Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 22:21

mike_ napisał(a):Dzięki za info, jutro aktywuje konto na bookingu :)

do tego masz szansę na turystów z innych krajów.W polsce to sobie polatasz po forach ale w czarnogórze widziałem dużo słowaków,białorusinów.były samochody z Litwy no i rzesza Rosjan.Cały swiat przed Tobą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 23:42

mike_ napisał(a):Dzięki za info, jutro aktywuje konto na bookingu :)


Znajomy miał apartament, który reklamował na różnych małych portalach. Mimo, że wysokiej klasy lokal to przez rok cieniutko mu szło. Nawiązał współpracę z Booking i prawie od razu ruszyło jak z kopyta. Obłożenie rzędu 90 %.
Jeśli się nie mylę to płaci prowizję w wysokości 15 %. Teraz ma już 4 lokale. Ale z tego co wiem nie przerzucił prowizji na klientów, ale podzielił się dochodami z serwisem. I to jest uczciwe. Portal jednak wykonuje swoją pracę i należy mu się wynagrodzenie.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 25.05.2015 17:50

dabecja napisał(a):
mike_ napisał(a):Dzięki za info, jutro aktywuje konto na bookingu :)

do tego masz szansę na turystów z innych krajów.W polsce to sobie polatasz po forach ale w czarnogórze widziałem dużo słowaków,białorusinów.były samochody z Litwy no i rzesza Rosjan.Cały swiat przed Tobą.


U nas bywają też Ukraińcy i Rosjanie, oni się często nie patyczkują z wynajmem, wynajmują od razu apartament na 2 miesiące za 5 tys euro + auto za 2tys euro i sobie leniuchują w 5 osób :) Teraz rubel słabo stoi do euro to i Rosjan mniej będzie. Francuzi, Anglicy, Czesi i głownie Niemcy od lat tu wpadają dlatego kiedyś w Czarnogórze używało się niemieckiej marki do czasu kiedy Niemcy nie zmienili jej na euro wtedy i Czarnogóra zmieniła to na euro.

Jak byłem mały w około 1990 roku pamiętam że od naszych gości z Niemiec którzy mnie nawet nie znali dostałem 100 marek w prezencie jak sobie przechodzili obok wychodząc z apartamentu na plażę i zobaczyli tort urodzinowy na tarasie :) Umyłem im wtedy za to Mercedesa, na tamte czasy wypas z cyfrowym prędkościomierzem Digital czy jakoś tam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2015 21:08

Jak byłem mały w około 1990 roku pamiętam że od naszych gości z Niemiec którzy mnie nawet nie znali dostałem 100 marek
A tak z innej beczki.Co robisz w Lublinie .dopiero teraz doczytałem,że mieszkamy w tym samym mieście ,choć Twoje posty z innych forów to widziałem ze dwa lata.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 25.05.2015 22:06

dabecja napisał(a):Jak byłem mały w około 1990 roku pamiętam że od naszych gości z Niemiec którzy mnie nawet nie znali dostałem 100 marek
A tak z innej beczki.Co robisz w Lublinie .dopiero teraz doczytałem,że mieszkamy w tym samym mieście ,choć Twoje posty z innych forów to widziałem ze dwa lata.


Mama z Lublina a Tata z Czarnogóry :) A poznali się w pracy kiedyś w Libii i tam mnie zrobili :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.05.2015 11:52

To Mike opowiadaj jak tam jest. Ciepło czy zimno, drogo czy tanio. Co warto zabrać ze sobą co nie. Co lubią Czarnogórcy z Polski. Na co uważać i mieć baczenie. Co warto kupić u nich, a czego nie dotykać :wink:
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 27.05.2015 12:10

Mike,
mam pytanie o Petrovac: na jakim etapie jest budowa tego wielkiego hotelu przy plaży? Masz może jakieś aktualne zdjęcia?
Druga sprawa: czy coś się dzieje z tym hotelem za tunelami?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2015 12:42

kk_1 napisał(a):Druga sprawa: czy coś się dzieje z tym hotelem za tunelami?

Budowa trwa. Zeszłego lata parkowałam przy wjeździe na budowę tego hotelu, cały czas coś się działo, jeździły maszyny. Nie sądzę jednak, żeby zdążyli oddać go do użytku tego lata. :wink:
Zdjęcia z sierpnia 2014:
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-150.html#p1467352
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 27.05.2015 12:45

Mikromir napisał(a):
kk_1 napisał(a):Druga sprawa: czy coś się dzieje z tym hotelem za tunelami?

Budowa trwa. Zeszłego lata parkowałam przy wjeździe na budowę tego hotelu, cały czas coś się działo, jeździły maszyny. Nie sądzę jednak, żeby zdążyli oddać go do użytku tego lata. :wink:
Zdjęcia z sierpnia 2014:
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-150.html#p1467352


Zdjęcia z 2014, tyle że z lipca, też mam. Ciekawi mnie jak dużo zrobili od tamtego czasu:)
jur3k
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jur3k » 27.05.2015 12:54

mkbojarczuk napisał(a):Z innej beczki, co sądzicie o rezerwacjach przez booking com albo przez inne tego typu serwisy? Wolice tam rezerwować apartamenty po wyższych cenach? Bo prowizje dla booking tam są od 15% do nawet 50 %!!! Czy wolicie rezerwację bezpośrednio u właścicieli?

z ta prowizja to jest rożnie.To,że booking zarabia takie jego prawo ale potrafię Ci podać apartamenty w których cena i w serwisach i na miejscu jest ta sama. Własciciel płaci prowizję.
W ubiegłym roku korzystałem dwa razy w bookingu i na miejscu w pokoju był cennik zatwierdzony przez jakiś urzad turystyczny i ceny były te same.W każdym razie trafiłem dobrze.[/quote]


ja z kolei znalazłem swój apartament na bookingu i przetarłem oczy ze zdumienia :)
cena u gospodarza 34 euro za pokój dwuosobowy, a na bookingu 65 euro, po wysłaniu maila do gospodarza potwierdził, że cena u niego 34 euro :)
tyle apropo prowizji bookingu
fakt, mam pare zaklepanych wyjazdów z bookingu - wydaje się to naprawdę bezpieczne i pierwszy raz spotkałem się z aż taką różnicą.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 28.05.2015 15:26

Ural napisał(a):To Mike opowiadaj jak tam jest. Ciepło czy zimno, drogo czy tanio. Co warto zabrać ze sobą co nie. Co lubią Czarnogórcy z Polski. Na co uważać i mieć baczenie. Co warto kupić u nich, a czego nie dotykać :wink:
To bywa różnie, jedni lubią kabanosy inni żubrówkę :) Nie warto brać z PL papierosów. U nich warto kupić suszoną szynkę, domową rakiję, wino i sery ja przynajmniej to lubię najbardziej zabierać ze sobą do polski. Wtedy muszę się ładnie uśmiechać do Pani na check in bo walizka wypełniona smakowitościami waży 25kg przy normie do 20kg plus plecak 10kg przy normie chyba 5 kg. Mówię o biletach czarterowych z lotami bezpośrednimi Warszawa - Podgorica.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 28.05.2015 16:04

kk_1 napisał(a):Mike,
mam pytanie o Petrovac: na jakim etapie jest budowa tego wielkiego hotelu przy plaży? Masz może jakieś aktualne zdjęcia?
Druga sprawa: czy coś się dzieje z tym hotelem za tunelami?


Wszędzie prace nadal trwają ale nie skończą w tym roku jednak budowy jednego i drugiego i trzeciego hotelu. Tam za tunelami czyli "Perazica do" był kiedyś hotel nawet moja kuzyna w nim pracowała ale go chcieli kapitalnie zmodernizować i tak im się to ślimaczy latami, też tam coś robią. Więc jeszcze nie przenocujecie w tych hotelach. Ale nie ma problemu z miejscami zapraszam do naszych apartamentów hihi :) W sezonie wszelkie budowy stają aby nie przeszkadzać turystom rozpoczynają się po sezonie. Dużo tu inwestorów z Rosji i dlatego jak by nie było takiego spadku rubla to pewnie by szybciej to budowali.

Obrazek

Obrazek
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 28.05.2015 16:40

ja z kolei znalazłem swój apartament na bookingu i przetarłem oczy ze zdumienia :)
cena u gospodarza 34 euro za pokój dwuosobowy, a na bookingu 65 euro, po wysłaniu maila do gospodarza potwierdził, że cena u niego 34 euro :)
tyle apropo prowizji bookingu
fakt, mam pare zaklepanych wyjazdów z bookingu - wydaje się to naprawdę bezpieczne i pierwszy raz spotkałem się z aż taką różnicą.[/quote]

No tak to bywa, dlatego ja bardzo negatywne miałem podejście do bookingu, ceny były nie 15% wyższe, a często o 50% różnie to bywa. Tam ceny ustalają często właściciele na poziomie niemieckim czy też angielskim lub francuskim i rosyjskim a nie na polskim :) Właścicielom często nie chce się siedzieć na bookingu może to dla nich za bardzo skomplikowane i wolą wynajmować bezpośrednio. Z kolei mój kuzyn który wynajmuje np. apartamenty 5 osobowe takie które my mamy po 60-70 euro on ma je po 90-100euro, a na bookingu po 120 euro. Ma gości ale z Niemiec i Rosji :) Nie ma prawidłowości. Gównie rezerwujemy przez naszą stronę i przez polecenia gości którzy u nas byli i w sezonie nie mamy wolnych miejsc. Zostają wolne tylko albo drogie albo jakieś niefajne oferty.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 28.05.2015 16:55

mike_ napisał(a):ja z kolei znalazłem swój apartament na bookingu i przetarłem oczy ze zdumienia :)
cena u gospodarza 34 euro za pokój dwuosobowy, a na bookingu 65 euro, po wysłaniu maila do gospodarza potwierdził, że cena u niego 34 euro :)
tyle apropo prowizji bookingu
fakt, mam pare zaklepanych wyjazdów z bookingu - wydaje się to naprawdę bezpieczne i pierwszy raz spotkałem się z aż taką różnicą.


No tak to bywa, dlatego ja negatywne miałem podejście do bookingu, ceny były nie 15% wyższe, a często o 50% różnie to bywa. Tam ceny ustalają często właściciele na poziomie niemieckim czy też angielskim lub francuskim i rosyjskim a nie na polskim :) Właścicielom często nie chce się siedzieć na bookingu może to dla nich za bardzo skomplikowane i wolą wynajmować bezpośrednio. Z kolei mój kuzyn który wynajmuje np. apartamenty 5 osobowe takie które my mamy po 60-70 euro on ma je po 90-100euro, a na bookingu po 120 euro. Ma gości ale z Niemiec i Rosji :) Nie ma prawidłowości. Gównie rezerwujemy przez naszą stronę i przez polecenia gości którzy u nas byli i w sezonie nie mamy wolnych miejsc. Zostają wolne tylko albo drogie albo jakieś niefajne oferty.[/quote]
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 29.05.2015 11:49

mike_ napisał(a):
kk_1 napisał(a):Mike,
mam pytanie o Petrovac: na jakim etapie jest budowa tego wielkiego hotelu przy plaży? Masz może jakieś aktualne zdjęcia?
Druga sprawa: czy coś się dzieje z tym hotelem za tunelami?


Wszędzie prace nadal trwają ale nie skończą w tym roku jednak budowy jednego i drugiego i trzeciego hotelu. Tam za tunelami czyli "Perazica do" był kiedyś hotel nawet moja kuzyna w nim pracowała ale go chcieli kapitalnie zmodernizować i tak im się to ślimaczy latami, też tam coś robią. Więc jeszcze nie przenocujecie w tych hotelach. Ale nie ma problemu z miejscami zapraszam do naszych apartamentów hihi :) W sezonie wszelkie budowy stają aby nie przeszkadzać turystom rozpoczynają się po sezonie. Dużo tu inwestorów z Rosji i dlatego jak by nie było takiego spadku rubla to pewnie by szybciej to budowali.

Obrazek

Obrazek


Pytałem tak z ciekawości. Nie przepadam za hotelami, aczkolwiek ten hotel perazica może być ciekawą alternatywą, nie dość że fajna lokalizacja to i sam w sobie ciekawy architektonicznie.
A tak nawiasem mówiąc to dla mnie jest absurdem, że ktoś w takiej miejscowości jak Petrovac wydał pozwolenie na wybudowanie takiego molocha w pierwszej linii od morza. W ten sposób, masa domów w kolejnych liniach zabudowy, straciła wyśmienity widok - a tym samym sporo ze swojej atrakcyjności.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone