Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 14:42

Bea.ta napisał(a):no przecież obiecałam, że się poprawię :oops: :oops:
:)


No dobrze, już dobrze... :smo:
Tylko mnie ciekawi, gdzie Ci to tak źle było w te wakacje. Coby się tam przypadkiem nie wybrać... :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 14:46

Z czarnogórskich must see, na które zerknęliśmy po odwiedzeniu Budvy, wkleję jeszcze to zdjęcie:

Obrazek


...

i to by było na tyle w temacie Sv. Stefan. :roll:

Rosyjski miałam w szkole i styknie. :wink: :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.09.2014 15:40

Mikromir napisał(a):

Kotor... Wzbudził mój największy zachwyt ze wszystkich miast odwiedzonych w czasie tych wakacji. Jego starówka zdeklasowała kilka chorwackich miast, które widziałam wcześniej. Dubrovnik ma tę przewagę, że wygląda pięknie i z zewnątrz i od środka. Kotor można docenić dopiero wałęsając się po jego uliczkach.

Kiedy przeglądam zdjęcia z tego miasta, nie widzę na nich tego wszystkiego, co zachwyciło mnie na miejscu. Tej niezwykłej atmosfery łączącej gwar turystycznej atrakcji z zadumaną ciszą ukrytą w labiryncie wąskich uliczek. Dopiero oddalając się od miejsc pełnych turystów, wchodząc coraz głębiej (i wyżej) w zaułki, odkrywa się niewypowiedziany urok Kotoru.

Dokładnie tak jest:) też jestem zachwycona tym miastem ,mimo,że byłam tam dwa razy,wracałabym jeszcze i jeszcze :) Widzę,że na mury też weszliście,niesamowite miejsce,widoki bezcenne,również w tym roku tam się wybraliśmy .
Rękawiczkowe gołębie też widzieliśmy ,no i kotka rozbójnika z pogryzionymi uszami :(
A co do Budvy,to owszem ładna,w tamtym roku odwiedziliśmy,ale nie na tyle żeby odwiedzić ją w tym roku :)
Ostatnio edytowano 01.09.2014 15:48 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.09.2014 15:43

Mikromir napisał(a):No dobrze, już dobrze... :smo:
Tylko mnie ciekawi, gdzie Ci to tak źle było w te wakacje. Coby się tam przypadkiem nie wybrać... :roll:

no to na szybko i w skrócie - po Pagu już nic nie jest takie samo .... :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 15:49

Bea.ta napisał(a):no to na szybko i w skrócie - po Pagu już nic nie jest takie samo .... :)

Racja. Też to czasami zauważałam podczas minionych wakacji. Dziwne... :roll:

:wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 15:55

andeo napisał(a):Dokładnie tak jest:) też jestem zachwycona tym miastem ,mimo,że byłam tam dwa razy,wracałabym jeszcze i jeszcze :) Widzę,że na mury też weszliście,niesamowite miejsce,widoki bezcenne,również w tym roku tam się wybraliśmy .

Coś w tym musi być, że mamy tak podobne wrażenie. Do Kotoru mogłabym wrócić zdecydowanie. Bardzo się cieszyłam, że poświęciliśmy na to miasto 2 dni i mogłam je oglądać powoli i w miarę dokładnie.

andeo napisał(a):Rękawiczkowe gołębie też widzieliśmy ,no i kotka rozbójnika z pogryzionymi uszami :(

Bidulek... :( Ale miseczkę miał zawsze pełną na szczęście... :)

andeo napisał(a):A co do Budvy,to owszem ładna,w tamtym roku odwiedziliśmy,ale nie na tyle żeby odwiedzić ją w tym roku :)

Dokładnie tak też czuję.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2014 16:03

Mikromir napisał(a):
Bea.ta napisał(a):no to na szybko i w skrócie - po Pagu już nic nie jest takie samo .... :)

Racja. Też to czasami zauważałam podczas minionych wakacji. Dziwne... :roll:

:wink:


A myślałem, że tylko ja tak mam......... :? :wink:

Tam gdzie byłaś sie co prawda nie wybieram w najbliższym czasie, ale z chęcia obejrzę i utwierdzę się w przekonaniu, że nie ma po co.... :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 16:13

anakin napisał(a):Tam gdzie byłaś sie co prawda nie wybieram w najbliższym czasie, ale z chęcia obejrzę i utwierdzę się w przekonaniu, że nie ma po co.... :oczko_usmiech:


Zapraszam. :) Wiesz, chwilami nie było aż tak źle :roll: (no chyba że w Budvie :mrgreen: )

A w Prčanj miałam nieodparte wrażenie, że gdzieś już widziałam taką plażę, gdzie samochody ludziom jeżdżą po rękach... Déjà vu czy co?... :roll:

:wink: :mrgreen:



Aleście zaszaleli... :roll: Cały sierpień nie wiadomo gdzie... :roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.09.2014 16:22

Mikromir napisał(a):A w Prčanj miałam nieodparte wrażenie, że gdzieś już widziałam taką plażę, gdzie samochody ludziom jeżdżą po rękach... Déjà vu czy co?... :roll:

:wink: :mrgreen:

na Beretnicy nie jeździły :lool:



Mikromir napisał(a):Aleście zaszaleli... :roll: Cały sierpień nie wiadomo gdzie... :roll:

i nie wiadomo po co :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 16:25

Bea.ta napisał(a):
Mikromir napisał(a):A w Prčanj miałam nieodparte wrażenie, że gdzieś już widziałam taką plażę, gdzie samochody ludziom jeżdżą po rękach... Déjà vu czy co?... :roll:

:wink: :mrgreen:

na Beretnicy nie jeździły :lool:


Oj, tam to nawet wielu nie chodziło... :roll: :mrgreen:


Bea.ta napisał(a):
Mikromir napisał(a):Aleście zaszaleli... :roll: Cały sierpień nie wiadomo gdzie... :roll:

i nie wiadomo po co :)

:lool: :lool:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2014 16:31

Mikromir napisał(a):Aleście zaszaleli... :roll: Cały sierpień nie wiadomo gdzie... :roll:


Jakby Ci to........ :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 16:37

anakin napisał(a):
Mikromir napisał(a):Aleście zaszaleli... :roll: Cały sierpień nie wiadomo gdzie... :roll:


Jakby Ci to........ :mrgreen:


nienoproszecie, to nie może być prawda?! 8O 8O 8O
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2014 16:59

Nie, no dżołk oczywiście. :lol:
Tam się nie wybieram.
Przynajmniej nie w tym wcieleniu. :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 17:01

anakin napisał(a):Nie, no dżołk oczywiście. :lol:
Tam się nie wybieram.
Przynajmniej nie w tym wcieleniu. :mrgreen:


Ulżyło mi... a już myślałam... ktoś Cię zmusił aboco... to byłoby zbyt straszne... 8O

:wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2014 20:12

Żeby nie było, że tylko narzekam na to czarnogórskie wybrzeże - że niby Budva nie taka, Sveti Stefan rosyjski itd. - muszę wspomnieć o miejscach, które mi się spodobały.

Mieliśmy taki plan, żeby zobaczyć któryś z monastyrów na wybrzeżu i poplażować nad otwartym morzem. Pierwotnie miała być plaża Drobni Pijesak (bo niby najmniej zatłoczona), ale parking przy drodze był już zapchany do granic możliwości. Zjeżdżać na dół nie będziemy - wystarczył nam zjazd z apartmana w Prčanj... :roll:

Sprawa wyboru plaży została więc otwarta. Tymczasem dojechaliśmy do monastyru w Rezevici.

Obrazek

Obrazek

W skład monastyru wchodzą trzy cerkwie: największa Św. Trójcy z XIX wieku, najstarsza cerkiew Zaśnięcia NMP z XIII w. oraz cerkiew Św. Stefana z XIV w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wnętrze najmłodszej świątyni pokryte wizerunkami świętych:

Obrazek

Starsze świątynie mocno zniszczone w środku. Widać jednak, że nadal odbywają się w nich nabożeństwa.

Obrazek

Monastyr to oaza ciszy i spokoju, pełna niezwykłego uroku.

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone