Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 19:38

Sprawa miejsca na plażing rozwiązała się właściwie sama. Przy klasztorze w Rezevici znajduje się platforma widokowa.

Obrazek

A z niej widać między innymi to:

Obrazek

I już wiem, gdzie jestem - dzięki, mervik! :wink:

Zasięgam tylko szybko języka u jednego lokalsa jaką drogą zjechać do plaży w Perazica Do.
Po chwili parkujemy tuż przy bramie na plac budowy tego super-dooper wypasionego hotelu i dłuuugo schodzimy drogą oraz schodkami do plaży. Najpierw jednej:

Obrazek

a za nią do drugiej:

Obrazek

Obrazek

Na plaży dość atrakcyjnie, zwłaszcza dla małych Bobów Budowniczych:

Obrazek

Woda ciepła, dużo cieplejsza niż w zatoce. Chłopcy zachwyceni wielkimi falami.

- Mamo, tu jest prawie jak nad Bałtykiem! :wink:

Ania z kolei jest falami przerażona . Chłopcy znaleźli winną tego stanu rzeczy:

- To przez ciebie mamo, bo nie chcesz jej zabierać nad nasze morze i się odzwyczaiła! :x


Jakie nasze morze? 8O Tutaj jest przecież moje morze!... :mrgreen:

Przeżywamy przemiłe chwile na plaży i w wodzie. Tylko ten widok wisi nad nami jak groźba: kiedyś ta sielanka w Perazica Do się skończy...

Obrazek
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.09.2014 20:52

Ojej,trafiliście na "naszą" plażę :)) mam identyczne zdjęcie :) to była nasza ulubiona,mieszkaliśmy w Petrovac uciekaliśmy od jego zgiełku tunelami właśnie na tę plażę .Żadna inna w Czarnogórze nam się nie podobała ,również zastanawialiśmy się nad jej losem,kiedy to już ten kolos zostanie ukończony i zjadą się goście :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 21:07

andeo napisał(a):to była nasza ulubiona,mieszkaliśmy w Petrovac uciekaliśmy od jego zgiełku tunelami właśnie na tę plażę


Wcale się Wam nie dziwię, pięknie tam było. :)

Jak daleko było do niej tunelami z Petrovaca?
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.09.2014 21:11

Tunel wychodził zaraz przy budowie,nie wiem czy zauważyłaś.cały spacerek od Petrovaca zajmował nam może z 40 minut .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 21:15

Nie zauważyłam tunelu - szkoda. :( Moim chłopcom by się spodobał. Pewnie do samego Petrovaca byśmy nie doszli, ale przynajmniej kawałek. Cóż, niewiedza kosztuje. :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.09.2014 21:20

Kurcze,nie jestem pewna,ale wydaje mi się,że ta ciemna plamka na przeciwko drzewek (mówię o ostatnim zdjęciu)to chyba wyjście z tunelu,w każdym razie mniej więcej tam:) za jakiś czas napiszę coś od siebie,to postaram się dać fotkę z tuneli ;) Była to na prawdę fajna alternatywa do miejskiej plaży w Petrovacu :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 21:25

O, już widzę tę plamkę. :)
Wiedziałam, że od Petrovaca prowadzą dokądś tunele, nawet miałam wstępnie taki plan (niestety niezrealizowany), żeby do nich też zajrzeć choć na chwilę, ale właśnie od strony Petrovaca. Nie wiedziałam dokąd one tak naprawdę biegną. Takie trochę poszatkowane miałam informacje. Wychodzi to moje słabe przygotowanie, niestety. Cóż, czasu nie starczyło... Szkoda... :(
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.09.2014 23:03

Już jestem....

Terefere- skonsumuję każdą fotkę i literę... :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 23:21

CROberto napisał(a):Już jestem....


Najwyższy czas... :roll:

Gdzieś Ty się wałęsał jak Cię nie było, hę? :x

Owce na Pagu liczyłeś, czy co?... :hut:



:mrgreen: :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.09.2014 23:25

Mikromir napisał(a):
CROberto napisał(a):Już jestem....


Najwyższy czas... :roll:

Gdzieś Ty się wałęsał jak Cię nie było, hę? :x

Owce na Pagu liczyłeś, czy co?... :hut:



:mrgreen: :wink:


Z Pagu mógłbym nie wrócić....a tak to jestem.... :lol:

Prawie jak na Wyspie Przeklętej.... :wink:

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 23:53

CROberto napisał(a):Z Pagu mógłbym nie wrócić....a tak to jestem.... :lol:

Prawie jak na Wyspie Przeklętej.... :wink:


Ty mi tu Pagiem i kamolami oczu nie zamydlaj...

Szczelam: Brač :roll:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 02.09.2014 07:39

Mikromir napisał(a):O, już widzę tę plamkę. :)
Wiedziałam, że od Petrovaca prowadzą dokądś tunele, nawet miałam wstępnie taki plan (niestety niezrealizowany), żeby do nich też zajrzeć choć na chwilę, ale właśnie od strony Petrovaca. Nie wiedziałam dokąd one tak naprawdę biegną. Takie trochę poszatkowane miałam informacje. Wychodzi to moje słabe przygotowanie, niestety. Cóż, czasu nie starczyło... Szkoda... :(

I ja nie wiedziałam dokąd dojdziemy :lol: okazało się,że na plażę,na której wcześniej byliśmy samochodem,ot taka niespodzianka dla nas :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.09.2014 10:15

andeo napisał(a):I ja nie wiedziałam dokąd dojdziemy :lol: okazało się,że na plażę,na której wcześniej byliśmy samochodem,ot taka niespodzianka dla nas :)

To Wam się udało. :D
Z parkingu to tam spory kawałek w dół po schodach jednak był... ale było warto. :)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 02.09.2014 13:13

Mikromir napisał(a):- To przez ciebie mamo, bo nie chcesz jej zabierać nad nasze morze i się odzwyczaiła! :x


Jakie nasze morze? 8O Tutaj jest przecież moje morze!... :mrgreen:


Bałtyk nie Twój. Bałtyk ich, Twoich chłopaków, tak to rozumiem ;)

Ten szkieletor nad plażą wisi jak istny miecz Damoklesa... wygląda niesamowicie. Rozumiem że budowa jest czynna i aktywna, a nie np. rozgrzebana i porzucona? Nie widzieliście tam gdzieś planowanego terminu zakończenia prac? Ciekawe ile jeszcze potrwa.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.09.2014 14:50

Vesna napisał(a):Bałtyk nie Twój. Bałtyk ich, Twoich chłopaków, tak to rozumiem ;)

No tak, można to też tak zrozumieć. :)

W każdym bądź razie przynajmniej jeden z moich synów zrealizował marzenie o Bałtyku, bo jest właśnie w Łebie na zielonej szkole. Taki miły początek roku szkolnego. :)

Vesna napisał(a):Ten szkieletor nad plażą wisi jak istny miecz Damoklesa... wygląda niesamowicie. Rozumiem że budowa jest czynna i aktywna, a nie np. rozgrzebana i porzucona? Nie widzieliście tam gdzieś planowanego terminu zakończenia prac? Ciekawe ile jeszcze potrwa.

Prace jak najbardziej trwały. Zza tego szlabanu dobiegały odgłosy maszyn budowlanych.

Obrazek

Co do terminu, zdaje się, że jest stale przesuwany - może uda Ci się przebrnąć przez to:
http://www.bankar.me/2014/08/05/potpisa ... more-61653

Mnie o wiele bardziej spodobał się taki domek tuż przy tej plaży:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone