodzi najtaniej.


A bo ja wiem ...
pierwsza z brzegu na Korfu :
https://www.wakacje.pl/oferty/grecja/ko ... znania,sr1
czy Kreta
https://www.wakacje.pl/oferty/grecja/kr ... znania,sr1

żeby nie było że reklama jakaś albo co , jeżeli niezgodne z regulaminem to prosze usunąć :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.06.2018 19:33

amatus1 napisał(a):A w tym roku gdzie?
Chorwacji na razie mówię żegnaj... kolejny raz Grecja - Epir i miasteczko Sivota na przeciwko wyspy Korfu...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.06.2018 19:37

zielak3 napisał(a): W cro można pozwiedzać, a kos to tak naprawdę plaża
Jesteś w błędzie - popatrz na relację Potter

Dla GR plusy takie: darmowe parkowanie prawie wszędzie (na za wyjątkiem dużych miast), darmowe wejścia dla osób <18 lat i tańsze jedzenie w knajpach...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czy Hiszpania, Grecja, Portugalia są tańsze niż Cro ???? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone